Міністри закордонних справ «Групи семи» закликали Росію до деескалації на кордоні з Україною і привітали ініціативу України щодо створення Кримської платформи. Про це йдеться в поширеному 5 травня комюніке за результатами зустрічі міністрів у Лондоні.
«Ми згадуємо нашу заяву від 12 квітня і закликаємо Росію до деескалації ситуації на кордонах України та в незаконно анексованому Криму», – йдеться у документі.
Міністри підтвердили свою підтримку незалежності, суверенітету та територіальної цілісності України в її міжнародно визнаних кордонах, включно з територіальними водами. «Група семи» закликає Росію дотримуватися принципів та зобов’язань ОБСЄ щодо прозорості військових сил та діяльності. Дипломати висловлюють жаль через те, що Росія не надала суттєвої відповіді з цього питання, а «її нездатність зустрітися з Україною абсолютно не відповідає букві та духу Віденського документа».
ДИВІТЬСЯ ТАКОЖ: «Група семи» обговорює захист демократії від загроз, зокрема з боку Росії та КитаюДуже важливо, щоб Москва зараз у повному обсязі відкликала свої сили і вживала необхідних заходів для пом’якшення напруженості, вказано в комюніке.
Міністри МЗС висловили глибоку стурбованість діями Росії з блокування доступу до частин Чорного моря, зокрема, поблизу незаконно анексованого Криму та Керченської протоки, перешкоджання доступу до українських портів в Азовському морі. Водночас вони вітають позицію України щодо стриманості та дипломатичного підходу в цьому контексті.
ДИВІТЬСЯ ТАКОЖ: Країни G7 підтримують Україну у протистоянні російській агресії, а також внутрішній загрозі – корупції – СШАМіністри також підтримали зусилля щодо зміцнення демократії та інституцій в Україні і заохотили Україну досягати подальшого прогресу в питаннях верховенства права, судової реформи, корпоративного управління та боротьби з корупцією, щоб зміцнити демократію, сприяти економічному зростанню та виконувати зобов’язання перед міжнародними донорами та партнерами та перед громадянами України.
Міністри закордонних справ «Групи семи» зустрічалися в Лондоні впродовж трьох днів, така зустріч уперше з 2017 року відбулася в повному складі та за фізичної присутності учасників, а не онлайн.