У Грузії 15 січня впродовж кількох годин відбувався попереджувальний страйк працівників різних компаній та організацій, а також їхнього керівництва з метою продемонструвати, що може чекати на державу в разі ізоляції, повідомляє «Ехо Кавказу».
«Застій в економіці, закриті підприємства, бідність та безробіття. А загроза й рішення спільні для всіх – нові вибори та звільнення затриманих (учасників акцій)», – ідеться в заяві авторів звернення.
Заклик до громадян узяти участь у страйку був поширений через соціальні мережі на платформі Protest 24.
Засоби інформації повідомляють, що сотні компаній висловили намір взяти участь у страйку. Найбільші банки країни, «Банк Грузії» та «Ті-бі-сі», заявили, що не перешкоджатимуть страйку своїх співробітників.
Підтримку учасникам попереджувального страйку висловила п'ята президентка Грузії Саломе Зурабішвілі.
Поліція в Тбілісі вдалася до сутичок із прозахідними протестувальниками протягом останніх кількох тижнів, затримавши і поранивши десятки людей, які були обурені рішенням уряду призупинити переговори про вступ до Європейського союзу до 2028 року.
Політична криза спалахнула після того, як «Грузинська мрія» здобула перемогу на парламентських виборах у жовтні, які, за даними Організації з безпеки і співпраці в Європі, були затьмарені порушеннями, зокрема випадками підкупу голосів, фізичного насильства і залякування.
ДИВІТЬСЯ ТАКОЖ: У Грузії побили експрем’єра Ґахарію. Його партія заявила, що напад був «організований режимом Іванішвілі»Грузія отримала статус кандидата в ЄС у грудні 2023 року, але відносини з Брюсселем були напруженими в останні місяці після ухвалення в травні 2024 року суперечливого закону про «іноземних агентів», який проштовхнула через парламент «Грузинська мрія», що перебуває при владі з 2012 року.
29 грудня склав присягу президента Міхеїл Кавелашвілі, кандидатуру якого підтримала «Грузинська мрія».