У Конгресі США наразі триває робота над альтернативою визнання Росії «країною-спонсором тероризму», проінформував держсекретар Ентоні Блінкен 4 грудня, пише видання CNN.
«Ми постійно розглядаємо, які заходи можемо вжити, щоб збільшити тиск. Ми зараз працюємо з Конгресом над нормами, які допоможуть нам із деякими спірними моментами, пов’язаними з визнанням РФ «країною-спонсором тероризму», що мало б небажані наслідки. Ми працюємо над розробкою шляху для досягнення цієї мети», – сказав Блінкен.
Раніше Сенат Конгресу США закликав Державний департамент визнати Росію країною-спонсором тероризму. Резолюцію, що має необов’язковий характер, ухвалили на голосуванні ввечері 27 липня.
ДИВІТЬСЯ ТАКОЖ: Єврокомісія представила дев’ятий пакет санкцій проти РосіїАмериканські ЗМІ повідомляли, що в Палаті представників Конгресу аналогічний законопроєкт просуває спікер Ненсі Пелосі, яка має значний вплив у правлячій Демократичній партії.
Джо Байден і голова Держдепартаменту Ентоні Блінкен висловлювалися проти такого рішення. Білий дім вважає, що визнання повністю припинить можливості співпраці з Росією у критичних галузях, зокрема може призвести до затримки експорту українського продовольства і поставити під загрозу угоди щодо перевезення товарів через Чорне море.
Після презентації законопроєкту сенаторами представник Держдепартаменту США Нед Прайс заявив, що Вашингтон обговорює нові економічні заходи проти Росії.
ДИВІТЬСЯ ТАКОЖ: Американська розвідка спрогнозувала перебіг війни в Україні взимку та навесніЗа його словами, Держдепартамент взаємодіє з Конгресом й обговорює обмеження, які матимуть серйозні наслідки для російської економіки та для російського уряду, але не матимуть таких непередбачених наслідків.
Європейський парламент визнав Росію державою-спонсором тероризму – відповідну резолюцію він ухвалив 23 листопада, повідомляє, зокрема, фракція Європейської народної партії (EPP Group).
ДИВІТЬСЯ ТАКОЖ: Блінкен: США не спостерігають інтересу до переговорів у РосіїВизнати Росію спонсором тероризму раніше неодноразово закликав президент України Володимир Зеленський.
Зеленський заявляв, що визнання Росії «державою-терористом» потрібне не як політичний жест, а як дієвий захист вільного світу.
Верховна Рада 14 квітня визнала Росію державою-терористом, а її політичний режим – неонацистським за «суттю і практикою».
ДИВІТЬСЯ ТАКОЖ: Війна Росії проти України. Відсіч. Усі новини на цей час