Перші підсумки розслідування будуть упродовж місяця – заступник міністра транспорту Казахстану про катастрофу літака

Уламки літака «Азербайджанських авіаліній» після падіння поблизу Актау, Казахстан

Попередні підсумки розслідування аварії літака «Азербайджанських авіаліній» поблизу міста Актау будуть оприлюднені впродовж 30 днів, повідомив 31 грудня заступник міністра транспорту Казахстану Талгат Ластаєв. Він зазначив, що такий час оприлюднення – це «загалом за стандартами».

За словами Ластаєва, зараз триває польовий етап розслідування, фрагменти лайнера збираються у спеціальному ангарі в аеропорту Актау.

До цього міністерство транспорту Казахстану повідомило, що до Актау для розслідування причин катастрофи прибули закордонні експерти, у тому числі з Міжнародної організації цивільної авіації (ICAO), Центру розслідування та запобігання авіаційним пригодам Бразилії. Обидва бортові самописці передані до Бразилії, де був вироблений літак Embraer, що впав у Казахстані.

ДИВІТЬСЯ ТАКОЖ: Казахстан передав до Бразилії «чорні скриньки» літака Azerbaijan Airlines

Літак Embraer авіакомпанії Azerbaijan Airlines впав неподалік казахстанського міста Актау 25 грудня. Лайнер здійснював рейс із Баку до Грозного, проте відхилився від курсу після того, як, за основною версією, потрапив під обстріл російської ППО. На борту було 67 людей, включно з п’ятьма членами екіпажу. 38 людей загинули, 29 вижили. 42 людей, які перебували на борту, були громадянами Азербайджану, 16 – громадянами Росії, шестеро – Казахстану, троє – Киргизстану.

У «Росавіації» спочатку висловили версію про зіткнення літака зі зграєю птахів і позаштатну ситуацію на борту – попри те, що ще в день трагедії в мережі з’явилися записи пошкоджень літака, на яких помітили у хвостовій частині сліди, схожі на вплив елементів ураження ППО.

Згодом кілька ЗМІ, зокрема телеканал Euronews та агентство Reuters, із посиланням на джерела в уряді Азербайджану передали, що літак могли пошкодити російською ракетою ППО з комплексу «Панцир» у районі Грозного. За словами Алієва, літак був збитий «випадково», а не навмисно.

Після катастрофи кілька авіакомпаній скоротили кількість рейсів або й взагалі скасували польоти до Росії. Серед таких – ізраїльська El Al і еміратська FlyDubai.

Російська влада станом на 31 грудня офіційно не взяла на себе відповідальність за катастрофу. Президент Росії Володимир Путін у телефонній розмові з Алієвим вибачився не за дії російських військових, а за те, що інцидент із літаком стався в небі над Росією.

ДИВІТЬСЯ ТАКОЖ: Путін у розмові з Алієвим пов’язав катастрофу азербайджанського літака з атакою українських дронів