«Ситуація дуже важка»: війська РФ штурмують Часів Яр з трьох сторін

24-та окрема механізована бригада імені короля Данила повідомила увечері 20 червня у «Фейсбуці», що її перекинули в район Часового Яру для посилення оборони.

«Ситуація у місті та навколо нього – дуже важка. Ворог постійно влаштовує масовані лобові штурми, а також намагається обійти населений пункт із півночі та півдня», – заявили у бригаді.

Військові додали, що Росія також обстрілює місто авіабомбами та всіма можливими видами озброєнь.

У зведенні станом на 11:00 український Генштаб повідомив про три спроби агресора наблизитися до позицій Сил оборони поблизу Часового Яру та Кліщіївки.

Армія Росії останніми тижнями підібралася до Часового Яру зі сходу, окупувавши Іванівське та захопивши більшу частину Калинівки та Богданівки.

Бої тривають у крайньому східному мікрорайоні міста «Канал», яке відокремлено від решти Часового Яру каналом «Сіверський Донець–Донбас». Цей мікрорайон де-факто вже знищено російськими військами.

Головні питання випуску:

  • Чи зможе Росія «додавити» Часів Яр, штурмуючи його з трьох сторін?
  • Як довго можуть тривати штурми міста з огляду на запеклі бої?
  • І де ж головний напрямок удару армії РФ?

​Про це та інше йтиметься в ефірі Радіо Донбас Реалії. Дивіться наживо – о 16:30 на @Радіо Свобода:

ДИВІТЬСЯ ТАКОЖ: «Буханкоцид» – це просто one love». Як ЗСУ стримують російські штурми біля Часового Яру
ДИВІТЬСЯ ТАКОЖ: Twardy у ЗСУ: як польські танки показують себе на фронті
ДИВІТЬСЯ ТАКОЖ: Російські «кишки» на Донбасі: чим загрожують вклинення армії РФ в оборону ЗСУ

Схід

  • Російські війська протягом дня нарощують темпи наступальних та штурмових дій, повідомляє Генеральний штаб ЗСУ у зведенні на 19 годину 19 червня. За повідомленням, російська армія «шукає шляхи, аби вклинитися в нашу оборону та спробувати вибити українські підрозділи із зайнятих рубежів».
  • Війська Росії зосередили основні зусилля на Покровському та Курахівському напрямках, де зібрали найбільшу кількість своїх штурмових підрозділів зі складу восьми ударних бригад. Про це повідомив 12 червня головнокомандувач ЗСУ Олександр Сирський після роботи у військових частинах східного фронту. На Харківському напрямку, зазначив головком, армія РФ веде безуспішні дії, намагаючись створити так званий «пояс безпеки», а у Вовчанську «противник загруз».
  • Російські війська, ймовірно, досягли обмеженого прориву на сході Часового Яру і взяли під контроль Іванівське на Донеччині, йдеться 12 червня у повідомленні Міністерства оборони Британії із посиланням на дані розвідки.
  • Аналітики Інституту вивчення війни (ISW) 9 червня зазначали, що наявних російських резервів чисельністю 60 000 осіб, ймовірно, «буде недостатньо для підтримки одночасних широкомасштабних наступальних зусиль на кількох напрямках».
  • Україна зможе почати обмежені контрнаступальні операції наприкінці цього року, йдеться у звіті американського Інституту вивчення війни, опублікованому 27 квітня. За прогнозами аналітиків, ЗСУ «із високою ймовірністю» стабілізують лінію фронту вже у наступні місяці.
  • Армія Росії розпочне новий наступ на Донбасі наприкінці весни – на початку літа цього року, заявив Буданов в інтерв’ю німецькому телеканалу ARD, опублікованому 7 квітня. За його прогнозом, російські сили намагатимуться рухатись у напрямку Покровська.
  • Американський Інститут вивчення війни (ISW) заявив 15 березня, що війська РФ продовжать тиснути на Донбасі, щоб дестабілізувати українські оборонні лінії – аби розпочати вже новий наступ влітку 2024 року. За прогнозами аналітиків, успіхи Кремля у ньому залежатимуть від військової допомоги Заходу Україні.