Марія Щур Прага, 19 травня 2008 (RadioSvoboda.Ua) – У Тбілісі заявляють, що російські військові постачають до Абхазії важке озброєння. На підтвердження цього звинувачення грузинське міністерство внутрішніх справ продемонструвало кореспонденту телекомпанії ВВС зйомки безпілотного літака. Російська сторона відкидає звинувачення і говорить, що на території сепаратистського регіону Грузії перебувають лише миротворчі війська. Про те, з чим пов’язане це протистояння, та про те, чого можна очікувати найближчим часом, Радіо Свобода розмовляло з експертом Інституту Гадсона Зейно Баран.
Зейно Баран |
Р. С.: Чи можна очікувати, що з наближенням грудневої зустрічі міністрів закордонних справ НАТО, на якій вирішуватиметься знову питання про надання ПДЧ Грузії та Україні, тиск Росії посилюватиметься?
З. Б.: Період до грудня буде надзвичайно важливим, особливо для Заходу, бо він має продемонструвати грузинам і українцям, що НАТО не полишає своїх друзів у важку хвилину, коли Росія буде продовжувати свої дії, спрямовані на дестабілізацію. Але якщо люди будуть розуміти, в якому контексті відбуваються події, то можна сподіватися, що ці дві країни отримають ПДЧ.
Р. С.: Що може зробити Грузія зі свого боку, щоб не піддаватися на провокації та довести, що вона «дозріла» до початку переговорів про членство в НАТО?
З. Б.: У Грузії наближаються вибори. І це надзвичайно добра можливість для президента Саакашвілі показати, що вони є справді демократичними. Немає жодної причини, щоб вони такими не були. Його партія та його програма є дійсно популярними і значна частина виборців її підтримує з огляду на непривабливість альтернативи. Тому можна сподіватись на добре проведення виборів у Грузії.
Матеріали до теми:
Росія звинувачує Захід в озброєнні Грузії. Тим часом лідер самопроголошеної Абхазії прибув до Москви Москва зустріла грузинського міністра шпигунським скандалом Євросоюз висловлює Грузії підтримку, але не більше Європейський Союз закликає Росію і Грузію вжити заходів для зняття напруженості в Абхазії Дії Росії в Грузії мають спонукати українську владу до перестороги, вважають експерти Чому саме тепер загострилася ситуація довкола Абхазії?