У понеділок, 18 листопада, Рада ЄС на рівні міністрів закордонних справ планує обговорити реакцію на допомогу, яку Росія отримує від третіх країн, зокрема Північної Кореї. Про це журналістам у Брюсселі на закритому брифінгу повідомив високопоставлений чиновник ЄС, не уповноважений давати офіційні коментарі.
«Також будуть санкції: маємо політичну домовленість про другий пакет проти Ірану щодо передачі Росії балістичних ракет… І ми вже працюємо над п’ятнадцятим пакетом (санкцій проти Росії — ред.)», – сказав посадовець.
Розкриваючи деталі чергового раунду санкцій проти Ірану, співрозмовник журналістів зазначив, що заходи будуть схожими на ті, що запровадили в першому раунді: там сім фізичних осіб і сім юридичних.
«Нічого кардинального – лише додавання нових людей і створення нових організацій. По суті, ми хочемо продовжувати тиск на Іран, надсилаючи Тегерану чітке повідомлення, що він має припинити військову співпрацю з Росією», – наголосив чиновник ЄС.
До чорного списку потраплять, як випливає з документів, що опинилися в розпорядженні Радіо Свобода, – одна фізособа і чотири юридичні компанії. Із них – три російські судноплавні компанії, що доставляють до РФ іранські військові товари включно з компонентами дронів, а також – національний морський перевізник Ірану.
Щодо можливої військової співпраці Росії з Китаєм, посадовець зауважив, що ЄС предметно відреагує, коли матиме відповідні докази.
«Ми отримали повідомлення від джерел у розвідці про існування в Китаї фабрики з виробництва безпілотників, які доставляються до Росії та використовуються у війні проти України. Але більше в нас нічого немає. У нас немає чітких доказів того, що саме відбувається. Тож маємо продовжувати працювати над цим і спостерігати, чи існує пряме співробітництво між Китаєм і Росією щодо військового обладнання», –зауважив чиновник ЄС.
Співрозмовник журналістів додав, що належить перевірити правдивість інформації про існування заводу про виробництво безпілотників, також – з’ясувати в разі її підтвердження, чи їх доправили до Росії, і дізнатися, що відомо про це владі КНР.
Раніше, 14 жовтня, Рада ЄС ухвалила обмежувальні заходи проти семи фізичних та семи юридичних осіб через передачу Іраном ракет та безпілотників Росії.
До санкційного списку потрапили фізичні та юридичні особи, відповідальні за розробку і передачу безпілотних літальних апаратів (БПЛА), ракет і пов'язаних з ними технологій Росії для підтримки її агресивної війни проти України, а також збройним групам і організаціям, що підривають мир і безпеку на Близькому Сході і в регіоні Червоного моря.
ДИВІТЬСЯ ТАКОЖ: ФБР заарештувало особу, ймовірно пов’язану з оприлюдненням планів нападу Ізраїлю на Іран