У Запоріжжі з-під завалів дістали тіло людини, кількість загиблих знову зросла до трьох – Федоров
У Запоріжжі після російського ракетного удару з-під завалів дістали тіло ще одного загиблого, повідомив голова обласної військової адміністрації Іван Федоров.
Раніше лікарі змогли реанімувати одного з постраждалих, якого під час пошукової операції було визнано загиблим.
«Стан людини важкий, проте віримо у краще і дякуємо нашим медикам», – написав голова ОВА.
Таким чином, унаслідок ракетної атаки РФ по Запоріжжю 10 грудня, три людини загинули, ще 20 – постраждали.
«13 людей у лікарні, семеро від госпіталізації відмовилися, серед них і 5-річна дівчинка. Дитині медики надали допомогу на місці», – каже Федоров.
Федоров наголосив, що у місті триває рятувальна операція, під завалами клініки перебувають люди.
Унаслідок атаки по Запоріжжю постраждала приватна клініка, де були лікарі та пацієнти, у багатоповерхівках пошкоджені вікна й дахи, частково зруйновані школа та позашкільний заклад.
Російські військові регулярно з різних видів озброєння – ударними БПЛА, ракетами, КАБами, РСЗВ – атакують українські регіони.
Керівництво Росії заперечує, що російська армія під час повномасштабної війни завдає цілеспрямованих ударів по цивільній інфраструктурі міст і сіл України, убиваючи цивільне населення і руйнуючи лікарні, школи, дитячі садочки, об’єкти енергетики та водозабезпечення.
Українська влада і міжнародні організації кваліфікують ці удари як воєнні злочини Російської Федерації і наголошують, що вони носять цілеспрямований характер.
Зеленський закликав посилювати ППО України після ракетного удару РФ по Запоріжжю
Кожен російський удар по Україні доводить, що необхідно збільшувати можливості української протиповітряної оборони, заявив президент Володимир Зеленський після ракетного удару РФ по Запоріжжю 10 грудня.
«Світ має достатньо систем, щоб зробити це. Ми передали всі запити щодо ППО партнерам: і щодо «Петріотів», і щодо інших систем, які можуть бути ефективними для захисту життя. Питання тільки в політичних рішеннях. І це рішення американської адміністрації, рішення лідерів у Європі, рішення інших партнерів у світі. Рішення, які можуть врятувати тисячі життів і позбавити сенсу російський терор», – йдеться у повідомленні.
Вдень 10 грудня російські війська ударили по Заопоріжжю. На місці ракетного удару триває рятувальна операція. За даними ОВА, під завалами перебувають щонайменше восьмеро людей. Унаслідок атаки загинуло троє людей, ще 16 – поранені.
Зруйновано офісну будівлю, пошкоджено медичний центр і міську забудову.
Російські військові регулярно з різних видів озброєння – ударними БПЛА, ракетами, КАБами, РСЗВ – атакують українські регіони.
Керівництво Росії заперечує, що російська армія під час повномасштабної війни завдає цілеспрямованих ударів по цивільній інфраструктурі міст і сіл України, убиваючи цивільне населення і руйнуючи лікарні, школи, дитячі садочки, об’єкти енергетики та водозабезпечення.
Українська влада і міжнародні організації кваліфікують ці удари як воєнні злочини Російської Федерації і наголошують, що вони носять цілеспрямований характер.
У Дніпрі завершили реконструкцію багатоповерхівки, в яку влучила російська ракета
У Дніпрі завершили реконструкцію багатоповерхового будинку на житломасиві Перемога, у який 14 січня 2023 року влучила російська ракета Х-22.
Підрядна організація демонтувала два під’їзди будинку, які були зруйновані через удар. Загалом демонтували й вивезли понад тисячу бетонних секцій.
Також полагодили сусідні секції будинку: в одній зробили міжпанельні шви, а в іншій — відремонтували фасад та підсилили будівлю металевими балками. Крім того, в будинку зробили місця для пожежної евакуації та полагодили арку.
За даними з міської ради Дніпра, на період реконструкції відселяли жителів понад 30 квартир. Оренду їм компенсували з міського бюджету. Наразі люди повернулися до своїх помешкань.
Реконструкція тривала майже рік. Зараз на місці зруйнованих під’їздів територія, засипана піском.
Що буде на місці знесених під'їздів, поки не відомо. Місцеві жителі пропонували звести меморіальний знак або капличку, де можна було б ушанувати пам’ять загиблих.
За інформацією з міськради, раніше, 2023 року, повністю відновили вцілілу частину будинку: вставили вікна, замінили ліфти, полагодили фасад. Жителі повністю зруйнованих квартир отримали компенсацію – по два мільйони гривень.
14 січня 2023 року армія РФ ударила ракетою по багатоповерхівці в Дніпрі, загинули близько пів сотні людей, з них шестеро – діти.
Міноборони: військові зможуть подати через «Армія+» рапорт для винагороди за знищену техніку РФ
Військові зможуть подати електронний рапорт на отримання винагороди за знищену техніку РФ через застосунок «Армія+», повідомила у своєму фейсбуці заступниця міністра оборони України з питань цифрового розвитку, цифрових трансформацій та цифровізації Катерина Черногоренко.
«Завдяки «Армія+» кожен військовослужбовець зможе швидко, без зайвих паперів та бюрократії, подати інформацію про успішне виконання бойового завдання та отримати заслужену винагороду протягом 72 годин з моменту погодження рапорту», – вказано у дописі.
Відповідне рішення було ухвалено після опитування у застосунку стосовно цієї процедури. Воно стало найпопулярнішим серед усіх опитувань, в ньому взяли участь близько 18 000 військових, зазначила Черногоренко.
У квітні у Міноборони розповіли, що військовослужбовці Сил оборони на передовій отримують додаткові виплати за участь у бойових діях, а також винагороду за знищену російську техніку.
Речник Міноборони Дмитро Лазуткін повідомляв, що військовослужбовці можуть отримати таку грошову винагороду за знищену техніку російської армії:
- за російський військовий автомобіль – 2 180 гривень;
- за танк – 48 720 гривень;
- за корабель першого рангу – понад 243 000 гривень;
- за броньовані машини – БМП і БТР – понад 40 000 гривень;
- за літак чи гелікоптер – понад 100 000 гривень;
Щоб отримати ці гроші, потрібно, щоб у журналі бойових дій був запис, і бажано, щоб була фото чи відеофіксація, пояснював Лазуткін.
МАГАТЕ: дрон пошкодив автомобіль агенції ООН під час ротації на Запорізькій АЕС
Безпілотний літальний апарат, належність якого в повідомленні не вказана, 10 грудня уразив і «серйозно пошкодив» службовий автомобіль Міжнародної агенції з атомної енергії (МАГАТЕ), який прямував для ротації персоналу цієї структури ООН на Запорізькій атомній електростанції.
За інформацією в акаунті МАГАТЕ в мережі Х, співробітники агенції не були поранені.
«Генеральний директор МАГАТЕ Рафаель Гроссі засудив як «неприпустимий» напад на співробітників агенції, які працюють над запобіганням ядерній аварії під час військового конфлікту», – вказано в повідомленні.
Запорізька АЕС – найбільша атомна електростанція Європи. Російські війська окупували місто Енергодар і розташовану поблизу нього Запорізьку АЕС на початку березня 2022 року.
Територія станції періодично зазнає обстрілів, в яких Україна і Росія звинувачують одна одну. Українська влада також заявляла, що російська армія використовувала ЗАЕС для зберігання військової техніки і дислокації своїх військовослужбовців.
Щодень в Україні – день протидії корупції – експерти
У світі розуміють, що Україна досягла суттєвого прогресу у протидії корупції і, коли союзники України говорять про зауваження до міжнародної підтримки України, питання корупції не звучить у перших трьох-чотирьох таких ремарках. Такими «гарними новинами щодо міжнародного сприйняття корупції в Україні» поділився голова Трансатлантичної робочої групи з демократії Німецького фонду Маршалла у США Джош Рудольф, відкриваючи конференцію в понеділок.
Конференцію, присвячену боротьбі України з корупцією провів Німецький фонд Маршалла GMF в Міжнародний день протидії корупції, що відзначається 9 грудня.
«Укренерго» зберігає обмеження електропостачання на 11 грудня на рівні вівторка
У середу, 11 грудня, графіки відключення світла для населення та бізнесу застосовуватимуться з 07:00 до 22:00, повідомляє Національна енергетична компанія «Укренерго».
Час застосування і обсяг обмежень для побутових споживачів будуть такими:
07:00 – 08:00 — одна черга відключень.
08:00 – 20:00 — дві черги відключень.
20:00 – 22:00 — одна черга відключень.
Графіки для промисловості та бізнесу застосовуватимуться також із 07:00 до 22:00.
Це такий же режим відключень, який діє і впродовж доби 10 грудня.
За даними Міненерго, від жовтня 2022 року Росія завдала понад тисячу ударів по об’єктах української енергетичної інфраструктури, лише цього року через удари було втрачено 9 ГВт генеруючих потужностей.
Путін заявив, що ядерна зброя не потрібна, якщо в РФ буде достатньо ракет типу «Орєшнік»
Достатня кількість ракет типу «Орєшнік» в Росії скасовує необхідність застосування ядерної зброї, заявив 10 грудня президент РФ Володимир Путін на засіданні Ради з розвитку громадянського суспільства і прав людини (РПЛ).
«Ви говорили про посилення ядерної доктрини. Ми не посилюємо ядерну доктрину, ми її вдосконалюємо. А так, за великим рахунком, нам тепер треба не вдосконалювати ядерну доктрину, а «Орєшнік». Якщо розібратися, достатня кількість цих сучасних систем зброї ставить просто на межу практично відсутності необхідності застосування ядерної зброї», – сказав Путін.
Він заявив, що Росія поводиться стримано «Але там, де потрібно, проявляємо необхідну волю на державному рівні і на рівні громадян Російської Федерації».
Ввечері 21 листопада російський президент Володимир Путін заявив про «успішне випробування у бойових умовах» новітньої ракети середньої дальності Орєшнік». За його словами, сили РФ завдали удару по Дніпру цією балістичною ракетою в без’ядерному гіперзвуковому оснащенні.
Путін заявив, що це була «відповідь на агресивні дії країн НАТО щодо Росії» – дозвіл Україні бити західними ракетами по території РФ і самі такі удари у Брянській і Курській областях. Він також не виключив нових таких ударів.
Російський лідер також заявив, що надалі цивільних інформуватимуть про плани з застосування «Орєшніка».
Президент Росії Володимир Путін оновив ядерну доктрину РФ 19 листопада, у 1000-й день війни РФ проти України.
Кількість поранених через удар РФ по клініці у Запоріжжі зросла до 16, під завалами є люди – ОВА
Кількість постраждалих через російський удар по Запоріжжю зросла до 16, повідомив голова обласної військової адміністрації Іван Федоров.
Раніше було відомо, що через атаку РФ загинули троє людей, ще 14 поранені.
За словами Федорова, рятувальники шукають людей під завалами, зруйнованої російською ракетою клініки. Під уламками перебувають щонайменше вісім людей.
Близько 15:02 Повітряні сили ЗСУ попередили про загрозу застосування балістичного озброєння з південно-східного напрямку.
Російські військові регулярно з різних видів озброєння – ударними БПЛА, ракетами, КАБами, РСЗВ – атакують українські регіони.
Керівництво Росії заперечує, що російська армія під час повномасштабної війни завдає цілеспрямованих ударів по цивільній інфраструктурі міст і сіл України, убиваючи цивільне населення і руйнуючи лікарні, школи, дитячі садочки, об’єкти енергетики та водозабезпечення.
Українська влада і міжнародні організації кваліфікують ці удари як воєнні злочини Російської Федерації і наголошують, що вони носять цілеспрямований характер.
Туск: переговори про припинення війни Росії в Україні можуть початися взимку
Прем’єр-міністр Польщі Дональд Туск у вівторок заявив, що мирні переговори про припинення війни Росії в Україні можуть початися цієї зими.
«Наше головування буде, зокрема, співвідповідальним за те, який вигляд матиме політичний ландшафт, можливо, якою буде ситуація під час (мирних) переговорів, які можуть початися – хоча все ще є знаки питання – взимку цього року», – сказав Туск.
Він заявив, що розмовлятиме з президентом України Володимиром Зеленським пізніше у вівторок, а також на четвер заплановані переговори з президентом Франції Емманюелем Макроном в Польщі.
«Макрон буде в місті післязавтра. Він захоче поінформувати нас про результати паризьких переговорів», – додав Туск.
Макрон, Зеленський і обраний президент США Дональд Трамп провели зустріч у суботу в Парижі.
Нещодавно Володимир Зеленський заявив, що українській армії бракує сил для звільнення деяких тимчасово окупованих Росією територій і треба шукати дипломатичні рішення. А перед цим в розмові з Sky News він допустив закінчення гарячої фази війни за умови, що контрольована урядом частина української території буде взята під парасольку НАТО, що дасть змогу йому пізніше домовитися про повернення окупованих територій «дипломатичним шляхом».
Ці слова президента України відрізняються від попередніх заяв української влади, у яких йшлося про те, що жодних дипломатичних вирішень не буде без повернення на кордони 1991 року.
Натомість міністр закордонних справ Росії Сергій Лавров днями заявив, що мир в Україні можливий лише у випадку відмови від членства в НАТО і втрати Україною частини територій.
Від початку доби на фронті відбулося майже 100 бойових зіткнень – Генштаб ЗСУ
Від початку доби на фронті відбулося 99 бойових зіткнень, повідомив 10 грудня Генеральний штаб Збройних сил України.
«На Покровському напрямку з початку доби окупанти здійснили 21 спробу потіснити наших захисників із займаних позицій у районах населених пунктів Миролюбівка, Промінь, Лисівка, Даченське, Новий Труд, Зелене, Піщане, Покровськ та Шевченко. Сили оборони стримують натиск противника та відбили 14 атак, сім боєзіткнень – досі тривають», – йдеться у дописі.
За даними штабу, на Лиманському напрямку війська РФ 17 разів атакували поблизу населених пунктів Греківка, Копанки, Надія, Макіївка, Ямполівка, Зарічне, Терни, Торське та у напрямках Дружелюбівки, Чернещини.
«Сьогодні на Курахівському напрямку ворог 14 разів атакував поблизу населених пунктів Сонцівка, Старі Терни, Зоря, Курахове, Дачне та Дальнє. Шість боєзіткнень завершено, ще вісім – продовжуються дотепер. Крім того на напрямку активно діяла авіація противника, авіаударів зазнали Улакли, Олексіївка та Костянтинопіль, всього було скинуто 13 КАБів», – кажуть у ЗСУ.
Бойові дії також тривають на Харківському, Куп’янському, Краматорському, Торецькому, Придніпровському напрямках і на Курщині в РФ.
Інститут вивчення війни (ISW) повідомив у звіті за 7 грудня, що Росія, ймовірно, не відмовиться від планів взяти Покровськ, незважаючи на рекордні втрати на фронті. На думку аналітиків, росіяни намагатимуться обійти місто із заходу, щоб змусити Сили оборони вийти з Покровська та Мирнограда поряд без штурмів в лоб.
Як пише проєкт Радіо Свобода Донбас.Реалії, головною битвою зими, очевидно, стане битва за Покровськ, до якого армія РФ підходить з півдня і південного сходу.
Артисти створили стипендію імені загиблого в російському СІЗО антивоєнного музиканта Павла Кушніра
Артисти створили міжнародний фонд та стипендію імені Павла Кушніра – музиканта, який у віці 39 років загинув у липні 2024 року в СІЗО російського міста Біробіджана. Він був під арештом за антивоєнні ролики, які викладав у власному ютуб-каналі, де на момент загибелі було п’ять підписників.
Творці фонду та стипендії імені Кушніра пишуть, що цей міжнародний проєкт покликаний підтримувати молодих музикантів з України, які навчаються у музичних закладах світу, а також тих, хто «виїхав від диктаторських режимів з Росії та Білорусі».
На стипендії планують збирати навіть за допомогою концертів, повідомляє проєкт Радіо Свобода Сибір.Реалії. 25 грудня 2024 року в Ізраїлі відбудеться перший благодійний концерт пам’яті Кушніра у рамках світової серії благодійних концертів з нагоди заснування фонду та стипендії.
«Пам’ять – найсильніша зброя, яка маємо. Треба зробити все, щоб ім’я Павла Кушніра залишилося в поколіннях», – пишуть організатори.
Причиною смерті Кушніра медики вказали захворювання серця. Раніше подруга музиканта розповідала, що не відкидає версії застосування насильства щодо Павла. На прощанні з Кушніром у Біробіджані очевидці помітили сліди крові та гематому біля лівого ока. Друзі загиблого хотіли провести незалежну експертизу тіла, щоб установити справжню причину смерті. Проте мати піаніста наполягла на негайній кремації.
Піаніст Павло Кушнір виріс у Тамбові, закінчив Московську консерваторію імені Чайковського. Протягом семи років працював солістом Курської обласної філармонії, потім три роки – в Курганській філармонії. У 2023 році поїхав до Біробіджану, сподіваючись, що на Далекому Сході не доведеться брати участь у провоєнних концертах.
У 2012 році брав участь у протестах проти фальшування виборів на Болотній площі в Москві. Пізніше виходив на пікети проти окупації Криму та війни на Донбасі. 2014 року написав антивоєнну книгу «Російська нарізка». У 2022 році в Кургані Кушнір писав антивоєнні листівки та розклеював їх. 2023 року він став солістом Біробіджанської обласної філармонії.
У травні 2023 року Кушнір оголосив перше антивоєнне голодування, друге тривало 100 днів і закінчилося в березні 2024 року. Третє голодування він розпочав уже в СІЗО.
Важкий вибір: чи зважиться Зеленський під тиском США на мобілізацію 18-річних?
Україна не має компенсувати брак обладнання та підготовки молодістю солдатів, тому треба зосередитися на забезпеченні наявних бригад. Так президент України Володимир Зеленський відреагував на заклики західних політиків, зокрема посадовців зі США, що мобілізаційний вік в Україні слід знижувати.
Дискусія про мобілізацію із 18 або 20 років ведеться в суспільстві та експертних колах вже не перший місяць.
Аргументи тих, хто за, кажуть: бригадам бракує людей, а молоді солдати мають кращу фізичну форму. Натомість противники такої ідеї наголошують на загрозах для демографії.
То чого очікувати: чи переконають союзники Києва українську владу у потребі зниження мобілізаційного віку? І як на такі пропозиції реагують цивільні та військові?
Про це дивіться у програмі «Свобода Live» на @Радіо Свобода:
Головне слідче управління Національної поліції України розпочало кримінальні провадження за фактами незаконного продажу активів холдингу «Юнігран» підсанкційного бізнесмена з громадянством РФ Ігоря Наумця, про що напередодні розповіли журналісти «Схем» (Радіо Свобода) у своєму розслідуванні. Про це повідомили в Офісі генерального прокурора у відповіді на запит «Схем».
Як з’ясували раніше журналісти, російський бізнес в Україні вартістю 1 мільярд гривень, попри дію санкцій РНБО та арешти, у 2024 році перейшов до нового приватного власника в обхід держави, яка не проконтролювала збереженість заблокованих активів та досі не скористалась механізмом конфіскації активів підсанкційного бізнесмена із російським паспортом. Власником цих активів став броварський бізнесмен Сергій Шапран, пов’язаний із колишнім прокурором Києва, а нині очільником Одещини Олегом Кіпером.
«14.11.2024 Головним слідчим управлінням Національної поліції України розпочаті кримінальні провадження за фактами вчинення протиправних дій, пов’язаних із незаконною реалізацією активів підсанкційних юридичних осіб групи компаній «Юнігран», та їх подальшої легалізації за ознаками кримінальних правопорушень, передбачених ч. 2 ст. 28 (Вчинення кримінального правопорушення за попередньою змовою групою осіб), ч. 2 ст. 364-1 (Зловживання повноваженнями службовою особою юридичної особи приватного права, що спричинило тяжкі наслідки), ч. 2 ст. 369-2 (Прийняття пропозиції, обіцянки або одержання неправомірної вигоди за вплив на прийняття рішення особою, уповноваженою на виконання функцій держави або місцевого самоврядування), ч. 3 ст. 209 КК України (Легалізація (відмивання) майна, одержаного злочинним шляхом, вчинена організованою групою або в особливо великому розмірі)», – йдеться у відповіді ОГП.
Мова про численні активи холдингу бізнесмена Ігоря Наумця, зокрема, «Юнігран», який видобуває корисні копалини з кар’єрів на Житомирщині та виготовляє тротуарну плитку – це виробничі комплекси, техніка, сотні вагонів, сотні гектарів землі, йшлося у розслідуванні «Схем», після якого у Нацполіції відкрили провадження.
Нові провадження про виведення активів правоохоронці об’єднали із матеріалами давнього досудового розслідування, яке розслідується ще з квітня 2022 року.
Саме тоді, на початку росіського повномасштабного вторгнення діяльність холдингу «Юнігран» потрапила у фокус уваги силовиків – коли ДБР у супроводі СБУ та за процесуального керівництва ОГП відкрили кримінальну справу відносно цього холдингу за низкою статей – від «фінансування тероризму» та «створення терористичної групи» до «ухилення від сплати податків». За версією правоохоронців, компанія, якою керував громадянин РФ Ігор Наумець, займалась «незаконним видобутком з українських надр у промислових масштабах», а «свої мільйонні прибутки направляла на фінансування повномасштабної агресії рф та на матеріальне забезпечення окупаційних адміністрацій в Криму та на сході України».
Ігор Наумець, йдеться у розслідуванні «Схем», отримав громадянство Росії у 2001 році, а у 2014 році, по досягненню 45-річчя, оновив паспорт. Сам бізнесмен стверджує, що російського паспорта у нього немає, але дійсність документа підтверджують дані з державного порталу РФ «Госуслуги», а також витяги щодо власності в іноземних компаніях, де значиться його російське громадянство.
Навесні 2023 року були введені санкції РНБО проти Наумця, його довіреної особи громадянки Британії Олени Калпи, на яку намагалися перезаписати активи Наумця після відкриття кримінальної справи, а також проти низки кіпрських фірм, які володіють українськими компаніями холдингу. Перехід цих активів до інших приватних рук замість конфіскації на користь держави став можливим завдяки тому, що суддя Печерського районного суду Києва Сергій Вовк в порушення юрисдикції зняв із них арешт, а прокурор в останній момент відмовився від своєї ж апеляції на це рішення, а також через відсутність покарання за обхід санкцій в українському законодавстві.
Шапран, йшлося у розслідуванні, це колишній депутат Броварської міської ради, очолював осередок партії «За майбутнє», яку пов’язують з Ігорем Коломойським. Він володіє більш ніж двома десятками компаній з різноманітною діяльністю: від торгівлі деревиною, видобутку піску та щебеню, виробництва вибухових речовин – до кредитування та купівлі-продажу нерухомості. У розслідуванні журналісти дослідили зв’язки броварського бізнесмена Сергія Шапрана із Олегом Кіпером – нинішнім головою Одеської обласної військової адміністрації, який до весни 2023 року був головним прокурором Києва. У коментарі журналістам Олег Кіпер повідомив, що «йому нічого невідомо про діяльність цієї компанії («Юнігран» – ред.)», а також, що він незнайомий ані з Сергієм Шапраном, ані з Ігорем Наумцем. Водночас він знає Володимира Осіпова, але в «його господарську/бізнес-діяльність ніколи не втручався».
У коментарі журналістам підсанкційний бізнесмен Ігор Наумець підтвердив, що Сергій Шапран обіцяв йому вирішити його «проблеми із бізнесом» в обмін на частку 50%, але зрештою нібито «рейдернув» увесь бізнес. А сам Шапран заявив «Схемам», що всі угоди, які він укладав, «є законними».
Наступ армії РФ прискорився: як відповідатимуть ЗСУ?
Армія Росії розвиває успіх на південь від Покровська – проєкт DeepState повідомив у ніч проти 10 грудня, що агресор просунувся біля Новооленівки, Відродження, Петрівки та в селищі Шевченко.
Селище Шевченко фактично межує з Покровськом із півдня, від сірої зони до міських околиць загарбникам залишається менше трьох кілометрів.
Також Росія, як зазначили аналітики, захопила нові території на захід від Селидового, на північ від Курахового, відбила частину території у Курській області і навіть вторглася поряд у Сумську область у районі Олександрії. Втім, новий прорив РФ на територію України спростували у Держприкордонслужбі та обласній військовій адміністрації.
Загалом, за підрахунками DeepState, армія РФ захопила за добу близько 35 квадратних кілометрів української території. У Генштабі ЗСУ зазначають, що агресор не зменшує напруження – за добу було 175 атак, з них 51 – на Покровському напрямку.
Про це та інше йтиметься в ефірі Радіо Донбас Реалії. Дивіться наживо – о 16:30 на @Радіо Свобода:
«Донецькоблгаз»: із 12 грудня у Покровську зупиняють газопостачання через обстріли РФ
У Покровську на Донеччині з 12 грудня зупиняють розподіл природного газу через безпекову ситуацію у місті, повідомила у вівторок пресслужба «Донецькоблгазу».
«Через значні пошкодження газопроводів та постійні ворожі атаки ліквідація наслідків бойових дій на системі газорозподілу та відновлення газопостачання абонентам – неможливі», – йдеться у повідомленні.
Абонентів закликають перекрити газові крани на газових приладах та на газопроводі до приладів.
Раніше голова міської адміністрації Покровська повідомив, що в Покровській громаді існує загроза зриву опалювального сезону через постійні російські обстріли.
Влада Донеччини неодноразово заявляла, що на території області не залишилося безпечних місць, тому закликала до евакуації. На початку вересня через наступ сил РФ і з міркувань безпеки «Укрзалізниця» скасувала відправлення евакуаційного поїзда з Покровська, тепер початковою точкою його маршруту є Павлоград Дніпропетровської області, розташований більш як за 100 кілометрів від Покровська. Доступною залишається евакуація автотранспортом, зокрема, автобусами.
Упродовж останніх місяців лінія фронту в Донецькій області стрімко наблизилася до Покровська, який у перші два роки повномасштабної війни був глибоким тилом.
Російські війська атакували Запоріжжя, двоє постраждалих – Федоров
Російські війська 10 грудня атакували Запоріжжя. Попередньо, унаслідок атаки двоє людей поранені, повідомив начальник обласної військової адміністрації Іван Федоров.
Близько 15:02 Повітряні сили ЗСУ попередили про загрозу застосування балістичного озброєння з південно-східного напрямку.
Російські військові регулярно з різних видів озброєння – ударними БПЛА, ракетами, КАБами, РСЗВ – атакують українські регіони. Зокрема, армія РФ регулярно атакує деокуповану частину Херсонщини ударними дронами.
Керівництво Росії заперечує, що російська армія під час повномасштабної війни завдає цілеспрямованих ударів по цивільній інфраструктурі міст і сіл України, убиваючи цивільне населення і руйнуючи лікарні, школи, дитячі садочки, об’єкти енергетики та водозабезпечення.
Українська влада і міжнародні організації кваліфікують ці удари як воєнні злочини Російської Федерації і наголошують, що вони носять цілеспрямований характер.
«Не давав окупантам зайти в місто»: запорізький мер помер у російському полоні. Що про це відомо?
«Окупанти думали, що мера захоплять – місто їм підкориться. Хотіли створити ілюзію передачі влади росіянам місцевими добровільно».
«Очолив народний спротив, вони кілька днів тримали колони до зубів озброєних агресорів, не давали їм увійти в місто».
Так згадують міського голову Дніпрорудного Запорізької області Євгена Матвєєва та події початку 2022 року, коли російські окупанти захопили його у полон. Минулого тижня публічно стало відомо про смерть запорізького мера.
- Що відомо про загибель у полоні Євгена Матвєєва?
- Кого з представників місцевого самоврядування досі утримують у Росії чи на окупованих територіях?
- Кому з посадовців вдалося звільнитися з російського полону?
Докладніше про це читайте в матеріалі проєкту Радіо Свобода «Новини Приазовʼя».
Вища рада правосуддя звільнила суддю Арестову, в якої «Схеми» знайшли російське громадянство
Вища рада правосуддя звільнила суддю Донецького окружного адміністративного суду Людмилу Арестову, у якої «Схеми» (проєкт Радіо Свобода) знайшли паспорт Росії. За це рішення проголосували 13 членів ВРП.
Ще у серпні дисциплінарна палата ВРП відсторонила Арестову від здійснення правосуддя та рекомендувала її звільнити. Скаргу на суддю Арестову до органу суддівського врядування подала громадська організація «Всеукраїнське обʼєднання «Автомайдан» після виходу розслідування «Схем». Знахідки журналістів про набуття Арестовою російського громадянства підтвердила й Служба безпеки України, про що повідомила ВРП.
21 листопада Вища рада правосуддя під час засідання одноголосно підтвердила рішення своєї дисциплінарної палати звільнити Арестову, але сьогодні, 10 грудня, за нього проголосували всі присутні члени ВРП та затвердили це остаточно.
«Вища рада правосуддя вирішила звільнити суддю Донецького окружного адміністративного суду Людмилу Арестову з посади з судді на підставі пункту 3 частини шостої статті 126 Конституції України (вчинення істотного дисциплінарного проступку – ред.)», – повідомив голова Вищої ради правосуддя Григорій Усик на засіданні 10 грудня. Таким чином, Людмила Арестова втратила статус судді.
У липні 2023 року «Схеми» опублікували розслідування про те, що суддя Людмила Арестова, відповідно до витягу з автоматизованої системи «Роспаспорт», є громадянкою РФ. Документ вказує, що російський паспорт Арестова отримала на підставі так званого «договору про прийняття Криму до складу Росії» у 2014 році, згідно з яким громадян України й осіб без громадянства – які на той момент постійно проживали на півострові – визнавали громадянами Росії.
«Схеми» знайшли й підтвердження використання суддею Арестовою російського паспорта.
У витоку з баз даних авіаперельотів РФ є інформація про поїздки судді. Зокрема, після окупації півострова в травні 2014 року Арестова літала до Москви: 11 травня вона вилетіла рейсом Сімферополь-Домодєдово, і повернулася до Криму три дні потому. В обох випадках суддя літала за російським паспортом.
У коментарі «Схемам» суддя Арестова заперечила наявність в неї російського громадянства.
«У мене немає російського громадянства. Я тільки знаю, що я мешкала в Криму і була там зареєстрована, і працювала в суді, і тому мені такий паспорт, можливо, дійсно був виданий. Бо, якщо я не помиляюся, там всі громадяни, хто мешкав в Криму, і хто був там зареєстрований на момент анексії, вони були всі визнані громадянами Росії», – повідомила Арестова.
На питання журналістів щодо схожості почерку та підпису у документах з її суддівського досьє та у формі 1П, яка є у витягу з автоматизованої системи «Роспаспорт», Арестова відповіла, що це «підробка», бо там міститься інформація, «яка не відповідає дійсності».
Після виходу розслідування «Схем» Слов’янська окружна прокуратура відкрила кримінальне провадження через можливе втручання автора розслідування – журналіста Радіо Свобода Георгія Шабаєва – в діяльність судді Арестової. Після розголосу цю справу закрили у звʼязку з відсутністю складу кримінального правопорушення в діях журналіста.
ОВА: війська РФ знову атакували Херсонщину з БПЛА, постраждало двоє людей
Російські військові продовжують з БПЛА атакувати Херсонську громаду, повідомила 10 грудня обласна військова адміністрація.
За дасними місцевої влади, внаслідок скидання вибухівки з дрона у Херсоні 34-річний чоловік зазнав вибухової травми та уламкових пораненнь обох ніг.
Також у Кіндійці через атаку БПЛА постраждала 69-річна жінка. У неї – вибухова травма та поранення ноги.
Раніше, у вівторок, на Херсонщині через скидання вибухівки з дронів, запущених російськими військами, загинула жінка у селищі Одрадокам’янка Бериславського району. Ще четверо людей були поранені через атаки дронів в Антонівці і Бериславі.
Читайте також: Через атаки дронами на Херсонщині загинула жінка, четверо людей поранені – влада
Російські військові регулярно з різних видів озброєння – ударними БПЛА, ракетами, КАБами, РСЗВ – атакують українські регіони. Зокрема, армія РФ регулярно атакує деокуповану частину Херсонщини ударними дронами.
Керівництво Росії заперечує, що російська армія під час повномасштабної війни завдає цілеспрямованих ударів по цивільній інфраструктурі міст і сіл України, убиваючи цивільне населення і руйнуючи лікарні, школи, дитячі садочки, об’єкти енергетики та водозабезпечення.
Українська влада і міжнародні організації кваліфікують ці удари як воєнні злочини Російської Федерації і наголошують, що вони носять цілеспрямований характер.