Канада «стурбована» випадками порушень на парламентських виборах у Грузії, йдеться в заяві Міністерства глобальних справ країни від 28 жовтня.
Згідно з нею, Канада є «другом, партнером і давнім прихильником Грузії» і взяла до уваги офіційні результати виборів.
«Однак Канада стурбована широко поширеними актами залякування виборців, підкупом голосів та іншими порушеннями в день виборів, про які повідомили Бюро з демократичних інститутів і прав людини ОБСЄ (БДІПЛ) та інші неупереджені спостерігачі. Це необхідно дослідити та вирішити. Канада твердо вірить, що вільні, чесні та незалежні вибори є наріжним каменем демократичного суспільства», – йдеться в тексті.
Читайте також: Грузія: лідер ще однієї партії опозиції заявив, що «не надаватиме легітимності» парламенту
Дипломатичне відомство додає, що Оттава в координації з країнами «Групи семи» та партнерами в Європі у світлі проведення та результатів цих виборів «переоцінить свої відносини з грузинським керівництвом»:
«Канада залишається відкритою для співпраці з Грузією, доки грузинське керівництво поважає демократію, права людини, верховенство права та вирішує проблему недавнього відкату демократії. Ми закликаємо всі сторони до спокою, а грузинську владу – поважати права та безпеку людей у контексті мирних протестів».
У суботу, 26 жовтня, у Грузії відбулись парламентські вибори. За даними ЦВК Грузії, «партія влади Грузинська мрія» отримала 53,93% голосів; опозиційні «Коаліція за зміни» – 11,04%, «Єдність – Національний рух» – 10,17%, «Сильна Грузія» – 8,8%, «Ґахарія за Грузію» – 7,8%.
ДИВІТЬСЯ ТАКОЖ: У Грузії сотні людей вийшли на мітинг проти результатів виборівОднак, як стверджують міжнародні спостерігачі, вибори в Грузії відбулися зі «значними порушеннями» – це суттєво поставило під загрозу демократичну цілісність виборчого процесу.
27 жовтня президентка Грузії Саломе Зурабішвілі не визнала результатів виборів і закликала громадян до протесту. Вона заявила, що парламентські вибори були «тотально сфальсифіковані», і вона, як «незалежна інституція, не визнає ці вибори». За словами президентки, «грузинський народ став жертвою російської спецоперації».
Всі чотири опозиційні партії заявили про відмову брати участь у роботі нового парламенту. Грузинські опозиційні партії вимагають проведення повторних виборів.
ДИВІТЬСЯ ТАКОЖ: Голова Євроради закликав розслідувати порушення на виборах у Грузії