У Празі триває 28-ма міжнародна конференція «Форум 2000», одна з головних тем якої – питання війни Росії проти України. Як повідомляє кореспондент Радіо Свобода, серед учасників – провідні чеські політики, українські парламентарі й правозахисники з усього світу.
Другий день форуму у Празі відкривала панель «Міжнародне демократичне партнерство». Однією з головних тем став вплив тоталітарних країн на світові демократії, зокрема повномасштабне вторгнення Росії в Україну.
У ній взяв участь, зокрема, президент Чехії Петр Павел. У своєму вступному слові він згадав про події в Україні, назвавши їх «жахливими і несправедливими».
ДИВІТЬСЯ ТАКОЖ: Президент Чехії вважає, що Україні «потрібно бути реалістом» щодо повернення окупованих територійЗа словами Павела, форум миру у Швейцарії був «своєрідним референдумом серед західних країн: чи готові ми підтримати силу демократії».
«Продовження повномасштабної війни Росії проти України призводить до подальшого зростання порушень прав людини, оскільки є джерелом натхнення для тих, хто не поважає інших. Навіть поки ми говоримо зараз, Україна потерпає від цілеспрямованих обстрілів цивільної інфраструктури, зокрема енерго- та теплосистем. Ми всі несемо відповідальність, щоб покласти край цьому занепаду міжнародних стандартів», – сказав Петр Павел під час виступу на форумі.
Також чеський президент «закликав великі світові держави, і особливо Китай, використовувати свій вплив для сприяння миру».
ДИВІТЬСЯ ТАКОЖ: Переломний момент: російський наступ і невизначеність підтримки США загрожують майбутньому УкраїниВажливим питанням під час обговорення став вплив РФ і Китаю на країни Африки. Виконавчий директор правозахисної організації Friends of Angola Флориндо Хівукоте зауважив, що повномасштабне вторгнення РФ в Україну відкрило новий глобальний фронт, де Росія і Китай шукають собі союзників і «у них це непогано виходить» у країнах Африки.
«США та ЄС мають звертати більше уваги на питання країн Африки. Росія і Китай мають у цьому неабиякий успіх – допомагаючи, наприклад з ліками. Відповідно, – отримуючи лояльність від африканських лідерів», – сказав на форумі Флориндо Хівукоте виконавчий директор Friends of Angola.
Протягом кількох днів на форумі будуть обговорювати питання загроз демократіям, штучного інтелекту і впливу авторитарних режимів.
Обговоренню війни РФ проти України присвячена велика частина конференції, на якій Київ представлятимуть українські парламентарі, правозахисники і журналісти.
Ініціаторами проведення міжнародних конференцій «Форум 2000» були президент Чехії Вацлав Гавел, єврейський письменник, лауреат Нобелівської премії миру (1986 р.) Елі Візель і японський бізнесмен і філантроп Ріочі Сасакава. Перша конференція відбулась у 1997 році.
ДИВІТЬСЯ ТАКОЖ: Війна Росії проти України. Відсіч. Усі новини на цей час