В ISW прокоментували заяви Путіна і «демонстративний удар» новою ракетою по Україні

«Риторика «червоних ліній» Кремля – надзвичайно непослідовна», – кажуть аналітики

Російський президент Володимир Путін посилив свою кампанію, спрямовану проти України і її західних партнерів, завдавши 21 листопада «демонстративного балістичного ракетного удару» по Україні, заявив у своєму звіті американський Інститут вивчення війни (ISW).

«Путін прямо пригрозив, що Росія може атакувати країни Заходу, які підтримують українські удари вглиб Росії, і риторично пов’язав удар балістичною ракетою 21 листопада з російським ядерним потенціалом – помітне посилення російської інформаційної операції, спрямованої на використання явних погроз і бряцання ядерною зброєю, щоб перешкодити подальшій військовій підтримці Заходом України», – йдеться в повідомленні.

Аналітики зазначають, що заяви Путіна 21 листопада демонструють, що постійне бряцання зброєю з боку Москви «здебільшого залишається риторичним».

ДИВІТЬСЯ ТАКОЖ: У Раді скасували засідання, депутатам радять не перебувати в урядовому кварталі через «загрозу обстрілу»

«Нещодавні погрози Путіна проти Заходу були зосереджені на тому, що західні держави дозволили Україні завдавати далеких ударів по «російській території», але українські війська протягом тривалого часу завдавали ударів по тому, що Кремль незаконно визначає як «російську територію». Кремль незаконно визначив окупований Крим частиною Росії після незаконної анексії Криму Росією в 2014 році, а українські сили регулярно завдавали ударів по Криму наданими США ATACMS і наданими Великою Британією Storm Shadow з квітня 2023 року», – кажуть аналітики.

Вона зауважили, що застосування Кремлем своєї риторики «червоних ліній» є «надзвичайно непослідовним».

«Путін постійно загострює війну самостійно, незважаючи на рішення Заходу, і постійно відмовляється від заходів у відповідь кожного разу, коли західні держави посилюють свою підтримку України. Раніше Путін погрожував помстою, якщо західні держави нададуть Україні ракетну артилерію, танки, військові літаки і здатність завдавати ударів по Росії», – додали в ISW.

Аналітики наголосили, що ані удар балістичною ракетою «Орєшнік», ані заяви Путіна 21 листопада не є суттєвим переломом у російських ударних можливостях чи ймовірності застосування ядерної зброї.

ДИВІТЬСЯ ТАКОЖ: МЗС: Путін довів, що його «можна лише примусити до миру, жодні розмови не спрацюють»

«Російські війська регулярно обстрілюють Україну балістичними ракетами «Іскандер», гіперзвуковими балістичними ракетами «Кинжал» і крилатими ракетами Х-101, які можуть нести ядерну зброю. Попередні російські ракетні удари були спрямовані по промисловій і критичній інфраструктурі, включно з містом Дніпро, що завдало більшої шкоди», – йдеться у звіті.

Єдиною принципово новою характеристикою російських ударів по Дніпру 21 листопада, за словами аналітиків, була сама ракета «Орєшнік», використана, щоб «підсилити видовищність удару і далі натякати на ядерну загрозу».

«Захід має надійні варіанти стримування, і бряцання Путіним ядерною зброєю не повинно стримувати західних чиновників від подальшої допомоги Україні», – кажуть в ISW, згадуючи вересневу заяву директора Центрального розвідувального управління США Вільяма Бернса. Він закликав західних політиків не боятися ядерної риторики Путіна, описавши його як «хулігана», який «продовжуватиме час від часу бряцати зброєю».

ДИВІТЬСЯ ТАКОЖ: Білий дім планує продовжувати допомагати Україні після застосування Росією нового озброєння

Ввечері 21 листопада російський президент Володимир Путін заявив про «успішне випробування у бойових умовах» новітньої ракети середньої дальності «Орєшнік». За його словами, сили РФ завдали удару по Дніпру цією балістичною ракетою в без’ядерному гіперзвуковому оснащенні.

Путін заявив, що це була «відповідь на агресивні дії країн НАТО щодо Росії» – дозвіл Україні бити західними ракетами по території РФ і самі такі удари у Брянській і Курській областях.

«Питання про подальше розгортання ракет середньої та меншої дальності буде вирішуватися нами залежно від дій США і їхніх сателітів. Об’єкти для ураження будуть визначатися, зважаючи на загрози РФ. Ми вважаємо, що маємо право застосовувати нашу зброю проти військових об’єктів тих країн, які дозволяють застосовувати свою зброю проти наших об’єктів», – сказав він.

Російський лідер також заявив, що надалі цивільних інформуватимуть про плани з застосування «Орєшніка».

ДИВІТЬСЯ ТАКОЖ: Путін заявив про право РФ завдавати ударів по військових об’єктах інших країн

Вранці 21 листопада Повітряні сили ЗСУ повідомляли, що російські війська атакували Дніпро різними видами ракет, зокрема запустили міжконтинентальну балістичну ракету.

За даними місцевої влади, у Дніпрі внаслідок удару пошкоджене промислове підприємство, також у місті сталося дві пожежі, поранені троє людей.

20 листопада посольство США в Україні повідомило, що отримало «конкретну інформацію» про можливу значну російську повітряну атаку 20 листопада. З міркувань обережності посольство закривали. Згодом про закриття для відвідувачів 20 листопада заявили також дипломатичні представництва Іспанії, Італії та Греції.

На тлі цього у соцмережах поширювали інформацію про можливість завдання удару по Україні балістичною ракетою РС-26 «Рубеж». Пуски нібито мали бути з полігону в Астраханській області. 20 листопада про такі пуски не повідомляли.

ДИВІТЬСЯ ТАКОЖ: Війна Росії проти України. Відсіч. Усі новини на цей час