Розгортати кримськотатарський стяг, так само як і прапори угруповань «ДНР» та «Ісламської держави», у холі, де відбуватиметься конкурс «Євробачення-2016», все ж таки заборонено. Організатори пісенного конкурсу прибрали список прапорів, який опублікували минулого тижня. В новому документі оприлюднили специфіку використання прапорів. Згідно з публікацією, дозволяється використання прапорів 42 країн-учасниць, або інших країн, які входять до складу ООН.
Фанати української співачки Джамали не зможуть розгорнути кримськотатарський національний прапор у залі концертного холу у Стокгольмі. Організатори пісенного конкурсу «Євробачення-2016» оприлюднили документ, де використання будь-яких стягів, окрім прапорів 42 країн-учасниць, або інших країн, що входять до складу ООН, заборонено.
Наприкінці минулого тижня на офіційному сайті пісенного конкурсу з’явився документ, в якому були перераховані прапори, яких нібито не можна розгортати цьогоріч у концертному залі. До списку увійшли такі прапори: «Республіки Крим», угруповань «ДНР» та «Ісламська держава», національний прапор кримських татар. Керівник відділу комунікацій «Євробачення-2016» Пол Джордан повідомив Радіо Свобода, що це було непорозуміння.
«Документ, який був опублікований на сайті минулого тижня, був призначений не для публікації. Тепер на сайті є всі критерії та специфіка. Ми перепрошуємо за попередню публікацію, ми ні в якому разі не намагалися порівняти ніякі стяги або території з «Ісламською державою». Ми дуже просимо вибачення перед тими, кого образили», – зазначив офіційний представник конкурсу.
На сайті з’явився новий документ
У новому документі мова йде про те, що так само дозволяється використання прайд-прапору ЛГБТ-спільноти та Європейського союзу. Серед характеристик заборонених прапорів виділили такі: плакати, що містять рекламу, дискримінаційний або політичний меседж, тощо.
Ці правила створені не проти конкретної країни або території, мова йде про створення послідовного правила. Те саме стосується кримськотатарського прапораПол Джордан
«Є специфічні інструкції щодо прапорів. Наприклад, флагшток може бути тільки з пластику, не металевий чи дерев’яний. Прапор не може нести ніякі політичні меседжі. Це можуть бути тільки стяги країн-учасників, або інших країн, які входять до ООН. Щодо прапора «ДНР» (угруповання, яке визнане в Україні терористичним – ред.), він заборонений не через те, що це спірна територія, а через те, що цей стяг не є прапором країни-учасника «Євробачення-2016». Ці правила створені не проти конкретної країни або території, мова йде про створення послідовного правила. Те саме стосується кримськотатарського прапора. Він не є прапором країни-учасника і це не країна, що входить до ООН, і саме через це таке рішення. Це рішення ухвалене не проти Криму. Наприклад, національний прапор Шотландії також під забороною», – розповів Радіо Свобода Пол Джордан.
Організатори пісенного конкурсу зауважили, що за виконанням правил стежитиме служба безпеки цього заходу і – у разі порушень – вони наполягатимуть на тому, щоб гості прибрали прапор.
Цьогоріч Україну на пісенному конкурсі представить співачка Джамала з піснею «1944» про сталінську депортацію кримських татар.
Чубаров закликав підтримати виступ Джамали
PR-директор Джамали Денис Козловський заявив Радіо Свобода: «Це офіційна політика щодо прапорів конкурсу «Євробачення». Ми її поважаємо і приймаємо».
Організатори прагнуть максимально уникнути перешкод, що можуть виникнути в результаті політизації Кремлем цього конкурсуРефат Чубаров
Голова Меджлісу кримськотатарського народу Рефат Чубаров на своїй сторінці у Фейсбуці прокоментував рішення організаторів так: «Звісно, мені таке рішення не подобається, але залишаю за ними це право – організатори прагнуть максимально уникнути перешкод, що можуть виникнути в результаті політизації Кремлем цього конкурсу».
Рефат Чубаров закликав зосередитися на підтримці виступу Джамали.
Півфінали «Євробачення» відбудуться 10 і 12 травня у Стокгольмі, фінал конкурсу – 14 травня 2016 року. Джамала виступить у другому півфіналі під номером 15.