Британія заблокувала трансляцію засідання Радбезу ООН щодо українських дітей, скликаного Росією

На засіданні має виступити російська уповноважена з прав дитини Марія Львова-Бєлова (фото архівне)

Велика Британія заблокувала інтернет-трансляцію неформального засідання Ради безпеки ООН щодо України, запланованого на 5 квітня, на якому має виступити російська уповноважена з прав дитини Марія Львова-Бєлова.

«Їй не слід надавати платформу ООН для поширення дезінформації, – сказав речник британської місії в ООН, якого цитує Reuters. – Якщо вона хоче відповісти за свої дії, вона може зробити це в Гаазі».

Львову-Бєлову запросили до онлайн-участі у засіданні після того, як усі 15 членів ради погодилися дозволити трансляцію засідання.

«Завтра Росія проведе неформальне засідання ООН щодо «евакуації» українських дітей з України до Росії. Росія запросила для виступу Марію Львову-Бєлову. Минулого місяця МКС видав ордер на її арешт. Посол Сполученого Королівства не братиме участі», – повідомила місія Британії в ООН у твіттері 4 квітня.

ДИВІТЬСЯ ТАКОЖ: Депортація українців та «нові суб’єкти федерації»: як Росія перекладає відповідальність на колаборантів

Заступник посла Росії в ООН Дмитро Полянський відповів, що віднині Росія блокуватиме трансляцію всіх подібних зустрічей ООН, посилаючись на «пункт про цензуру Великої Британії».

Посол Росії в ООН Василь Небензя заявив журналістам минулого місяця, що неформальна зустріч членів Ради безпеки, яка має відбутися 5 квітня, була запланована задовго до оголошення МКС і не має бути запереченням звинувачень проти президента РФ Володимира Путіна та Львової-Бєлової.

Вивезення Росією тисяч дітей із України до Росії або територій, окупованих російськими військами, було основною темою на засіданні Ради ООН із прав людини в Женеві, Швейцарія.

Москва назвала перевезення українських дітей до Росії «гуманітарною акцією» для захисту дітей-сиріт і дітей, покинутих у зоні бойових дій.

ДИВІТЬСЯ ТАКОЖ: «Булили, обзивали, били». Уповноважена президента України розповіла про вивезених Росією дітей

Але Рада була налаштована скептично, закликавши Росію надати доступ до українських дітей та інших цивільних осіб, примусово переміщених під її контролем.

Вищий правозахисний орган ООН ухвалив резолюцію, в якій вимагає від Москви «припинити незаконне примусове переміщення й депортацію цивільних осіб та інших осіб, які перебувають під захистом, в межах України або до Російської Федерації».

У тексті, за який проголосували 28 із 47 членів ради, 17 – утрималися, і лише Китай і Еритрея виступили проти, зокрема, було наголошено на вивезенні «дітей, у тому числі тих, які перебувають у закладах опіки, дітей без супроводу та дітей, розлучених із сім’єю».

ДИВІТЬСЯ ТАКОЖ: Депортація дітей України є геноцидом – юрист, за позовом якого МКС видав ордер на арешт Путіна

Голосування також продовжило повноваження незалежної міжнародної слідчої комісії щодо України, яка, на думку Києва, є важливою для притягнення Росії до відповідальності за її злочини.

17 березня Міжнародний кримінальний суд видав ордер на арешт президента Росії Володимира Путіна і російського дитячого омбудсмена Марії Львової-Бєлової. У заяві суду йдеться про те, що вони підозрюються у незаконній депортації дітей із України. Рішення МКС підтримали США, більшість країн Євросоюзу (спільне рішення ЄС було заблоковано Угорщиною) й Україною.

Росія не визнає юрисдикцію Міжнародного кримінального суду та не бере участі в його роботі. Москва не є учасником Римського статуту, який визначає дії суду, з 2016 року.

20 березня стало відомо, що Слідчий комітет Росії порушив кримінальну справу проти прокурора Міжнародного кримінального суду Каріма Хана і суддів МКС. Слідком Росії звинувачує їх у незаконному переслідуванні Путіна і Львової-Бєлової.

ДИВІТЬСЯ ТАКОЖ: Війна Росії проти України. Відсіч. Усі новини на цей час