Доступність посилання

ТОП новини
Холод, дрони та темрява на лінії фронту. Бійці НГУ України десь під Куп'янськом . Грудень 2014 року
Холод, дрони та темрява на лінії фронту. Бійці НГУ України десь під Куп'янськом . Грудень 2014 року

Live Війна Росії проти України. Відсіч. Усі новини на цей час

Від 24 лютого 2022 року триває повномасштабна агресія Росії проти України. Російська армія, не досягнувши на початку вторгнення заявлених Кремлем цілей, веде головні бойові дії на Донбасі, півдні України, Харківщині, а також щоденно обстрілює українські міста, руйнує інфраструктуру, убиває цивільних

«Третє Різдво в полоні»: у Запоріжжі вийшли на підтримку українських військовополонених

У суботу, 21 грудня, у Запоріжжі відбулася акція на підтримку українських військових, які перебувають у російському полоні. Під час неї на одній з центральних площ спеціально встановили штучну ялину. Її прикрасили саморобними іграшками та кульками з написами імен, кого чекають з полону і назвами підрозділів, до яких належать їхні близькі. Також ялинку обмотали колючим дротом.

«Ми проводимо цю акцію, щоб привернути увагу суспільства з наших військовополонених, які вже третій рік перебувають у російських катівнях. Ми хочемо також нагадати суспільству, що у полоні свят немає, так як і вихідних. І коли люди святкують, то у першу чергу, вони мають пам’ятати завдяки кому вони живі», – каже організаторка акції, запорізька волонтерка Стела Орел.

Для декого з бійців, на яких чекають рідні, які беруть участь в акції – це вже третє Різдво у російському полоні. Так, Тетяна, мати полоненого «азовця» каже, що останню інформацію про нього отримувала у 2022 році.

«Лист прийшов з СБУ, що з 2023 року і по сьогодні про нього нічого невідомо. Тобто, я не знаю де він. Востаннє спілкувались у 2022 році, після виходу у «почесний полон», і після Оленівки один раз. Більше я про нього нічого не знаю. І навіть не знаю, де він – чи у Донецьку, чи у Таганрозі, чи ще десь. Нічого не знаю», – ділиться жінка.

До акції долучились також родини зниклих безвісти.

«Чекаю на коханого чоловіка та батька моїх дітей. Зник безвісти ще 29.01.2023 року. Військова частина А3719. На цю частину досі зі статусом зниклий безвісти. Ми досі не знаємо, де він знаходиться, а також його побратими. Дуже багато за той час зникло. Тоді стояли там «вагнери». Ми чекаємо, шукаємо, виходимо на акції», – ділиться учасниця акція, на ім'я Лілія, чий чоловік зник під час бойових дій на Донбасі.

За даними Лубінця, станом на листопад 2024 року від початку повномасштабного вторгнення Україні вдалося повернути з російського полону 3767 українців, з них лише 186 – цивільні особи.

Генштаб ЗСУ: на фронті від початку доби відбулось 110 зіткнень, найбільше штурмів – у Курській області

На фронті від початку доби відбулося 110 бойових зіткнень Сил оборони України з російськими військовими, «найгарячіше зараз у Курській області, де сьогодні ворог вже 32 рази штурмував позиції українських військ», йдеться у новому зведенні Генерального штабу Збройних сил України.

«На Харківському напрямку ворог один раз штурмував позиції українських підрозділів, неподалік Козачої Лопані триває бій. На Куп’янському напрямку російські загарбники один раз атакували Сили оборони в районі Петропавлівки та отримали відсіч», – йдеться у зведенні.

Водночас «на Лиманському напрямку за день армія РФ здійснила 12 атак на українські позиції поблизу Зеленого Гаю, Греківки, Тернів та Іванівки, дев’ять боїв ще тривають. Також ворог завдав авіаударів по Іванівці та Ямполівці керованими авіабомбами, некерованими ракетами вдарив по населеному пункту Надія».

«На Сіверському напрямку ворог продовжує шукати слабкі місця в українській обороні поблизу Верхньокам’янського та Білогорівки. З початку доби тут відбулось два безрезультатні штурми армії РФ. Також росіяни скинули п’ять керованих авіабомб на Сіверськ», – кажуть у ЗСУ.

Крім того, відомо, що «на Покровському напрямку російські загарбники здійснили 15 спроб потіснити українських захисників із займаних позицій в районах Миролюбівки, Променя, Лисівки, Зеленого, Нового Труда, Даченського та Нововасилівки. Сили оборони стримують натиск та відбили сім атак армії РФ, вісім боєзіткнень ще тривають.Також під ударами російських авіабомб опинились Олександропіль, Покровськ, Лисівка, Сухий Яр, Удачне та Звірове».

Російські військові щодня намагаються форсувати Дніпро на півдні – Волошин

Російські військові щодня намагаються форсувати Дніпро на півдні, повідомив в ефірі телеефіру речник Сил оборони півдня Владислав Волошин.

«Противник щодня здійснює по декілька таких спроб форсувати, переправитися на острови, які під контролем Сил оборони України, і на правий берег. Це намагання захопити певний плацдарм на правому березі, розмістити вогневі засоби і намагатися якнайбільше впливати, застосувати обстріли по Херсону, населених пунктах на правому березі», – сказав Волошин.

Він додав, що 20 грудня, «під час обстрілу Херсона, внаслідок чого постраждали люди, були пошкоджені будинки та інфраструктура, невелика група окупантів намагалася форсувати Дніпро в районі Антонівського мосту». Проте Сили оборони кажуть, що «спрацювали на упередження, і ворог не зміг дістатися навіть середини річки».

Раніше Волошин також повідомляв, що російська армія перекинула із Севастополя до Дніпровської затоки дивізіон річкових катерів та накопичує додаткові сили на Кінбурнській косі.

За даними Генштабу, протягом минулої доби війська РФ сім разів безрезультатно атакували позиції ЗСУ га Придніпровському напрямку.

Генштаб ЗСУ відреагував на твердження ЗМІ про «переведення ППО в піхоту»

Генеральний штаб Збройних Сил України відреагував на інформацію про нібито наказ командуванню Повітряних Сил ЗСУ відправляти на фронт як стрільців непідготовлених до цього військовослужбовців підрозділів протиповітряної оборони.

У Генштабі ЗСУ заявили, що твердження про «переведення ППО в піхоту», яке оприлюднила британська газета The Guardian з посиланнями на джерела, є недостовірним та некоректним.

«З метою якісного доукомплектування особовим складом військових частин, які формуються та відновлюють боєздатність, визначену чисельність військовослужбовців зі складу підрозділів ПС ЗСУ справді перепризначено на посади, відповідно до їхніх військово-облікових спеціальностей. Водночас, це не стосується фахових спеціалістів ППО, які забезпечують захист українського неба», – йдеться в оприлюдненій заяві.

У Генштабі зауважують, що у Повітряних силах є військовослужбовці різних спеціальностей – йдеться про перепризначення та відрядження частини військовослужбовців зі складу рот охорони ПС ЗС України, деяких тилових мобільних вогневих груп, а також персоналу, що не задіяний в обслуговуванні та експлуатації високотехнологічного озброєння та військової техніки.

Ситуація на лінії бойового зіткнення є складною, і зараз головне – втримати фронт, тому на виконання цієї першочергової задачі і спрямовані рішення про переведення в бойові частини деяких військовослужбовців тилових підрозділів, пояснюють у штабі.

Також у Генштабі зауважують, що кількість збитих російських «шахедів» не зменшилася – протиповітряна оборона виконує свої завдання, розрізняючи справжні ударні дрони противника і БпЛА невстановленого типу – переважно хибні цілі, які найчастіше проходять у зведеннях про відбиття повітряних атак як «локаційно втрачені».

Раніше британське видання The Guardian з посиланням на два джерела в підрозділах ППО написало, що дефіцит на фронті став настільки гострим, що Генштаб наказав підрозділам протиповітряної оборони вивільнити більше людей, щоб відправити їх на фронт як піхоту.

Минулого місяця народна депутатка Мар’яна Безугла, яка має суперечливу політичну репутацію, у своєму дописі в телеграмі заявила, що війська протиповітряної оборони переводяться до складу піхотних підрозділів, що призведе до погіршення показників успішності збиття російських БПЛА.

Представник управління комунікацій командування Повітряних сил ЗСУ Юрій Ігнат підтвердив, що переведення відбуваються, сказавши, що вони «дуже болючі», але він заперечив, що це впливає на кількість повітряних цілей.

Війна та окуповані території України у заявах Путіна. У чому сам себе заперечив?

«Вистачить! Навіть сумнівів у цьому не має бути» – так очільник Росії Володимир Путін під час своєї так званої «прямої лінії» відповів на запитання щодо наявності у РФ сил та коштів повністю відбудувати «ісконно російські території» – окуповані армією РФ українські землі.

Під час ефіру Путін, окрім того, що повторив тезу про готовність вести переговори з Україною з урахуванням неіснуючих так званих «Стамбульських угод» і поточної ситуації на фронті, запевнив у «швидкому відновленні» захоплених територій України.

Що ще казав очільник Кремля про окуповані терени та про підсумки року «по-путінськи»? Про це читайте далі в матеріалі проєкту Радіо Свобода «Новини Приазовʼя». Читайте за лінком

За тиждень Росія застосувала проти України 20 ракет, понад 1000 авіабомб і БПЛА – Зеленський

Понад 550 керованих авіабомб, майже 550 безпілотних літальних апаратів і 20 ракет застосували російські війська за минулий тиждень для атак по Україні, повідомив президент Володимир Зеленський.

«Цієї ночі російські терористи застосували понад 110 ударних дронів проти наших людей. Зруйнований онкодиспансер у Херсоні, влучання в багатоквартирні будинки у Харкові та Запоріжжі, раніше – балістика по Києву, обстріли Сум, Кривого Рогу, Дніпровщини, Донеччини», – написав він у телеграмі.

Зеленський подякував партнерам, які продовжують підтримувати Україну у її протидії російській агресії.

«Це російський терор, якому ми протидіємо. Я дякую партнерам, які надалі підтримують Україну та посилюють тиск на Росію. Спільною силою ми забезпечимо стабільний мир», – додав президент.

Російські військові регулярно з різних видів озброєння – ударними БПЛА, ракетами, КАБами, РСЗВ – атакують українські регіони.

Керівництво Росії заперечує, що російська армія під час повномасштабної війни завдає цілеспрямованих ударів по цивільній інфраструктурі міст і сіл України, убиваючи цивільне населення і руйнуючи лікарні, школи, дитячі садочки, об’єкти енергетики та водозабезпечення.

Українська влада і міжнародні організації кваліфікують ці удари як воєнні злочини Російської Федерації і наголошують, що вони носять цілеспрямований характер.

Через атаки РФ у чотирьох прифронтових областях загинули троє людей, майже 40 поранені – влада

За минулу добу через російську агресію у чотирьох прифронтових областях загинули троє людей, ще 36 – зазнали поранень, повідомляє місцева влада.

За даними голови Донецької обласної військової адміністрації Вадима Філашкіна, 20 грудня у Костянтинівці через російські обстріли загинула людина, ще 8 людей були поранені у Покровську, Слов’янську, Лимані та Костянтинівці.

Минулої доби російські війська обстріляли 42 населені пункти Херсонщини, зокрема обласний центр – загинули двоє людей, ще 11 поранені, повідомила обласна влада.

На Харківщині, за даними голови ОВА Олега Синєгубова, через атаку російського дрона постраждали вісім людей. Це сталося у Київському та Салтівському районах Харкова.

У Запорізькій області, за даними голови ОВА Івана Федорова, постраждали 9 людей, серед них є 12-річний хлопчик.

Російські військові регулярно з різних видів озброєння – ударними БПЛА, ракетами, КАБами, РСЗВ – атакують українські регіони.

Керівництво Росії заперечує, що російська армія під час повномасштабної війни завдає цілеспрямованих ударів по цивільній інфраструктурі міст і сіл України, убиваючи цивільне населення і руйнуючи лікарні, школи, дитячі садочки, об’єкти енергетики та водозабезпечення.

Українська влада і міжнародні організації кваліфікують ці удари як воєнні злочини Російської Федерації і наголошують, що вони носять цілеспрямований характер.

Пісторіус назвав умову відправки військ Німеччини до України

Німеччина не буде відправляти свої війська в Україну до завершення війни з РФ, заявляє міністр оборони цієї країни Борис Пісторіус.

Але він не відкинув таку можливість, коли настане мир або перемир’я.

«Поки війна не закінчиться, німецьких солдатів на українській землі не буде. Питання постане тоді, коли настане перемир’я або мир – і коли буде зрозуміло, який це матиме вигляд», – заявив Пісторіус газетам медіа-групи Funke.

«Чи існує, наприклад, лінія розмежування, буферна зона або миротворча зона, в якій збройні сили забезпечують мир? Як бачите, тут ще занадто багато відкритих питань», – уточнив він.

Зрештою, як нагадав Пісторіус, рішення в цьому питанні схвалюватиме німецький парламент.

«Але зрозуміло одне: Німеччина, як найбільша країна НАТО в Європі і найбільша економіка Європи, не могла залишатися осторонь», – додав він.

Президент Франції Емманюель Макрон вперше заговорив, що європейські країни можуть надіслати війська в Україну ще наприкінці лютого цього року, але тоді ця ідея не знайшла підтримки серед країн-партнерів.

Схоже, немає консенсусу і сьогодні. 12 грудня під час візиту Макрона до Варшави прем'єр-міністр Дональд Туск заявив, що Польща наразі не планує таких дій. Ці слова Туск повторив 17 грудня у Львові, під час зустрічі з президентом України.

Повідомлялося, що, ймовірно, розміщення миротворчих військ обговорюватимуть лідери Євросоюзу 18-19 грудня.

Минулого тижня під час візиту до Брюсселя президент України Володимир Зеленський зустрівся, серед іншого, з Макроном. Після зустрічі Зеленський сказав, що бачить позитивні зрушення у дискусіях щодо ймовірності розміщення миротворчих військ в Україні. Він відмовився розкривати деталі дискусії, оскільки це «непростий процес».

Остін і Пісторіус обговорили підтримку України та «Рамштайн»

Міністр оборони США Ллойд Остін провів 20 грудня телефонну розмову зі своїм німецьким колегою, міністром оборони Борисом Пісторіусом.

Як повідомляє пресслужба Пентагону, вони обговорити подальшу підтримку України та майбутню зустріч контактної групи з питань оборони України («Рамштайн» ), заплановану на січень.

Під час телефонної розмови Остін висловив вдячність Пісторіусу за його лідерство та продовження надання Німеччиною значної допомоги Україні у сфері безпеки.

Німецька сторона деталей цієї розмови не наводить.

Перед цим того ж дня, 20 грудня, Ллойд Остін провів телефонні переговори з українським міністром оборони Рустемом Умєровим.

Ймовірно, у січні відбудеться остання зустріч у форматі «Рамштайн» за президентства Джо Байдена та керівництва Пентагоном Ллойда Остіна.

У Росії заявляють про атаку дронів на Казань: є дані про «прильот» у промислове підприємство

Місцева російська влада заявляє про атаку дронів на місто Казань у Татарстані.

Як повідомляє проєкт Радіо Свобода Idel.Реалії з посиланням на мерію міста, внаслідок атаки безпілотних літальних апаратів сталося займання у будинках у трьох районах міста.

Російська сторона заявляє про вісім «прильотів» БПЛА, серед них один був у промислове підприємство, шість у житловий район. Про постраждалих не повідомляється.

Зміни на промислових підприємствах евакуйовані і перебувають в укриттях, пише РБК-Татарстан з посиланням на оперативну інформацію від штабу президента Татарстану Рустама Мінніханова.

Міноборони РФ також повідомило про атаку дронів у Казані.

«БПЛА застосовувалися у три хвилі з різних напрямків. Три безпілотні літальні апарати ЗСУ знищено черговими засобами ППО, ще три БПЛА пригнічені засобами РЕБ», – повідомили у військовому відомстві.

Телеграм-канал Mash пише, що два дрони врізалися у висотний житловий комплекс у Казані – перший будинок у місті, висота якого перевищує 120 метрів. Телеграм-канал Baza пише, що очевидці повідомляють про «прильот» дрона в ще одну багатоповерхівку в іншому ЖК.

Українська сторона ще не коментувала ці заяви РФ. Але керівник Центру протидії дезінформації (ЦПД) Ради національної безпеки та оборони України Андрій Коваленко звернув увагу, що російські джерела пишуть про влучання БПЛА у промисловий об’єкт у Казані.

Він нагадав, що в місті існує Казанський пороховий завод, який є одним із ключових підприємств російського військово-промислового комплексу, що спеціалізується на виробництві вибухових речовин, ракетних палив та інших компонентів, критично важливих для армії РФ.

«Цей завод виконує функцію забезпечення російських збройних сил боєприпасами та матеріалами, необхідними для виготовлення ракет різних класів і призначень, включаючи ракети «Калібр», «Іскандер» та ін. Загалом Казанський пороховий завод є одним із «хребтів» російського ВПК, без якого серійне виробництво боєприпасів було б неможливим», – написав він у телеграмі.

До цього дрони п’ять разів прилітали до Татарстану. На початку квітня БПЛА вперше від початку війни Росії в Україні атакували територію Татарстану. Дрони тоді прилетіли на територію підприємств Єлабуги та Нижньокамська.

Після початку повномасштабного вторгнення Росії в Україну в російські регіони регулярно прилітають бойові дрони, внаслідок чого є руйнування і жертви. Міноборони Росії стверджує, що атаки ведуться з українського боку. Здебільшого Київ ці повідомлення не коментує.

Умєров обговорив з главою Пентагону подальшу допомогу, «Рамштайн» та ситуацію на фронті

Міністр оборони України Рустем Умєров провів телефонну розмову з главою Пентагону Ллойдом Остіном.

За словами міністра, під час розмови він поділився останньою інформацією про ситуацію на фронті: динаміка бойових дій, виклики та потреби українських воїнів.

«Обговорили подальшу безпекову допомогу. США забезпечують нас важливими ресурсами, які дають змогу нашим Збройним Силам бути на крок попереду ворога», – сказав Умєров, якого цитує пресслужба Міноборони.

Повідомляється, що співрозмовники також скоординували наступні кроки – зокрема, засідання Контактної групи у форматі «Рамштайн», яке відбудеться на початку січня.

У Пентагоні також повідомили, що Умєров і Остін обговорили планування наступного засідання Контактної групи з питань оборони України.

Як повідомив головнокомандувач ЗСУ Олександр Сирський, станом на 17 грудня, Сили оборони ведуть активні бойові дії на ділянці фронту загальною протяжністю понад 1170 кілометрів, найбільш складна ситуація зараз на Покровському та Курахівському напрямках. Також він заявив про «інтенсивні наступальні дії» російських сил у Курській області, зокрема з застосуванням підрозділів армії Північної Кореї.

У листопаді агенція Reuters із посиланням на високопоставлене українське військове джерело, яке працює в Генеральному штабі України, повідомила, що Україна через російські контратаки втратила понад 40% території в Курській області РФ, яку вона захопила під час бойових дій у серпні. За даними джерела, Росія розгорнула близько 59 тисяч військових у Курській області.

«Єдиний світовий український народ». Як СКУ оцінює множинне громадянство і перспективи повернення

25 мільйонів. Саме стільки українців зараз перебуває за кордоном, за підрахунками Світового конгресу українців (СКУ). Хтось – виїхав із початку повномасштабного вторгнення Росії, дехто – живе там останні 20 років. А є й ті, що народилися за кордоном, але «вони всі українці», переконаний Павло Ґрод, президент СКУ.

Усі вони можуть стати підтримкою та допомогти відбудовувати повоєнну Україну, каже чоловік – де би не обрали залишитися. Дати їм можливість стати повноцінними учасниками цього процесу може запровадження інституту множинного громадянства, стверджує Ґрод.

Відповідний законопроєкт про розглядають у Верховній Раді. Днями, 17 грудня, парламентарі ухвалили його в першому читанні. Документ ще мають доопрацювати з представниками українства за кордоном, та, втім, він уже викликав неоднозначну реакцію серед українських політиків.

Представники опозиції у парламенті розкритикували проєкт закону через нечіткі формулювання щодо того, хто з іноземців зможе отримати український паспорт і за яких умов.

Перед остаточним голосуванням за законопроєкт свій висновок має надати і Конституційний суд. Тут визначать, чи не порушує документ Конституцію, відповідно до якої в Україні існує єдине громадянство.

Які саме зміни ініціюватиме Світовий конгрес українців до президентської ініціативи, проєкт «Ти як?» від Радіо Свобода розпитав президента СКУ Павла Ґрода. Він розповів про те, чому підтримує законопроєкт і як це допоможе повернути українців із-за кордону. Читайте за лінком

Генштаб ЗСУ: за добу на фронті було 211 боїв, майже половина – на Покровському та Курському напрямках

Протягом минулої доби на фронті відбулось 211 бойових зіткнень, майже половина з них – 96 були на Покровському та Курському напрямках, повідомив вранці 21 грудня Генеральний штаб ЗСУ.

За даними штабу, 46 російських атак відбили українські військові на Покровському напрямку, де противник намагався просунутись неподалік населених пунктів Миролюбівка, Промінь, Лисівка, Зелене, Новий Труд, Даченське, Вовкове, Піщане, Нововасилівка, Новоєлизаветівка, Новоолексіївка та Українка.

На Курському напрямку було 50 бойових зіткнень

Також війська РФ збільшили свою активність на Времівському напрямку, де 36 разів атакували в районах Успенівки, Дальнього, Янтарного, Розливу, Богатиря, Великої Новосілки, Макарівки, Новосілки, Новополя та Новодарівки.

На Курахівському напрямку противник 24 рази намагався прорвати українські оборонні рубежі біля населених пунктів Сонцівка, Старі Терни, Андріївка, Курахове, Дачне, Дальнє, Костянтинопольське та Костянтинопіль.

Також російські атаки меншої інтенсивності були на Харківському, Куп’янському, Краматорському, Лиманському, Торецькому, Оріхівському та Лиманському напрямках.

Як повідомив головнокомандувач ЗСУ Олександр Сирський, станом на 17 грудня, Сили оборони ведуть активні бойові дії на ділянці фронту загальною протяжністю понад 1170 кілометрів, найбільш складна ситуація зараз на Покровському та Курахівському напрямках.

Сирський також повідомив 17 грудня, що російські військові вже третю добу проводять «інтенсивні наступальні дії» у Курській області, активно застосовуючи підрозділи армії Північної Кореї.

У листопаді агенція Reuters із посиланням на високопоставлене українське військове джерело, яке працює в Генеральному штабі України, повідомила, що Україна через російські контратаки втратила понад 40% території в Курській області РФ, яку вона захопила під час бойових дій у серпні. За даними джерела, Росія розгорнула близько 59 тисяч військових у Курській області.

Повітряні сили ЗСУ: всі дрони, якими вночі атакувала РФ, або збиті, або локаційно втрачені

Повітряні сили ЗСУ станом на 9:00 підтвердили збиття 57 ударних БпЛА типу Shahed та безпілотників інших типів, якими вночі атакувала Росія.

Ці повітряні цілі збили у Полтавській, Сумській, Харківській, Київській, Чернігівській, Черкаській, Житомирській, Хмельницькій, Донецькій, Дніпропетровській та Запорізькій областях. Також через активну протидію Сил оборони 56 російських безпілотників-імітаторів – локаційно втрачені (без негативних наслідків).

За даними Повітряних сил ЗСУ, у ніч на 21 грудня (із 19:00 20 грудня) противник здійснив пуск зенітної керованої ракети С-400 з окупованої території Донецької області у напрямку Полтавщини (попередньо без наслідків), атакував 113-ма дронами Shahed і безпілотниками інших типів із напрямків Брянськ, Міллерово, Орел, Курськ, Приморсько-Ахтарськ, Бердянськ.

У Запорізькій та Харківській областях збиті ударні БпЛА пошкодили приватні та багатоквартирні будинки, є постраждалі.

Російські військові регулярно з різних видів озброєння – ударними БПЛА, ракетами, КАБами, РСЗВ – атакують українські регіони.

Керівництво Росії заперечує, що російська армія під час повномасштабної війни завдає цілеспрямованих ударів по цивільній інфраструктурі міст і сіл України, убиваючи цивільне населення і руйнуючи лікарні, школи, дитячі садочки, об’єкти енергетики та водозабезпечення.

Українська влада і міжнародні організації кваліфікують ці удари як воєнні злочини Російської Федерації і наголошують, що вони носять цілеспрямований характер.

Позивний – «Сонечко»: як служить в ЗСУ одна з перших жінок-капеланок

Лариса Когут – одна із перших і небагатьох українських жінок-капеланок. З 2014-го вона була волонтеркою армії. Спершу виконувала капеланські обов’язки на доброчинних засадах, зараз – штатна капеланка однієї з військових частин Повітряних Сил ЗСУ, служить на півдні України. Свій позивний – «Сонечко» – отримала через легку, приязну вдачу. А ще її називають «музичною капеланкою» – понад 15 років свого життя Лариса віддала музиці: викладала в гімназії, грала на кількох інструментах, писала авторські пісні.

Про свою службу у війську, найважчі виклики, які стоять перед капеланами зараз, про роль жінки в армії та про своє натхнення й мрії – позивний «Сонечко» розповіла в ексклюзивному інтерв’ю Радіо Свобода. Читайте і дивіться за лінком

Чи прийдуть польські військові на допомогу Україні? Інтерв'ю із міністром оборони Польщі

Із неба, з моря і на суходолі. У Польщі готуються до оборони на всіх напрямках. На це виділили рекордний бюджет. Чого прагне Польща? Чим і від кого збирається оборонятися? Чому все голосніше проявляє себе у ЄС і НАТО?

Про це в ексклюзивному інтерв’ю « Голосу Америки» розповів міністр оборони Польщі Владислав Косіняк-Камиш. Читайте за лінком

Росія вперше після останнього масованого обстрілу вивела в Чорне море ракетоносії – ВМС

Росія вивела в Чорне море три кораблі, які є носіями крилатих ракет «Калібр» загальним залпом до 24 ракет, повідомляє у телеграмі пресслужба Військово-Морських сил ЗСУ.

За даними українських військових, в Азовському морі російських кораблів немає, а в Середземному морі є шість кораблів три з яких – носії «Калібрів» загальним залпом до 25 ракет.

Востаннє Москва виводила в Чорне море ракетоносії 13 грудня – тоді також було три ракетоносії. Вранці того дня війська РФ здійснили масовану ракетну атаку РФ на Україну.

За даними Повітряних сил ЗСУ, Росія 13 грудня атакувала Україну, серед іншого, 24 ракетами «Калібр».

20 листопада у розвідці Великої Британії заявили, що, починаючи з 24 лютого 2022 року, українські Збройні сили знищили або пошкодили понад 25% основних російських військових кораблів, що діяли в Чорному морі.

При цьому британська розвідка наголошує, що попри те, що Чорноморський флот Росії наразі обмежений східною частиною Чорного моря, він зберігає здатність завдавати ударів із великої відстані по території України на підтримку сухопутних операцій.

У червні представник Головного управління розвідки (ГУР) Міністерства оборони України Андрій Юсов заявив, що Росія ховає великі кораблі і носіїв «Калібрів», але «полювання не має зупинятися».

За даними ВМС України, від початку повномасштабної війни Чорноморський флот Росії втратив близько третини своїх кораблів через ураження російських суден під час українських ударів.

ОВА: у Запорізькій області через атаки РФ поранені дев’ять людей, серед них є дитина

Внаслідок вчорашньої дронової атаки у Запоріжжі постраждали чотири людини, серед них є дитина, сталася пожежа, повідомив голова обласної військової адміністрації Іван Федоров.

За його даними, поранені 12-річний хлопчик та троє жінок.

Федоров додав, що також минулої доби у Запорізькій області через російські атаки у Василівському районі постраждала жінка, у Пологівському – двоє чоловіків. Загалом упродовж доби сили РФ завдали 313 ударів по 16 населених пунктах Запорізької області.

Російські військові регулярно з різних видів озброєння – ударними БПЛА, ракетами, КАБами, РСЗВ – атакують українські регіони.

Керівництво Росії заперечує, що російська армія під час повномасштабної війни завдає цілеспрямованих ударів по цивільній інфраструктурі міст і сіл України, убиваючи цивільне населення і руйнуючи лікарні, школи, дитячі садочки, об’єкти енергетики та водозабезпечення.

Українська влада і міжнародні організації кваліфікують ці удари як воєнні злочини Російської Федерації і наголошують, що вони носять цілеспрямований характер.

Росія за добу втратила понад 1800 солдатів та 10 танків – дані Генштабу ЗСУ

Росія за час повномасштабного вторгнення в Україну втратила близько 772 280 своїх військових, зокрема 1860 – за останню добу, такі дані вранці 21 грудня навів Генштаб ЗСУ.

Також український штаб навів свої дані про втрати РФ військової техніки:

  • танки ‒ 9594 (+10 – за останню добу)
  • бойові броньовані машини ‒ 19841 (+18)
  • артилерійські системи – 21252 (+32)
  • РСЗВ – 1256
  • засоби ППО ‒ 1027
  • літаки – 369
  • гелікоптери – 329
  • БПЛА оперативно-тактичного рівня – 20685 (+85)
  • крилаті ракети ‒ 2943
  • кораблі /катери ‒ 28
  • підводні човни – 1
  • автомобільна техніка й автоцистерни – 31891 (+98)
  • спеціальна техніка ‒ 3662

Росія й Україна майже не дають інформації про свої втрати у війні. Москва офіційно востаннє називала кількість убитих у вересні 2022 року ‒ тоді заявляли про 5937 загиблих. Київ тривалий час цього не робив, заявляючи, що дані будуть розкриті після війни.

Голова Пентагону 7 грудня заявив, що Росія втратила під час широкомасштабної війни проти України щонайменше 700 тисяч військових і витратила на неї понад 200 мільярдів доларів.

Загальні втрати військових Росії й України з початку повномасштабної війни РФ 2022 року могли перевищити мільйон – таку оцінку 17 вересня навела газета The Wall Street Journal. Число вбитих українських військових WSJ оцінило у 80 тисяч, російських – у приблизно 200 тисяч. Поранені близько 400 тисяч людей в українській армії і 400 тисяч – у російській, пише газета.

Київ, коментуючи оприлюднені газетою The Wall Street Journal дані про втрати України у війні, каже, що реальна цифра є «значно меншою».

Президент України Володимир Зеленський 8 грудня повідомив, що з початку повномасштабної війни Україна втратила загиблими 43 тисячі військових, 370 тисяч зазнали поранень.

За його даними, втрати РФ перевищують 750 тисяч – 198 тисяч загиблих і понад 550 тисяч поранених.

Умєров поспілкувався з міністром оборони Іспанії: подякував за системи HAWK і погодив плани на 2025 рік

Міністр оборони України Рустем Умєров провів розмову зі своєю іспанською колегою Маргаритою Роблес.

У пресслужбі Міноборони уточнили, що «під час розмови вони обговорили ключові питання військової допомоги Україні на 2025 рік. Зокрема, детально розглянули графік постачання озброєння та техніки протягом найближчих 2 місяців».

Також Умєров подякував Роблес за надані системи HAWK, які «значно посилили протиповітряну оборону України». Крім того, сторони обговорили можливість «додаткової допомоги для захисту українського неба».

«Окремо відзначив внесок Іспанії у підготовку українських військових, що є вагомим елементом нашої співпраці. Ще один важливий напрямок, якого торкнулися, – перспективи залучення іспанських оборонних компаній до спільних проєктів в Україні», – повідомив Умєров.

Раніше, 12 грудня, у Берліні відбулася зустріч очільників зовнішньополітичних відомств Великої Британії, Іспанії, Італії, Німеччини, Польщі, Франції, України та Високої представниці ЄС із закордонних справ та політики безпеки.

«За підсумками зустрічі міністри семи країн Європи та глава дипломатії ЄС ухвалили Берлінську декларацію, яка підтвердила міцну солідарність і рішучу підтримку України з боку партнерів у цей вирішальний момент протистояння російській агресії», – інформує Міністерство закордонних справ України.

БІЛЬШЕ

XS
SM
MD
LG