Богдана Костюк Слухати:
Київ, 25 січня 2007 (RadioSvoboda.Ua) – Взаємодія між Україною і державами Європейського Союзу у галузі безпеки; забезпечення стабільності в Європі і виконання Плану дій «Україна – ЄС». Ці важливі теми 25 січня у Києві обговорювали керівники Міністерства закордонних справ України, Європейської комісії та Генерального секретаріату Ради Європи.
Ієн Боуг: «Переговори стосовно нової угоди – ключовий елемент у політичних консультаціях між Києвом і Брюсселем цього року. Безумовно, очікуваний договір про вільну торгівлю між Україною та ЄС – важлива складова нової угоди. Єврокомісія підтримує українські реформи у судовій гілці влади, у боротьбі з корупцією, у створенні сприятливого середовища для іноземних інвестицій в Україні».
Представники Міністерства закордонних справ та української громадськості також вважають ключовим напрямком співпраці між Києвом і Брюсселем цього року підготовку нової угоди, яка б відповідала вимогам часу і перспективі стосунків між Україною та ЄС.
«Потрібна взаємодія не тільки МЗС і Секретаріату (Президента)...»
Київський експерт Валерій Чалий оптимізму дипломатів і політиків з обох сторін не розділяє: «Для підготовки такої угоди потрібна взаємодія не тільки МЗС і Секретаріату (Президента), а ширше, по всіх напрямах, тобто – по міністерствах. Має бути узгоджена позиція. Я думаю, що таке розбалансування сьогодні механізму вироблення і прийняття рішень звичайно буде негативно впливати на ситуацію. Терміни дуже складні для виконання: я не впевнений, що ми зможемо провести усі процедури до кінця року. Тобто, до закінчення дії угоди «Про партнерство і співробітництво», і це було б поганим результатом. Тому зараз треба консолідувати зусилля для того, щоб не втрачати цей час».
Крім того, європейська преса звертає увагу і читачів, і представників ЄС-івських інституцій на політичну нестабільність усередині України. Вона, у свою чергу, може спричинитися до нестабільності на східному кордоні Євросоюзу, у чому в європейських столицях, зрозуміло, не зацікавлені.
Матеріали до теми:
Посол України при ЄС Роман Шпек: "Я бачу багато позитивного в рішенні ЄС розпочати переговори про нову угоду з Україною". ЄС і Україна починають у лютому переговори про нову угоду. ЄС хоче нових відносин із Україною, але не може вирішити, яких саме.