В інтернеті не вщухає обговорення того, що мешканці анексованого Росією Криму не мали змоги голосувати на півфіналі українського відбору на «Євробачення-2016», який відбувся минулої суботи в Києві. Журі визначило першу трійку фіналістів, яку очолила українська співачка кримськотатарського походження Джамала. У соціальних мережах кримчани висловили своє обурення тим, що не могли підтримати своїх улюблених виконавців, а Меджліс кримськотатарського народу з цього приводу звернувся до організаторів національного співочого конкурсу.
«1944» – пісня з такою назвою, яку Джамала заспівала на півфіналі українського відбору на «Євробачення-2016» викликала шквал овацій. Співачка Руслана, яка була в журі, аплодувала кримськотатарській співачці стоячи.
«Ти сьогодні мені музикою дала зрозуміти біль від того, що ми втратили Крим. Я просто плакала разом з тобою», – сказала Руслана після виступу Джамали.
Джамала вийшла до фіналу Національного відбору на «Євробачення-2016» із найбільшою кількістю балів від глядачів та суддів – 18 балів. Громадяни України голосували смс-ками. Те, що Крим не мав змоги голосувати, викликало шквал обурення. Меджліс кримськотатарського народу з цього приводу звернувся до організаторів національного співочого конкурсу.
«На півфіналі, який відбувся, голосувало більш ніж 166 тисяч громадян України. Крим був відрізаний, кримчани не мали можливості проголосувати. Я просто впевнений, що якщо б Крим мав можливість голосувати, то ми мали б ще як мінімум 100 тисяч голосів. Коли Крим не може голосувати на таких українських конкурсах, то ми нібито мовчазливо погоджуємося з тим, що Крим не є Україною. Ми готуємо листа до організаторів конкурсу, щоб кримчани могли голосувати як за півфінали в Україні, так і за фінал, і на «Євробаченні» як громадяни України. Будемо намагатися!» – заявив голова Меджлісу кримських татар Рефат Чубаров в інтерв’ю Радіо Свобода.
«Це пісня-присвята. Я дуже рада, що її Україна так сприйняла»
Сама Джамала повідомила, що вона відчувала підтримку кримчан. Співачка розповіла Радіо Свобода, що цю пісню про депортацію написала ще півтора року тому.
Це справді пісня про мою сім’ю, про бабусю. Це пісня-присвята. Я дуже рада, що її Україна так сприйнялаДжамала
«Мені дуже шкода. Я знаю, що в мене дуже багато прихильників саме у Криму. Мені дуже багато людей писали, що вони надсилали (смс) все одно, бо це мене підтримує. Я їм кажу – ви ж гроші витрачали даремно, смс не зараховувалося, а вони казали, що все одно надсилали. Це справді пісня про мою сім’ю, про мою хартанашку (бабусю – ред.). Я не могла про це не написати. Я справді переживала цю історію і на сцені, і коли писала. Це пісня-присвята. Мені було важко її співати. Я дуже рада, що її Україна так сприйняла – стільки голосів, стільки смс, відгуків. Мені все одно – поїду я на конкурс чи ні – бо я відчула, що я дійсно розповіла цю історію. Коли я співала, я співала саме своїй хартанашці», – розповіла співачка.
Кримськотатарська виконавиця нагадала, що вся її родина зараз живе в окупованому Криму і вона дуже хвилюється за них. Співачка закликала пам’ятати про трагедію 1944 року завжди, а не тільки 18 травня.
«Зараз кримські татари перебувають на окупованій території, їм дуже важко. Вони відчувають дуже великий пресинг, вони безслідно зникають. І це страшно, мені б не хотілося, щоб історія поверталася», – наголосила Джамала.
Наступний півфінал національного відбору в Україні відбудеться 13 лютого, а фінал – 21 лютого. За підсумками глядацького та суддівського голосування під час прямих ефірів визначать ім’я того, хто представлятиме Україну на «Євробаченні-2016».
61-й міжнародний пісенний конкурс «Євробачення-2016» відбудеться в Стокгольмі (Швеція) у травні. Цього року в конкурсі візьме участь рекордна кількість співаків – із 43 країн світу.
Україна торік не брала участі у конкурсі «Євробачення» (тоді таке рішення ухвалили у зв’язку зі складною ситуацією в країні і браком коштів).
На тему «Євробачення-2016»:
26.01.2016 |