Через вчорашній обстріл військами РФ Нікопольщини постраждало три людини – Лисак
Ввечері 21 грудня війська РФ обстріляли Нікопольщину у Дніпропетровській області, унаслідок чого постраждало троє людей, повідомив очільник обласної військової адміністрації Сергій Лисак.
Учора очільник ОВА зазначив, що постраждали дві людини – 60-річну жінку госпіталізували в стані середньої тяжкості, також постраждав чоловік 65 років.
Вранці 22 грудня Лисак додав, що до медиків звернувся 16-річний хлопець.
«У нього діагностували мінно-вибухову травму та непроникаючі сліпі поранення. Лікарі надали постраждалому необхідну допомогу. Одужуватиме він вдома», – йдеться у дописі.
За даними ОВА, через вчорашні обстріли пошкоджені 19 приватних будинків та один дачний, пʼять господарських споруд, два гаража і стільки ж авто. Зачепило 40 сонячних панелей, лінії електропередач, газогони та водогін.
Російські військові регулярно з різних видів озброєння – ударними БПЛА, ракетами, КАБами, РСЗВ – атакують українські регіони.
Керівництво Росії заперечує, що російська армія під час повномасштабної війни завдає цілеспрямованих ударів по цивільній інфраструктурі міст і сіл України, убиваючи цивільне населення і руйнуючи лікарні, школи, дитячі садочки, об’єкти енергетики та водозабезпечення.
Українська влада і міжнародні організації кваліфікують ці удари як воєнні злочини Російської Федерації і наголошують, що вони носять цілеспрямований характер.
Президент Росії Володимир Путін продовжує розширювати російську мережу програм військово-патріотичного виховання молоді в Росії та окупованій Україні, йдеться у звіті американського Інституту вивчення війни (ISW).
Аналітики зазначають, що Путін затвердив перелік із чотирьох доручень уряду РФ від 20 грудня, які містять накази про таке:
- створення та розвиток мережі «військово-спортивних таборів» для пропаганди призову молоді на військову службу
- розширити програму Кремля «Дорогами перемоги»;
- створити онлайн-платформу для організації програм військово-патріотичного виховання російської молоді;
- перевести один дитячий «оздоровчий табір» на цілорічний режим.
Кремлівська програма «Дорогами перемоги» спрямована на «виховання патріотичних почуттів у сучасних дітей і молоді» і передбачає безкоштовні екскурсії до російських культурно-історичних місць «бойової слави» для російських дітей і молоді.
«Раніше Кремль використовував військово-спортивні табори «Авангард» для мілітаризації та привчання української молоді до російських культурних та історичних наративів і, схоже, розширює свою мережу таких та подібних таборів по всій Росії в рамках своїх довгострокових зусиль з формування збройних сил», – вказано у звіті.
В ISW нагадують, що Путін оголосив 2025 рік «Роком захисника Вітчизни», вказуючи на те, що він має намір орієнтувати політичні та ідеологічні пріоритети Росії на 2025 рік навколо російських ветеранів і подальшої мілітаризації російського суспільства.
«Кремль, ймовірно, має намір використовувати ці військово-політичні організації для заохочення та підвищення престижу військової служби серед російської молоді та суспільства, оскільки Кремль продовжує планувати свої довгострокові військові дії в Україні та можливі майбутні збройні конфлікти із західними країнами», – резюмували аналітики.
У вересні розвідка Великої Британії повідомляла, що з початком навчального року по всій Росії запровадили новий модуль військової підготовки, який, ймовірно, призведе до формування більш мілітаризованого і орієнтованого на безпеку суспільства. Крім того, збільшується кількість літніх дитячих таборів, які займаються різними видами військової діяльності.
Війська РФ запустили по Україні понад 100 БПЛА. Повітряні сили розповіли, скільки збили
У ніч на 22 грудня російські війська атакували Україну 103-ма ударними БПЛА типу Shahed. Також зафіксовано пуск балістичної ракети «Іскандер-М» із Криму у напрямку Херсонщини, повідомили Повітряні сили ЗСУ.
«Станом на 10.00 підтверджено збиття 52 ударних БПЛА типу Shahed та безпілотників інших типів у Полтавській, Сумській, Харківській, Київській, Чернігівській, Черкаській, Кіровоградській, Житомирській, Дніпропетровській, Херсонській, Миколаївській та Запорізькій областях», – йдеться у повідомленні.
За даними ЗСУ, через активну протидію Сил оборони 44 безпілотників-імітаторів – локаційно втрачені (без негативних наслідків), один БпЛА полетів у напрямку Білорусі.
Повідомляється, що у Херсонській, Миколаївській, Чернігівській, Сумській, Житомирській та Київській областях через російську атаку пошкоджено приватні підприємства, багатоквартирні будинки та майно громадян, попередньо без жертв.
ОВА: у Херсоні двоє людей загинуло через атаку російського FPV-дрона
Вчора ввечері російські війська атакували Херсон. У Дніпровському районі міста унаслідок удару FPV-дрона загинуло двоє людей, повідомив 22 грудня голова обласної військової адміністрації Олександр Прокудін.
«Окупанти атакували з безпілотника чоловіка 1975 року народження. На жаль, він дістав смертельні поранення», – йдеться в дописі.
Згодом голова ОВА написав, що стало відомо про ще одну жертву удару РФ у Дніпровському районі.
«Через атаку російського FPV-дрона зруйновано житловий будинок і виникла пожежа. Під час розбору завалів рятувальники виявили тіло загиблої жінки. Наразі її особу встановлюються», – зазначив Прокудін.
Російські військові регулярно з різних видів озброєння – ударними БПЛА, ракетами, КАБами, РСЗВ – атакують українські регіони.
Керівництво Росії заперечує, що російська армія під час повномасштабної війни завдає цілеспрямованих ударів по цивільній інфраструктурі міст і сіл України, убиваючи цивільне населення і руйнуючи лікарні, школи, дитячі садочки, об’єкти енергетики та водозабезпечення.
Українська влада і міжнародні організації кваліфікують ці удари як воєнні злочини Російської Федерації і наголошують, що вони носять цілеспрямований характер.
Міноборони РФ заявило про знищення 42 БПЛА у пʼяти регіонах. В Орловській області атаковано НПЗ
Міністерство борони Росії заявило про знищення 42 українських безпілотників над пʼятьма регіонами у ніч на 22 грудня.
За даними російського відомства, 20 БПЛА нібито збили над територією Орловської області, по вісім БПЛА – над Ростовською та Брянською областями, пʼять – над Курською областю і один – над Кубанню.
Губернатор Орловської області РФ Андрій Кличков зазначив, що основною цілю удару були обʼєкти паливо-енергетичної інфраструктури.
«На щастя, завдяки швидкому реагуванню вдалося уникнути наслідків атаки - загоряння було оперативно локалізовано та наразі вже повністю ліквідовано. Постраждалих і значних пошкоджень немає», – йдеться у дописі.
За даними медіа, уночі над Орлом було чутно десятки вибухів. Місцеві жителі повідомляли, що спостерігали яскраві спалахи на околицях міста.
Місцева влада Ростовської області також повідомила про комбіновану атаку на регіон.
Від початку 2024 року російські НПЗ регулярно зазнають атак українських безпілотників. На деяких заводах вийшли з ладу установки первинної переробки нафти, які вимагали ремонту. Проте вже у квітні Росія змогла частково відновити потужності ключових нафтопереробних заводів.
За підрахунками Бі-Бі-Сі, оприлюдненими в серпні, від початку року ЗСУ щонайменше 64 разів атакували НПЗ і нафтову інфраструктуру на території Росії.
Росія возить дітей з України до інших країн. Коли будуть нові ордери на арешти?
Росія продовжує незаконно переміщати українських дітей з тимчасово окупованих українських територій у Росію, залучаючи до цього Білорусь, Казахстан, Індію та Китай. Про це йдеться у поданні Регіонального центру прав людини до
Незалежної міжнародної комісії ООН з розслідування порушень в Україні. Мовиться про тисячі українських дітей, яких переміщують до так званих «таборів перевиховання», це сотні таборів на окупованих територіях України, Грузії, Росії та Білорусі.
Останнім часом Росія почала вивозити за кордон талановитих українських дітей з тимчасово окупованих територій та представляє їх росіянами, розповідає Катерина Рашевська, правозахисниця та юристка Регіонального центру прав людини. Читайте про це за лінком
Генштаб ЗСУ повідомляє про складну ситуацію на фронті, найбільше атак РФ на Времівському напрямку
Ситуація на фронті залишається складною, протягом минулої доби зафіксовано 186 бойових зіткнень, йдеться у ранковому зведенні Генерального штабу Збройних сил України 22 грудня.
«На Времівському напрямку, за уточненою інформацією, противник здійснив 47 атак наших позицій біля Успенівки, Янтарного, Костянтинопольського, Новосілки, Благодатного та в напрямку Розливу й Одрадного», – вказано у повідомленні.
За даними штабу, Сили оборони України продовжують відбивати атаки в Курській області РФ, де російські війська наступали 41 раз.
«На Покровському напрямку наші захисники відбили 29 наступальних дій агресора поблизу Миролюбівки, Променя, Лисівки, Зеленого, Нового Труда, Даченського та Нововасилівки. Противник активно застосовував авіацію. На Курахівському напрямку Сили оборони відбили 15 атак в районах Старих Тернів, Курахового та Дачного», – кажуть військові.
Також сили РФ проводили наступальні дії на Харківському, Куп’янському, Лиманському, Сіверському, Краматорському, Торецькому, Оріхівському і Придніпровському напрямках.
«Вчора противник завдав по позиціях українських підрозділів та населених пунктах одного ракетного удару, а також 37 авіаударів, скинувши 70 КАБ. Крім цього, здійснив більш як п’ять тисяч обстрілів населених пунктів та позицій наших військ, з них 137 – із реактивних систем залпового вогню», – вказано у зведенні.
За даними американського Інституту вивчення війни ISW, 20 і 21 грудня російські війська продовжували наступ на північний захід від Вугледара в районі Успенівки, Костятинопольського та Янтарного та в напрямку Костянтинополя, Багатиря, Розлива та Орадного. Повідомляється, що українські війська контратакують на північний захід від Вугледара з Улаклі, Костянтинополя, Багатира та Одрадного.
Як повідомив головнокомандувач ЗСУ Олександр Сирський, станом на 17 грудня, Сили оборони ведуть активні бойові дії на ділянці фронту загальною протяжністю понад 1170 кілометрів, найбільш складна ситуація зараз на Покровському та Курахівському напрямках.
Сирський також повідомив 17 грудня, що російські військові вже третю добу проводять «інтенсивні наступальні дії» у Курській області, активно застосовуючи підрозділи армії Північної Кореї.
Нічна атака ударними БПЛА: у Броварах уламки дрона упали на багатоповерхівку – влада
В ніч проти 22 грудня російська армія атакувала Україну ударними дронами. У Броварах Київської області відбулось падіння уламків на багатоповерховий житловий будинок, повідомила місцева влада.
«Близько 00:45 внаслідок ворожої атаки БПЛА сталося загорання даху однієї з багатоповерхівок у місті Бровари. На місце оперативно прибули рятувальники. Пожежу вдалося швидко локалізувати. Мешканців будинку евакуювали», –написав мер Броварів Ігор Сапожко.
Інформації щодо потерпілих не надходило.
О 1:30 в КОВА заявили, що пожежу на даху багатоповерхівки ліквідовано.
Раніше президент Володимир Зеленський повідомив, що за минулий тиждень російські війська застосували для атак по Україні понад 550 керованих авіабомб, майже 550 безпілотних літальних апаратів і 20 ракет.
Російські військові регулярно з різних видів озброєння – ударними БПЛА, ракетами, КАБами, РСЗВ – атакують українські регіони.
Керівництво Росії заперечує, що російська армія під час повномасштабної війни завдає цілеспрямованих ударів по цивільній інфраструктурі міст і сіл України, убиваючи цивільне населення і руйнуючи лікарні, школи, дитячі садочки, об’єкти енергетики та водозабезпечення.
Українська влада і міжнародні організації кваліфікують ці удари як воєнні злочини Російської Федерації і наголошують, що вони носять цілеспрямований характер.
Генштаб ЗСУ: Росія за добу втратила 1820 військових і 15 танків
Росія за час повномасштабного вторгнення в Україну втратила близько 7741 00 своїх військових, зокрема 1820 – за останню добу – такі дані станом на ранок 20 грудня навів український Генштаб.
За повідомленням, серед інших втрат РФ такі:
- танки ‒ 9609 (+15 – за останню добу)
- бойові броньовані машини ‒ 19870 (+29)
- артилерійські системи – 21284 (+32)
- РСЗВ – 1256
- засоби ППО ‒ 1030 (+3)
- літаки – 369
- гелікоптери – 329
- БПЛА оперативно-тактичного рівня – 20735 (+50)
- крилаті ракети ‒ 2947
- кораблі /катери ‒ 28
- підводні човни – 1
- автомобільна техніка й автоцистерни – 31972 (+81)
- спеціальна техніка ‒ 3662.
Росія й Україна майже не дають інформації про свої втрати у війні. Москва офіційно востаннє називала кількість убитих у вересні 2022 року ‒ тоді заявляли про 5937 загиблих. Київ тривалий час цього не робив, заявляючи, що дані будуть розкриті після війни.
Голова Пентагону 7 грудня заявив, що Росія втратила під час широкомасштабної війни проти України щонайменше 700 тисяч військових і витратила на неї понад 200 мільярдів доларів.
Загальні втрати військових Росії й України з початку повномасштабної війни РФ 2022 року могли перевищити мільйон – таку оцінку 17 вересня навела газета The Wall Street Journal. Число вбитих українських військових WSJ оцінило у 80 тисяч, російських – у приблизно 200 тисяч. Поранені близько 400 тисяч людей в українській армії і 400 тисяч – у російській, пише газета.
Київ, коментуючи оприлюднені газетою The Wall Street Journal дані про втрати України у війні, каже, що реальна цифра є «значно меншою».
Президент України Володимир Зеленський 8 грудня повідомив, що з початку повномасштабної війни Україна втратила загиблими 43 тисячі військових, 370 тисяч зазнали поранень.
За його даними, втрати РФ перевищують 750 тисяч – 198 тисяч загиблих і понад 550 тисяч поранених.
Сили РФ атакували Донеччину: загинув чоловік і поранена жінка – прокуратура
Унаслідок обстрілів міста Покровськ і селища Удачне у Покровському районі Донецької області загинув 25-річний чоловік та поранена 66-річна жінка, повідомила речниця Донецької обласної прокуратури Олена Руденко у коментарі Суспільному.
«Близько 10-ї ранку російська армія обстріляла житловий квартал Покровська. У результаті ворожої атаки дістала травму руки жінка. Через годину війська РФ обстріляли селище Удачне, внаслідок цього з-під завалів зруйнованого приватного будинку деблокували тіло загиблого 25-річного мешканця», – розповіла вона.
Руденко зазначила, що тип зброї, з якої було скоєно обстріли, встановлюють. Вона додала, що розпочато досудове розслідування за фактами вчинення воєнних злочинів відповідно до статті 438 КК.
Російські військові регулярно з різних видів озброєння – ударними БПЛА, ракетами, КАБами, РСЗВ – атакують українські регіони.
Керівництво Росії заперечує, що російська армія під час повномасштабної війни завдає цілеспрямованих ударів по цивільній інфраструктурі міст і сіл України, убиваючи цивільне населення і руйнуючи лікарні, школи, дитячі садочки, об’єкти енергетики та водозабезпечення.
Українська влада і міжнародні організації кваліфікують ці удари як воєнні злочини Російської Федерації і наголошують, що вони носять цілеспрямований характер.
У Міноборони Польщі розповіли, за якої умови готові збивати російські ракети
Польща готова збивати над своєю територією російські ракети, але «за певних умов», розповів міністр оборони Владислав Косіняк-Камиш у інтерв’ю «Голосу Америки».
Польський міністр зауважив, що «його країна дуже часто приводить у готовність F-16 через ракетні по території України». Однак, за його словами, Польща збиватиме над своєю територією російські ракети за умови, якщо вони становитимуть загрозу «для будь-якого місця в Польщі чи інших країн-членів НАТО».
«Не було такого випадку, коли б ракета була націлена на ціль на польській території, але так, минулого тижня польські F-16 злетіли і були готові захищати територію біля кордону», – заявив Косіняк-Камиш.
Він також вважає, що «ситуація з порушенням повітряного простору Польщі також стосується Латвії та Румунії, де часто помічають невідомі дрони».
«Ми підготували систему ППО, у нас також є посилена ППО. Йдеться про аеропорт Жешув, який передається під охорону НАТО. Наші союзники Америка, Британія, Німеччина, Норвегія та інші країни захищають нас на авіабазі. І якщо цей повітряний простір буде порушено, ракета чи дрон будуть збиті», – сказав міністр.
Водночас Косіняк-Камиш нагадав, що «коли мова йде про збиття цілей над українським повітряним простором, то немає жодного рішення НАТО щодо цього».
Під час російських атак на Україну вже не одноразово фіксувалося порушення повітряного простору країни-члена НАТО. А також падіння уламків ракет і дронів.
Польща підняла у повітря військові літаки 13 грудня через російську комбіновану повітряну атаку по території України, йдеться в повідомленні Оперативного командування Збройних сил Польщі.
24 березня сталося порушення повітряного простору Польщі однією з крилатих ракет, запущених дальньою авіацією РФ. За даними польських військових, об’єкт увійшов у польський простір поблизу Осердова (Люблінське воєводство) і пробув там 39 секунд.
У Мін’юсті спрогнозували терміни відновлення держреєстрів після кібератаки
На повне відновлення державних реєстрів Мін'юсту знадобиться близько двох тижнів, повідомив перший заступник міністра юстиції Микола Кучерявенко в ефірі телемарафону.
Він розповів, що «це була найпотужніша кібератака росіян на реєстри, проте жодної інформації внаслідок неї втрачено не було».
«Мін’юст у режимі 24/7 відновлює реєстри. До цього часу будуть відновлені, як ми сподіваємося, платформи, на яких будуть відновлюватися реєстри», – сказав Кучерявенко.
19 грудня голова Мін’юсту повідомила про наймасштабнішу за останній час зовнішню кібератаку на державні реєстри України. Внаслідок цілеспрямованої атаки тимчасово зупинено роботу державних реєстрів.
Очільниця відомства згодом Ольга Стефанішина заявила, що злам реєстрів Міністерства юстиції не вплинув на інші державні інформаційні системи, хоча застосунок «Дія» «не діяв у частині, яка формується з даних» із реєстрів Мін’юсту. Також, за її словами, загрози втрати даних або втрати функціонування реєстрів немає.
Військові РФ обстріляли Білозерку на Херсонщині, поранений чоловік – влада
Війська РФ обстріляли селище Білозерка на Херсонщині, повідомила Херсонська обласна військова адміністрація.
«Близько 17:40 російські військові обстріляли з артилерії Білозерку. Внаслідок ворожого удару постраждав 22-річний місцевий житель», – йдеться у повідомленні.
Зазначається, що «у потерпілого вибухова та черепно-мозкова травми, а також контузія. Його доправили до лікарні для надання медичної допомоги».
Російські військові регулярно з різних видів озброєння – ударними БПЛА, ракетами, КАБами, РСЗВ – атакують українські регіони.
Керівництво Росії заперечує, що російська армія під час повномасштабної війни завдає цілеспрямованих ударів по цивільній інфраструктурі міст і сіл України, убиваючи цивільне населення і руйнуючи лікарні, школи, дитячі садочки, об’єкти енергетики та водозабезпечення.
Українська влада і міжнародні організації кваліфікують ці удари як воєнні злочини Російської Федерації і наголошують, що вони носять цілеспрямований характер.
Зеленський зустрівся з директором ЦРУ
Президент Володимир Зеленський зустрівся з директором ЦРУ Біллом Бернсом. Він востаннє відвідує Україну перебуваючи на цій посаді, йдеться у дописі українського лідера у телеграмі.
Зеленський розповів, що «за період роботи Бернса мав з ним багато зустрічей, про які зазвичай не розповідають публічно. За його словами, всі їх зустрічі, і в Україні і за кордоном відбувались без офіційного інформування».
«Але зараз, після останнього візиту, варто сказати відкрито. Бажаю тобі, Білле, і твоїй сімʼї тільки найкращого! Хай удача тебе підтримує», – написав Зеленський.
Президент розповів, що «буде зберігати контакт з Бернсом».
Раніше обраний президент США Дональд Трамп заявив, що обрав кандидатуру колишнього директора Національної розвідки Джона Реткліффа на посаду директора Центрального розвідувального управління.
Реткліфф, близький соратник Трампа, обіймав посаду директора Національної розвідки у кінці його першого терміну президентства.
«Він буде безстрашним борцем за конституційні права всіх американців, водночас забезпечуючи найвищий рівень національної безпеки і мир через силу», – заявив Трамп.
План реставрації Миколаївського костелу у Києві передбачає повернення до автентичності – МКСК
План реставрації Миколаївського костелу, який постраждав внаслідок ракетного обстрілу Києва 20 грудня, передбачає «повернення об’єкта культурної спадщини автентичності XIX століття», повідомляє Міністерство культури та стратегічних комунікацій.
У міністерстві зауважили, що «тривають підготовчі роботи з відновлення Миколаївського костелу, наразі реставратори зосереджені на виконанні першочергових заходів для збереження об’єкта культурної спадщини».
Так, за даними відомства, «для запобігання подальшій руйнації будівлі встановлюється тимчасове опорядження, що допоможе підтримувати оптимальний температурний режим усередині споруди. Ці дії спрямовані на захист фасадів і внутрішніх приміщень від зовнішніх впливів, поки триватимуть підготовчі роботи для продовження реставрації».
Окрім цього, заплановане виготовлення нових скляних елементів центральної вітражної композиції, яка була зруйнована під час обстрілу, після завершення складання акту щодо втрат і пошкоджень та затвердження переліку відповідних дій з ремонту комплексу споруд.
Як зазначили у МКСК, «відновлення здійснюватиметься на основі автентичних креслень і записів у паспорті реставрації об’єкта. Зокрема, вітражі будуть виготовлені із сучасних матеріалів, які відповідають викликам сьогодення, що максимально розкриватимуть задум авторів 1899–1909 років».
У міністерстві також акцентували, що здійснені радянською владою протягом 1979-1981 років реставраційні роботи з реконструкцією внутрішніх приміщень змінили призначення споруди, адаптувавши її для концертної діяльності. Відповідно, було замінено конструктивні та декоративні елементи, а скло центральної вітражної композиції – на посередній варіант.
«Наразі Миколаївський костел залишається одним із символів архітектурного силуету Києва та культурної спадщини України загалом. Тож фахівці ретельно складають акти та оновлюють проєктну документацію, які стануть основою для подальшої реставраційної програми. Вона поверне об’єкту культурної спадщини автентичність XIX століття та історичну велич», – запевнили у МКСК.
Кабінет міністрів вніс Миколаївський костел у Києві до Державного реєстру нерухомих пам’яток у жовтні 2022 року.
Вранці 20 грудня російські війська вдарили по Києву балістичними ракетами. За даними Повітряних сил ЗСУ, армія РФ запустила по столиці України п’ять балістичних ракет «Іскандер-М»/KN-23 із Воронезької і Брянської областей Росії, а вночі вдарила дронами по українські території.
За повідомленням київської влади, одна людина загинула, десятеро постраждали внаслідок ранкового російського удару і падіння уламків, які виявили в п’ятьох районах Києва.
Миколаївський костел у Києві, який є пам’яткою національного значення, зазнав пошкоджень внаслідок російської атаки вранці 20 грудня, повідомляє Міністерство культури та стратегічних комунікацій.
За повідомленням, вибухова хвиля пошкодила фасад костелу, а також вікна адміністративної будівлі Національного будинку музики поруч.
«У костелі пошкоджено фасад і центральний вітраж у формі готичної «троянди». Понівечено бетонну раму, а також зовнішнє та внутрішнє скління. Окрім того, вибухова хвиля зруйнувала віконні рами сходових клітин, які ведуть до шпилів – північної та південної веж, відомих як Хрестоцвіти», – повідомляє Мінкульт.
Відомство зазначає, що костел, зведений у 1899–1909 роках у неоготичному стилі за проєктом Владислава Городецького, є однією з найбільш знакових архітектурних пам’яток України.
«Він – маленька людина». Конгресмени США прокоментували погрози Путіна ракетою «Орєшнік»
Західні оглядачі та політики не відреагували на погрози очільника Росії Володимира Путіна про його готовність ударити балістичною ракетою «Орєшнік» по Києву, щоб перевірити спроможність західних протиповітряних систем. На це звертає увагу «Голос Америки», який зібрав коментарі конгресменів США щодо цих погроз.
19 грудня під час річної підсумкової пресконференції у Москві Путін запропонував вибрати ціль у Києві та провести «технологічну дуель» зі Сполученими Штатами та їхніми союзниками, яка б показала, чи нова російська гіперзвукова балістична ракета «Орєшнік» може подолати американські ППО. Публікація на цю тему за лінком
«Істерика людожера». Чому Путін закликав провести «дуель»?
«За «прямими лініями» і «великими пресконференціями» очільника Росії Володимира Путіна мені доводиться стежити вже не перше десятиріччя – і я не можу назвати це великою перевагою журналістської роботи, швидше випробуванням», – зауважує політичний оглядач Віталій Портников. Його статтю в рубриці «Точка зору» читайте за лінком
У Росії відбулась серія вибухів у банках, поштових відділеннях і ТЦ – медіа
У Росії сталась серія вибухів у торгових центрах, яка викликала паніку серед відвідувачів, кількість таких випадків зростає, пише російська служба Радіо Свобода.
Як повідомляють медіа, у Санкт-Петербурзі на Середньоохтинському проспекті стався вибух у відділенні «Сбербанка». Місцева влада заявила, що постраждалих немає. Згодом з’явилось відео, як невідома жінка обливає банкомат рідиною та підпалює його. Після чого і стався вибух.
У суботу в Санкт-Петербурзі дві пенсіонерки, як стверджують, за вказівкою телефонних шахраїв спробували підпалити автомобіль поліції. Їх затримано. Порушене кримінальне провадження про теракт, передає ТАСС.
У російській столиці, Москві, відвідувачка підірвала петарду у МФЦ у торговому центрі «Форт». Як вона розповіла поліції, зробити це її змусили начебто «невідомі, яким до цього вона переказала 120 тисяч рублів». Через вибух ТЦ евакуювали, але нібито ніхто не постраждав.
Інший вибух стався у торговому центрі «Геліос», у підмосковному Королеві. Там у приміщенні МФЦ запустили феєрверк. Про затримання людини, яка зробила це, не повідомляють.
Аналогічний випадок напередодні увечері стався у Красноярську, повідомляє Сибір.Реалії. Там влада заявила, що підозрювана у підпалі банкомата стала жертвою телефонних шахраїв.
Україна продовжить завдавати ударів по військових об’єктах на території Росії – Зеленський
Україна продовжить завдавати ударів по військових об’єктах на території Росії, йдеться у вечірньому зведенні президента Володимира Зеленського 21 грудня.
Президент нагадав, що російська армія знову завдає «масштабних ударів» по території України. За останні дні під обстрілом були Київ, Запоріжжя, Харків та Херсон. За його словами, це «терор, який Росія робить свідомо».
Президент заявив, що «за свої дії росіяни будуть відповідати».
«Ми обовʼязково продовжимо завдавати ударів по російських військових обʼєктах – дронами й ракетами, і все більше українськими, по саме тих військових базах, по саме тій російській воєнній інфраструктурі, яка використовується в такому терорі проти наших людей», – сказав Зеленський.
Російські військові регулярно з різних видів озброєння – ударними БПЛА, ракетами, КАБами, РСЗВ – атакують українські регіони.
Керівництво Росії заперечує, що російська армія під час повномасштабної війни завдає цілеспрямованих ударів по цивільній інфраструктурі міст і сіл України, убиваючи цивільне населення і руйнуючи лікарні, школи, дитячі садочки, об’єкти енергетики та водозабезпечення.
Українська влада і міжнародні організації кваліфікують ці удари як воєнні злочини Російської Федерації і наголошують, що вони носять цілеспрямований характер.
Кабмін урегулював порядок закупівлі безпілотників і РЕБ
Уряд урегулював порядок закупівлі безпілотних систем та РЕБ вітчизняного виробництва, що діє протягом воєнного стану, повідомив за підсумками засідання уряду повідомив постійний представник Кабінету міністрів у Верховній Раді Тарас Мельничук.
«Доповнено постанову КМУ від 11.11.2022 № 1275 «Деякі питання здійснення оборонних закупівель на період дії правового режиму воєнного стану» Порядком закупівлі безпілотних систем, засобів радіоелектронної боротьби тактичного рівня вітчизняного виробництва та їх складових частин, що діє протягом воєнного стану», – зазначив Мельничук.
У Державній службі спеціального зв’язку та захисту інформації пояснили, що уряд урегулював порядок закупівель безпілотних систем, засобів радіоелектронної боротьби тактичного рівня та їх складових частин на заміну експериментальному проєкту для потреб ЗСУ, Національної гвардії, Державної прикордонної служби, СБУ, Національної поліції та інших складових сил безпеки та оборони в умовах воєнного стану.
«Відсьогодні для забезпечення безперервності постачання безпілотників та засобів РЕБ Кабінет міністрів дозволив закупівлі дронів та РЕБ до завершення воєнного стану в Україні. До цього оборонні закупівлі здійснювалися в межах експериментального проєкту, затвердженого ... постановою від 24 березня 2023 р. № 256, яка дозволяла здійснювати оборонні закупівлі безпілотних систем і засобів РЕБ з метою посилення обороноздатності країни для сил безпеки та оборони до 27 березня 2025 року», – заявили у Держспецзв’язку.
Раніше стало відомо, що бойовим бригадам на дрони додатково виділили 1,89 млрд грн.