Наталія Вікуліна Брюссель, 28 травня 2007 (RadioSvoboda.Uа) Вибір України, попри політичні баталії, є однозначним – іти в Європу, інтегруватися з європейськими країнами, вважає співголова Комітету парламентської співпраці України та ЄС Володимир Вечерко. Серед пріоритетів майбутньої угоди між Києвом та Брюсселем Вечерко назвав облаштування кордонів, енергетичний діалог, охорону здоров’я.
(rada.gov.ua) |
Попри все, що відбувається, робоча група продовжує розробляти нову базу політичної та економічної стратегії між Україною та ЄС. “Договір складається на 10 років з правом продовження, і ми домагаємося, щоб у назві було сказано про політичну асоціацію і економічну інтеграцію”, - каже депутат Верховної Ради Вечерко.
Для Партії регіонів євроінтеграція має велике значення
Народний депутат Володимир Вечерко є членом Партії регіонів. Саме для цієї партії, стверджує він, європейська інтеграція відіграє першорядне значення – адже в цій партії багато промисловців і підприємців, яким необхідний широкий доступ товарів на ринок Євросоюзу.
Володимир Вечерко вважає, що без облаштування і створення інфраструктур на кордоні між Україною та Євросоюзом в останнього можуть виникнути проблеми. Адже нині пропускна здатність на кордоні з українського боку значно нижча, ніж з боку ЄС, тобто, за висловом депутата, це виглядає як шийка пляшки, широка частина якої на території Євросоюзу, а вузька – на українській.
Співголова Комітету парламентської співпраці України та ЄС каже, що в облаштування українського західного кордону кошти вкладатимуть Європейський банк реконструкції і розвитку та Європейський інвестиційний банк. Прикордонну інфраструктуру будуть створювати українські державні і комерційні установи.
Євроінтеграція піде на користь усім
Добре функціонування кордону між Україною та ЄС сприятиме євроінтеграційним процесам, вважає Володимир Вечерко. У першу чергу це дасть різкий поштовх у розвитку малого й середнього бізнесу, створить додаткові робочі місця, збільшить бюджетні відрахування, покращить соціальної сфери в регіонах. Зі свого боку, Євросоюз збільшить свої транзитні можливості через Україну до країн азійського регіону. Адже багато вантажних автомобілів ідуть у бік Казахстану, Узбекистану з обладнанням, продуктами харчування – хто що перевозить, іде великий потік",- сказав Володимир Вечерко.
Країни Євросоюзу зацікавлені у виробництві й експорті української електроенергії, ЄС готовий допомагати фінансово і робити інвестиційні проекти в енергетичних шахтах України, запевняє Вечерко. Зі свого боку він запропонував європейським партнерам збільшити співпрацю в галузі охорони здоров’я. Ідеться зокрема про те, щоб українські медики частіше могли їздити для обміну досвідом до країн ЄС, більше студентів з України могли навчатися в медичних закладах Європи. Володимир Вечерко також переконаний, що якість своїх медичних препаратів Україна повинна наблизити до європейської. Європейський досвід потрібен Україні також у такому питанні, як медичне страхування, каже депутат.
Матеріали до теми:
Західний дослідник пропонує надати Україні статус спостерігача в Європарламенті «Двері ЄС мають бути відчиненими перед Україною» – керівник МЗС Швеції Кілька євродепутатів виступили за перспективу членства в ЄС для України Членство в Євросоюзі – це щось на кшталт членства в престижному тенісному клубі...