Група Carlsberg погодила продаж своїх акцій у пивоварній компанії «Балтика» (Baltika Breweries) – про це пресслужба компанії повідомила 3 грудня.
За угодою, «Балтика» передасть усі свої пакети акцій компаніям групи Carlsberg Azerbaijan і Carlsberg Kazakhstan. Очікується, що транзакцію завершать протягом наступних кількох днів.
«З моменту оголошення про наш намір покинути Росію в 2022 році ми вичерпали всі можливості, щоб знайти спосіб повністю вийти з Росії, захистивши наших співробітників, активи та вартість бізнесу Carlsberg. Завдяки сьогоднішньому повідомленню ми вирішимо численні судові справи та проблеми з правами інтелектуальної власності, пов’язані з пивоварнями «Балтика». Враховуючи обставини, ми вважаємо, що це найкращий досяжний результат для наших співробітників, акціонерів і подальшого бізнесу», – йдеться в коментарі генерального директора Carlsberg Group Джейкоба Ааруп-Андерсена.
Читайте також: Витрати на війну ведуть Росію до економічного краху: аналіз
Угода передбачає, що акції викупить менеджмент компанії. Новим контрольним акціонером «Балтики» стане компанія, що в рівних частках належить двом співробітникам, які зараз займають керівні посади в компанії. Вони візьмуть на себе керівництво Baltika Breweries як генеральний директор і заступник генерального директора.
Перед завершенням продажу його схвалили влада Данії та Росії, додають у компанії.
Суму угоди не розголошують. За даними агентства Reuters, уряд Росії погодив продаж активів за 34 мільярди рублів (близько 320,75 мільйонів доларів) російській юридичній особі «ВГ Інвест».
Група нагадує, що в липні 2023 року Володимир Путін своїм указом тимчасово передав контроль над пивзаводами «Балтика» російській державі. Згодом Carlsberg Group вирішила знизити повну вартість свого російського бізнесу та розірвати ліцензійні угоди, які дозволяли пивоварням «Балтика» виробляти, продавати та продавати бренди Carlsberg.
У жовтні цього року видання Le Monde писало, що складністю для західних груп, які прагнуть вийти з Росії, є пошук покупця, схваленого Кремлем. Якщо цього не станеться, активи будуть фактично конфісковані владою, як це було з компаніями Danone і Carlsberg.
ДИВІТЬСЯ ТАКОЖ: «Путін надурив росіян». Російські державні ЗМІ «запанікували»