Міністерство юстиції проаналізує рішення Європейського суду з прав людини за скаргою Юлії Тимошенко і тоді вирішить, чи оскаржувати його. Про це йдеться у повідомленні Мін’юсту. Там також наголошують, що рішення у справі «Тимошенко проти України» не набуло статусу остаточного.
«У випадку набуття рішенням статусу остаточного Україною буде вжито всіх заходів, необхідних на виконання даного рішення», – запевняють у Міністерстві юстиції.
Захист Тимошенко вимагатиме перегляду вироку Кірєєва у Верховному суді – Теличенко
Утім, оскарження навряд чи змінить позицію Страсбурзького суду і лише затримає на кілька місяців набуття рішенням щодо Тимошенко статусу остаточного, заявляє захисник екс-прем’єр-міністра Валентина Теличенко. За її словами, якщо уряд не буде оскаржувати рішення ЄСПЛ в апеляційному порядку, то вже через три місяці воно законно набуде чинності. Тоді захист Тимошенко отримає право звернутися до Вищого спеціалізованого суду із заявою про необхідність перегляду вироку Печерського райсуду Києва у Верховному суді з огляду на те, що міжнародний суд, визнаний Україною, виніс рішення, яке є суттєвим для цього вироку. Тоді Вищий спецсуд мав би дати допуск до розгляду у Верховному суді, а той, у свою чергу, мав би скасувати вирок судді Родіона Кірєєва і звільнити Юлію Тимошенко з-під варти, каже Валентина Теличенко.
Поганих варіантів може бути дуже багато. Можна наламати дуже багато дров, але чи працює це на користь держави? Звичайно, що ні!Валентина Теличенко
Арешт був законним, а рішення Страсбурзького суду не стосується звільнення Тимошенко – Колесніченко
Тим часом у Генпрокуратурі наголошують, що запобіжний захід екс-прем’єрові Юлії Тимошенко у вигляді досудового арешту в «газовій справі» обирався за старим Кримінально-процесуальним кодексом, і на той момент він був законним. Про це заявив начальник Головного управління організації участі прокурорів у кримінальному провадженні в суді Генпрокуратури Михайло Шорін. Він зауважує, що тепер є чинним новий Кримінальний процесуальний кодекс, який передбачає альтернативні запобіжні заходи та застосування арешту лише у виняткових випадках.
Питання утримання Тимошенко під вартою вважає вичерпаним і член парламентського комітету з питань верховенства права та правосуддя, депутат від Партії регіонів Вадим Колесніченко. Рішення Європейського суду з прав людини щодо Тимошенко не має жодного значення і не вплине на її звільнення, заявив він у коментарі Радіо Свобода.
«Рішення як рішення. Ті питання, які там порушуються, вже виправлені змінами до діючого Кримінального процесуального кодексу. Питання затримання і утримання під вартою не має ніякого стосунку до можливості звільнення пані Тимошенко» – запевняє Колесніченко.
Якщо влада дбає про національні інтереси України, то повинна помилувати Тимошенко – Василенко
Рішення Європейського суду з прав людини у справі Тимошенко дає українській владі можливість вибору, який продемонструє її реальні наміри щодо виконання умов підписання угоди про асоціацію з Європейським союзом, зауважує у розмові з Радіо Свобода екс-суддя Гаазького трибуналу, професор Юрій Василенко.
Страсбурзький суд визначив, що судове переслідування Тимошенко може кваліфікуватися як вибіркове правосуддя з політичних мотивівЮрій Василенко
Рішення Страсбурзького суду, яке стосуватиметься безпосередньо правомірності вироку Печерського райсуду Києва щодо Юлії Тимошенко у «газовій справі», можна очікувати до кінця цього року, заявляє лідер фракції «Батьківщина» Арсеній Яценюк.
Сама Юлія Тимошенко зазначає, що після оприлюднення рішення Європейського суду з прав людини за її скаргою почувається морально вільною і щасливою. Про це йдеться у заяві, оприлюдненій на сайті партії «Батьківщина».