Доступність посилання

ТОП новини

Під час протестів у столиці Грузії був заарештований та побитий журналіст Радіо Свобода – адвокат


Бека Берадзе сказав, що проходив неподалік від місця проведення антиурядового мітингу рано вранці 1 грудня, коли його схопили співробітники служби безпеки.
Бека Берадзе сказав, що проходив неподалік від місця проведення антиурядового мітингу рано вранці 1 грудня, коли його схопили співробітники служби безпеки.

Журналіст Радіо Свобода заявляє, що був побитий і заарештований силами безпеки, коли проходив біля парламенту Грузії в Тбілісі.

Яно Чкадуа, адвокат Беки Берадзе, повідомив, що його клієнт сказав, що проходив неподалік від місця проведення антиурядового мітингу рано вранці 1 грудня, коли його схопили співробітники служби безпеки.

Подробиць залишається мало, але Берадзе сказав своєму адвокату, що в той час він не працював і гуляв з друзями біля свого будинку в районі проведення протестів.

За словами адвоката, після огляду лікаря Берадзе перевели до ізолятора тимчасового тримання.

Чкадуа розповів Радіо Свобода, що у Берадзе були помітні травми на правій стороні чола.

«Коли вони дізналися, що він – журналіст Радіо Свобода, вони стали більш агресивними і почали його бити. Потім його кинули в мікроавтобус до інших затриманих і били близько години», – стверджує Чкадуа.

Підтвердити ці звинувачення наразі не вдалося.

Міністерство охорони здоров’я раніше повідомило, що за ніч з 30 листопада на 1 грудня 44 людини зазнали поранень. За даними влади, за останні три дні було заарештовано понад 100 людей, оскільки Грузію охопили протести після того, як дружня до Росії партія «Грузинська мрія» здобула перемогу на спірних парламентських виборах у жовтні.

Проєвропейські грузини також були обурені заявою прем’єр-міністра Іраклії Кобахідзе про те, що його уряд призупиняє переговори про вступ до ЄС і відмовиться від бюджетних грантів з Брюсселя «до кінця 2028 року».

Міністерство внутрішніх справ Грузії заявило, що протестувальники «словесно і фізично» нападали на поліцейських і кидали в силовиків різні предмети.

Однак на різних відеозаписах з мітингу видно, як поліція б’є протестувальників. Грузинські сили безпеки застосували сльозогінний газ і водомети, щоб розігнати протестувальників.

Реагуючи на розгін, Кобахідзе 30 листопада припустив, що мали місце «поодинокі» випадки жорстокості поліції, але було «системне насильство» проти сил безпеки з боку протестувальників.

Сполучені Штати, тим часом, 30 листопада засудили грузинську владу за те, що вони назвали «надмірним застосуванням сили поліцією проти грузинів, які прагнуть реалізувати свої права на зібрання і вираження поглядів».

Форум

XS
SM
MD
LG