«Імпортний гемодіаліз»
Близько 3,5 тисяч українців, хворих на гостру і хронічну ниркову недостатність, лікуються методом гемодіалізу (очищення крові).
І це лише 15–-20% від усіх пацієнтів, які потребують такого лікування. За даними Інституту нефрології АМН, щороку їхня кількість зростає на 5 тисяч осіб.
На V стадії її розвитку пацієнти потребують замісної ниркової терапії. Найбільш прийнятний в українських умовах метод –- гемодіаліз, оскільки пересадка органів за українським законодавством можлива лише тоді, коли донором є родичем.
В Україні, на відміну від більшості європейських країн, в яких успішно втілюють державні програми допомоги хворим на недугу нирок, забезпечення гемодіалізом – це, передусім, відповідальність місцевих органів влади.
У Національному реєстрі – близько 450 тисяч українців з хронічною хворобою нирок. Держава не може допомогти всім хворим на гостру хворобу нирок. Це визнали у Міністерстві охорони здоров’я України.
В Україні обласні та міські центри гемодіалізу переповнені, бракує фахівців та якісного обладнання.
Для якісного лікування хворих, які потребують гемодіалізу, треба розвивати приватну медицину, констатують експерти.
Чиновники ж категорично не погоджуються і не вважають за потрібне налагоджувати співпрацю з приватними центрами.
У Черкасах та Чернігові відкрили перші в Україні німецькі приватні центри діалізу. А загалом в Україні нараховується 57 центрів діалізу.
Скандал довкола центру гемодіалізу, збудованого німецькою корпорацією Fresenius у Черкасах, триває.
Визначитись, чи потрібен такий центр, ніяк не можуть місцеві чиновники. Вони переконані, що для лікування хворих на ниркову недостатність вистачить уже наявних ресурсів.
Пацієнти ж категорично не згодні. Хворі скаржаться на те, що якість послуг, які надаються державним медичним закладом, не витримує жодної критики.
Технічно гемодіаліз є досить складною процедурою.
Речовини, що вступатимуть у безпосередній контакт з кров'ю мусять пройти багатоетапне очищення на складному обладнанні.
Для проведення гемодіалізу можна використовувати лише максимально очищену воду. Інакше це може ще більше нашкодити пацієнтам.
Корпорація Fersenius має близько 2500 клінік у всьому світі. Крім того німецька компанія є передовим розробником апаратури для проведення гемодіалізу.
Черкаський центр є одним з кращих центрів компанії. Передбачено навіть автономну роботу на випадок відключення від водопостачання.
Центр може повноцінно лікувати 240 хворих, хоча зараз лікує лише 73.
Десятки хворих на ниркову недостатність Черкащини можуть не дочекатись, поки місцеві чиновники все ж остаточно визначаться у ставленні до іноземних клінік.