ГУР заявляє про знищення у Татарстані РФ складу з деталями для «Шахедів»
У російському Татарстані знищений склад із деталями до ударних дронів типу Shahed на 16 мільйонів доларів, повідомляє 23 грудня Головне управління розвідки Міністерства оборони України.
Згідно з повідомленням, склад знищено на території економічної зони «Алабуга» унаслідок «загадкової руйнівної пожежі».
«У приміщенні лежали 65 фюзеляжів ударних дронів, а також двигуни, навігаційні системи, тепловізійні відеокамери для виготовлення 400 одиниць Shahed-136 – все згоріло», – йдеться у повідомленні.
ГУР оцінює завдані збитки внаслідок знищення російського складу у 16 мільйонів доларів.
Редакція Радіо Свобода наразі не має можливості перевірити ці дані з незалежних джерел.
21 грудня місцева російська влада заявляла про атаку дронівна місто Казань у Татарстані. Російська сторона повідомляла про вісім «прильотів» БПЛА, серед них один був у промислове підприємство, шість у житловий район.
До цього дрони п’ять разів прилітали до Татарстану. На початку квітня БПЛА вперше від початку війни Росії в Україні атакували територію Татарстану. Дрони тоді прилетіли на територію підприємств Єлабуги та Нижньокамська.
Після початку повномасштабного вторгнення Росії в Україну в російські регіони регулярно прилітають бойові дрони, внаслідок чого є руйнування і жертви. Міноборони Росії стверджує, що атаки ведуться з українського боку. Здебільшого Київ ці повідомлення не коментує.
Росія за добу атакувала Україну 72 дронами, усі збито або «локаційно втрачено» – Повітряні сили ЗСУ
Упродовж доби (із 10:00 22 грудня до 09:00 23 грудня) російські військові атакували Україну 72 ударними БпЛА типу Shahed і безпілотниками інших типів, повідомили Повітряні сили ЗСУ.
«Станом на 09:00 підтверджено збиття 47 ударних БпЛА типу Shahed та безпілотників інших типів у Полтавській, Сумській, Харківській, Київській, Чернігівській, Черкаській, Житомирській, Хмельницькій та Одеській областях. Через активну протидію Сил оборони 25 ворожих безпілотників-імітаторів –локаційно втрачені (без негативних наслідків)».
За даними українських військових, у Хмельницькій та Київській областях через російську атаку пошкоджені приватні підприємства та будинки громадян – попередньо без жертв, постраждалим надається допомога.
Російські військові регулярно з різних видів озброєння – ударними БПЛА, ракетами, КАБами, РСЗВ – атакують українські регіони.
Керівництво Росії заперечує, що російська армія під час повномасштабної війни завдає цілеспрямованих ударів по цивільній інфраструктурі міст і сіл України, убиваючи цивільне населення і руйнуючи лікарні, школи, дитячі садочки, об’єкти енергетики та водозабезпечення.
Українська влада і міжнародні організації кваліфікують ці удари як воєнні злочини Російської Федерації і наголошують, що вони мають цілеспрямований характер.
На фронті відбулося 234 бойові зіткнення за добу – Генштаб ЗСУ
Упродовж доби 22 грудня на фронті зафіксовано 234 бойові зіткнення, повідомив Генеральний штаб ЗСУ.
«Учора противник завдав одного ракетного удару із застосуванням однієї ракети, а також 15 авіаударів, скинувши 29 КАБ. Крім цього, здійснив більш ніж 4200 обстрілів, з них 151 – із реактивних систем залпового вогню, та задіяв для уражень 2053 дрони-камікадзе… За минулу добу наші ракетні війська і артилерія уразили два райони зосередження особового складу, одну станцію РЕБ, склад боєприпасів, склад БпЛА, крім того, уражено чотири інші важливі об’єкти агресора», – ідеться в ранковому зведенні.
Найбільш активними бойові дії були на Лиманському, Покровському, Курахівському та Времівському напрямках.
«На Лиманському напрямку ворог атакував 36 разів. Намагався вклинитися в нашу оборону поблизу населених пунктів Зелений Гай, Новосергіївка, Новоєгорівка, Греківка, Макіївка, Надія, Іванівка, Терни, Торецьк, Григорівка та в напрямку Дружелюбівки, Діброви, Серебрянки.
На Покровському напрямку наші захисники зупинили 37 атак агресора поблизу населених пунктів, таких як Лисівка, Суха Балка, Промінь, Зелене, Українка, Даченське, Шевченко, Новоукраїнка, Покровськ, Нововасилівка, Новоєлізаветівка та Новооленівка.
На Курахівському напрямку Сили оборони відбили 30 атак. Окупанти намагалися просунутися вперед в районах населених пунктів Сонцівка, Старі Терни, Курахове, Ясенове, Дачне та у напрямку Андріївки.
В Кураховому тривають бої в міській забудові.
На Времівському напрямку противник здійснив 44 штурми наших позицій в районах Великої Новосілки, Костянтинопільського, Янтарного, Успенівки, Розливу, Роздольного, Новосілки, Благодатного, Времівки та в напрямку населеного пункту Багатир», – інформують українські військові.
Також, за їхніми даними, бойові дії тривали на Харківському, Куп’янському, Сіверському, Краматорському, Торецькому, Оріхівському та Придніпровському напрямках.
«Триває операція в Курській області. За минулу добу українські захисники відбили 27 ворожих атак на напрямку. Противник здійснив 440 обстрілів», – вказують у Генштабі.
КНДР може розгорнути додаткові війська на підтримку Росії у війні – Yonhap
Північна Корея може готувати розгортання додаткових підрозділів та військової техніки в Росії на підтримку війни, яку Москва веде проти України. Про це 23 грудня з посиланням на Об’єднаний комітет начальників штабів Південної Кореї повідомляє агенція Yonhap.
За попередніми повідомленнями, Північна Корея вже надіслала тисячі військових для участі у війні на боці Росії, і, за даними розвідувального агентства Південної Кореї, кількість втрат оцінюється приблизно в 1100 осіб.
«Комплексна оцінка численних розвідувальних даних показує, що Північна Корея готується до ротації або збільшення розгортання військ (у Росії), а також постачає 240-міліметрові пускові установки залпового вогню та 170-міліметрову самохідну артилерію», – йдеться в повідомленні Об’єднаного комітету начальників штабів.
«Також є деякі ознаки того, що (Північ) переходить до виробництва та постачання дронів-камікадзе, вперше представлених під час інспекції (лідера КНДР) Кім Чен Ина в листопаді», – додали в Об’єднаному комітеті начальників штабів.
У листопаді державні ЗМІ Північної Кореї повідомили, що Кім Чен Ин спостерігав за випробуваннями на місці різних типів безпілотних літальних апаратів і закликав до повномасштабного виробництва зброї.
Раніше Міністерство оборони США озвучило свої дані щодо втрат сил КНДР внаслідок участі в боях у Курській області РФ.
«Я б сказав, що на даному етапі, за нашими оцінками, кілька сотень сил КНДР зазнали втрат або кілька сотень втрат, які варіюються від вбитих в бою до поранених. Я не буду робити розбивку (на поранених чи загиблих).., але кілька сотень», – сказав речник Пентагону генерал-майор Пет Райдер під час брифінгу.
За даними розвідки Південної Кореї, щонайменше 100 солдатів Північної Кореї, дислокованих у Росії, були вбиті, ще тисяча – зазнали поранення під час боїв з українськими силами в Курській області Росії. Сеул також заявив про ознаки того, що Північна Корея готується до додаткового розгортання своїх сил для допомоги Росії, попри втрати.
Водночас агенція Associated Press з посиланням на військового високопосадовця повідомила, що в Курській області Росії загинули або зазнали поранень кілька сотень військових КНДР. Це була перша оцінка втрат північнокорейського контингенту, що воює на боці Росії. При цьому, скільки саме військових із КНДР загинули, не уточнювалося.
Служба безпеки України підтверджувала повідомлення західних засобів інформації про сотні поранених у Курській області РФ північнокорейських військових. Посилаючись на перехоплення розмов, українська спецслужба пише, що «лише протягом декількох днів в один із російських шпиталів під Москвою привезли понад 200 поранених військовослужбовців КНДР».
До Росії, за даними США, Південної Кореї й України, у жовтні прибули від 10 до 12 тисяч північнокорейських військових. Їх залучили до участі у війні на боці Росії, підрозділи КНДР використовують у Курській області.
Москва і Пхеньян безпосередньої участі північнокорейських військових у боях не підтверджували.
Генштаб ЗСУ: Росія за добу втратила майже дві тисячі військових
Росія за час повномасштабного вторгнення в Україну втратила близько 776 090 своїх військових, зокрема 1990 – за останню добу – такі дані станом на ранок 20 грудня навів український Генштаб.
За повідомленням, серед інших втрат РФ такі:
- танки ‒ 9615 (+6 – за останню добу)
- бойові броньовані машини ‒ 19885 (+15)
- артилерійські системи – 21313 (+29)
- РСЗВ – 1256
- засоби ППО ‒ 1030
- літаки – 369
- гелікоптери – 329
- БПЛА оперативно-тактичного рівня – 20790 (+55)
- крилаті ракети ‒ 2948 (+1)
- кораблі /катери ‒ 28
- підводні човни – 1
- автомобільна техніка й автоцистерни – 32039 (+67)
- спеціальна техніка ‒ 3664 (+2).
Росія й Україна майже не дають інформації про свої втрати у війні. Москва офіційно востаннє називала кількість убитих у вересні 2022 року ‒ тоді заявляли про 5937 загиблих. Київ тривалий час цього не робив, заявляючи, що дані будуть розкриті після війни.
Голова Пентагону 7 грудня заявив, що Росія втратила під час широкомасштабної війни проти України щонайменше 700 тисяч військових і витратила на неї понад 200 мільярдів доларів.
Загальні втрати військових Росії й України з початку повномасштабної війни РФ 2022 року могли перевищити мільйон – таку оцінку 17 вересня навела газета The Wall Street Journal. Число вбитих українських військових WSJ оцінило у 80 тисяч, російських – у приблизно 200 тисяч. Поранені близько 400 тисяч людей в українській армії і 400 тисяч – у російській, пише газета.
Київ, коментуючи оприлюднені газетою The Wall Street Journal дані про втрати України у війні, каже, що реальна цифра є «значно меншою».
Президент України Володимир Зеленський 8 грудня повідомив, що з початку повномасштабної війни Україна втратила загиблими 43 тисячі військових, 370 тисяч зазнали поранень.
За його даними, втрати РФ перевищують 750 тисяч – 198 тисяч загиблих і понад 550 тисяч поранених.
ISW: російські військові стратили ще одну групу українських військовополонених
Російські військові стратили ще одну групу українських військовополонених на полі бою, пише американський Інститут вивчення війни (ISW) у своєму черговому огляді.
«На геолокаційних кадрах, опублікованих 22 грудня, видно, як російські війська страчують п’ятьох українських військовополонених у районі кордону Донецької та Запорізької областей у Благодатному (на південь від Великої Новосілки)», – ідеться в повідомленні.
За оцінками експертів ISW, російські командири дозволяють своїм підлеглим брати участь у стратах військовополонених, що є явним порушенням міжнародного права.
Про ймовірний розстріл українських військових, які здалися в полон, раніше повідомили батальйон безпілотних систем 110 окремої механізованої бригади імені Марка Безручка та уповноважений Верховної Ради з прав людини Дмитро Лубінець.
Раніше Лубінець повідомляв, що відомо про 177 підтверджених випадків страти українських військовополонених російськими військовими від початку повномасштабного вторгнення.
Генеральний прокурор Андрій Костін 15 жовтня назвав вбивство українських військовослужбовців у полоні цілеспрямованою політикою РФ.
Повідомлення про вбивства, тортури й жорстоке поводження з українськими військовополоненими надходять регулярно. Загалом українські правоохоронні органи мають інформацію про вбивство щонайменше 93 українських військовополонених російськими солдатами, повідомив 4 жовтня представник ОГП Юрій Бєлоусов.
За його словами, 80% випадків страт українських військовополонених зафіксовано у 2024 році, але тенденція стала з’являтися в листопаді 2023 року, коли «відбулися зміни у ставленні військовослужбовців РФ до наших військовополонених у гірший бік».
За припиненням бойових дій може слідувати членство України в НАТО – радник Байдена
Членство України в НАТО може слідувати за припиненням бойових дій, заявив член команди президента США Джо Байдена та радник з питань Європи в Раді з нацбезпеки США Майкл Карпентер в інтерв’ю телемарафону.
«Я думаю, що найвищою гарантією безпеки для України є членство в НАТО. 5 стаття – найнадійніша, найбезпечніша форма гарантій, яку держави можуть мати. Її отримати – життєво важливо для України», – наголосив Карпентер.
Однак він зауважив, що «наразі досягти цього буде важко, бо в Україні гаряча фаза війни».
«Отже, як я це бачу. Коли припиняться бойові дії, якщо ця мета буде досягнута, то далі за цим може слідувати членство в НАТО. І це дасть гарантію безпеки для України», – наголосив він.
Водночас він зауважив, що «нині треба дуже добре подумати, які тимчасові гарантії можна було б запропонувати Україні вже зараз».
«Як я розумію, є низка європейських країн, які будуть обговорювати саме цю концепцію (миротворчу місію в Україні як гарантію безпеки – ред.). Тож, як на мене, наявність кількох країн ЄС, які б вклались в успіх України та допомогли стабілізувати ситуацію, мало б сенс», – підкреслив радник.
У листопаді агентство Reuters із посиланням на джерела, серед яких, як стверджується, п'ять чинних і колишніх російських високопосадовців, повідомляло, що Путін готовий обговорювати з Трампом після його вступу на посаду президента можливість припинення вогню в Україні і, зокрема, готовий погодитися на заморожування війни на поточній лінії фронту, але не має наміру відмовлятися від більшої частини окупованих Росією українських територій, а також наполягає на тому, що Україна не має вступити до НАТО.
У Кремлі, коментуючи цю публікацію, заявили, що Путін відкритий до переговорів, але не погоджується на заморожування лінії фронту.
Київ неодноразово заявляв, що не може погодитися з будь-якими територіальними поступками чи заморожуванням конфлікту. Таке заморожування, за словами української влади, лише допоможе Росії краще підготуватися до нового нападу.
Аналітики американського Інституту вивчення війни (ISW) у своєму звіті від 27 листопада дійшли висновку, що російські високопосадовці демонструють, що Кремль не прагне йти на компроміси у війні проти України.
«Обмінялись думками про війну»: Фіцо зробив заяву після переговорів з Путіним
Словацький прем’єр Роберт Фіцо зробив заяву після свого візиту до президента РФ Володимира Путіна в Москву.
За його словами, «візит став відповіддю на небажання України продовжувати транзит російського газу в Європу».
Як написав Фіцо, він нібито «попередив європейських лідерів про плани поїхати до Путіна».
«Моя сьогоднішня зустріч (22 грудня – ред.) була відповіддю на заяву президента України (Володимира Зеленського – ред.), який відповів на моє особисте запитання в четвер, що він виступає проти будь-якого транзиту газу через Україну на нашу територію. Так само український президент виступає за санкції проти російської ядерної програми. Такою позицією він завдає фінансової шкоди Словаччині», – заявив словацький прем’єр у своєму дописі у фейсбуці.
Він розповів, що Путін зі свого боку підтвердив «готовність РФ продовжувати постачати газ в Європу, хоч це і буде неможливо після 1 січня 2025 року через позицію України».
«У тривалій розмові з Путіним ми обмінялися думками з приводу того, що відбувається в Україні. Ми обмінялися думками про військову ситуацію в Україні, можливість якнайшвидшого мирного завершення війни і про взаємні відносини між Словаччиною та РФ», – додав Фіцо.
Раніше, 22 грудня, прем’єр-міністр Словаччини Роберт Фіцо прилетів до Москви, у Кремлі відбулась його зустріч з президентом РФ Володимиром Путіним.
Днями президент Сербії Александар Вучич в одному з інтерв'ю заявив, що Фіцо збирається їхати до Москви. Його візит нібито пов’язаний з тим, що Україна припинить транзит російського газу в Європу починаючи з 1 січня 2025 року.
У жовтні Денис Шмигаль під час спільної пресконференції з головою уряду Словаччини Робертом Фіцо вже заявляв, що Україна не продовжуватиме угоду з Росією на транзит енергоносіїв після завершення терміну дії.
У ЗСУ розповіли, як Росія приховує втрати серед солдатів КНДР
Росія намагається приховати присутність північнокорейських солдатів, видаючи їм несправжні документи, йдеться у повідомленні Сил Спеціальних Операцій ЗС України.
Як повідомляють військові, «оператори ССО ліквідували ще трьох військових з КНДР в Курській області, заволоділи їхніми документами і вже встановили справжні імена».
«За розшифрованими даними, справжні імена знищених північнокорейців Бан Гук Джин, Лі Де Хьюк та Чо Чьол Хо. Вони ж за російськими документами Кім Кан Солат Альбєртавіч, Донгнк Джан Суроповіч та Бєлєк Аганак Кап-ооловіч», – йдеться у повідомленні.
Військові зазначили, що «у цих військових квитках немає всіх печаток, фотографій, імена по-батькові подані на російський манер, а місце народження підписано як Республіка Тува – батьківщина колишнього міністра оборони РФ Сергія Шойгу. Однак ще більш важливий момент, який видає військових з КНДР – це їхній підпис».
«Найцікавіше – підписи власників. Вони зроблені корейською, що свідчить про реальне походження цих солдатів», – пишуть військові.
У ССО додали, «що цей випадок ще раз підтверджує, що Росія вдається до будь-яких методів, щоб приховати своєї втрати на полі бою, а також приховати присутність іноземних військ».
Раніше Міністерство оборони США озвучило свої дані щодо втрат сил КНДР внаслідок участі в боях у Курській області РФ.
«Я б сказав, що на даному етапі, за нашими оцінками, кілька сотень сил КНДР зазнали втрат або кілька сотень втрат, які варіюються від вбитих в бою до поранених. Я не буду робити розбивку (на поранених чи загиблих).., але кілька сотень», – сказав речник Пентагону генерал-майор Пет Райдер під час брифінгу.
За даними розвідки Південної Кореї, щонайменше 100 солдатів Північної Кореї, дислокованих у Росії, були вбиті, ще тисяча – зазнали поранення під час боїв з українськими силами в Курській області Росії. Сеул також заявив про ознаки того, що Північна Корея готується до додаткового розгортання своїх сил для допомоги Росії, попри втрати.
Водночас агенція Associated Press з посиланням на військового високопосадовця повідомила, що в Курській області Росії загинули або зазнали поранень кілька сотень військових КНДР. Це була перша оцінка втрат північнокорейського контингенту, що воює на боці Росії. При цьому, скільки саме військових із КНДР загинули, не уточнювалося.
Служба безпеки України підтверджувала повідомлення західних засобів інформації про сотні поранених у Курській області РФ північнокорейських військових. Посилаючись на перехоплення розмов, українська спецслужба пише, що «лише протягом декількох днів в один із російських шпиталів під Москвою привезли понад 200 поранених військовослужбовців КНДР».
До Росії, за даними США, Південної Кореї й України, у жовтні прибули від 10 до 12 тисяч північнокорейських військових. Їх залучили до участі у війні на боці Росії, підрозділи КНДР використовують у Курській області.
Москва і Пхеньян безпосередньої участі північнокорейських військових у боях не підтверджували.
Путін сказав, що хоче зустрітись зі мною якнайшвидше, маємо завершити війну – Трамп
Новообраний презент США Дональд Трамп планує зустрітись зі своїм російським колегою Володимиром Путіним.
«Я бачив ці божевільні війни, в яких ми перебуваємо. Одна з речей, яку я хочу зробити, і швидко, і президент Путін сказав, що хоче зустрітися зі мною якнайшвидше. Тож ми маємо зачекати на це, але ми маємо закінчити цю війну», – наголосив Трамп під час виступу у Феніксі.
Він зауважив, що «війна, що триває наразі, жахлива». Водночас за словами Трампа, такого б нібито не сталось, якби він був президентом.
«Ця війна жахлива, жахлива – солдати, кількість вбитих солдатів, це пласка рівнина, і кулі летять, і це потужні кулі, потужні гармати, і єдине, що може їх зупинити – це людське тіло. Ніхто ніколи не бачив нічого подібного. Мільйони солдатів вже загинули. Мільйони. Ми збираємося… Ми бачимо цифри, які просто божевільні. Ми повинні це зупинити. Це безглуздо. Цього б ніколи не сталося, якби я був президентом. Цієї війни ніколи б не було», – наголосив він.
«Я закінчу війну в Україні. Я зупиню хаос на Близькому Сході. І я обіцяю, що не допущу Третьої світової війни», – зазначив Трамп.
Президент Росії Володимир Путін наразі не розмовляв із обраним президентом Сполучених Штатів Дональдом Трампом, але «готовий до цього» – про це він заявив не пресконференції 19 грудня.
Спецпредставник новообраного президента США Дональда Трампа з питань України Кіт Келлог раніше висловив переконання, що Україна і Росія вже готові до мирних переговорів.
Міністр закордонних справ Росії Сергій Лавров 6 грудня заявив, що мир в Україні можливий лише у випадку відмови від членства в НАТО і втрати Україною частини територій.
У Міноборони пояснили, як довго чекати виплат після повернення із СЗЧ
Військовослужбовці, які добровільно повернулись до військової частини із СЗЧ, отримуватимуть ті самі виплати та забезпечення, але для цього потрібен відповідний наказ командира, повідомив начальник відділу комунікацій Головного управління Військової служби правопорядку Сергій Кузьменко
Начальник відділу комунікацій пояснив, що відновлення всіх виплат та забезпечення тим, хто повернувся із СЗЧ, відновлюється після офіційного наказу про зарахування до резервного батальйону.
«Коли командир видає наказ по стройовій частині, що військовослужбовець зарахований до резервного батальйону, з цього моменту йому поновлюється виплата грошового забезпечення, здійснюється забезпечення речове, харчове, а також поновлюються всі пільги відповідно до чинного законодавства», – сказав він.
Кузьменко підкреслив, що «у період від моменту залишення військовим своєї частини до видання наказу про зарахування до резервного батальйону виплати грошового забезпечення та забезпечення речовим майном не здійснюються».
У серпні парламент України схвалив закон, яким пропонується не карати за перше самовільне залишення військової частини (СЗЧ) чи дезертирство, якщо військовий сам повернувся і командир дозволить продовжити службу.
А 29 листопада набув чинності закон про добровільне повернення на службу тих, хто вперше самовільно залишив військову частину або дезертував. Він передбачає, що під час дії воєнного стану військовослужбовцям, які вперше самовільно залишили військові частини, але згодом добровільно прибули до місця проходження служби, дія контракту продовжується. Поновлюються також грошові виплати.
У Державному бюро розслідувань заявили, що військовослужбовців, які добровільно повернуться на службу до 1 січня 2025 року, поновлять з усіма соціальними гарантіями.
Колишній рабин Москви прокоментував антисемітські заяви Путіна про президента України
Президент Конференції європейських рабинів Пінхас Гольдшмідт закликав світ засудити антисемітську заяву президента Росії Володимира Путіна, яку він зробив на адресу українського керівництва 19 грудня під час своєї щорічної пресконференції у Москві.
Читайте про це тут
Папа Римський закликав до «різдвяного перемир’я» в усьому світі
Папа Римський Франциск у неділю, 22 грудня, вкотре нагадав про страждання України від війни, і закликав до «різдвяного перемир’я» у всьому світі.
«Стражденна Україна і далі потерпає від обстрілів міст, які іноді пошкоджують школи, лікарні, храми. Нехай же замовкне зброя і залунає різдвяна коляда! Молімося, щоб на Різдво припинився вогонь на всіх воєнних фронтах, у Святій Землі, в Україні, на всьому Близькому Сході та в усьому світі», – заявив Папа Римський.
Він також згадав про Сектор Гази, розповівши про дітей, які гинуть від куль, про бомбардування шкіл і лікарень. Серед іншого Папа Франциск висловив занепокоєння ситуацією в Мозамбіку.
Президент Володимир Зеленський відвідав Ватикан 11 жовтня під час візиту до Італії, де зустрівся з папою Римським Франциском. Сторони провели 35-хвилинну приватну зустріч в Апостольському палаці.
У Херсоні російські військові розкидали на дорогах пастки-«їжаки» – влада
У Херсоні російські військові дистанційно розкидали на дорогах пастки-«їжаки». Вони пошкоджують колеса авто, йдеться у повідомленні міської військової адміністрації.
«Російські окупанти дистанційно розкидають на дорогах пастки-«їжаки». Під час руху після наїзду на «їжака» в автівці пошкоджується колесо, після зупинки на місце прилітає дрон з вибухівкою», - повідомляє Херсонська МВА.
Місцева влада закликала водіїв бути пильними за кермом. У разі наїзду на металевий трикутник для заміни колеса радять знайти безпечне місце.
Російські військові регулярно з різних видів озброєння – ударними БПЛА, ракетами, КАБами, РСЗВ – атакують українські регіони.
Керівництво Росії заперечує, що російська армія під час повномасштабної війни завдає цілеспрямованих ударів по цивільній інфраструктурі міст і сіл України, убиваючи цивільне населення і руйнуючи лікарні, школи, дитячі садочки, об’єкти енергетики та водозабезпечення.
Українська влада і міжнародні організації кваліфікують ці удари як воєнні злочини Російської Федерації і наголошують, що вони носять цілеспрямований характер.
Міноборони: у 2025 році зросте грошове забезпечення курсантів
У 2025 році зросте грошове забезпечення курсантів військових вишів, зазначив заступник міністра оборони України Сергій Мельник, пише пресслужба Міноборони.
Під час робочого візиту до Львова заступник міністра оборони провів зустріч з курсантами Національної академії сухопутних військ імені гетьмана Петра Сагайдачного.
За словами Мельника, покращення умов грошового забезпечення для курсантів військових закладів вищої освіти відбудеться вже у 2025 році.
«Вже з березня 2025 року курсанти 1-2 курсів будуть отримувати виплати на рівні мінімальної заробітної плати в Україні, це 8 тисяч гривень, і ці виплати будуть підвищуватись у відповідному коефіцієнті. Курсанти 3-4 курсів, які прирівнюються до контрактної служби, отримуватимуть понад 20 тисяч гривень», – повідомив Мельник.
Мельник також запевнив курсантів у тому, що Міністерство оборони й надалі підтримуватиме їх, покращуючи умови навчання та служби. А також пообіцяв продовжувати практику відкритих зустрічей з курсантами усіх військових закладів вищої освіти України.
Раніше прем’єр-міністр Денис Шмигаль повідомив, що фінансування одного військового коштує бюджету 1,2 млн гривень.
Влада: у Бериславі на Херсонщині через удар російського дрона загинув чоловік
Вдень 22 грудня російські військові атакували безпілотником жителя Берислава на Херсонщині, чоловік загинув на місці, повідомляє обласна військова адміністрація.
«На жаль, травми, несумісні з життям, дістав 30-річний чоловік. Він загинув на місці», – йдеться у повідомленні.
Раніше голова обласної військової адміністрації Олександр Прокудін інформував, що вчора ввечері російські війська атакували Херсон. У Дніпровському районі міста унаслідок удару FPV-дрона загинуло двоє людей.
Російські військові регулярно з різних видів озброєння – ударними БПЛА, ракетами, КАБами, РСЗВ – атакують українські регіони.
Керівництво Росії заперечує, що російська армія під час повномасштабної війни завдає цілеспрямованих ударів по цивільній інфраструктурі міст і сіл України, убиваючи цивільне населення і руйнуючи лікарні, школи, дитячі садочки, об’єкти енергетики та водозабезпечення.
Українська влада і міжнародні організації кваліфікують ці удари як воєнні злочини Російської Федерації і наголошують, що вони носять цілеспрямований характер.
Українські дипломати повинні зробити все, щоб 2025 рік став роком миру – Зеленський
Українськи дипломати повинні зробити все, щоб 2025 рік став для країни роком миру, сказав президент Володимир Зеленський під час зустрічі з представниками дипломатичної служби, повідомляє пресслужба Офісу президента 22 грудня.
«Бути послом України, бути українським дипломатом – це бути людиною, яка може відповісти абсолютно конкретно на питання, що саме було вами зроблено для наближення миру, для захисту інтересів України й українців. Наступний рік буде ключовим з точки зору цього завдання. Ми повинні зробити все, щоб 25-й рік став для України роком миру», – наголосив Зеленський.
Президент закликав дипломатів працювати для повноправного членства України в НАТО.
«Партнери мають знати, що може дати Україна альянсу, чому це буде краще для всіх і як це стабілізує глобальні відносини. Альянс для України – це досяжно, але досяжно тільки тоді, коли за це рішення б’ємось на всіх потрібних рівнях», – підкреслив президент.
Зеленський також поставив завдання налагодити системну роботу щодо всіх аспектів справедливості миру для України.
«Ідеться про відповідальність Росії за війну, санкції проти РФ та пошук тих російських активів, які поки не заморожені», – вказано в дописі.
20 грудня Зеленський погодив понад 30 рішень щодо призначення нових українських послів. Серед яких Наріман Джелял – у Туреччину, Альона Гетьманчук – представником України в НАТО, Андрій Мельник – представником України в ООН.
Також президент призначив українця угорського походження з Закарпаття, українського добровольця Федора Шандора послом в Угорщині. Петра Бешту, який був дипломатичним представником у Литві, призначили послом у Словенії. Дипломата Євгена Цимбалюка призначили постійним представником України при Відділенні ООН та інших міжнародних організаціях у Женеві.
22 грудня в Україні відзначається день працівників дипломатичної служби.
У Купʼянську армія РФ атакувала з дрона цивільного чоловіка, поранення призвели до ампутації – ОВА
У неділю 22 грудня війська РФ вдарили дроном із боєприпасом по цивільному населенню міста Куп’янськ, повідомив голова Харківської обласної військової адміністрації Олег Синєгубов.
«Цивільний 56-річний чоловік, який йшов по вулиці, зазнав поранення кінцівок. Поранення призвели до ампутації», – вказано у повідомленні.
Російські війська щодня регулярно атакують дронами українські регіони. Найчастіше про скиди вибухівок з російських дронів по цивільних повідомляє влада Донеччини, Херсонщини, Сумщини, Чернігівщини та Харківщини.
Керівництво Росії заперечує, що російська армія під час повномасштабної війни завдає цілеспрямованих ударів по цивільній інфраструктурі міст і сіл України, убиваючи цивільне населення і руйнуючи лікарні, школи, дитячі садочки, об’єкти енергетики та водозабезпечення.
Українська влада і міжнародні організації кваліфікують ці удари як воєнні злочини Російської Федерації і наголошують, що вони носять цілеспрямований характер.
Лубінець: війська РФ, ймовірно, розстріляли пʼятьох українських військовополонених
Російські військові, ймовірно, розстріляли пʼятьох українських військових, які здалися у полон. Відповідне відео поширили 22 грудня у батальйоні безпілотних систем 110 окремої механізованої бригади імені Марка Безручка.
«Із відео видно, як російські солдати розстріляли пʼятьох українських полонених захисників. Повідомлю про цей факт ООН та МКЧХ», – написав у телеграмі уповноважений Верховної Ради з прав людини Дмитро Лубінець.
Раніше Лубінець повідомляв, що відомо про 177 підтверджених випадків страти українських військовополонених російськими військовими від початку повномасштабного вторгнення.
Генеральний прокурор Андрій Костін 15 жовтня назвав вбивство українських військовослужбовців у полоні цілеспрямованою політикою РФ.
Повідомлення про вбивства, тортури й жорстоке поводження з українськими військовополоненими надходять регулярно. Загалом українські правоохоронні органи мають інформацію про вбивство щонайменше 93 українських військовополонених російськими солдатами, повідомив 4 жовтня представник ОГП Юрій Бєлоусов.
За його словами, 80% випадків страт українських військовополонених зафіксовано у 2024 році, але тенденція стала з’являтися в листопаді 2023 року, коли «відбулися зміни у ставленні військовослужбовців РФ до наших військовополонених у гірший бік».
Американський Інститут вивчення війни (ISW) заявляє, що спостерігає збільшення кількості страт російськими військовими українських військовополонених, і наголошує, що російські командири, ймовірно, «потурають, заохочують або прямо наказують» здійснювати розстріли.
Сили оборони відбили «потужний штурм» РФ на Купʼянському напрямку – ОТУВ «Хортиця»
Українські військові відбили механізований штурм військ РФ на Куп’янському напрямку у Харківській області, заявили 22 грудня в оперативно-стратегічному угрупованні військ «Хортиця».
«Для штурму ворог залучив пʼять одиниць бронетехніки: два танки та три БМП з десантом, які були своєчасно виявлені аеророзвідкою підрозділу... Спочатку ворог втратив БМП, а потім було добито танк. Обидві ворожі одиниці були повністю знищені без можливості відновлення», – йдеться в повідомленні.
За даними ЗСУ, особовий склад противника «намагався сховатися у лісосмузі, де його було ліквідовано ударами дронів».
Генштаб ЗСУ повідомляв у неділю, що на Куп’янському напрямку за добу відбулося чотири атаки РФ біля Петропавлівки та Кругляківки.
У жовтні очільник Харківської обласної військової адміністрації Олег Синєгубов інформував, що на Купʼянському напрямку Харківської області ситуація постійно змінюється – російські війська наближалися до міста на чотири кілометри. У регіоні триває примусова евакуація громадян.