Байден підтвердив відданість США підтримці України у День пам’яті жертв Голодоморів – заява

Президент США Джо Байден виступив з заявою у День пам’яті жертв Голодоморів в Україні

Президент США Джо Байден виступив з заявою у День пам’яті жертв Голодоморів в Україні.

Він зауважив, що «відзначаючи роковини Голодоморів, США також поновлюють своє зобов’язання бути разом з українським народом у важкий для нього час», йдеться на офіційному сайті Білого дому.

«Дев’яносто один рік тому Йосип Сталін (колишній голова ради міністрів СРСР – ред.) та радянський режим організували Голодомор – примусовий та навмисний голод, який вбив мільйони українців. Ми пам’ятаємо чоловіків, жінок і дітей, які загинули під час Голодомору», – наголосив Байден.

Він заявив, що «США також вшановує тих, хто пережив Голодомори, та їхніх нащадків, які, попри зусилля Сталіна, спрямовані на придушення національної ідентичності українців, побудували вільну, незалежну та демократичну Україну».

Your browser doesn’t support HTML5

Спогади свідка голодомору: як виживали

«Сьогодні, коли ми відзначаємо День пам’яті жертв Голодоморів, ми також поновлюємо наше зобов’язання бути разом з українським народом у важкий для нього час. Вже майже три роки Росія веде жорстоку війну проти українського народу, намагаючись стерти Україну з лиця землі», – зазначив він.

Байден підкреслив, що «попри всі зусилля Росія зазнала невдачі, а Київ натомість стоїть вільним».

«Частково завдяки Сполученим Штатам і понад 50 іншим країнам, які зобов’язалися надати Україні допомогу, необхідну їй для самозахисту», – підкреслив він.

Після початку повномасштабного вторгнення РФ розгляд питання про визнання Голодомору 1932–1933 років геноцидом українського народу активізувався в низці країн, і парламенти по всьому світу почали визнавати Голодомор геноцидом українського народу.

Європейський парламент 15 грудня 2022 року підтримав резолюцію про визнання Голодомору 1932–1933 років геноцидом українського народу. Євродепутати також закликали Росію як правонаступницю СРСР вибачитися за дії радянського режиму проти України.

Your browser doesn’t support HTML5

Спогади 100-літньої очевидиці Голодомору: «Дуже їсти хотілося, тільки не було що»

Штучний голод, влаштований радянською владою в 1932–1933 роках в Україні, відомий як Голодомор. У листопаді 2006 року Верховна Рада визнала його геноцидом українського народу.

Україна з посиланням на дані науково-демографічної експертизи стверджує, що загальна кількість людських втрат від Голодомору-геноциду 1932–33 років становить майже 4 мільйони осіб, а втрати українців у частині ненароджених становлять понад 6 мільйонів.

Спецпроєкт Радіо Свобода, присвячений Голодомору-геноциду, за лінком

Відеосвідчення очевидців Голодомору 1932–1933 років тут