Доступність посилання

ТОП новини
Український військовослужбовець 24-ї окремої механізованої бригади веде вогонь із 152-мм самохідної гаубиці по російських позиціях біля Часового Яру в Донецькій області 18 листопада 2024 року
Український військовослужбовець 24-ї окремої механізованої бригади веде вогонь із 152-мм самохідної гаубиці по російських позиціях біля Часового Яру в Донецькій області 18 листопада 2024 року

Live Війна Росії проти України. Відсіч. Усі новини на цей час

Від 24 лютого 2022 року триває повномасштабна агресія Росії проти України. Російська армія, не досягнувши на початку вторгнення заявлених Кремлем цілей, веде головні бойові дії на Донбасі, півдні України, Харківщині, а також щоденно обстрілює українські міста, руйнує інфраструктуру, убиває цивільних

Генштаб: протягом доби було 208 бойових зіткнень, майже половина – на двох напрямках

Протягом минулої доби на фронті зафіксовано 208 бойових зіткнень, повідомив у ранковому зведенні 11 грудня Генеральний штаб Збройних сил України.

За повідомленням, майже половина всіх зіткнень відбулася на двох напрямках: Покровському і Курахівському.

«На Покровському напрямку наші захисники зупинили 53 штурмових і наступальних дій агресора в районах населених пунктів Миролюбівка, Промінь, Мирноград, Новотроїцьке, Пушкіне, Лисівка, Даченське, Новий Труд, Зелене, Піщане, Покровськ і Шевченко. На Курахівському напрямку Сили оборони відбили 45 атак позицій наших військ поблизу населених пунктів Сонцівка, Старі Терни, Зоря, Курахове, Дачне і Дальнє», – йдеться в повідомленні.

Крім того, за даними Генштабу, 26 російських атак було на Лиманському напрямку. Війська РФ намагалися просунутися тут поблизу населених пунктів Греківка, Копанки, Надія, Зелений Гай, Макіївка, Ямполівка, Зарічне, Терни, Торське і в напрямках Дружелюбівки, Чернещини, кажуть у командуванні.

Також, за повідомленням, бойові зіткнення минулої доби відбувалися на Харківському, Куп’янському, Краматорському, Торецькому, Времівському, Оріхівському, Придніпровському напрямках.

«В операційній зоні на Курщині підрозділи Сил оборони України за минулу добу відбили 22 атаки російських загарбників. Ще одне боєзіткнення триває», – йдеться в повідомленні.

Напередодні речник Сил оборони півдня Владислав Волошин в ефірі національного телемарафону заявив, що російські війська готуються активізувати наступ на запорізьких напрямках. Він зазначив, що російські штурми тривають, поміж іншого, на Времівському напрямку Донеччини.

Від 5 грудня проєкт DeepState повідомляє про щоденне просування російської армії на південний захід від Покровська – в районі селища Шевченко.

Інститут вивчення війни (ISW) повідомив у звіті за 7 грудня, що Росія, ймовірно, не відмовиться від планів взяти Покровськ, незважаючи на рекордні втрати на фронті.

На думку аналітиків, росіяни намагатимуться обійти місто із заходу, щоб змусити Сили оборони вийти з Покровська та Мирнограда поряд без штурмів в лоб.

Через обстріли РФ у чотирьох прифронтових областях загинули сім людей, майже 60 поранені – влада

За минулу добу через російську агресію на прифронтових Херсонщині та Донеччині загинули сім людей, ще 57 – зазнали поранень, повідомляє місцева влада.

За даними голови Донецької обласної військової адміністрації Вадима Філашкіна, одна людина поранена у Костянтинівці.

Минулої доби російські війська обстріляли 35 населених пунктів Херсонщини, зокрема обласний центр – загинула одна людина, ще 15 поранені, повідомила обласна влада.

На Харківщині, за даними голови ОВА Олега Синєгубова, через російські атаки постраждали 19 людей. Він повідомив, що у селі Івашки через обстріл FPV-дронами знищений приватний будинок, ще два пошкоджені, постраждала 59-річна жінка, а у селі Западне внаслідок обстрілу постраждав 63-річний чоловік.

Синєгубов також повідомив, що кількість постраждалих через удар по Златополю зросла до 17 людей, внаслідок ракетних обстрілів пошкоджено 16 житлових будинків, адміністративна будівля, 4 господарчі споруди.

За минулу добу сили РФ завдали 268 ударів по 10 населених пунктах Запорізької області, повідомив голова ОВА Іван Федоров. Зокрема, через ракетний удар по обласному центру загинули шестеро людей, ще 22 поранені.

Російські військові регулярно з різних видів озброєння – ударними БПЛА, ракетами, КАБами, РСЗВ – атакують українські регіони.

Керівництво Росії заперечує, що російська армія під час повномасштабної війни завдає цілеспрямованих ударів по цивільній інфраструктурі міст і сіл України, убиваючи цивільне населення і руйнуючи лікарні, школи, дитячі садочки, об’єкти енергетики та водозабезпечення.

Українська влада і міжнародні організації кваліфікують ці удари як воєнні злочини Російської Федерації і наголошують, що вони носять цілеспрямований характер.

«Процес загадкового знищення» – ГУР заявляє, що у РФ згоріли два тепловози, які забезпечували потреби армії

Головне управління розвідки Міноборони України заявляє, що у Росії минулого тижня згоріли два магістральні тепловози, які забезпечували логістичні потреби російської армії.

Як повідомляє пресслужба ГУР, це сталося 5 грудня у залізничному депо міста Брянск, там спалахнула пожежа.

«Процес загадкового знищення або виведення з ладу об’єктів, які використовуються державою-агресором у геноцидній війні проти України, не припиняється», – заявили в українській розвідці.

Російська місцева влада про це не повідомляла.

Брянська область РФ межує з Україною. Місцева влада час від часу повідомляє про атаки безпілотників. Зокрема, стверджується, що вночі 11 грудня область зазнала атаки. Міноборони РФ заявило про нібито перехоплення і знищення 14 українських дронів над Брянською областю.

Після початку повномасштабного вторгнення Росії в Україну російські регіони регулярно зазнають обстрілів й атак безпілотників. Міноборони Росії звітує про збиті ракети і дрони над територією Росії. Київ ці повідомлення переважно не коментує.

Росія за добу війни втратила 1400 солдатів – Генштаб ЗСУ

Росія за час повномасштабного вторгнення в Україну втратила близько 757340 своїх військових, зокрема 1400 – за останню добу, такі дані станом на ранок 11 грудня наводить Генштаб ЗСУ.

Також штаб повідомляє про такі втрати РФ військової техніки:

  • танки ‒ 9526 (+2 – за останню добу)
  • бойові броньовані машини ‒ 19616 (+20)
  • артилерійські системи – 21067 (+3)
  • РСЗВ – 1253
  • засоби ППО ‒ 1023
  • літаки – 369
  • гелікоптери – 329
  • БПЛА оперативно-тактичного рівня – 20111 (+4)
  • крилаті ракети ‒ 2859
  • кораблі /катери ‒ 28
  • підводні човни – 1
  • автомобільна техніка й автоцистерни – 31073 (+36)
  • спеціальна техніка ‒ 3641 (+4).

Росія й Україна майже не дають інформації про свої втрати у війні. Москва офіційно востаннє називала кількість убитих у вересні 2022 року ‒ тоді заявляли про 5937 загиблих. Київ тривалий час цього не робив, заявляючи, що дані будуть розкриті після війни.

Голова Пентагону 7 грудня заявив, що Росія втратила під час широкомасштабної війни проти України щонайменше 700 тисяч військових і витратила на неї понад 200 мільярдів доларів.

Загальні втрати військових Росії й України з початку повномасштабної війни РФ 2022 року могли перевищити мільйон – таку оцінку 17 вересня навела газета The Wall Street Journal. Число вбитих українських військових WSJ оцінило у 80 тисяч, російських – у приблизно 200 тисяч. Поранені близько 400 тисяч людей в українській армії і 400 тисяч – у російській, пише газета.

Київ, коментуючи оприлюднені газетою The Wall Street Journal дані про втрати України у війні, каже, що реальна цифра є «значно меншою».

Президент України Володимир Зеленський 8 грудня повідомив, що з початку повномасштабної війни Україна втратила загиблими 43 тисячі військових, 370 тисяч зазнали поранень.

За його даними, втрати РФ перевищують 750 тисяч – 198 тисяч загиблих та понад 550 тисяч поранених.

Ракетний удар РФ по Запоріжжю: число жертв зросло

Кількість жертв російського ракетного удару по Запоріжжю зросла до шести людей, повідомляє у телеграмі Державна служба з надзвичайних ситуацій.

Раніше було відомо про чотирьох загиблих та 22 поранених.

«Наразі відомо про 6 загиблих громадян, 22 людини постраждали, внаслідок удару у Запоріжжі. Аварійно-рятувальні роботи продовжуються», – йдеться у повідомленні.

Очільник Запорізької ОВА Іван Федоров уточнив, що під завалами зруйнованої ракетною атакою будівлі перебувають четверо людей. Згодом він повідомив, що 11 грудня в Запорізькій області оголошено день жалоби за загиблими.

10 грудня близько 15:00 російські війська завдали ракетного удару по середмістю Запоріжжя. Раніше повідомлялося про загибель чотирьох людей, ще 22 поранені, серед них є одна дитина.

За даними Офісу генпрокурора, внаслідок влучання зруйнована будівля приватної клініки та розташоване поруч кафе, вибуховою хвилею та уламками пошкоджено багатоповерхові житлові будинки, автомобілі місцевих мешканців.

Російські військові регулярно з різних видів озброєння – ударними БПЛА, ракетами, КАБами, РСЗВ – атакують українські регіони.

Керівництво Росії заперечує, що російська армія під час повномасштабної війни завдає цілеспрямованих ударів по цивільній інфраструктурі міст і сіл України, убиваючи цивільне населення і руйнуючи лікарні, школи, дитячі садочки, об’єкти енергетики та водозабезпечення.

Українська влада і міжнародні організації кваліфікують ці удари як воєнні злочини Російської Федерації і наголошують, що вони носять цілеспрямований характер.

Росія: влада заявила про ракетну атаку на Таганрог, Міноборони мовчить

Влада Брянської та Ростовської областей РФ заявила про атаку безпілотників та ракет.

Губернатор Брянської області Олександр Богомаз заявив, що внаслідок атаки безпілотника у Брянську сталося займання виробничого об’єкта, пожежу ліквідовано.

У Ростовській області, за словами губернатора Юрія Слюсаря, сьогодні вночі ракетної атаки зазнав Таганрог – пошкоджене промислове підприємство, згоріли 14 автомобілів. За попередніми даними, люди не постраждали.

Телеграм-канал ASTRA з посиланням на місцевих жителів пише, що зазнав атаки ПАТ «Таганрозький авіаційний науково-технічний комплекс імені Г. М. Берієва» (ТАНТК ім. Г. М. Берієва).

Офіційних підтверджень цих даних немає, але очільниця Світлана Тамбулова заявила, що район пошкодження оточений співробітниками поліції, у радіусі одного кілометра буде проведено обстеження.

Натомість Міноборони РФ заявляє про атаку українських БПЛА на Брянську область і нібито знищення 14 дронів, але не згадує про ракетну атаку на Ростовську область.

Після початку повномасштабного вторгнення Росії в Україну російські регіони регулярно зазнають обстрілів й атак безпілотників. Міноборони Росії звітує про збиті ракети і дрони над територією Росії. Київ ці повідомлення переважно не коментує.

Росія: місцеві повідомляють про вибухи в Брянській області, губернатор заявив про збиття БПЛА

У російському Брянську пролунали вибухи, повідомляють місцеві Телеграм-канали наприкінці доби 10 грудня та на початку доби в середу.

Зокрема, канал Baza, посилаючись на місцевих жителів, повідомив про серію вибухів у Брянській області та «сильну пожежу». Інші місцеві телеграм-канали заявляють про вибухи в самому Брянську.

Губернатор Брянської області Олександр Богомаз згодом заявив про збиття 10 безпілотників над територією регіону.

За його словами, постраждалих немає, на місці працюють оперативні та екстрені служби.

Він не уточнив, де саме відбулося ймовірне збиття і чи спричинило воно пошкодження.

У Брянську, поміж іншого, розташована нафтобаза.

Українське командування наразі не коментувало ці повідомлення.

Раніше увечері 10 грудня губернатор Брянської області Росії Олександр Богомаз заявляв про спробу атаки дрона на регіон. За його словами, безпілотник був знищений силами ППО Міноборони Росії.

Від початку 2024 року російські НПЗ регулярно зазнають атак українських безпілотників. На деяких заводах вийшли з ладу установки первинної переробки нафти, які вимагали ремонту. Проте вже у квітні Росія змогла частково відновити потужності ключових нафтопереробних заводів.

За підрахунками Бі-Бі-Сі, оприлюдненими в серпні, від початку року ЗСУ щонайменше 64 разів атакували НПЗ і нафтову інфраструктуру на території Росії.

Опитування: по третині респондентів вважають найкращими гарантіями безпеки ядерну зброю та вступ до НАТО

Ядерна зброя та вступ до НАТО мають приблизно однаковий рівень підтримки серед респондентів опитування щодо найкращих гарантій безпеки України – такі результати дослідження оприлюднив Центр «Нова Європа» 10 грудня.

Опитування на замовлення центру провела агенція «Інфо Сапієнс» у листопаді 2024 року. Вибірка склала 1000 респондентів, опитаних у ході телефонних інтерв’ю. Похибку оцінюють у не більше ніж 3,1%.

За даними опитування, найкращими гарантіями безпеки України вважають:

  • розробку Україною ядерної зброї – 31,3% учасника опитування
  • вступ до НАТО (без контролю над частиною територій) – 29,3%
  • оборонний союз зі Сполученими Штатами включно з можливістю розміщення військ США в Україні – 11,2%
  • миротворці ООН – 8,9%
  • розміщення європейських військ в Україні – 6,4%
  • важко сказати – 12,9%

«Не можна виключати, що на відповіді впливала також думка, наскільки та чи інша опція взагалі реалістична. У будь-якому випадку помітне збереження, так би мовити, тенденції на досягнення самодостатності — українці упродовж останніх років головні безпекові сподівання пов’язували насамперед зі Збройними Силами України, а потім уже з партнерськими можливостями», – вважають аналітики.

Центр оцінює майже однакові показники підтримки для розробки ядерної зброї і членства в НАТО як ознаку боротьби «між суверенізованим підходом щодо посилення безпеки і вірою в колективну оборону».

Дослідження також виявило «скепсис щодо переговорів із Росією» – згідно з ним, 64,1% українців вважають, що на них не варто без реальних безпекових гарантій зі сторони Заходу. Близько 30% опитаних виступають за переговори у будь-якому випадку.

«Загалом серед українців, як бачимо, домінує переважно скептичне ставлення до «переговорів заради переговорів». Найбільше за переговори виступає вікова група 30-39 років (майже 40%). Регіональний вимір прибічників переговорів такий: Київ найбільш недовірливий (лише 18%), майже стільки ж на Заході (20%), більшість прибічників на Півдні і Сході – 34,5% і 43,7% відповідно», – йдеться в пресрелізі.

Серед інших висновків аналітики згадують: майже 40% опитаних вважають, що Україна має йти на переговори лише коли Росія виведе свої війська принаймні на позиції до 24 лютого 2022 року. Ще 26,2% українців впевнені, що передумовою для перемовин мають стати безпекові гарантії з боку Заходу. 12,1% вважають, що йти на переговори з Росією не можна за жодних обставин.

Також, за висновком дослідження, більшість українців – 53,2% – не сприймають територіальні поступки Росії. Рік тому, за даними «Нової Європи», цей показник становив 76,2%.

«Високий рівень неприпустимості поступок зберігається щодо надання російській мові державного статусу (70,9%) і щодо скорочення армії України (74,5%). Мова і армія, вочевидь, сприймаються як екзистенційні основи держави, які не можуть ставати предметом будь-яких обговорень з іншими державами», – зазначають у центрі.

Міністерство закордонних справ заявило 3 грудня, що Україна не погоджується на жодні альтернативи, сурогати чи замінники повноправного членства України в НАТО.

«Україна може розробити елементарну ядерну бомбу протягом кількох місяців», – зауважила у листопаді британська газета The Times. Видання посилалося на аналітичну доповідь українського Національного інституту стратегічних досліджень. Західні експерти, щоправда, оцінили такі заяви дуже скептично, а Міністерство закордонних справ України офіційно заявило, що жодних планів створення ядерної зброї Україна не розглядає.

ДСНС: двох жінок врятували з-під завалів зруйнованого будинку в Запоріжжі

Рятувальники звільнили з-під завалів двох жінок у Запоріжжі після російського удару, повідомляє Державна служба з надзвичайних ситуацій 10 грудня.

За повідомленням служби, дві жінки зателефонували на лінію 101 і повідомили, що перебувають під завалами зруйнованої будівлі. Рятувальники з’ясували деталі, щоб визначити точне місце їх перебування.

«Отримавши важливу інформацію, надзвичайники за допомогою спецобладнання визволили постраждалих. Більше семи годин жінки перебували під уламками, чекаючи допомоги. Завдяки злагодженій роботі рятувальників їх вдалося дістати з пастки й передати медикам», – заявляє ДСНС.

Лікарі швидкої допомоги оглянули обох жінок і доправили їх до медичного закладу.

Загалом підрозділи ДСНС врятували чотирьох людей.

Внаслідок російської атаки на Запоріжжя 10 грудня загинули четверо людей. За даними ДСНС, 21 людина зазнала поранення, серед них одна дитина.

Російські військові регулярно з різних видів озброєння – ударними БПЛА, ракетами, КАБами, РСЗВ – атакують українські регіони.

Керівництво Росії заперечує, що російська армія під час повномасштабної війни завдає цілеспрямованих ударів по цивільній інфраструктурі міст і сіл України, убиваючи цивільне населення і руйнуючи лікарні, школи, дитячі садочки, об’єкти енергетики та водозабезпечення.

Українська влада і міжнародні організації кваліфікують ці удари як воєнні злочини Російської Федерації і наголошують, що вони носять цілеспрямований характер.

Генштаб: російські війська 52 рази намагалися прорвати оборону на Покровському напрямку

За добу на лінії фронту відбулося 199 бойових зіткнень, повідомив Генеральний штаб Збройних сил у вечірньому зведенні 10 грудня.

Зокрема, Сили оборони відбили сім російських атак на Харківщині та вісім – на Куп’янському напрямку, де три боєзіткнення наразі тривають.

Командування повідомляє про 25 атак на Лиманському напрямку, де шість боїв ще тривають, і дві відбитих атаки на Краматорському, поблизу Білої Гори та Часового Яру.

На Торецькому напрямку російські війська дев’ять разів атакували позиції Сил оборони, концентруючи основні зусилля поблизу населених пунктів Торецьк, Щербинівка та Диліївка. Дві атаки тривають.

«Від початку цієї доби, на Покровському напрямку, росіяни 52 рази намагалися прорвати нашу оборону неподалік населених пунктів Миролюбівка, Промінь, Мирноград, Новотроїцьке, Пушкіне, Лисівка, Даченське, Новий Труд, Зелене, Піщане, Покровськ та Шевченко. Дотепер триває три боєзіткнення», – йдеться в зведенні.

На Курахівському напрямку Генштаб зафіксував 44 атаки на українські позиції, шість із них ще тривають.

«На Времівському напрямку загарбники здійснили 16 наступальних дій неподалік Веселого Гаю, Костянтинопільського, Розливу, Трудового, Новодарівки, Сухих Ялів, Благодатного, Макарівки. Три боєзіткнення продовжуються до цього часу. На Оріхівському напрямках противник сім разів атакував в районах Новоандріївки та П’ятихаток», – повідомляє командування.

Сили оборони відбили три атаки на Придніпровському напрямку. На інших напрямках, за даними штабу, ситуація суттєвих змін не зазнала.

Раніше речник Сил оборони півдня повідомив, що Росія готується активізувати наступ на Гуляйпільському та Оріхівському напрямках на Запоріжжі.

Галущенко: МАГАТЕ розгляне удар по своєму авто на надзвичайному засіданні Ради керівників

Дрон, який атакував автомобіль місії МАГАТЕ, був російським, а сама атака є «черговим злочином і проявом безпрецедентного цинізму Росії», заявив міністр енергетики України Герман Галущенко.

Галущенко вказав на те, що МАГАТЕ має незалежний підхід до рівня безпеки на окупованій Запорізькій атомній електростанції та на інших українських АЕС, а також на енергетичних обʼєктах, критичних для ядерної безпеки України і всієї Європи.

«Цей черговий злочин Росії також буде розглянутий під час ініційованого мною надзвичайного засідання Ради Керуючих МАГАТЕ, яке відбудеться 12 грудня у Відні. Дії агресора проти української енергетики вимагають рішучої реакції з боку міжнародної спільноти», – заявив міністр.

Він додав, що Україна готова надалі сприяти роботі місій МАГАТЕ на своїх обʼєктах та докладати «максимальних зусиль для безпеки з широким залученням міжнародної спільноти і, зокрема, МАГАТЕ».

Російська сторона не коментувала повідомлення про удар по автомобілю місії МАГАТЕ.

Раніше сьогодні Міжнародне агентство з атомної енергії повідомило, що безпілотний літальний апарат, належність якого в повідомленні не була вказана, уразив і «серйозно пошкодив» службовий автомобіль МАГАТЕ, який прямував для ротації персоналу цієї структури ООН на Запорізькій атомній електростанції. За інформацією МАГАТЕ, співробітники агенції не були поранені.

Запорізька АЕС – найбільша атомна електростанція Європи. Російські війська окупували місто Енергодар і розташовану поблизу нього Запорізьку АЕС на початку березня 2022 року.

Територія станції періодично зазнає обстрілів, в яких Україна і Росія звинувачують одна одну. Українська влада також заявляла, що російська армія використовувала ЗАЕС для зберігання військової техніки і дислокації своїх військовослужбовців.

ZMINA зафіксувала 104 насильницьких зникнення в Криму за час анексії Криму

У Криму за час російської анексії з 2014 року правозахисники зафіксували 104 випадки насильницького зникнення людей – про це повідомив 10 грудня Центр прав людини ZMINA.

З цього числа доля 21 людини залишається невідомою – вони вважаються зниклими безвісти.

«Крім того, задокументовано 55 випадків тортур, які включають побиття, застосування електричного струму, інсценізацію розстрілів та інші види психологічного терору», – йдеться в повідомленні.

У серпні 2024 року аналітик правозахисної організації КримSOS Євген Ярошенко повідомляв, що за десять років анексії Криму Росією щонайменше 65 людей у Криму стали жертвами насильницьких зникнень. Доля та місцезнаходження 21 з них досі залишаються невідомими.

Серед зниклих безвісти вважалися: Іван Бондарець, Валерій Ващук, Василь Черниш, Тимур Шаймарданов, Сейран Зінєдінов, Ескендер Ібраїмов, Іслам Джеппаров, Джевдет Іслямов, Ескендер Апселямов, Федір Костенко, Мухтар Арісланов, Руслан Ганієв, Арлен Саєн , Аблязов Е.Ю, Гайдай Л.С., Павленко Т.М.

На той момент КримSOS було відомо про шість випадків, коли викрадених осіб у Криму знайшли мертвими.

Жителя Бєлгорода засудили до 16 років за ґратами за звинуваченням у допомозі ЗСУ

У російській столиці Москві військовий суд засудив жителя Бєлгорода до 16 років позбавлення волі, визнавши його винним у державній зраді та участі в діяльності терористичної організації.

Видання «Коммерсант», не називаючи імені засудженого, повідомляє, що, за версією ФСБ, чоловік 1994 року народження збирав відомості про місця дислокації російських військових на території Бєлгородської області, після чого передавав їх українській стороні. Робив він це нібито «за завданням представника визнаного терористичним українського воєнізованого об’єднання».

У звинуваченні також ідеться, що чоловік «підготував та поширив серед жителів Бєлгорода агітаційні листівки, в яких містилася пропаганда цього об’єднання».

З початку повномасштабного вторгнення російських військ на територію України в Росії різко зросла кількість кримінальних справ про державну зраду. Зокрема, російських громадян регулярно судять за цією статтею за співпрацю з «Російським добровольчим корпусом» та легіоном «Свобода Росії» – воєнізованими підрозділами, які, як стверджується, сформовані з росіян і воюють на боці ЗСУ.

Канада запровадила нові санкції за порушення прав людини на окупованих Росією територіях України

Канада запроваджує санкції проти російської влади та її місцевих колаборантів у відповідь на систематичні порушення прав людини, що відбуваються на тимчасово окупованих РФ територіях України, йдеться 10 грудня на сайті уряду.

Санкції передбачають заморожування активів, заборону громадянам у Канаді та за її межами торгувати будь-якою власністю цих осіб, або надавати їм фінансові чи пов’язані послуги. Також вони передбачають заборону на вʼїзд до Канади

До санкційного списку увійшли:

  • Попов Кирило Володимирович;
  • Дорошенко Юрій Павлович;
  • Лайков Дмитро Володимирович;
  • Науменко Олександр Володимирович;
  • Анвер Тагірович Муксимов;
  • Бочаров Олександр Олександрович;
  • Чіленгіров Олександр Арсенович;
  • Євсюков Сергій Володимирович;
  • Шакуров Кирило Вікторович.

13 червня, Канада запровадила додаткові санкції через російську повномасштабну агресію в Україні. Санкції стосуються «багатьох фізичних та юридичних осіб, причетних до операцій з дезінформації та пропаганди, включно з особами, визначеними Канадським механізмом швидкого реагування».

У травні Міністерство закордонних справ Канади оголосило про запровадження санкцій проти двох фізичних та шести юридичних осіб із Росії, які перевозили з КНДР зброю, включно з балістичними ракетами.

Запоріжжя: кількість загиблих внаслідок російського удару зросла до чотирьох – голова ОВА

Кількість жертв російської атаки на Запоріжжя знову зросла, повідомив голова обласної військової адміністрації Іван Федоров увечері 10 грудня.

«На жаль, збільшилась кількість загиблих внаслідок ворожого удару. Росіяни вбили 4 людей. Мої співчуття рідним і близьким загиблих», – повідомив він у своїх соцмережах.

Президент Володимир Зеленський прокоментував атаку, заявивши, що вже мав розмову з головнокомандувачем ЗСУ про посилення безпеки українських міст. Також Україна веде переговори з партнерами про додаткові системи протиповітряної оборони.

Раніше обласна влада повідомляла про 20 поранених внаслідок удару по Запоріжжю 10 грудня, серед них – п’ятирічна дівчинка.

Російські військові регулярно з різних видів озброєння – ударними БПЛА, ракетами, КАБами, РСЗВ – атакують українські регіони.

Керівництво Росії заперечує, що російська армія під час повномасштабної війни завдає цілеспрямованих ударів по цивільній інфраструктурі міст і сіл України, убиваючи цивільне населення і руйнуючи лікарні, школи, дитячі садочки, об’єкти енергетики та водозабезпечення.

Українська влада і міжнародні організації кваліфікують ці удари як воєнні злочини Російської Федерації і наголошують, що вони носять цілеспрямований характер.

Сполучені Штати надають Україні кредит на 20 млрд доларів коштом заморожених активів РФ – Мінфін США

Сполучені Штати оголосили про виділення Україні 20 мільярдів доларів кредитних коштів у межах ініціативи «Групи семи» Extraordinary Revenue Acceleration (ERA) Loans, яка загалом передбачає виділення 50 мільярдів доларів. Про це 10 грудня повідомило Міністерство фінансів США.

«Це фінансування, сплачене коштом надходжень, отриманих від заморожених активів Росії, забезпечить Україні необхідну підтримку в захисті від неспровокованої агресивної війни», – заявила міністерка фінансів Дженет Єллен.

За її словами, «ці дії зміцнять позиції України в захисті свого суверенітету і досягненні справедливого миру».

«Путін… розраховує на те, що ми втомимося і зрештою відступимо. Але завдяки творчому підходу до розробки політики і єдності «Групи семи» ми надсилаємо безпомилковий сигнал про рішучість, змушуючи Росію, а не платників податків у нашій коаліції, все більше нести витрати на її незаконну війну», – наголосила очільниця Міністерства фінансів США.

23 жовтня Рада Євросоюзу погодила, якими будуть внески від країн «Групи семи» для кредиту Україні у 50 мільярдів доларів за рахунок прибутків від російських заморожених активів.

Зокрема, згідно з останніми домовленостями, ЄС надасть не 35, а 20 мільярдів доларів. Ще 20 мають надійти від Сполучених Штатів, у той час як Велика Британія, Канада та Японія нададуть по 3,3 мільярда кожна. Про це Радіо Свобода стало відомо від дипломатів у колах ЄС, не уповноважених давати коментарі ЗМІ. Офіційно про рішення найближчим часом має повідомити G7.

Кожен з учасників позики для України надаватиме власний кредит, погашення та обслуговування якого відбуватиметься за рахунок надприбутків, отриманих від заморожених російських активів.

Речник Сил оборони півдня: армія РФ готується активізуватися на Запоріжжі

Російські війська готуються активізувати наступ на запорізьких напрямках, заявив речник Сил оборони півдня Владислав Волошин у ефірі національного телемарафона 10 грудня.

Він зазначив, що російські штурми тривають, поміж іншого, на Времівському напрямку Донеччини.

«Крім того, ворог готує штурмові дії і на інших напрямках на Запоріжжі, це Оріхівський і Гуляйпільський напрямки. Наприклад, вже за сьогодні на Оріхівському напрямку ворог провів декілька штурмів. Ворог веде розвідувально-пошукові дії, готуючись до того, щоб розпочати активізацію саме на цьому напрямку», – сказав він.

Волошин послався на дані розвідки, за якими російські загарбники на Оріхівському напрямку перекинули особовий склад штурмових груп на передові позиції, а також провели евакуацію поранених.

«Тому зараз на передку в нього (російських військ – ред.) на Оріхівському напрямку всі, так би мовити, свіженькі й готові до того, щоб розпочати штурмові дії. Але, повторюся, це також будуть штурми малими групами піхоти до 10 осіб із залученням малої кількості бронетехніки і під прикриттям і авіації, і безпілотних літальних апаратів», – додав Волошин.

За останнім зведенням Генерального штабу Збройних сил, російська армія тричі атакувала на Оріхівському напрямку від початку доби 10 грудня.

Армія Росії розвиває успіх на південь від Покровська – проєкт DeepState повідомив у ніч проти 10 грудня, що агресор просунувся біля Новооленівки, Відродження, Петрівки та в селищі Шевченко.

ОГП: слідчі ідентифікували двох військових РФ, підозрюваних у катуванні жительки Ізюма

Українські правоохоронні органи ідентифікували двох російських військовослужбовців, підозрюваних у тортурах та сексуалізованому насильстві над мешканкою Ізюма в Харківській області. Про це 10 грудня повідомив Офіс генерального прокурора.

За даними відомства, підозрювані – помічник гранатометника 3-го стрілецького батальйону 204-го полку угруповання «ДНР» та командир розвідувальної групи 607-го центру спеціального призначення Північно-Кавказького округу військ Національної гвардії РФ.

У липні 2022 року російські військовослужбовці, як стверджується, увірвалися до будинку жительки Ізюма, після чого відвезли її до «катівні, облаштованої на території залізничної лікарні». Один із військових, за даними наглядового органу, систематично «вчиняв щодо неї дії сексуального характеру», «погрожував убити», «повністю роздягнути», «прив’язати на площі», сфотографувати та відправити знімки її синові.

Під час проведення одного з допитів її катували струмом, жінка кілька разів падала, але її змушували вставати і повторно завдавали ударів струмом. Крім того, вони одягли на її руки наручники, протигаз на обличчя, після чого «підвісили за наручники до стелі та били паском по тілу», заявили в ОГП.

Російські військові утримували жінку з 1 до 10 липня 2022 року. За даними відомства, за цей час вона намагалася вчинити самогубство.

Прокуратура заочно повідомила двом російським військовослужбовцям про підозру в порушенні законів та звичаїв війни за попередньою змовою групою осіб (частина 2 статті 28, частина 1 статті 438 КК).

Моніторингова місія ООН з прав людини в Україні з 24 лютого 2022 року до 31 серпня 2024 року зафіксувала 376 випадків сексуалізованого насильства. В організації вказують, що сексуалізоване насильство, пов’язане із конфліктом, є порушенням міжнародного права у сфері прав людини, гуманітарного та кримінального права.

«Паляниця», «Рута», «Пекло»: Зеленський розповів про виробництво нових українських ракет і дронів

Українська ракета «Паляниця» вийшла в серійне виробництво, а також тривають успішні випробування нової ракети «Рута», повідомив президент України Володимира Зеленського 10 грудня на врученні Національної премії імені Бориса Патона.

Зеленський наголосив, що перші бойові застосування успішно пройшла ракета-дрон «Пекло», першу партію якої передали Силам оборони.

Лідер країни також згадав далекобійну ракету «Нептун» та українські дрони: розвідник «Гор», нічні бомбери «Вампір» і Heavy Shot, FPV-дрони «Колібрі» і «Камік», FPV-літаки Darts, далекобійні дрони «Лютий», Fire Point-1.

«Все це – українське виробництво. Все це вже активно використовується. І на фронті, і у ворожому тилу також. Те, що дає Україні силу. Те, що дає нам, українцям, захист. Те, що принесе нам, я впевнений, справедливий мир», – сказав президент.

Президент Володимир Зеленський 25 серпня вперше показав новітню українську далекобійну ракету «Паляниця».

19 листопада Зеленський повідомив, що у наступному році в Україні буде вироблено мінімум 30 тисяч далекобійних дронів на українських технологічних потужностях. Також, за його словами, поставлено завдання зробити не менше ніж 3 тисячі крилатих ракет і ракет-дронів.

Від початку повномасштабного вторгнення РФ Україна намагається збільшити власне виробництво зброї, частково виробляючи її спільно з партнерами.

У листопаді внаслідок бойових дій в Україні загинули щонайменше 165 цивільних – звіт ООН

У листопаді 2024 року в Україні загинули щонайменше 165 цивільних осіб, ще 887 зазнали поранень, йдеться у звіті Моніторингової місії ООН з прав людини в Україні (ММПЛУ). У повідомленні вказано, що восьмеро серед загиблих і 57 серед поранених були дітьми.

«Більшість жертв серед цивільного населення (93%) та пошкодження закладів освіти та охорони здоров’я (97,5%) сталися на підконтрольній Україні території. 42% втрат (65 убитих; 372 поранених) сталися внаслідок використання зброї великої дальності (ракет і боєприпасів), випущеної російськими збройними силами, що значно більше, ніж у попередні місяці. В 11 областях України зафіксовані жертви серед мирного населення від ракет і боєприпасів», – повідомляють у моніторинговій місії ООН.

У звіті зазначається, що «загальна кількість втрат серед цивільних осіб, імовірно, занижена в містах, де на початку збройного нападу РФ у 2022 році велися тривалі інтенсивні бойові дії, наприклад, Маріуполь (Донецька обл.), Лисичанськ, Попасна і Сіверськодонецьк (Луганська обл.)».

БІЛЬШЕ

XS
SM
MD
LG