- Чи насправді може бути припинена діяльність Української православної церкви?
Верховна Рада 20 серпня ухвалила закон №8371 про заборону релігійних організацій, пов'язаних з Російською православною церквою. Або як формулюють автори і прихильники закону, проголосувала «За заборону УПЦ (МП)».
За цю ніч ми детальніше розібралися в документі. Отже:
Закон набирає чинності через 30 днів окрім одного пункту, згідно з яким у громад УПЦ МП буде 9 місяців, щоб розірвати зв'язки з Російською православною церквою (РПЦ).
Але чи сам закон є забороною Російської православної церкви в Україні?
Парламент ухвалив законопроєкт, який передбачає заборону діяльності в Україні релігійних організацій із центрами впливу у Росії. Тобто не про церкви загалом, а конкретних парафій, монастирів, навчальних закладів та інших юридичних осіб, яких в Україні понад 12 тисяч.
Сама конфесія УПЦ МП з юридичної точки зору «організацією» не є, а те що вимагає закон, УПЦ начебто давно зробила – ще навесні 2022-го відмежувалась від Російської православної церкви, прибравши приставку МП.
Саме так відреагував на закон голова інформаційно-просвітницького відділу УПЦ митрополит Климент. «Це об'єктивна річ. Будь-які спроби заборонити об’єктивну річ призведуть лише до дискредитації, в тому числі й міжнародної, тих, хто це захоче якось реалізувати», – сказав він.
То як працюватиме закон і які наслідки можуть бути на міжнародній арені?
- Тривалий пошук голосів за підтримку закону
Рішення підтримали 265 депутатів. До речі, на пошук голосів за цей закон пішов майже рік. Опозиція нещодавно навіть блокувала трибуну, щоб пришвидшити цей процес. Особисто Зеленський, як кажуть джерела ЗМІ, на засіданні фракції підключився по Zoom і дав завдання заборонити УПЦ МП. У монобільшості вмовляли своїх голосувати «За» але не всіх вдалося переконати. 60 «Слуг» так і не проголосували, або утрималися, або позначили свою відсутність, хоча і були у залі.
Чому навіть у президентській політичній силі проти таких змін?
Як спрацює заборона УПЦ(МП)?
- Курська операція продовжує знижувати ударно-штурмовий потенціал противника?
Українські війська продовжують наступати по всьому українському відрізку фронту в Курській області Росії, завдаючи ударів по російських понтонних мостах і понтонному інженерному обладнанню в Глушковському районі. На геолокованих кадрах, опублікованих 20 серпня, видно, як українські безпілотники завдають ударів по російській техніці, яка доставляє понтони до плацдарму поблизу річки Сейм. За даними ISW, ЗСУ також просунулися в лісистих районах на північ від Руського-Порєчного (на північний схід від Суджі й за 20 кілометрів від міжнародного кордону).
Відтак наразі для РФ додаткова підтримка в живій силі й спецвійськах там заблокована.
- ЗСУ готують наступ на Запоріжжі?
До дев'яти зросла кількість постраждалих внаслідок російського удару по дитячому кафе в Запорізькому районі 20 серпня, одна дитина загинула – повідомив голова обласної військової адміністрації Іван Федоров.
В Офісі генпрокурора уточнили, що російські війська завдали удару по дитячому кафе у селі Малокатеринівка недалеко від Запоріжжя близько 17:40.
Пізно ввечері російські війська продовжили обстріл Малокатеринівки. Впродовж доби вони 303 рази били по 12 населених пунктах Запорізької області.
Що готує ЗСУ на Запорізькому напрямку?
Про це та інше дивіться у програмі «Свобода.Ранок» о 9:01 на @Радіо Свобода: