У Росії може бути до 10 одиниць нової балістичної ракети, якою вдарили по Дніпру – ГУР

Росія може мати до десяти одиниць нової балістичної ракети, якою вдарила по Дніпру у рамках її випробування, повідомив Вадим Скібіцький

Росія може мати до десяти одиниць нової балістичної ракети, якою вдарила по Дніпру у рамках її випробування, повідомив у коментарі журналістам заступник начальника ГУР МОУ Вадим Скібіцький у кулуарах експертної дискусії «Геноцидальні практики РФ в Україні: від Голодомору до російсько-української війни», пише «Укрінформ».

«Якщо це дослідницько-бойове використання, то мінімум десять ракет буде. Для того, щоб запустити ракету в серійне виробництво, потрібно провести мінімум десять випробувань. Ми це бачили на «Булаві» морського базування, коли була половина успішних, а половина неуспішних пусків», – сказав він.

За словами Скібіцького, «на місці прильоту балістичної ракети були знайдені її уламки і уламки телеметрії, яка використовується, щоб зняти всі параметри польоту ракети і всіх її систем».

ДИВІТЬСЯ ТАКОЖ: «Психологічна атака»: ГУР щодо повідомлень про загрозу масованого ракетно-бомбового удару

«Росія, використовуючи війну, зробила тестове дослідження нового ракетного комплексу в бойових умовах. Це дослідницько-бойове використання», – зазначив він.

Скібіцький розповів, що «РФ у 2018-2019 роках розпочала нову дослідницько-конструкторську роботу, яка називалася «Кедр РВ». Ця робота була спрямована на розробку ракетного комплексу на заміну РС 24 «Ярс» – ракети, яка була на озброєнні ще Радянського Союзу і зараз стоїть на бойовому чергуванні у РФ».

За його даними, «перше випробування цієї ракети було здійснене у червні 2021 року з космодрому «Плесецьк».

Заступник начальника ГУР уточнив, що розробка ракетного комплексу «Кедр» здійснювалася на основі ракетного комплексу «Рубеж», однак, за словами Скібіцького, «у росіян щось пішло не так», і з 2017 року вони припинили цю розробку. Натомість РФ відкрила нову дослідницько-конструкторську розробку, яку назвала «Орешник».

«Це, по суті, складова частина «Кедра», тому що «Кедр» передбачав створення нової ракети на заміну «Ярсу» як шахтного, так і мобільного базування. А наша оцінка, що робота «Орешник» передбачала створення мобільного порту, який би не прив’язувався до шахти», – сказав представник розвідки.

21 листопада російський президент Володимир Путін заявив про «успішне випробування» новітньої ракети середньої дальності «Орєшнік». За його словами, сили РФ вразили завод «Південмаш» у Дніпрі.

Вранці у четвер Повітряні сили ЗСУ повідомили, що російські війська атакували Дніпро різними видами ракет, зокрема запустили міжконтинентальну балістичну ракету. Подробиць щодо застосування російськими військами міжконтинентальної балістичної ракети у ЗСУ не навели.

Президент України Володимир Зеленський тоді заявив, що Росія використала нову ракету, яка за характеристиками є міжконтинентальною балістичною зброєю. За його словами, тривають експертизи.

За даними місцевої влади, у Дніпрі внаслідок удару пошкоджене промислове підприємство, також у місті сталося дві пожежі, поранені троє людей.

Напередодні посольство США в Україні повідомило, що отримало «конкретну інформацію» про можливу значну російську повітряну атаку 20 листопада. З міркувань обережності посольство закривали. Згодом про закриття для відвідувачів 20 листопада заявили також дипломатичні представництва Іспанії, Італії та Греції.

На тлі цього у соцмережах поширювали інформацію про можливість завдання удару по Україні балістичною ракетою РС-26 «Рубеж». Пуски нібито мали бути з полігону в Астраханській області. 20 листопада про отакі пуски не повідомляли.

ДИВІТЬСЯ ТАКОЖ: Війна Росії проти України. Відсіч. Усі новини на цей час