Доступність посилання

ТОП новини
Боєць 24-ї бригади веде вогонь із 152-мм гаубиці по російських позиціях біля Часового Яру. 18 листопада 2024 року
Боєць 24-ї бригади веде вогонь із 152-мм гаубиці по російських позиціях біля Часового Яру. 18 листопада 2024 року

Live Війна Росії проти України. Відсіч. Усі новини на цей час

Від 24 лютого 2022 року триває повномасштабна агресія Росії проти України. Російська армія, не досягнувши на початку вторгнення заявлених Кремлем цілей, веде головні бойові дії на Донбасі, півдні України, Харківщині, а також щоденно обстрілює українські міста, руйнує інфраструктуру, убиває цивільних

Злочини не лише проти України. У США ухвалили законопроєкт про вивчення комунізму

Палата представників американського Конгресу ухвалила законопроєкт, який посилить вивчення комунізму в освітніх програмах США. Законопроєкт за поданням конгресменки Марії Ельвіри Салазар, республіканки з Флориди, ухвалили 6 грудня 327 голосами (171 республіканець, 156 демократів) проти 62. Читайте про це за лінком

«Виявляти підвищену обережність» – посольство США оновило попередження про загрози повітряних атак РФ в Україні

Посольство США в Україні 8 грудня оновило попередження про небезпеку для американських громадян, які перебувають в Україні під час повномасштабного вторгнення Росії.

«У зв’язку зі зростанням загроз з боку російських ракет і безпілотників, спрямованих на критично важливу цивільну інфраструктуру України, посольство США в Києві закликає громадян США виявляти підвищену обережність. Усі громадяни США повинні стежити за сповіщеннями українського уряду щодо повітряних атак і стежити за надійним застосунком «Повітряна тривога» на своєму мобільному телефоні. Громадяни США повинні дотримуватися всіх урядових комендантських годин, швидко виконувати інструкції та шукати укриття під час повітряної тривоги», – вказано в повідомленні.

Минулого місяця посольство США в Україні повідомило, що отримало «конкретну інформацію» про можливу значну російську повітряну атаку 20 листопада. З міркувань обережності посольство закривали. Згодом про закриття для відвідувачів 20 листопада заявили також дипломатичні представництва Іспанії, Італії та Греції.

Уночі 21 листопада РФ завдала удару по Дніпру зі зброї, яка у повномасштабній війні проти України ще не використовувалася. Російський президент Володимир Путін заявив про «успішне випробування» новітньої ракети середньої дальності «Орєшник».

Генштаб ЗСУ відзначив «особливу активність ворога на Покровському та Курахівському напрямках»

Від початку доби 8 грудня до 16:00 за Києвом на фронті відбулося 146 бойових зіткнень, повідомляє Генеральний штаб ЗСУ.

«Ситуація на фронті характеризується особливою активністю ворога на Покровському та Курахівському напрямках. Противник застосовує усі наявні сили та засоби для досягнення своїх цілей. Сили оборони діють професійно та ефективно, завдають ворогу вагомих втрат», – ідеться в денному зведенні.

За даними Генштабу, на Покровському напрямку зафіксовано 43 бої в районах населених пунктів Миролюбівка, Новоторецьке, Промінь, Лисівка, Даченське, Зелене, Новий Труд, Жовте та Чумацьке, сім боїв ще тривають.

На Курахівському напрямку, як ідеться в повідомленні, тривають бої поблизу Сонцівки, Старих Тернів, Максимільянівки, Дачного, Курахового, Катеринівки, Єлизаветівки, Ганівки, Антонівки та Успенівки. «За уточненою інформацією сьогодні вже відбито 22 з 31 атаки окупаційної армії. Точаться запеклі бої», – відзначають українські військові.

Бої також тривали на Харківському, Куп’янському, Лиманському, Краматорському, Торецькому, Времівському, Оріхівському та Придніпровському напрямках.

Ляпaс для Росії: як вплине нa Україну і світ пaдіння уряду Aсaдa?

Для Москви втручання в громадянську війну в Сирії в 2015 році стало доказом того, що вона відновила свій статус глобальної держави. Це було її своєрідною відповіддю Заходу. Aле події в Сирії остaнніх тижнів загрожують підірвати ширші глобальні амбіції колишньої імперії. Читайте і дивіться тут

Був одним із розробників S.T.A.L.K.E.R.: історія загиблого Володимира Єжова. Інтерв'ю з братом

Володимир Єжов «був геймдизайнером все своє життя», розповідає про свого брата В'ячеслав Єжов, пригадуючи, як у дитинстві Володя вигадував для них ігри та розваги. Юнаком він захопився комп'ютерними іграми і став одним із кращих кіберспортсменів свого часу.

Згодом захоплення переросло у професію – Володимир почав працювати у компаніях з розробки відеоігор. Так у двохтисячні він став одним із розробників гри S.T.A.L.K.E.R.: Clear Sky. А його обличчя стало прототипом персонажа Локі з наступної частини гри S.T.A.L.K.E.R.: Call of Prypyat.

З початком повномасштабної війни Володимир Єжов став на захист України, боронив Київщину. У грудні 2022 він загинув під Бахмутом, підірвавшись на ворожій міні.

Про його життя, захоплення, розробку відеоігор та службу в армії в інтерв'ю Радіо Свобода розповів брат Володимира – В'ячеслав Єжов. Читайте і дивіться за лінком

ISW: війська РФ відновили наступ на Покровськ, здійснивши маневр з півдня

Російські війська відновили наступальні операції, безпосередньо спрямовані на захоплення Покровська на Донеччині, здійснивши маневр з півдня після успішного розширення своїх позицій на південь і південний схід від міста. Про це йдеться у звіті американського Інституту вивчення війни (ISW).

Наприкінці листопада 2024 року російські війська почали просуватися далі на захід і північний захід від Селидового (на південний схід від Покровська) вздовж лінії Петрівка-Пустинка-Жовте на південь від Покровська, після того, як в основному зосередили свої наступальні зусилля на розширенні переднього краю на південь від Селидового та ліквідації українських осередків на північ і південь від Курахового.

«Поворот російських військ на північ у бік Шевченка знаменує собою помітний перелом у спрямованості російських атак у цьому районі, оскільки в листопаді 2024 року російські війська переважно зосереджувалися на просуванні далі на захід від Селидового. Передислокація частин 90-ї танкової дивізії та посилення російських атак поблизу Даченського і на схід від Мирнограда також свідчать про зміну пріоритетів на цій ділянці фронту», – йдеться у звіті.

Аналітики припускають, що російські війська, ймовірно, намагаються обійти Покровськ із заходу і змусити українські війська вийти з Покровська та Мирнограда, щоб мінімізувати потребу Росії у фронтальних атаках на східних і південних підступах до міст.

У ISW нагадують, що російське військове командування спочатку визначило прямий штурм Покровська як основну наступальну операцію для своєї кампанії літа-осені 2024 року, але пізніше змінило план кампанії, оцінивши, що російські війська не зможуть захопити Покровськ фронтальним штурмом.

Натомість, як припускають аналітики, російське військове командування, схоже, визначило ліквідацію українських осередків поблизу Курахового, Вугледара, а пізніше Великої Новосілки як передумову для охоплення Покровська з півдня через Селидове.

«Російські війська, ймовірно, мають намір наступати з району Новотроїцького-Новопустинки в напрямку Удачного (на захід від Покровська) та Гришиного (на північний захід від Покровська), щоб охопити Покровськ з півдня і заходу. Російські війська, ймовірно, мають намір перекрити траси Т-05-15, Т-04-06 і М-30 на південний захід і захід від Покровська, щоб ускладнити українську логістику і змусити українські війська вийти з Покровська і Мирнограда без необхідності проводити дорогі лобові штурми міст», – йдеться у звіті.

Російське військове командування, ймовірно, продовжуватиме жертвувати російську техніку і живу силу на тактичні територіальні здобутки з нестійкою швидкістю під час наступальних операцій із захоплення Покровська до 2025 року, зазначають у ISW, додаючи, що навряд чи Кремль відмовиться від свого дорогого наступу на Покровськ, який підтримує ширшу давню мету Росії захоплення решти Донецької області.

26 листопада аналітики американського Інституту вивчення війни (ISW) зазначили, що російські війська досягають тактичних успіхів на заході Донецької області, наближаючись до оточення Великої Новосілки та створюючи загрози українським лініям постачання, що ведуть до Дніпропетровської та Запорізької областей, але наразі це не означає «автоматичного краху українського фронту».

Як пише проєкт Радіо Свобода Донбас.Реалії, головною битвою зими, очевидно, стане битва за Покровськ, до якого армія РФ підходить з півдня і південного сходу.

ОВА: на Херсонщині через російські атаки дронами постраждали люди

У Кіндійці на Херсонщині через російські атаки дронами постраждали троє людей, повідомляє у телеграмі обласна військова адміністрація.

«Близько 10:00 російські військові скинули вибухівку з дрона на жителя Кіндійці. 42-річний чоловік дістав вибухову травму та уламкове поранення передпліччя. Його шпиталізували до лікарні», – йдеться у повідомленні.

За даними місцевої влади, також через дронові атаки до лікарні потрапили 59-річний чоловік та 40-річна жінка.

Минулої доби, як повідомили в ОВА, через російську агресію поранень зазнали семеро людей.

Російські військові регулярно з різних видів озброєння – ударними БПЛА, ракетами, КАБами, РСЗВ – атакують українські регіони. Зокрема, армія РФ регулярно атакує деокуповану частину Херсонщини ударними дронами.

Керівництво Росії заперечує, що російська армія під час повномасштабної війни завдає цілеспрямованих ударів по цивільній інфраструктурі міст і сіл України, убиваючи цивільне населення і руйнуючи лікарні, школи, дитячі садочки, об’єкти енергетики та водозабезпечення.

Українська влада і міжнародні організації кваліфікують ці удари як воєнні злочини Російської Федерації і наголошують, що вони носять цілеспрямований характер.

Після заяви Трампа Зеленський каже, що війну не можна закінчити «просто папірцем», потрібен мир завдяки силі

Президент України Володимир Зеленський заявив, що війну не можна закінчити «просто папірцем», тому саме про мир завдяки силі Київ говорить з усіма своїми партнерами.

«Це (війну) не закінчити просто папірцем і кількома підписами. А припинений вогонь без гарантій може бути розпалений знову в будь-який момент, як Путін це вже робив. Щоб гарантувати, що втрат українців і українок більше не буде, треба гарантувати надійність миру й не заплющувати очі на окупацію», – написав він у телеграмі.

За його словами, Путіна можна зупинити тільки силою – силою лідерів світу.

«Розраховуємо на Америку та увесь світ для зупинки Путіна. Єдине, чого він боїться, – це Америка та єдність світу. Саме про мир завдяки силі ми говоримо з усіма нашими партнерами – про реальний мир і про кроки та гарантії, які для цього потрібні людям і державі, на яку напала Росія. Війна не має бути безкінечною, тільки мир має бути постійним та надійним», – додав президент.

Цьому передувала заява новообраного президента США Дональда Трампа, який закликав до «негайного припинення вогню» в Україні. Він також наголосив на необхідності початку переговорів щодо війни. Трамп стверджує, що президент Володимир Зеленський та Україна нібито готові до укладання угоди для припинення війни.

7 грудня у Парижі відбулася зустріч президента України Володимира Зеленського, його французького колеги Емманюеля Макрон та Дональда Трампа.

Після зустрічі Зеленський заявив, що Трамп «налаштований рішуче».

«Ми всі хочемо завершити цю війну якнайшвидше та справедливо. Домовилися працювати далі. Мир завдяки силі можливий!», – написав він у телеграмі.

Нещодавно Володимир Зеленський заявив, що українській армії бракує сил для звільнення деяких тимчасово окупованих Росією територій і треба шукати дипломатичні рішення. А перед цим в розмові з Sky News він допустив закінчення гарячої фази війни за умови, що контрольована урядом частина української території буде взята під парасольку НАТО, що дасть змогу йому пізніше домовитися про повернення окупованих територій «дипломатичним шляхом».

Ці слова президента України відрізняються від попередніх заяв української влади, у яких йшлося про те, що жодних дипломатичних вирішень не буде без повернення на кордони 1991 року.

Натомість міністр закордонних справ Росії Сергій Лавров днями заявив, що мир в Україні можливий лише у випадку відмови від членства в НАТО і втрати Україною частини територій.

Зеленський озвучив дані про втрати України від лютого 2022 року

З початку повномасштабної війни Україна втратила загиблими 43 тисячі військових, 370 тисяч зазнали поранень, повідомив президент України Володимир Зеленський.

«Наші люди ціною своїх життів захищають свій дім, і кожне життя наших воїнів і наших цивільних цінне для нас. Від початку повномасштабної війни Україна втратила 43 тисячі воїнів, які загинули на полі бою. 370 тисяч випадків надання допомоги пораненим, і це з урахуванням, що в нашій армії приблизно 50 відсотків поранених повертаються у стрій, і фіксуються всі поранення, зокрема легкі й повторні», – написав він у телеграмі.

Водночас, за його даними, втрати РФ перевищують 750 тисяч – 198 тисяч загиблих та понад 550 тисяч поранених.

«Із вересня цього року Росія втрачає на полі бою людей у співвідношенні 5 і навіть 6 проти 1 у нас. Так вони хочуть захопити більше землі, перш ніж тиск світу на них може посилитись до нестерпного», – додав Зеленський.

26 листопада журнал The Economist з посиланням на витоки або опубліковані звіти розвідок, представників оборонного відомства, дослідників, відкриті дані та сайт Ualosses писав, що за майже три роки повномасштабного вторгнення РФ Україна могла втратити від 60 до 100 тисяч військових загиблими, ще близько 400 тисяч солдатів могли отримати поранення.

Київ тривалий час не повідомляв про свої втрати, заявляючи, що ці дані будуть розкриті після війни.

25 лютого 2024 року президент України Володимир Зеленський вперше від початку повномасштабного вторгнення озвучив число загиблих українських військових: 31 тисяча. Водночас Зеленський сказав, що не може розголошувати, скільки серед українських військових є поранених і зниклих безвісти.

Розвідка Великої Британії 17 вересня заявила, що російські втрати від початку вторгнення оцінюються в понад 610 тисяч осіб убитими й пораненими. За останніми даними Генштабу ЗСУ, Росія за час повномасштабного вторгнення в Україну втратила близько 735 410 своїх військових.

Натомість Москва востаннє офіційно називала кількість убитих у вересні 2022 року – тоді казала про 5937 загиблих зі свого боку.

Але журналісти, які ведуть підрахунок втрат РФ, станом на 8 листопада 2024 року встановили імена 77 143 російських військових, які загинули у війні проти України.

Після зустрічі з Зеленським Трамп закликав до «негайного припинення вогню» та переговорів

Новообраний президент США Дональд Трамп закликав до «негайного припинення вогню» в Україні.

Він також наголосив на необхідності початку переговорів щодо війни.

Трамп стверджує, що президент Володимир Зеленський та Україна нібито готові до укладання угоди для припинення війни.

«Повинно бути негайно припинено вогонь і розпочато переговори. Занадто багато життів втрачено безглуздо, занадто багато сімей знищено, і якщо це продовжиться, це може перетворитися на щось набагато більше і набагато гірше. Я добре знаю Володимира [Путіна]. Зараз його час діяти. Китай може допомогти. Мир чекає», – йдеться у його заяві.

Наразі ні Київ, ні Москва на цю заяву не реагували.

7 грудня у Парижі відбулася зустріч президента України Володимира Зеленського, його французького колеги Емманюеля Макрон та Дональда Трампа.

Після зустрічі Зеленський заявив, що Трамп «налаштований рішуче».

«Ми всі хочемо завершити цю війну якнайшвидше та справедливо. Домовилися працювати далі. Мир завдяки силі можливий!», – написав він у телеграмі.

Нещодавно Володимир Зеленський заявив, що українській армії бракує сил для звільнення деяких тимчасово окупованих Росією територій і треба шукати дипломатичні рішення. А перед цим в розмові з Sky News він допустив закінчення гарячої фази війни за умови, що контрольована урядом частина української території буде взята під парасольку НАТО, що дасть змогу йому пізніше домовитися про повернення окупованих територій «дипломатичним шляхом».

Ці слова президента України відрізняються від попередніх заяв української влади, у яких йшлося про те, що жодних дипломатичних вирішень не буде без повернення на кордони 1991 року.

Натомість міністр закордонних справ Росії Сергій Лавров днями заявив, що мир в Україні можливий лише у випадку відмови від членства в НАТО і втрати Україною частини територій.

Генштаб ЗСУ: за добу на фронті було понад 180 боїв, майже 130 з них – на чотирьох напрямках

Протягом минулої доби на фронті було 182 бойових зіткнення, повідомляє Генеральний штаб ЗСУ.

За даними штабу, найактивніше противник діяв на Курахівському напрямку, де Сили оборони відбили 42 російські атаки біля Сонцівки, Зорі, Курахового, Єлізаветівки, Романівки, Ганнівки, Успенівки, Розливу, Старих Тернів, Дачного та Нескучного.

На Покровському напрямку впродовж минулої доби українські захисники зупинили 35 штурмових і наступальних дій біля Променя, Лисівки, Даченського, Пушкіного, Зорі, Гродівки, Сухого Яру, Мирнограду, Жовтого, Нового Труда та Новотроїцького.

На Времівському напрямку сили РФ здійснили 30 штурмів біля населених пунктів Веселий Гай, Костянтинопольське, Сухі Яли, Новодарівка, Новосілка, Темирівка, Нескучне, Велика Новосілка.

Сили РФ дещо активізувались на Лиманському напрямку – атакуючи 22 рази, вони намагалися просунутись уперед поблизу Твердохлібового, Копанок, Богуславки, Греківки, Чернещини, Макіївки, Зарічного Тернів, Ямполівки, Дружелюбівки та у Серебрянському лісі.

Також противник не припиняє своїх атак на Харківському напрямку, де намагався просунутись в районі Вовчанська, на Куп’янському, Краматорському, Торецькому, Придніпровському напрямках. На Сіверському, Оріхівському та Гуляйпільському напрямках вчора активних дій не проводив.

Триває операція в Курській області, минулої доби відбулось 17 боєзіткнень.

Розвідка Британії 7 грудня припустила, що російські військові, ймовірно, нині ведуть бої в центрі Курахового. Британські військові вважають, що захоплення міста дозволило б силам РФ «закріпитися в цьому районі та створити умови для подальшого просування на захід».

У розвідці звертають увагу, що більшість російських просувань протягом останніх тижнів були зосереджені на трьох напрямках – Покровський, Курахівський та Велика Новосілка.

ЗСУ про нічну атаку РФ: 28 дронів збили, 46 були локаційно втрачені

Українські військові збили 28 російських безпілотників, якими вночі сили РФ атакували Україну, повідомляють у телеграмі Повітряні сили ЗСУ.

Станом на 08:30 підтверджено збиття БПЛА у Київській, Харківській, Сумській, Полтавській, Черкаській, Кіровоградській, Дніпропетровській та Запорізькій областях. Ще 46 безпілотників локаційно втрачено.

За даними Повітряних сил ЗСУ, у ніч на 8 грудня 2024 року противник атакував 74-ма ударними БпЛА типу Shahed та безпілотниками інших типів (райони пусків: Брянськ, Курськ, Орел, Міллєрово, Приморсько-Ахтарськ – РФ).

Російські військові регулярно з різних видів озброєння – ударними БПЛА, ракетами, КАБами, РСЗВ – атакують українські регіони.

Керівництво Росії заперечує, що російська армія під час повномасштабної війни завдає цілеспрямованих ударів по цивільній інфраструктурі міст і сіл України, убиваючи цивільне населення і руйнуючи лікарні, школи, дитячі садочки, об’єкти енергетики та водозабезпечення.

Українська влада і міжнародні організації кваліфікують ці удари як воєнні злочини Російської Федерації і наголошують, що вони носять цілеспрямований характер.

В ООН станом на кінець жовтня повідомили, що змогли підтвердити дані про загибель 12 162 цивільних в Україні і поранення 26 919 від початку повномасштабного вторгнення Росії. В організації наголосили, що реальні дані можуть бути значно вищими.

ОВА: російські дрони вночі атакували Дніпропетровщину, поранена людина

Російські безпілотники вночі атакували Дніпропетровщину, працювали сили протиповітряної оборони, повідомив голова обласної військової адміністрації Сергій Лисак.

За його даними, внаслідок атаки поранена людина.

«Гучно було у Кам’янському районі. Там через атаку противника постраждала 64-річна жінка. Їй надали всю необхідну допомогу. Лікуватиметься вдома», – написав він у телеграмі.

Він повідомив, що внаслідок атаки у п’яти багатоквартирних будинках побиті вікна, пошкоджені будівлі комунального підприємства, коледжу, дві автівки та лінія електропередач.

Також, за даними місцевої влади, до опівночі сили РФ обстріляли з важкої артилерії Нікополь – наслідки з’ясовують, люди не постраждали.

Російські військові регулярно з різних видів озброєння – ударними БПЛА, ракетами, КАБами, РСЗВ – атакують українські регіони.

Керівництво Росії заперечує, що російська армія під час повномасштабної війни завдає цілеспрямованих ударів по цивільній інфраструктурі міст і сіл України, убиваючи цивільне населення і руйнуючи лікарні, школи, дитячі садочки, об’єкти енергетики та водозабезпечення.

Українська влада і міжнародні організації кваліфікують ці удари як воєнні злочини Російської Федерації і наголошують, що вони носять цілеспрямований характер.

В ООН станом на кінець жовтня повідомили, що змогли підтвердити дані про загибель 12 162 цивільних в Україні і поранення 26 919 від початку повномасштабного вторгнення Росії. В організації наголосили, що реальні дані можуть бути значно вищими.

Росія за добу війни втратила понад 1460 солдатів – Генштаб ЗСУ

Росія за час повномасштабного вторгнення в Україну втратила близько 753 370 своїх військових, зокрема 1460 – протягом останньої доби – такі дані станом на ранок 8 грудня оприлюднив Генштаб ЗСУ.

Командування також наводить оновлені дані про втрати російської техніки:

  • 9 519 танків (+5 за останню добу)
  • 19 571 бойових броньованих машин (+36)
  • 21 058 артилерійських систем (+3)
  • 1 253 реактивних систем залпового вогню
  • 1 023 засоби протиповітряної оборони (+1)
  • 369 літаків
  • 329 гелікоптерів
  • 20 071 безпілотники оперативно-тактичного рівня (+29)
  • 2 857 крилатих ракет
  • 28 кораблів і катерів
  • 1 підводний човен
  • 30 965 автомобілів і автоцистерн (+17)
  • 3 635 одиниці спеціальної техніки (+2)

Росія й Україна майже не дають інформації про свої втрати у війні. Москва офіційно востаннє називала кількість убитих у вересні 2022 року ‒ тоді заявляли про 5937 загиблих. Київ тривалий час цього не робив, заявляючи, що дані будуть розкриті після війни.

25 лютого 2024 року президент України Володимир Зеленський вперше від початку повномасштабного вторгнення озвучив число загиблих українських військових: 31 тисяча. Водночас Зеленський сказав, що не може розголошувати, скільки серед українських військових є поранених і зниклих безвісти. Також, за його даними, втрати Росії склали 180 тисяч військовослужбовців загиблими, і до 500 тисяч разом поранених і загиблих.

Читайте також: ISW: втрати армії РФ цієї осені склали приблизно 53 солдати на квадратний кілометр захопленої території

Розвідка Великої Британії 17 вересня заявила, що російські втрати від початку вторгнення оцінюються в понад 610 тисяч осіб убитими й пораненими.

Загальні втрати військових Росії й України з початку повномасштабної війни РФ 2022 року могли перевищити мільйон – таку оцінку 17 вересня навела газета The Wall Street Journal. Число вбитих українських військових WSJ оцінило у 80 тисяч, російських – у приблизно 200 тисяч. Поранені близько 400 тисяч людей в українській армії і 400 тисяч – у російській, пише газета.

Київ, коментуючи оприлюднені газетою The Wall Street Journal дані про втрати України у війні, каже, що реальна цифра є «значно меншою».

Адміністрація Байдена оголосила про новий пакет оборонної допомоги Україні

Адміністрація президента США Джо Байдена оголосила про новий пакет оборонної допомоги Україні, пише пресслужба Пентагону.

У Білому домі розповіли, що пакет допомоги у сфері безпеки передбачає виділення додаткових 988 мільйонів доларів США через Ініціативу сприяння безпеці в Україні (USAI).

Відомо, що «транш забезпечить Україну боєприпасами для ракетних систем і безпілотних літальних систем».

«Цей пакет також включає підтримку програм технічного обслуговування та ремонту, щоб допомогти Україні відновити свої збройні сили та розбудувати та підтримувати бойову міць», – розповіли у Байдена.

За даними Пентагону, до пакета увійшли:

  • боєприпаси для ракетно-артилерійських систем високої мобільності (HIMARS)
  • безпілотні авіаційні системи (БАС),
  • обладнання, комплектуючі та запасні частини для обслуговування, ремонту та капітального ремонту артилерійських систем, танків і бронетехніки.

США обіцяли Україні нове озброєння до середини січня 2025 року. Планують надати «сотні тисяч артилерійських снарядів, тисячі ракет і сотні одиниць бронетехніки», писало видання The Guardian 6 грудня із посиланням на радника Білого дому з нацбезпеки Джейка Саллівана.

Раніше, Офіс президента повідомляв, що очільник Офісу президента України Андрій Єрмак провів зустрічі з командою обраного президента США Дональда Трампа, а також у Білому домі зустрівся з радником із національної безпеки президента США Джейком Салліваном. Пресслужба ОП не надала деталей розмови.

Після перемоги Дональда Трампа на президентських виборах адміністрація Байдена прискорила надсилання військової допомоги Україні, писало The Wall Street Journal. Представники Білого дому побоюються, що нова адміністрація скоротить постачання, намагаючись підштовхнути Україну до переговорів.

У рамках посилення підтримки України до інавгурації Трампа, яка призначена на 20 січня, Байден дав дозвіл Києву на застосування далекобійних ракет ATACMS по цілях на території Росії, санкціонував надання протипіхотних мін, списав половину кредиту на суму 4,65 мільярда доларів, а також запровадив санкції проти «Газпромбанку», який, за версією Вашингтона, Росія використовує, щоб закуповувати військове спорядження, вказував Bloomberg.

Reuters: США готують для України пакет додаткової допомоги на 988 мільйонів доларів

Сполучені Штати Америки (США) нададуть Україні новий пакет оборонної допомоги на загальну суму 988 мільйонів доларів, пише Reuters.

Західні ЗМІ ознайомилися з документом щодо цього додаткового озброєння та обладнання для України, які збираються надати Штати в рамках підтримки для протистояння широкомасштабної військової агресії з боку РФ.

Про які саме типи ракет та безпілотників йдеться в даному пакеті – не уточнюється.

Зазначається, що даний новий пакет «майже вдвічі скорочує наявні 2,21 мільярда доларів США, які залишилися в Ініціативі сприяння безпеці України (USAI / Ukraine Security Assistance Initiative)».

ЗМІ пише, що підготовка додаткової допомоги відбувається на тлі спроби адміністрації чинного американського президента Джо Байдена «взяти на себе зобов’язання закуповувати зброю у промисловості, а не вилучати зброю зі запасів зброї в США».

США обіцяють Україні нове озброєння до середини січня 2025 року. Планують надати «сотні тисяч артилерійських снарядів, тисячі ракет і сотні одиниць бронетехніки», пише The Guardian 6 грудня із посиланням на радника Білого дому з нацбезпеки Джейка Саллівана.

Раніше, Офіс президента повідомляв, що очільник Офісу президента України Андрій Єрмак провів зустрічі з командою обраного президента США Дональда Трампа, а також у Білому домі зустрівся з радником із національної безпеки президента США Джейком Салліваном. Пресслужба ОП не надала деталей розмови.

Після перемоги Дональда Трампа на президентських виборах адміністрація Байдена прискорила надсилання військової допомоги Україні, писало The Wall Street Journal. Представники Білого дому побоюються, що нова адміністрація скоротить постачання, намагаючись підштовхнути Україну до переговорів.

У рамках посилення підтримки України до інавгурації Трампа, яка призначена на 20 січня, Байден дав дозвіл Києву на застосування далекобійних ракет ATACMS по цілях на території Росії, санкціонував надання протипіхотних мін, списав половину кредиту на суму 4,65 мільярда доларів, а також запровадив санкції проти «Газпромбанку», який, за версією Вашингтона, Росія використовує, щоб закуповувати військове спорядження, вказував Bloomberg.

Ситуація в Сирії демонструє слабкість Росії – МЗС України

Ситуація в Сирії демонструє «зростаючу слабкість Росії, яка не може воювати на два фронти», йдеться у заяві речника Міністерства закордонних справ України Георгія Тихого у соцмережі Х.

«Через величезні втрати в Україні Росія була змушена вивести більшу частину військ і техніки, залишивши Асада без підтримки, якої він потребував. Показово також, що Кремль приховує справжні втрати російських військ і техніки в Сирії», – наголосив Тихий.

За його словами, «провал Росії в Сирії демонструє, що ресурси кремлівського режиму обмежені і він не такий сильний, як стверджує».

Росія підтримує в цьому конфлікті сили Асада. У 2017 році Дейр-ез-Зор, який до цього три роки майже повністю перебував у руках угруповання «Ісламська держава», узяла під контроль сирійська урядова армія за підтримки російської авіації.

Однак поки, заявило близьке до Кремля джерело Bloomberg, Росія не має плану порятунку Асада і його поява не передбачається, поки сирійська армія продовжує залишати свої позиції. 6 грудня посольство Росії в Дамаску нагадало росіянам про можливість «виїзду з країни комерційними рейсами».

«Мир завдяки силі можливий»: Зеленський розповів подробиці зустрічі з Трампом і Макроном

Президент України Володимир Зеленський розповів деталі зустрічі з Дональдом Трампом і Еммануелем Макроном у Парижі 7 грудня.

«Президент Трамп, як і завжди, налаштований рішуче. Спілкувалися про наших людей, ситуацію на полі бою та справедливий мир для України. Ми всі хочемо завершити цю війну якнайшвидше та справедливо. Домовилися працювати далі. Мир завдяки силі можливий!», – повідомив президент України в телеграмі за підсумками перемовин.

«Домовилися працювати далі. Мир завдяки силі можливий», – резюмував Зеленський.

Президент Франції Еммануель Макрон вирішив зібрати для переговорів президента України Володимира Зеленського та обраного лідера США Дональда Трампа. Вони були присутніми на церемонії відкриття собору Нотр-Дам де Парі.

7 грудня президент України Володимир Зеленський прибув до Парижа.

Напередодні стало відомо, що президент України та обраний президент США перебуватимуть у Парижі на церемонії відкриття собору Нотр-Дам 7 грудня. Офіційно їхня зустріч не анонсувалася.

Урочисте відкриття собору, відреставрованого після пожежі, відбудеться 7 грудня. На церемонію запросили голів багатьох держав, фахівці з яких брали участь у реставрації. Після цього Нотр-Дам почне у звичайному режимі приймати туристів і парафіян.

Що стабілізує фронт в Україні? Аналітик Bild про 18-річних в армії, «секрет» росіян, інтереси Трампа та західних миротворців

І в Україні, і в інших країнах Європи завмерли в очікуванні на мить, коли свої плани щодо завершення війни розкриє Дональд Трамп, який вважав за необхідне посадити сторони за стіл переговорів.

Намагаючись якомога ліпше до цього приготуватися та забезпечити для своїх країн «м’якшу посадку», із новообраним президентом США та його оточенням зараз намагаються налагодити контакт топ-посадовці як із Брюсселя, так і Києва.

Майбутній лідер США уже прийняв у своїй розкішній резиденції Мар-а-Лаго генсекретаря НАТО. А голова Офісу президента України Андрій Єрмак зустрічався, зокрема, з майбутнім віцепрезидентом Джей Ді Венсом, що виступав за створення демілітаризованої зони в Україні та її належну охорону, «щоб росіяни не вдерлися знову».

Куди встигне дійти російська армія і як її посилюють військові віку 18+? Чому «заморожування» бойових дій може зіграти на руку Києву? Чи готові взяти під контроль режим тиші західні військові? Який аргумент може стати вирішальним у переговорах керівництва України з Трампом?

На ці запитання Радіо Свобода відповідав військовий оглядач німецького видання Bild, яке прогнозувало темпи й масштаби окупації України Росією. Читайте за лінком

Зеленський зустрівся з Трампом і Макроном у Парижі

Президент Франції Еммануель Макрон вирішив зібрати для переговорів президента України Володимира Зеленського та обраного лідера США Дональда Трампа. Всі вони будуть присутніми на церемонії відкриття собору Нотр-Дам де Парі.

Відомо, що сьогодні президент України прибув до Парижа на низку зустрічей. Водночас до Франції прибув і Дональд Трамп, а саме до Єлисейського палацу. Це його перший закордонний візит після обрання.

«Для мене велика честь бути тут. Світ трохи божеволіє, і ми збираємося поговорити про це», – сказав він після прибуття.

Як пишуть медіа, переговори між Трампом та Макрон уже пройшли. Незабаром планується відкриття собору, після чого французький президент має зустрітися із Володимиром Зеленським.

Також повідомляється, що в соборі виявлено місця для церемонії відкриття. Очікується, що тут будуть присутні 40 глав держав, зокрема Дональд Трамп і Володимир Зеленський.

Крім того, відомо, що глава української держави теж уже прибув до Єлисейського палацу.

Як повідомив журналістам речник президента України Сергій Никифоров, тристороння зустріч Зеленського, Трампа та Макрона за закритими дверима вже почалася. Згодом стало відомо, що перемовини завершились і тривали 35 хвилин.

Після зустрічі всі троє поїхали на відкриття реконструйованого собору Нотрд-Дам. Наразі інших подробиць переговорів немає.

7 грудня президент України Володимир Зеленський прибув до Парижа.

Напередодні стало відомо, що президент України та обраний президент США перебуватимуть у Парижі на церемонії відкриття собору Нотр-Дам 7 грудня. Офіційно їхня зустріч не анонсувалася.

Урочисте відкриття собору, відреставрованого після пожежі, відбудеться 7 грудня. На церемонію запросили голів багатьох держав, фахівці з яких брали участь у реставрації. Після цього Нотр-Дам почне у звичайному режимі приймати туристів і парафіян.

БІЛЬШЕ

XS
SM
MD
LG