Нобелівський лауреат Мухаммад Юнус очолить тимчасовий уряд Бангладеш після того, як премʼєр-міністерка Шейх Хасіна втекла з країни на тлі масового повстання, яке призвело до загибелі сотень людей.
Рішення про призначення оголосив 7 серпня прессекретар президента країни. Очільник Бангладеш Мохаммед Шахабуддін ухвалив кандидатуру Юнуса під час зустрічі, в якій взяли участь військові керівники, організатори студентських протестів, які допомогли усунути Хасіну від влади, провідні бізнесмени та члени громадянського суспільства.
Юнус незабаром повернеться з Парижа, де він консультує організаторів Олімпійських ігор, повідомляють ЗМІ.
Юнус відомий тим, що допоміг тисячам людей вирватися з бідності через заснований ним у 1983 році банк Grameen Bank, який надає невеликі кредити бізнесменам, що не можуть претендувати на звичайні банківські позики. Економіст і банкір був нагороджений Нобелівською премією миру в 2006 році за свою роботу з розвитку ринків мікрокредитування.
Очікується, що кандидатури інших членів нового уряду будуть визначені найближчим часом.
У вівторок президент Бангладеш розпустив парламент у вівторок, розчистивши шлях до нових виборів, щоб замінити багаторічну прем’єр-міністерку Шейх Хасіну, яка подала у відставку на тлі протестів.
Протести, які почалися з вимоги студентів скасувати систему квот на державні посади, розширилися і стали антиурядовими. Це сталося у відповідь на насильство влади до протестувальників під час попередньої хвилі демонстрацій наприкінці липня, яка закінчилася рішенням суду про скорочення квот. Тоді загинули близько 200 людей.
З новим витком протестів їхні учасники масово громили урядові будівлі, будинки депутатів і поліцейські дільниці, вимагаючи відставки прем’єр-міністерки країни Шейх Хасіни. У січні вона отримала четвертий термін поспіль.
За останні тижні було заарештовано щонайменше 11 тисяч осіб. Заворушення також призвели до закриття шкіл й університетів по всій країні.
ДИВІТЬСЯ ТАКОЖ: Прем’єр-міністерка Бангладеш пішла у відставку і залишила країну на тлі протестів ДИВІТЬСЯ ТАКОЖ: Можливості нинішнього капіталізму обмежені – Нобелівський лауреат