Ув’язнену іранську лауреатку Нобелівської премії миру Наргес Мохаммаді випустили з тюрми щонайменше на три тижні після надання термінової медичної допомоги – про це повідомив її адвокат 4 грудня.
«Згідно з висновком судово-медичного експерта, прокуратура Тегерана тимчасово зупинила виконання вироку пані Наргес Мохаммаді на три тижні, і вона була звільнена з в’язниці. Причиною цього є її фізичний стан після видалення пухлини та кісткової пластики, яка була зроблена 21. день тому», – заявив правозахисник Мостафа Нілі в дописі на X.
Джерела підтвердили перській службі Радіо Свобода, що 52-річну Мохаммаді звільнили.
Мохаммаді десятиліттями боролася за права людини в Ірані, а протягом останніх 20 років кілька разів була у в’язниці. З березня 2021 року вона була п’ять разів засуджена і зараз відбуває 12-річний термін ув’язнення за «поширення пропаганди» проти Ісламської республіки.
ДИВІТЬСЯ ТАКОЖ: Іранський репер, раніше засуджений до смертної кари, вийшов з в’язниці
Минулого місяця її чоловік Тагі Рахмані сказав, що його дружину перевезли до лікарні Тегерана після того, як вона страждала від проблем зі здоров’ям більше двох місяців.
«Їй зробили операцію, і операція була на правій нозі, і навіть рухатися у в’язниці, сидіти і робити прості речі стало для неї неможливо, і деякі в’язні навіть оголосили голодування, вимагаючи її звільнення», – сказав Рахмані в коментарі Радіо Фарда.
Він додав, що його дружині не місце у в’язниці, як і іншим правозахисникам:
«Вона не повинна повертатися до в’язниці, а всі правозахисники та громадські активісти повинні бути звільнені».
Незважаючи на те, що з 2010 року Мохаммаді майже безперервно перебувала у в’язниці, вона продовжує спроби поширити інформацію про умови ув’язнення та порушення прав людини, з якими стикаються ув’язнені жінки.
У 2023 році активістка отримала Нобелівську премію миру. Її діти-підлітки прийняли нагороду в Осло від її імені та зачитали заяву Мохаммаді, в якій вона критикувала «тиранічний» уряд Ірану.
ДИВІТЬСЯ ТАКОЖ: Іран та країни Європи в Швейцарії обговорили «ядерне питання» та санкції