Доступність посилання

ТОП новини

Наш обов’язок – пам’ятати про геноцид проти українців: Зеленський ушанував памʼять жертв Голодоморів


«Світла пам’ять усім жертвам: дорослим і дітям – безневинним жертвам голодоморів» – президент
«Світла пам’ять усім жертвам: дорослим і дітям – безневинним жертвам голодоморів» – президент

Президент України Володимир Зеленський ушанував памʼять жертв Голодоморів і зазначив, що обовʼязок українців – памʼятати про злочин 1932–1933 років.

«Наш обов’язок – пам’ятати, згадувати й говорити світу правду про жорстокий злочин, про геноцид, який був здійснений проти українців. Світла пам’ять усім жертвам: дорослим і дітям – безневинним жертвам голодоморів», – йдеться у телеграмі президента.

День пам’яті жертв Голодомору-геноциду 1932–1933 років відзначають щороку в четверту суботу листопада, цього року – 23 листопада.

Після початку повномасштабного вторгнення РФ розгляд питання про визнання Голодомору 1932–1933 років геноцидом українського народу активізувався в низці країн, і парламенти по всьому світу почали визнавати Голодомор геноцидом українського народу.

Європейський парламент 15 грудня 2022 року підтримав резолюцію про визнання Голодомору 1932–1933 років геноцидом українського народу. Євродепутати також закликали Росію як правонаступницю СРСР вибачитися за дії радянського режиму проти України.

Спогади свідка голодомору: як виживали
Будь ласка, зачекайте

No media source currently available

0:00 0:11:14 0:00

Штучний голод, влаштований радянською владою в 1932–1933 роках в Україні, відомий як Голодомор. У листопаді 2006 року Верховна Рада визнала його геноцидом українського народу.

Україна з посиланням на дані науково-демографічної експертизи стверджує, що загальна кількість людських втрат від Голодомору-геноциду 1932–33 років становить майже 4 мільйони осіб, а втрати українців у частині ненароджених становлять понад 6 мільйонів.

Спецпроєк Радіо Свобода, присвячений Голодомору-геноциду, за лінком

Відеосвідчення очевидців Голодомору 1932–1933 років тут

Форум

XS
SM
MD
LG