Василь Зілгалов Слухати:
Прага, 9 лютого 2007 – Чимало європейських газет наголошують, що візит Віктора Ющенка до Німеччини ще раз проілюстрував намагання Заходу дивитися на перспективи України через російську призму.
«Франкфуртекр Альґемайне Цайтунґ» також інформує, що Ющенко і Меркель намагалися не висувати на перший план розбіжності щодо перспектив вступу України до ЄС. А пані канцлер наголосила на першочерговій необхідності підготовки нової угоди про співпрацю Києва з ЄС, котра має врегулювати візові питання та безмитну торгівлю.
Стосунки з Росією пріоритетніші?
Швейцарська ж «Нойє Цюрхер Цайтунґ» відзначила у п’ятницю, що візит Ющенка до Берліна ще раз показав віддаленість перспективи Києва щодо вступу до ЄС. Газета також іронічно висловилась щодо можливостей нової поглибленої угоди між Україною та ЄС, нагадавши про українсько-німецький візовий скандал дворічної давнини. Це ж видання зауважило, що «ейфорія в Берліні щодо «Помаранчевої революції» вже давно минула» і додало, що Німеччина розглядає стосунки з Україною через російську призму, бо для Берліна: «стосунки з Росією пріоритетні і федеральний уряд уникає гострих сигналів на адресу Кремля».
Росія «чинить імперіалістичний вплив на сусідні держави»
Берлінська «Таґесшпіґель» також пише про те, що російське питання буде центральним і на мюнхенській міжнародній конференції з проблем безпеки. Незважаючи на гострий антиросійський випад напередодні мюнхенської конференції одного з її учасників, американського сенатора Джона Маккейна, який звинуватив Росію в тому, що «вона чинить імперіалістичний вплив на сусідні держави», все ж організатор конференції Хорст Тельчик, як пише «Таґесшпіґель», виступив з пропозицією зблизити Росію і США в Мюнхені. Тельчик також додав, як цитує його газета: «НАТО має запропонувати Росії вступити до його лав... і тоді зникнуть самі по собі такі проблеми, як Україна та Грузія».
Матеріали до теми:
Меркель поговорила з Ющенком про енергетичні інтереси. Зустріч «Україна — Трійка ЄС» у Києві. Політичні консультації трійки Євросоюзу та України у Києві. Посол України при ЄС Роман Шпек: "Я бачу багато позитивного в рішенні ЄС розпочати переговори про нову угоду з Україною". ЄС і Україна починають у лютому переговори про нову угоду. ЄС хоче нових відносин із Україною, але не може вирішити, яких саме.