Армія РФ захопила Іванівське біля Часового Яру?

Проєкт DeepState повідомив увечері 10 червня, що армія Росії окупувала Іванівське – зруйноване село на схід від Часового Яру.

Російська пропаганда повідомляла про нібито захоплення цього села ще наприкінці березня цього року. Водночас речник ОСГВ «Хортиця» Назар Волошин спростував, що агресорові вдалося взяти контроль над селом.

«За Іванівське можу сказати таке: населений пункт належить Україні, Сили оборони контролюють ситуацію на тому напрямку», – заявив він агентству «Інтерфакс-Україна».

Іванівське важливе для агресора як ще один плацдарм для наступу на Часів Яр – місто, яке російська армія, з огляду на все, розглядає як ключове для окупації всього Донбасу. Якщо їм вдасться захопити село, то вони зможуть штурмувати місто і з півдня – а також іти прямою трасою на Костянтинівку.

Головні питання випуску:

  • Чому Росії вдається просуватись на Донеччині?
  • Яку роль у штурмах агресора зараз відіграє бронетехніка – і які запаси танків та БМП залишились у Росії?
  • І що змінить для ЗСУ довгоочікуване відкриття в Україні цеху з ремонту бронетехніки спільно з Rheinmetall?

​Про це та інше йтиметься в ефірі Радіо Донбас Реалії. Дивіться наживо – о 16:30 на @Радіо Свобода:

ДИВІТЬСЯ ТАКОЖ: F-16 в Україні: кількість, озброєння, стратегія. Інтерв'ю з начальником авіації Командування Повітряних сил
ДИВІТЬСЯ ТАКОЖ: Російські «кишки» на Донбасі: чим загрожують вклинення армії РФ в оборону ЗСУ
ДИВІТЬСЯ ТАКОЖ: Битва за Донбас: головне 22 листопада (оновлюється)

Схід

  • Авдіївсько-Покровському напрямку, але мають тут «незначні здобутки», зазнаючи «тяжких втрат», зазначає у черговому огляді 4 червня розвідка Великої Британії.
  • Головнокомандувач ЗСУ Олександр Сирський 17 травня заявив, що війська РФ розширили зону активних бойових дій майже на 70 кілометрів, намагаючись примусити Україну задіяти додаткову кількість бригад зі складу резерву.
  • Президент України Володимир Зеленський ввечері 16 травня заявив, що Силам оборони «вдалося додати впевненості напрямку Вовчанська», але російські обстріли не припиняються.
  • На кордоні з Харківською областю Росія зосередила близько 50 тисяч солдатів, у наступі наразі беруть участь понад 30 тисяч російських солдатів, заявив секретар РНБО Олександр Литвиненко 14 травня. Однак наголосив, що загрози штурму міста Харкова поки немає.
  • Російські сили зранку 10 травня розпочали наступальні дії в Харківській області уздовж українсько-російського кордону. Їм вдалося захопити кілька сіл, нині тривають бої за Вовчанськ, місто з довоєнним населенням майже 17 тисяч людей.
  • Україна зможе почати обмежені контрнаступальні операції наприкінці цього року, йдеться у звіті американського Інституту вивчення війни, опублікованому 27 квітня. За прогнозами аналітиків, ЗСУ «із високою ймовірністю» стабілізують лінію фронту вже у наступні місяці.
  • З середини травня ситуація для України буде складною, але не катастрофічною, заявив очільник Головного управління розвідки Міністерства оборони України Кирило Буданов в інтерв’ю BBC Україна, опублікованому 22 квітня.
  • Армія Росії розпочне новий наступ на Донбасі наприкінці весни – на початку літа цього року, заявив Буданов в інтерв’ю німецькому телеканалу ARD, опублікованому 7 квітня. За його прогнозом, російські сили намагатимуться рухатись у напрямку Покровська.
  • Видання Politico 3 квітня опублікувало матеріал, у якому йдеться про критичне становище ЗСУ в разі літнього наступу російської армії. Джерела серед українських високопосадовців анонімно розповіли журналістам, що «існує великий ризик руйнування лінії фронту там, де російські генерали вирішать зосередити свій наступ». Серед причин такої ситуації співрозмовники назвали нестачу безпілотників, гаубиць і сотень тисяч снарядів і ракет.
  • Американський Інститут вивчення війни (ISW) заявив 15 березня, що війська РФ продовжать тиснути на Донбасі, щоб дестабілізувати українські оборонні лінії – аби розпочати вже новий наступ влітку 2024 року. За прогнозами аналітиків, успіхи Кремля у ньому залежатимуть від військової допомоги Заходу Україні.