Доступність посилання

ТОП новини
Боєць 24-ї бригади веде вогонь із 152-мм гаубиці по російських позиціях біля Часового Яру. 18 листопада 2024 року
Боєць 24-ї бригади веде вогонь із 152-мм гаубиці по російських позиціях біля Часового Яру. 18 листопада 2024 року

Live Війна Росії проти України. Відсіч. Усі новини на цей час

Від 24 лютого 2022 року триває повномасштабна агресія Росії проти України. Російська армія, не досягнувши на початку вторгнення заявлених Кремлем цілей, веде головні бойові дії на Донбасі, півдні України, Харківщині, а також щоденно обстрілює українські міста, руйнує інфраструктуру, убиває цивільних

У Приморському краї РФ командир застрелив солдата-строковика, який відмовився їхати на війну – ЗМІ

У Приморському краї РФ командир застрелив 19-річного солдата-строковика Артема Антонова з Татарстану. Про це пише видання «Важные истории» з посиланням на матеріали дослідчої перевірки. Родичі Антонова вважають, що це могло бути помстою за відмову Антонова підписати контракт та вирушити на війну в Україні.

Як повідомляють «Важные истории», вбивство сталося 21 жовтня на полігоні «Іллінський» 60-ї мотострілецької бригади. Туди Антонова відправили для заміни мотострілецьких частин прикриття кордону Курської області. Згідно з матеріалами перевірки, під час інструктажу щодо поводження зі зброєю лейтенант, прізвище якого не називається, зняв свій автомат АК-12 із запобіжника і вистрілив чергою в стрій солдатів. Куля влучила Антонову в голову, він помер на місці.

Родичі Антонова також стверджують, що через відмову підписувати контракт командири неодноразово піддавали солдата катуванням і знущанням: били залізними прутами і ставили в наряд по вісім днів поспіль. Він ділився цим із близькими друзями в закритій групі в соцмережах, яку одразу після його загибелі видалили. Родичі розповіли, що коли вони отримали тіло Антонова для поховання, виявили не лише кульовий отвір у лобі, а й синці на тілі.

Родичі сказали, що їм відоме прізвище лейтенанта 394-го мотострілецького полку, який стріляв, але вони побоюються його оголошувати.

У місцевих спільнотах у російській соцмережі «ВКонтакте» в некролозі повідомили, що Антонов «вирішив віддати життя за батьківщину».

Незалежні ЗМІ та свідки неодноразово повідомляли, що в російських військових частинах солдатів строкової служби змушують укладати контракти з міністерством оборони для відправки на війну в Україні. Їм погрожують, у тому числі в’язницею та побиттями, б’ють, створюють нестерпні умови служби.

Посли країн ЄС не змогли узгодити 15-й пакет санкцій проти Росії

Посли країн Євросоюзу 6 грудня не змогли погодити 15-ий пакет санкцій проти Росії, повідомляє кореспондент Радіо Свобода.

Водночас агентство Reuters із посиланням на дипломатичні джерела повідомило, ухвалення пакету заблокували дві країни. Їхні назви не уточнюються. За повідомленням, основною причиною стали розбіжності щодо термінів, протягом яких європейські компанії мають завершити виведення інвестицій із Росії.

Reuters також зазначає, що обговорення ускладнилося питанням про продовження дії винятку, який дозволяє Чехії імпортувати дизельне паливо й інші продукти, виготовлені з російської нафти на словацьких нафтопереробних заводах.

При цьому Чехія заявила, що не наполягає на продовженні цього винятку, а Словаччина, навпаки, виступила за його збереження. Термін дії угоди сплив 5 грудня.

15-й пакет також передбачає санкції проти танкерів, які перевозять російську нафту. Питання узгодження обмежень планують розглянути пізніше.

Після початку широкомасштабної війни Росії проти України більшість країн ЄС заборонили імпорт російської нафти, але для Угорщини, Словаччини і Чехії зробили винятки через відсутність альтернативних постачань. Чехія планує модернізувати трубопровід з Італії до Німеччини та повністю відмовитися від російської нафти до другої половини 2025 року.

14-й пакет санкцій, схвалений у червні 2024 року, включав обмеження на транзит російського зрідженого природного газу через європейські порти, а також зобов’язав компанії, які мають дочірні підприємства в третіх країнах, запобігати реекспорту технологій подвійного призначення до Росії.

Шмигаль обговорив із генсекретарем Ради Європи спецтрибунал щодо злочину агресії Росії

Прем’єр-міністр України Денис Шигаль зустрівся з генеральним секретарем Ради Європи Аланом Берсе під час його візиту до України – про це він повідомив 6 грудня.

За його словами, ключовою темою співпраці України та Ради Європи є робота над механізмом компенсації збитків, завданих російською агресією.

«Створення Реєстру збитків на саміті Ради Європи минулого року стало знаковим рішенням на цьому шляху. Очікуємо, що наступного року в реєстрі запрацюють усі 45 категорій заяв про відшкодування збитків, завданих росією», – заявив він.

Шмигаль також закликав активізувати створення Компенсаційної комісії та Компенсаційного фонду у рамках механізму відкшкодування збитків.

Читайте також: Відсьогодні всі українці зможуть подати заяву до Реєстру збитків через «Дію» – Федоров

«Обговорили подальшу роботу над створенням Спеціального трибуналу для злочину агресії проти України. Усі російські воєнні злочинці мають відповісти за скоєне. Зокрема ті злочинці, які викрадали українських дітей», – додав він.

Генеральний секретар Ради Європи повідомив про візит до села Ягідне на Чернігівщині, яке пережило російську окупацію навесні 2022 року. За його словами, він засвідчив Шмигалю «підтримку Ради Європи».

Також раніше сьогодні Берсе зустрівся зі спікером Верховної Ради Русланом Стефанчуком та головою української делегацї до Парламентської асамблеї Ради Європи Марією Мезенцевою. Він заявив, зокрема, що до діяльності Ради Європи в Україні входить забезпечення «відповідальності за російську агресію».

Напередодні президент Володимир Зеленський у своєму зверненні подякував кожній державі та всім посадовцям, які допомагають в ініціативі створення спецтрибуналу проти Росії за злочин агресії, але, за його словами, треба більше такої роботи, щоб трибунал запрацював і став справді дієвим.

Число поранених у Кривому Розі зросло до 17, одна людина може бути під завалами – влада

У Кривому Розі внаслідок російського удару 6 грудня, за оновленими даними, постраждали 17 людей, із них восьмеро – госпіталізовані, повідомив голова Дніпропетровської обласної військової адміністрації Сергій Лисак.

Раніше повідомляли про двох загиблих і 13 поранених. Серед постраждалих – 6-річна дитина, хлопчик перебуває в лікарні в стані середньої тяжкості.

У Державній службі з надзвичайних ситуацій повідомили, що під завалами, ймовірно, перебуває одна людина.

«Тривають аварійно-рятувальні роботи… Зруйновано триповерхову будівлю, пошкоджено житлові будинки й автомобілі», – йдеться в повідомленні.

Російські військові регулярно з різних видів озброєння – ударними БПЛА, ракетами, КАБами, РСЗВ – атакують українські регіони.

Керівництво Росії заперечує, що російська армія під час повномасштабної війни завдає цілеспрямованих ударів по цивільній інфраструктурі міст і сіл України, убиваючи цивільне населення і руйнуючи лікарні, школи, дитячі садочки, об’єкти енергетики та водозабезпечення.

Українська влада і міжнародні організації кваліфікують ці удари як воєнні злочини Російської Федерації і наголошують, що вони носять цілеспрямований характер.

Війська РФ атакували Запоріжжя, загинули дев’ять людей – ОВА

Російські війська ввечері 6 грудня атакували Запоріжжя, внаслідок чого загинули, за останніми даними, дев’ять людей, повідомив голова обласної військової адміністрації Іван Федоров.

Він додав, що ще 17 людей поранені, в тому числі двоє дітей 4 і 11 років.

«Влучанням зруйнована СТО, пошкоджені будинки й магазини поруч», – написав Федоров у телеграмі.

Раніше голова ОВА також повідомляв про проблеми з електроенергією в деяких громадах області.

Російські військові регулярно з різних видів озброєння – ударними БПЛА, ракетами, КАБами, РСЗВ – атакують українські регіони.

Керівництво Росії заперечує, що російська армія під час повномасштабної війни завдає цілеспрямованих ударів по цивільній інфраструктурі міст і сіл України, убиваючи цивільне населення і руйнуючи лікарні, школи, дитячі садочки, об’єкти енергетики та водозабезпечення.

Українська влада і міжнародні організації кваліфікують ці удари як воєнні злочини Російської Федерації і наголошують, що вони носять цілеспрямований характер.

«Укренерго» анонсує одну чергу відключень для споживачів в суботу

У суботу 7 грудня діятиме одна черга відключень, повідомляє національний оператор «Укренерго» в п’ятницю.

За повідомленням, для споживачів буде діяти одна черга відключень з 9:00 по 20:00.

Для промисловості та бізнесу діятимуть графіки відключень з 8-ї по 21 годину.

«Час застосування та обсяг обмежень протягом доби можуть змінитись. Актуальну інформацію про графіки відключень у вашому регіоні дізнавайтесь на сайті чи офіційних сторінках обленерго у соцмережах», – додає «Укренерго».

У Повітряних силах ЗСУ зазначали, що внаслідок атаки РФ 28 листопада було 12 влучань, переважно в об’єкти паливно-енергетичного сектору.

За даними Міненерго, від жовтня 2022 року Росія завдала понад тисячу ударів по об’єктах української енергетичної інфраструктури, лише цього року через удари було втрачено 9 ГВт генеруючих потужностей.

Лавров і Карлсон. Підготовка до переговорів чи черговий набір російських ультиматумів для США і НАТО

Чому і за що воює Росія проти України? Чи готова РФ завершити війну і на яких умовах? Про це американський блогер та ведучий Такер Карлсон поговорив із міністром закордонних справ РФ Сергієм Лавровим. Для цього він спецально знову, як колись до Путіна, полетів у Москву. Інтерв’ю опублікували у мережі Х, яка нележить прихильнику Дональда Трампа Ілону Маску.

Радіо Свобода наводить деякі тези Лаврова та реакції, які вони викликали.

Такер Карлсон, який раніше брав інтерв’ю у очільника Росії Володимира Путіна, тепер записав інтерв'ю із міністром закордонних справ Росії Сергієм Лавровим.

Інтерв'ю опублікували одразу після участі Лаврова у 31-го саміті міністрів Організації з безпеки та співробітництва в Європі (ОБСЄ) на Мальті. Це була перша поїздка до країн ЄС очільника російського МЗС після початку Росією повномасштабної війни проти України. Під час виступу Лаврова міністр закордонних справ України Андрій Сибіга та низка інших дипломатів вийшли на знак протесту із зали пленарних засідань ОБСЄ.

Аналітики характеризують сказане Лавровим в інтерв'ю Карлсону, як «суміш погроз, фейків про війну і тез для можливих переговорів», а в Єврокомісії назвали заяви Лаврова «чистою дезінформацією та маніпуляцією».

Путін і Лукашенко підписали договір про гарантії безпеки

Президент Росії Володимир Путін і авторитарний керівник Білорусі Олександр Лукашенко підписали Договір про гарантії безпеки у рамках Союзної держави.

Документ був підписаний за підсумками засідання Вищої держради Союзної держави в Мінську. Перед цим Путін заявив, що договір «визначає взаємні союзницькі зобов’язання щодо забезпечення оборони, захисту суверенітету, незалежності й конституційного ладу Росії і Білорусі, цілісності й недоторканності території та зовнішнього кордону Союзної держави, причому із залученням усіх наявних сил і засобів». Він зазначив, що йдеться, зокрема, і про російську тактичну ядерну зброю.

За підсумками засідання Лукашенко також попросив Путіна розмістити на території Білорусі ракетну систему «Орєшнік». Російський президент відповів, що це стане можливим у другій половині 2025 року. «До цього часу, за нашими попередніми розрахунками, ми налагодимо їхній серійний випуск», – заявив Путін. Він зазначив, що системи «Орєшнік» входитимуть до комплексу Ракетних військ стратегічного призначення Росії, але визначення об’єктів для ураження «залишатиметься за військово-політичним керівництвом республіки Білорусь».

Росія цього року підписала договір про стратегічне партнерство – фактично про військовий союз – із Північною Кореєю. Він набув чинності днями після обміну ратифікаційними грамотами у Москві.

Готується підписання ще одного договору про стратегічне партнерство – між Росією й Іраном Він має бути підписаний у ході візиту іранського президента до Москви, дата якого поки невідома.

ОВА: російська армія вдарила по Кривому Рогу, загинув чоловік, є поранені

Російські війська атакували Кривий Ріг, заявив голова Дніпропетровської обласної військової адміністрації Сергій Лисак 6 грудня.

«Ворог поцілив по Кривому Рогу. За попередніми даними, пошкоджена адмінбудівля», – заявив він.

Згодом Лисак повідомив про загиблого, серед постраждалих шестирічна дитина:

«Хлопчик в лікарні в стані середньої тяжкості».

Читайте також: Через зрив опалювального сезону у Кривому Розі відкрили кримінальне провадження – Кулеба

Невдовзі кількість загиблих зросла до двох. Відомо, попередньо про вісьмох постраждалих, з них половина госпіталізовані в стані середньої тяжкості.

«Одна людина не виходить на зв’язок. Рятувальники обстежують потрощену будівлю», – додав Лисак.

Раніше Повітряні сили попереджали про рух ракети в напрямку Кривого Рогу.

Російські військові регулярно з різних видів озброєння – ударними БПЛА, ракетами, КАБами, РСЗВ – атакують українські регіони, зокрема завдають ударів і по Кривому Рогу.

Керівництво Росії заперечує, що російська армія під час повномасштабної війни завдає цілеспрямованих ударів по цивільній інфраструктурі міст і сіл України, убиваючи цивільне населення і руйнуючи лікарні, школи, дитячі садочки, об’єкти енергетики та водозабезпечення.

Херсонщина: ще шестеро людей поранені через удари російських БПЛА

Російська армія атакувала цивільних у Білозерській громаді, повідомила Херсонська обласна військова адміністрація 6 грудня.

ОВА уточнює, що близько 15:15 російські військові скинули вибухівку з дрона на цивільне авто.

«Двох жінок та двох чоловіків з вибуховими та черепно-мозковими травмами доправили до лікарні. Медики їх дообстежують. Ще одній жінці, 33 років, бригада «екстренки» надала допомогу на місці. Від госпіталізації вона відмовилась», – йдеться в повідомленні.

Згодом ОВА повідомила про поранення 19-річного чоловіка в Центральному районі Херсона через удар російського безпілотника – в нього черепно-мозкова травма, контузія та уламкове поранення обличчя і ноги. Нині він у лікарні, де йому надають медичну допомогу.

Держдума Росії пропонує карати іноземців за «допомогу противнику» на 10-15 років колонії

Комітет Держдуми Росії з держбудівництва і законодавства до другого читання законопроєкту про посилення покарання за збройний заколот схвалив ініціативу щодо запровадження кримінальної відповідальності за «допомогу противнику» в діяльності проти безпеки РФ.

Як повідомляє російська служба Радіо Свобода, поправка встановлює відповідальність за «сприяння противнику» для іноземних громадян і осіб без громадянства, які перебувають на території Росії. За фінансову, матеріально-технічну, консультаційну чи іншу допомогу в діяльності, свідомо спрямованій проти російської безпеки, загрожує позбавлення волі терміном від 10 до 15 років.

«Противником» у законопроєкті названа «іноземна держава, міжнародна чи іноземна організація, які безпосередньо протистоять Російській Федерації у збройному конфлікті, воєнних діях чи інших діях із застосуванням озброєння й військової техніки».

Лукашенко попросив розмістити в Білорусі систему «Орешник»: Путін погодився

Олександр Лукашенко звернувся до президента РФ Володимира Путіна з проханням розмістити на території країни російську систему «Орешник».

На думку Лукашенка, «таке рішення посилило б оборону як Союзної держави в умовах «зростаючої загрози з боку Заходу», так і білоруської території», пишуть місцеві ЗМІ.

Путін відповів, що «вважає можливим розміщення «Орешника» на території Білорусі у другій половині 2025 року».

За словами глави Кремля, «об’єкти ураження «Орешником» з території Білорусі у «ймовірного противника» визначатиме військово-політичне керівництво Мінська».

21 листопада Росія завдала удару по українському місту Дніпро, як заявив президент Володимир Путін, новою ракетою під назвою «Орешник». Путін заявив, що цей удар був здійснений у відповідь на використання Києвом ракет дальнього радіусу дії, що постачаються Заходом, для атаки цілей в глибині Росії після отримання довгоочікуваного дозволу від Сполучених Штатів.

Обличчя українських захисників: фоторепортаж до дня Збройних сил України

6 грудня українці відзначають День Збройних сил України. Саме в цей день в 1991 році український парламент ухвалив закон «Про Збройні сили України». Закон визначає ЗСУ як «військове формування, на яке, відповідно до Конституції України, покладається обов'язок обороняти Україну, захист її суверенітету, територіальної цілісності і недоторканності».

ЗСУ складаються із Сухопутних та Десантно-штурмових військ, Сил спеціальних операцій, Повітряних та Військово-морських сил. Окрім основних родів військ, до складу ЗСУ входять підрозділи Територіальної оборони, Військова служба правопорядку, Медична, Капеланська, Юридична та Соціально-психологічна служби.

День Збройних сил України набув особливого значення у 2014 році – після початку агресії Росії, кажуть бійці, і став всенародним визначним днем в умовах повномасштабного вторгнення Росії.

ЗСУ своїм затятим спротивом, оригінальними несиметричними діями, успіхом на фронті здивували весь світ і зруйнували міф про непереможність російської армії.

Історії тих, хто боронить Україну, дивіться у фоторепортажі.

Розслідування ЗМІ: спецслужби Угорщини стежили за чиновниками Євросоюзу в Будапешті

Спецслужби Угорщини стежили за чиновниками Євросоюзу, коли ті приїздили до Будапешту, обшукували їхні готельні номери та прослуховували телефонні розмови – таких висновків дійшло розслідування, яке спільно провели журналісти бельгійської газети De Tijd та угорський розслідувальний центр Direkt36.

За твердженням розслідувачів, угорське Інформаційне бюро – аналог служб зовнішньої розвідки – вело спостереження за співробітниками Європейського бюро боротьби з шахрайством (OLAF). Зокрема, у 2015-2017 роках агенти Інформаційного бюро вели зовнішнє спостереження за автомобілями співробітниками OLAF та прослуховували їх.

Європейське відомство боротьби з шахрайством тоді цікавилося діяльністю угорської компанії Elios, власником якої є зять прем’єр-міністра країни Віктора Орбана Іштван Тіборч. Elios отримувала державні замовлення на будівництво та міську інфраструктуру, від освітлення до транспорту.

Зараз йдеться про допомогу Україні після інавгурації Трампа – Мережко про візит Єрмака до США

Очільник Офісу президента України Андрій Єрмак провів зустрічі з командою обраного президента США Дональда Трампа, а також мав розмови з представниками Білого дому та обох палат і партій Конгресу, повідомила пресслужба ОП 6 грудня.

Олександр Мережко, голова парламентського комітету з питань зовнішньої політики та міжпарламентського співробітництва, народний депутат, «Слуга народу» в інтерв’ю програмі «Свобода.Ранок» розповів, що знає про візит, «безпосередній діалог» та «джентельменську домовленість».

Генштаб про ситуацію на фронті: найактивніше війська РФ діють на Покровському і Курахівському напрямках

Ситуація на фронті залишається напруженою, кількість бойових зіткнень від початку доби склала 119, повідомив у зведенні станом на 16:00 6 грудня Генеральний штаб Збройних сил України. Як зауважили в Генштабі, найактивніше російські сили діють на Покровському і Курахівському напрямках, як і в інші дні останнім часом.

«На Покровському напрямку… впродовж дня агресор здійснив 32 атаки в районах Миролюбівки, Променю, Лисівки, Жовтого і Чумацького. Сили оборони стримують натиск і відбили 21 атаку противника, 11 боєзіткнень триває. Напружена ситуація і на Курахівському напрямку, де від початку доби противник 30 разів атакував наші підрозділи. Намагався просунутися поблизу Старих Тернів, Зорі, Сонцівки, Курахового, Дачного і Дальнього, на даний час тривають бої у 11 локаціях», – йдеться в повідомленні.

Бойові зіткнення також зафіксовані на Харківському, Куп’янському, Лиманському, Краматорському, Торецькому, Времівському, Оріхівському, Придніпровському напрямках і на Курщині в РФ, повідомили в командуванні.

Армія РФ майже відрізала підходи до Курахового: під загрозою траса Донецьк – Запоріжжя

У ніч проти 6 грудня DeepState розповів про чергові просування армії Росії в і навколо Курахового – найтривожнішим із них виглядає окупація агресором села Старі Терни на північному березі Курахівського водосховища.

Тепер російським військам залишається близько 1,5 кілометра на південь до перерізання єдиної траси Донецьк – Запоріжжя, що залишилася, яка веде в Курахово зі сходу.

Раніше DeepState припускав, що після окупації Курахового і Великої Новосілки Росія зможе перекинути сили, що звільнилися, для штурму Покровська.

Генштаб вранці 6 грудня повідомив про 50 атак армії РФ на Курахівському і 37 атак на Времівському напрямках на південь від Курахового за добу.

Зеленський провів розмову з прем’єр-міністром Італії: йшлося про новий пакет допомоги і ППО

Прем’єр-міністр Італії Джорджа Мелоні 6 грудня під час телефонної розмови із президентом Володимиром Зеленським запевнила у всебічній «360-градусній підтримці» України, пишуть місцеві ЗМІ.

Під час розмови із Зеленським італійська прем’єр-міністерка «знову наголосила на 360-градусній підтримці, яку Італія забезпечує і забезпечуватиме надалі Україні та українському народу з метою побудови справедливого миру», йдеться у заяві.

Відомо також, що «лідери обмінялися думками щодо майбутніх дипломатичних ініціатив, у тому числі з огляду на засідання Європейської Ради 19-20 грудня».

Також Мелоні нагадала президенту про зобов’язання Італії організувати конференцію із відновлення України у Римі наступного року.

Зеленський у телеграмі повідомив, що під час телефонної розмови з Мелоні обговорив прискорення передачі чергового, десятого пакета допомоги Україні.

Прокуратура передала до суду справу проти Пушиліна щодо мобілізації на окупованих територіях

Донецька обласна прокуратура спрямувала до суду ще одну справу проти ватажка угруповання «ДНР» Дениса Пушиліна – про це відомство заявило 6 грудня.

Справу кваліфікували за статтею про порушення законів та звичаїв війни за попередньою змовою групою осіб.

Як повідомляє прокуратура, 19 лютого 2022 року фігурант вступив у змову з керівництвом Росії «з метою ведення агресивної війни проти України» і оголосив загальну мобілізацію на окупованій російськими військами території Донецької області:

«Виконуючи вказівки кремля, очільник псевдодержавного утворення підписав низку юридично нікчемних «указів». При цьому заради збільшення чисельності окупаційних військ обвинувачений змінив граничний вік призовників з 55 до 65 років».

Читайте також: «Законні цілі для ЗСУ»: як відбувається перший призов до армії РФ в окупації

Відомство стверджує, що внаслідок цього учасники незаконних збройних угруповань у складі регулярної армії Росії здійснили повномасштабне вторгнення в Україну. Зокрема, представники угруповання «ДНР» залякують громадян України кримінальною відповідальністю за відмову воювати на боці Росії.

Ці дії порушують положення Женевської Конвенції про захист цивільного населення під час війни від 12 серпня 1949 року, а також статтю 23 Гаазької конвенції про закони та звичаї війни на суходолі від 18 жовтня 1907 року, зазначає прокуратура.

У грудні 2023 року український суд заочно засудив призначеного Кремлем ватажка угруповання «ДНР» Дениса Пушиліна до 15 років позбавлення волі з конфіскацією майна у справі про посягання на територіальну цілісність і недоторканність України та колабораційну діяльність.

У Нікополі рятувальники потрапили під обстріл, пошкоджений пожежний автомобіль – ДСНС

У Нікополі Дніпропетровської області рятувальники потрапили під повторний російський обстріл – пошкоджений пожежний автомобіль, повідомляє Державна служба з надзвичайних ситуацій.

«Сьогодні російські війська знову обстріляли місто, внаслідок чого зайнявся житловий будинок. Під час ліквідації пожежі ворог підступно атакував рятувальників. Пошкоджений пожежно-рятувальний автомобіль», – зазначили у ДСНС.

Відомо також, що надзвичайники встигли сховатися в укриття, ніхто не постраждав.

БІЛЬШЕ

XS
SM
MD
LG