Політика США щодо використання Україною наданих Сполученими Штатами ракет ATACMS технічно повинна дозволити українським силам завдати удару по Керченському мосту, який сполучає окупований Крим із Росією, заявили американському Інституті вивчення війни (ISW), коментуючи заяву очільника українського ГУР Кирила Буданова.
23 червня в інтерв’ю The Philadelphia Inquirer Буданов заявив, що достатня кількість наданих США ракет великої дальності ATACMS може дозволити українським силам завдати удару по побудованому Росією Керченському мосту в окупованому Криму і розірвати важливу російську наземну лінію зв’язку між півостровом і Росією.
«Поточна політика США щодо використання Україною зброї, наданої Заходом, дозволяє Україні завдавати ударів будь-де на окупованій Росією території України, що, імовірно, включає використання ATACMS великої дальності для удару по частині Керченського мосту в межах міжнародно визнаних сухопутних і морських кордонів України. ISW оцінює, що 13 кілометрів Керченського мосту, який російська влада побудувала без згоди України після незаконної окупації Росією півострова в 2014 році, розташовані в межах міжнародно визнаних територіальних вод України. Таким чином, політика США щодо використання українських ATACMS технічно повинна дозволити українським силам завдати удару принаймні по частині мосту, якщо не по всьому мосту», – йдеться у звіті.
ДИВІТЬСЯ ТАКОЖ: Росія будує нові огорожі для захисту Керченського мосту (фото)Аналітики нагадали, що 24 червня речник Пентагону Чарлі Дітц заявив, що «Україна сама ухвалює рішення щодо вибору цілей і проводить власні військові операції», а у травні 2018 року тодішня речниця Держдепартаменту Гезер Науерт сказала, що США засуджують дії Росії з будівництва і часткового відкриття мосту через Керченську протоку, що міст «служить нагадуванням про постійну готовність Росії порушувати міжнародне право» і є спробою Росії «зміцнити своє незаконне захоплення й окупацію Криму».
Раніше цього місяця у розвідці Великої Британії заявили, що російські окупанти намагаються захистити Керченський міст і стягнули до нього вісім барж.
Як зазначає британська розвідка, «аналіз супутникових знімків виявив вісім барж на південній стороні Кримського мосту». Монтаж розпочався 10 травня 24 року і був завершений 22 травня 24 року.
ДИВІТЬСЯ ТАКОЖ: Росія: ексголову компанії, що проєктувала Керченський міст, засудили на 12 років«Ці баржі були розміщені російськими військами в намаганні захистити міст і судноплавний канал, зменшити кути підходу для українських безпілотних надводних апаратів», – заявили у розвідці.
Удари по окупованому Криму відбуваються регулярно, зокрема повідомляли про вибухи поблизу Керченського мосту, що з’єднує окупований півострів із Росією. Влада РФ звинувачує у вибухах армію України. Київ офіційно підтверджує свою причетність до деяких атак.
Раніше тодішній секретар української Ради національної безпеки й оборони Олексій Данілов підтвердив причетність Служби безпеки країни до ударів по Керченському мосту в жовтні 2022 року і 17 липня 2023-го.
А в Міноборони заявляли, що Україна продовжить завдавати ударів в окупованому Криму і атакувати Керченський міст.
ДИВІТЬСЯ ТАКОЖ: Війна Росії проти України. Відсіч. Усі новини на цей час