Представники спільного центру з контролю та координації передали представникам місії ОБСЄ офіційну ноту з приводу обстрілів на Донбасі 11 і 12 вересня, внаслідок яких загинули четверо українських військових, 13 – були поранені.
Зустріч «з приводу систематичного порушення режиму припинення вогню військовими формуваннями РФ» відбулася 13 вересня, повідомили в пресцентрі операції Об’єднаних сил.
Українські військові повідомили, що обстріли в ці дні підтримувані Росією бойовики вели зі стрілецької зброї, ручних і станкових гранатометів, мінометів калібру 82 мм і 120 мм, артилерії калібру 122 м, «вкотре коригування вогню артилерії відбувалась за допомогою БПЛА, що також є порушення заходів режиму припинення вогню».
ДИВІТЬСЯ ТАКОЖ: «Звикли до миру, тепер у шоці від обстрілів»: чому загострився Донбас (рос.)«За вказаний період українська сторона СЦКК на адресу СММ ОБСЄ наданла 109 нот щодо грубих порушень режиму припинення вогню з боку ЗФ РФ. Незважаючи на численні звернення необхідної реакції з боку збройних формувань отримано не було, що в черговий раз підтвердило підступність ЗФ РФ», – йдеться в повідомленні.
У разі подальшого загострення ситуації й недотримання з боку підтримуваних Росією бойовиків режиму припинення вогню Збройні сили України «залишають за собою право надавати адекватну відповідь із залученням необхідних сил та засобів».
ДИВІТЬСЯ ТАКОЖ: Російська загроза: що змінилось на кордоні між Україною та Білоруссю?Збройний конфлікт на Донбасі триває від 2014 року після російської окупації Криму. Україна і Захід звинувачують Росію у збройній підтримці бойовиків. Кремль відкидає ці звинувачення і заявляє, що на Донбасі можуть перебувати хіба що російські «добровольці».
Із 00:01 27 липня 2020 року на Донбасі набрала чинності чергова домовленість про «повне та всеосяжне припинення вогню», яка формально чинна й далі, попри численні порушення її російськими гібридними силами. Ці сили порушують її, як і всі попередні такі домовленості, практично щодня, внаслідок чого українські військові час від часу – і останнім часом дедалі частіше – зазнають поранень чи й гинуть.
За даними української делегації в Тристоронній контактній групі, за рік дії режиму припинення вогню на Донбасі станом на 27 липня 2021 року зафіксували 1995 обстрілів, загинули 45 військових, 163 – поранені.
ДИВІТЬСЯ ТАКОЖ: Лукашенко про С-400: «1200 кілометрів кордону з Україною. Нам доведеться закривати цей периметр»