Конституційний суд Грузії не взяв до розгляду позови президентки Саломе Зурабішвілі та опозиційних депутатів про визнання результатів парламентських виборів 26 жовтня недійсними. Рішення пленуму опублікував сайт Конституційного суду 3 грудня.
Особливу думку висловили двоє суддів: Теймураз Тугуші та Георгій Кверенчхіладзе.
«Рішення є остаточним та оскарженню чи перегляду не підлягає», – повідомляють у суді.
Зурабішвілі подала позов щодо результатів виборів до Конституційного суду 19 листопада. Президент Грузії заявила, що на виборах було порушено принцип таємниці голосування, і вимагала визнати результати неконституційними.
Читайте також: «Грузинський легіон» спростовує повідомлення про повернення до Грузії для участі в протестах
26 жовтня у Грузії пройшли парламентські вибори, на яких «Грузинська мрія», за офіційними даними, набрала 53,9% голосів й отримала 89 із 150 місць у законодавчому органі.
Європарламент згодом заявив, що вибори в Грузії були ані вільними, ані справедливими, і стали ще одним проявом продовження відступу від демократії в країні, «за що правляча партія «Грузинська мрія» несе повну відповідальність». Страсбург закликав провести нові вибори під міжнародним наглядом.
Після цього прем’єр-міністр Грузії Іраклі Кобахідзе заявив про паузу в переговорах про вступ до ЄС. Це рішення він пояснив образливим для Грузії «шантажем» із боку частини європейських політиків та бюрократів.
Рішення влади спричинило масові протести в грузинських містах. Грузинські сили безпеки застосували сльозогінний газ і водомети, щоб розігнати протестувальників. За останні дні, за даними МВС країни, затримано понад 220 громадян під час протестів у Тбілісі.
Міністерство охорони здоров’я раніше повідомило, що за ніч з 30 листопада на 1 грудня 44 людини зазнали поранень. За даними влади, за останні три дні було заарештовано понад 100 людей.