Галина Хатчінс, кінооператорка, громадянка України, загинула у США під час зйомок художнього фільму Rust («Іржа») внаслідок вогнепального поранення. Постріл здійснив продюсер і головний герой фільму, голлівудський актор Алек Болдуїн. Радіо Свобода поспілкувалося із родичем загиблої і зібрало інформацію про неї.
Що сталося?
У США, на ранчо біля Санта-Фе, штат Нью-Мексико, голлівудська зірка Алек Болдуїн знімає фільм Rust («Іржа»).
Це вестерн. Алек Болдуїн грає і головного героя, а головною кінооператоркою фільму була українка Галина Хатчінс. Про неї писали як про нове явище.
Під час зйомок сцени, де головний герой стріляє, від зброї, з якою знімався Болдуїн, постраждали режисер і кінооператорка.
Представник компанії, яка веде зйомки фільму, повідомив виданню The Hollywood Reporter, що постраждалих доправляли до лікарні гелікоптером, але 42-річна головна операторка Галина Хатчінс померла дорогою.
Поранення отримав і 48-річний режисер Джоел Соуза. Він шпиталізований у критичному стані.
Як повідомляє агентство Associated Press, посилаючись на дані поліції, помічник режисера Дейв Холлс, який дав Алеку Болдуїну заряджений револьвер, сказав акторові, що зброя безпечна.
Згідно з документами, Холлс не знав, що в одному з трьох пістолетів, які були підготовлені для зйомок зброярем фільму Ханною Гутьєррес, були бойові патрони.
Поки немає інформації про те, скільки пострілів було зроблено, а також, як бойові патрони потрапили у револьвер.
У поліції зазначили, що стосовно Болдуїна поки не висунули ніяких звинувачень.
У мене немає слів – Алік Болдуїн
Алек Болдуїн прокоментував трагічний інцидент, висловив жаль щодо того, що сталося, і висловив співчуття родині Галини Хатчінс – «дружини, матері та нашої колеги, яку глибоко поважали».
Свою заяву Болдуїн опублікував у Twitter.
«Я на зв’язку з її чоловіком, пропоную йому та сім’ї свою допомогу. Моє серце крається за чоловіка й сина Галини та всіх, хто її знав і любив», – написав Болдуїн.
Алік Болдуїн наголосив, що «повністю співпрацює з правоохоронцями, які розслідують обставини трагедії».
Міністерство закордонних справ України вже отримало підтвердження того, що Галина Хатчінс мала українське громадянство.
«Генеральне консульство України в Сан-Франциско з’ясовує обставини та взаємодіє з американськими правоохоронцями в контексті розслідування. Консули також встановлюють зв’язок із рідними українки, щоб надати необхідну консульську і правову допомогу», – повідомив у коментарі Радіо Свобода речник МЗС Олег Ніколенко.
Хто така Галина Хатчінс?
Радіо Свобода розшукало родича Галини Хатчінс (дівоче прізвище Андросович) в Україні і розпитало про неї.
Іван Андросович, викладач аграрного університету в Києві, троюрідний брат Галини Хатчінс.
– Я шокований тим, що сталося. Намагався додзвонитися до батьків Галі, вони живуть окремо, але весь час зайнято...
Галина народилася у родині військового моряка у селі Городець, що на Житомирщині. Мама – Ольга, сестра – Світлана.
Батько служив у Мурманську, і родина там довго жила, а потім повернулася в Україну.
У Галі ще тоді я помітив великі здібності. Я б сказав, вона мала фізико-математичний склад розуму. Без проблем вступила на факультет «економіка підприємства» вишу, де я викладав і викладаю. Дуже добре вчилася, була старостою. У 2001 році Галя закінчила аграрний університет з відзнакою.
Розумієте, вона така – вона завжди хотіла чогось більшого. Самостійно вивчила англійську, подавалася на американську green card і врешті поїхала в США.
Через деякий час повернулася і вступила на міжнародну журналістику до Київського університету імені Шевченка. Успішно закінчила навчання і знову поїхала у США.
Там теж вчилася... І через деякий час запросила мене на весілля...
Я подякував і пожартував, що «ти хоч не дідуся там собі знайшла». А вона ж – справжня красуня. І гарну пару собі знайшла, такий хороший хлопець, на пару років старший за неї.
Ми спілкувалися, коли вони приїздили в Україну, коли Галина прилітала провідати батьків.
Вона така, дуже сильна, знаєте. Цілеспрямована. Вона чітко бачила своє майбутнє, жила цими своїми проєктами...
Що повідомляє офіційний сайт Галини Хатчінс:
- «вона виросла на радянській військовій базі за Полярним колом в оточенні північних оленів та атомних підводних човнів»;
- працювала журналістом-розслідувачем у британських документальних провадженнях в Європі;
- у 2015 році Хатчінс закінчила Американський інститут кіно і почала знімати фільми;
- у 2019 році Галина Хатчінс перемогла в номінації «Висхідна зірка» конкурсу American Cinematographer;
- першою великою роботою став фільм «Заклятий ворог» із Джо Манганьєлло у головній ролі;
- у 2020 році цей фільм переміг у номінації «Найкращий фільм» на Sitges International Film Festival.
«Вона була неймовірним талантом та прекрасною людиною. У неї було таке особливе око та візуальний стиль. Вона була з тих операторів, за чиїм успіхом хочеться спостерігати, щоб побачити, що наступне вона здійснить... І вона була фантастичною людиною. Не було такого навантаження, яке вона би не подужала. Вона була чудовим другом та союзником для всіх, хто працював перед камерою. Їй симпатизували всі, хто її знав. Я не можу повірити, що таке могло статися в цей день і в такому віці... Постріл із реквізитної зброї вбив члена знімальної групи? Це жахлива трагедія. Моє серце з її родиною та особливо з її сином. Сьогодні мені дуже сумно за тих, хто знав її та працював із нею», – написав актор Джо Манганьєлло в Instagram.