У Львові затримали 17-річного студента, який жорстоко бив і грабував жінок

Львів – Правоохоронці затримали у Львові 17-річного студента Дрогобицького коледжу, якого підозрюють у жорстокому побитті й пограбуванні щонайменше п’ятьох жінок у Львові. Ці злочини були скоєні упродовж лише кількох днів – з 8 до 12 січня нинішнього року. Але нападів могло й не статися, кажуть у міліції, якби у місті було більше відеокамер.

Усі п’ять нападів, які відомі на сьогодні правоохоронцям, схожі за стилем виконання – злочини були скоєні з 5 до 7 годину ранку, жертвами стали жінки віком від 22 до 80 років. У них злочинець відібрав мобільні телефони, банківські карточки, гроші. Жертв він бив, дізнавався пін-коди карточок. Біля музею «Арсенал», де було здійснене одне з пограбувань, відеокамера зафіксувала цей злочин.

Троє жінок досі у шпиталі, двоє з них у дуже тяжкому стані, а це 80 річна і 43 річна жінки, на яких злочинець напав поблизу монастиря у центральній частині міста.

Одна з потерпілих впізнала свого нападника, затриманого правоохоронцями 17-річного студента Дрогобицького коледжу. До того ж, у нього виявили чимало вкрадених речей, повідомив начальник управління міліції Львова Сергій Зюбаненко.

«Ми не виключаємо, що він не може бути причетний до інших злочинів. У слідства є думка, що ці злочини не поодинокі. Є речові докази, потерпілі, ми його затримали 16 січня. Я б хотів звернутись до людей, хто потерпів, звертатись до нас, а також і свідки. Злочинець діяв непрофесійно, користувався карточками банківськими»,– ­ розповідає правоохоронець.

За цими фактами злочинів відкрите кримінальне провадження за частиною 1 статті 121 Кримінального Кодексу України (умисне тілесне ушкодження, небезпечне для життя в момент заподіяння, чи таке, що спричинило втрату будь-якого органу або його функцій). Відтак підозрюваний може бути позбавлений волі на вісім років.

Наразі правоохоронці не інформують про мотиви агресивної поведінки неповнолітнього, але Сергій Зюбаненко відкинув, що злочини біля монастиря були скоєні через релігійну нетерпимість.

Студент Дрогобицького коледжу походить із небідної родини з Трускавця. Неповнолітній наймав у Львові помешкання, часто відвідував нічні клуби. За припущенням, він шукав легких грошей для розваг.

Нема коштів – нема відеоспостереження

Правоохоронці апелюють до міської влади Львова, щоб у бюджеті розвитку міста були передбачені кошти для програми «Безпечне місто», мова йде про встановлення відеокамер у місті, інформація з яких надходила б в один центр. Однак навряд чи знайдуться гроші під такий проект, кажуть депутати.

Посадовець міськради, психолог за фахом Олег Березюк зазначив Радіо Свобода, що встановлення відеокамер у місті мало б добрий ефект.

«Це відлякувало б злочинців від пограбувань, вони знали б, що можуть бути виявлені. А щодо агресії серед людей, то вона завжди була, згадаймо середньовіччя», ­– зауважує Олег Березюк.

Минулого року у Львові було скоєно понад 550 пограбувань, менше половини розкриті. Лише за перші дні січня у Львові від пограбувань потерпіли 28 людей. А це суспільнонебезпечні злочини, які загрожують життю людини, і їх могло б бути значно менше, якби вживали профілактичні заходи.

Днями передано у суд справу щодо вбивства марокканцем три місяці тому на львівській вулиці відомого лікаря Леона Фрайфельда.