Проти цього виступали Франція та Іспанія. Головуюча в ЄС Німеччина запропонувала компромісний варіант, за яким Євросоюз у новій угоді визнає європейські перспективи і європейський вибір України. Однак членський квиток у Євросоюзі Брюссель Києву не обіцяє.
Представники ЄС неодноразово нагадували, що Україна не може розраховувати на вступ до ЄС, оскільки є учасницею Європейської політики сусідства, яка не передбачає членство у Євросоюзі.
Нова угода має передбачати зону вільної торгівлі
Початок переговорів з Україною про нову угоду міністр закордонних справ Німеччини Франк-Вальтер Штайнмайер вважає хорошим сигналом: “Я дуже задоволений тим, що сьогодні нам вдалося домовитися про початок переговорів. Я вважаю, що це переконливий політичний сигнал – Європа хоче і буде вносити свій вклад у розвиток відносин з Україною. Вже незабаром відбудеться зустріч Трійки на рівні директорів департаментів політики, а 6 лютого пройде зустріч на рівні міністрів – у цей день, з нашого погляду, можуть офіційно розпочатися переговори”.
Нова угода має передбачати, що Євросоюз та Україна створять зону вільної торгівлі. У документі також йтиметься про енергетичну співпрацю ЄС та України, яка є важливою країною транзиту енергоносіїв. У майбутню угоду представники ЄС мають включити зобов''язання Євросоюзу сприяти українським реформам. Міністри закордонних справ ЄС наголосили, що Україна повинна проводити подальші реформи.
Матеріали до теми:
Посол України при ЄС Роман Шпек: "Я бачу багато позитивного в рішенні ЄС розпочати переговори про нову угоду з Україною". ЄС хоче нових відносин із Україною, але не може вирішити, яких саме.