Німеччина, 4 січня 2008 (RadioSvoboda.Ua) – Літаки – це швидко й зручно. Однак з екологічної точки зору – це вкрай шкідлива справа. Особливо при злеті й посадці літаки викидають в атмосферу надзвичайно велику кількість парникових газів і спричиняють велике шумове навантаження. Німецький уряд і керівництво двох німецьких летовищ – у Франкфурті-на-Майні й Мюнхені – вирішили продемонструвати своє екологічне сумління в цьому питанні. Починаючи від 1січня, екологічно чистіші літаки винагороджують меншими зборами за користування злетною смугою.
«Той, хто випускає на рейси старі машини, платитиме більше» |
(RadioSvoboda.Ua) |
Менше шуму й газів – дешевша посадка
«Авіакомпанії, які направлятимуть до Франкфурта сучасніші літаки, платитимуть менше. Той, хто випускає на рейси старі машини, платитиме більше», – заявив голова правління компанії Fraport, яка є оператором франкфуртського аеропорту, Вільгельм Бендер. Так, за стареньку машину типу Boeing-747-200 авіакомпаніям доведеться кожного разу платити по 500 євро. За сучасніший Boeing-737-800 стягуватимуть лише 70 євро. Отже, чим менше шуму й газів, тим дешевше буде приземлитися у Франкфурті-на-Майні й Мюнхені.
Поки що складно сказати про наслідки для пасажирів. Висловлюють побоювання, що кінець-кінцем це може призвести до подорожчання квитків.
Не всі в захваті від такого нововведення
Серед представників галузі можна почути й критику в зв‘язку з таким запровадженням. Дехто взагалі не вірить, що це спонукає авіакомпанії направляти в той чи інший аеропорт лише літаки якогось певного типу. Генеральний секретар галузевої спілки BARIG Мартін Ґебґерс в інтерв‘ю німецькому телеканалу ZDF, зокрема, висловив сумнів, що тепер до Франкфурта літатимуть тільки якісь спеціальні машини. «Адже це значно ускладнило б діяльність окремих авіакомпаній», – зазначив Ґебґерс.
Робити якісь остаточні висновки щодо ефективності стягування екологічних зборів за користування злетною смугою в аеропортах Франкфурта й Мюнхена поки що зарано. Це пілотний проект, і його розраховано на три роки. Але вже зараз Швейцарія та Великобританія заявляють про готовність приєднання до цієї ініціативи.
Матеріали до теми:
У 2007 році глобальне потепління зайшло у кожну хату Кліматичний самміт на острові Балі: пошук компромісу «Зелені інвестиції»: зменшуємо викиди, продаємо квоти, боремося із глобальним потеплінням Німеччина сподівається стати екологічним лідером