Схід: російська армія захопила Іванівку біля Куп'янська

Російська армія захопила Іванівку на схід від Куп'янська поблизу адмінкордону з Луганською областю, повідомив проєкт DeepState увечері 6 червня.

Судячи з карти, все село перебуває під контролем агресора, а в ранковому зведенні українського Генштабу на 7 червня Іванівка вже не згадується.

Російські військові також, ймовірно, намагаються розвинути наступ на Покровськ та Курахове, заявив речник оперативно-стратегічного угруповання військ «Хортиця» Назар Волошин в ефірі телемарафону 6 червня.

Він також додав, що після захоплення Очеретиного на північному заході від Авдіївки армія РФ рветься до траси Покровськ-Костянтинівка.

За словами Волошина, Покровський напрямок залишається найгарячішим. Загалом же минулої доби український Генштаб зафіксував на фронті 90 зіткнень.

Тим часом очільник РФ Володимир Путін заявив, що в боях в Україні гине близько 5 тис. російських солдатів на місяць. За оцінками аналітиків американського Інституту вивчення війни (ISW), це означає, що приблизно 15 тис. військовослужбовців зазнають поранень, якщо враховувати стандартне співвідношення поранених до вбитих як три до одного.

Інститут не може підтвердити дані, про які говорить Путін, однак, як пишуть самі аналітики, ці цифри близькі до тих, які наводить українська сторона.

Москва офіційно востаннє називала кількість убитих у вересні 2022 року ‒ тоді заявляли про 5937 загиблих. За даними розвідки Британії, станом на початок травня загальна кількість втрат Росії від лютого 2022 року становила понад 465 000 осіб. Американський Інститут вивчення війни у квітні в одному зі своїх звітів зауважив, що армія Росії нарощує війська в обсягах, співмірних із її втратами в Україні останніми місяцями.

Головні питання випуску:

  • Чи піде агресор далі на Куп'янськ після захоплення Іванівки?
  • Як ЗСУ зупинити російську армію на авдіївській ділянці фронту?
  • Чому Путін назвав втрати армії РФ?

​Про це та інше йтиметься в ефірі Радіо Донбас Реалії. Дивіться наживо – о 16:30 на @Радіо Свобода:

ДИВІТЬСЯ ТАКОЖ: Російські «кишки» на Донбасі: чим загрожують вклинення армії РФ в оборону ЗСУ
ДИВІТЬСЯ ТАКОЖ: «Вовчанський фронт»: чого хотів і чого досяг Кремль на півночі Харківщини
ДИВІТЬСЯ ТАКОЖ: «Живі скелети», полон і Червоний Хрест: чи відвідує хтось українських полонених

Схід

  • Російські війська зосереджують основні зусилля на Авдіївсько-Покровському напрямку, але мають тут «незначні здобутки», зазнаючи «тяжких втрат», зазначає у черговому огляді 4 червня розвідка Великої Британії.
  • Головнокомандувач ЗСУ Олександр Сирський 17 травня заявив, що війська РФ розширили зону активних бойових дій майже на 70 кілометрів, намагаючись примусити Україну задіяти додаткову кількість бригад зі складу резерву.
  • Президент України Володимир Зеленський ввечері 16 травня заявив, що Силам оборони «вдалося додати впевненості напрямку Вовчанська», але російські обстріли не припиняються.
  • На кордоні з Харківською областю Росія зосередила близько 50 тисяч солдатів, у наступі наразі беруть участь понад 30 тисяч російських солдатів, заявив секретар РНБО Олександр Литвиненко 14 травня. Однак наголосив, що загрози штурму міста Харкова поки немає.
  • Російські сили зранку 10 травня розпочали наступальні дії в Харківській області уздовж українсько-російського кордону. Їм вдалося захопити кілька сіл, нині тривають бої за Вовчанськ, місто з довоєнним населенням майже 17 тисяч людей.
  • Україна зможе почати обмежені контрнаступальні операції наприкінці цього року, йдеться у звіті американського Інституту вивчення війни, опублікованому 27 квітня. За прогнозами аналітиків, ЗСУ «із високою ймовірністю» стабілізують лінію фронту вже у наступні місяці.
  • З середини травня ситуація для України буде складною, але не катастрофічною, заявив очільник Головного управління розвідки Міністерства оборони України Кирило Буданов в інтерв’ю BBC Україна, опублікованому 22 квітня.
  • Армія Росії розпочне новий наступ на Донбасі наприкінці весни – на початку літа цього року, заявив Буданов в інтерв’ю німецькому телеканалу ARD, опублікованому 7 квітня. За його прогнозом, російські сили намагатимуться рухатись у напрямку Покровська.
  • Видання Politico 3 квітня опублікувало матеріал, у якому йдеться про критичне становище ЗСУ в разі літнього наступу російської армії. Джерела серед українських високопосадовців анонімно розповіли журналістам, що «існує великий ризик руйнування лінії фронту там, де російські генерали вирішать зосередити свій наступ». Серед причин такої ситуації співрозмовники назвали нестачу безпілотників, гаубиць і сотень тисяч снарядів і ракет.
  • Американський Інститут вивчення війни (ISW) заявив 15 березня, що війська РФ продовжать тиснути на Донбасі, щоб дестабілізувати українські оборонні лінії – аби розпочати вже новий наступ влітку 2024 року. За прогнозами аналітиків, успіхи Кремля у ньому залежатимуть від військової допомоги Заходу Україні.