Доступність посилання

ТОП новини
Боєць 24-ї бригади веде вогонь із 152-мм гаубиці по російських позиціях біля Часового Яру. 18 листопада 2024 року
Боєць 24-ї бригади веде вогонь із 152-мм гаубиці по російських позиціях біля Часового Яру. 18 листопада 2024 року

Live Війна Росії проти України. Відсіч. Усі новини на цей час

Від 24 лютого 2022 року триває повномасштабна агресія Росії проти України. Російська армія, не досягнувши на початку вторгнення заявлених Кремлем цілей, веде головні бойові дії на Донбасі, півдні України, Харківщині, а також щоденно обстрілює українські міста, руйнує інфраструктуру, убиває цивільних

Зеленський передав Силам оборони першу партію новітніх ракет-дронів «Пекло»

Президент Володимир Зеленський у День Збройних сил передав Силам оборони України першу партію новітніх ракет-дронів «Пекло».

«Дрон-ракета «Пекло». Наша, українська зброя, яка вже має підтверджене бойове застосування. Сьогодні передали першу партію нашим Силам оборони. Тепер завдання – нарощувати виробництво та застосування. Дякую кожному й кожній, хто залучений до нашого оборонного виробництва, чий внесок допомагає Україні битися», – зазначив глава держави у телеграмі.

Відомо, що ракета-дрон має дальність ураження 700 км та швидкість 700 км на годину.

Обвал рубля: економіка Росії продовжує втрачати стійкість

Чи відчувають пересічні російські громадяни, як на їхнє життя впливає ведення Росією війни проти України?

Якщо ви російський пенсіонер, який живе на обмежений дохід, досить важко боротися зі стрімким зростанням цін на основні продукти харчування, такі як яйця, картопля чи масло. Тепер додайте до списку турбот падіння рубля до небачених за багато років мінімумів.

«Коли я бачу ці ціни, у мене очі розбігаються», – сказав один вчитель історії на пенсії, який живе в Санкт-Петербурзі і намагається прожити на щомісячну пенсію в 19 100 рублів (187 доларів). «Що відбувається? Ціни ростуть абсолютно на все».

«Ввічливі слова мені, звичайно, не допомагають», – сказала 72-річна жінка Російській службі Радіо Свобода. Вона попросила не називати її імені, щоб уникнути переслідувань з боку поліції. «Мені доводиться жартувати про це, щоб вгамувати свій гнів», – додала вона.

Чи вплинули санкції на економіку Росії?

Майже через три роки після повномасштабного вторгнення РФ в Україну російська економіка не виправдала очікувань і прогнозів експертів, які передбачали, що вона буде підірвана широкими західними санкціями, запровадженими у відповідь на військову агресію Москви.

За даними Міжнародного валютного фонду (МВФ), валовий внутрішній продукт у Росії цього року зросте на 3,6% завдяки потоку державних видатків, які ставлять війну понад усе, що є пріоритетом.

Але шалені темпи видатків загрожують перегрівом економіки. Намагаючись впоратися із інфляцією, що перевищує 8 відсотків, Центральний банк вже підвищив облікову ставку і може підвищити її ще більше в найближчі тижні. Це, в свою чергу, призвело до зростання вартості житлової іпотеки, не кажучи вже про кредити для бізнесу, що викликало гучні нарікання з боку бізнес-лідерів.

Тепер з'явився ще один симптом дедалі більш нездорової економіки: падіння російської валюти до рівня, якого не було з березня 2022 року, через кілька тижнів після того, як Москва почала вторгнення в Україну.

Станом на 5 грудня рубль коштував 103 за долар США. Це нижче від 85 у вересні, але вище від найнижчого нещодавнього рівня – 113, якого він досяг в останні дні листопада.

Швеція й Данія закуповують понад 200 бронемашин CV90. З них 40 – для України

Швеція та Данія підписали контракти зі шведським виробником військової техніки BAE Systems Hägglunds на закупівлю 205 бойових бронемашин CV90 для власних запасів й надання частини з них Україні, повідомив уряд Швеції 6 грудня.

Згідно з контрактами на загальну суму близько 2,5 мільярда доларів, Данія придбає 115 нових машин CV90 35MkIIIC, тоді як Швеція закупить 50 БМП.

Водночас уряди двох країн спільно профінансують закупівлю 40 нових машин для України.

Контракти з BAE Systems Hägglunds будуть профінансовані коштами, наданими раніше Швецією і Данією.

Читайте також: Фінляндія надасть Україні пакет оборонної допомоги на 25 мільйонів євро

«Ці інвестиції дозволять збільшити кількість шведських бойових машин, щоб зробити Європу, а особливо Україну, безпечнішою», – заявив міністр оборони Швеції Пал Йонсон.

Теперішні контракти були укладені в рамках тристоронньої рамкової угоди між Організацією закупівель і матеріально-технічного забезпечення Міністерства оборони Данії (DALO) і Управлінням матеріально-технічного забезпечення Швеції (FMV) щодо розширення закупівель нових бойових машин CV9035MkIIIC для обох країн, повідомляє European Defence Review.

Контракти також передбачають надання запчастин, підтримки, логістики та навчання.

Наприкінці листопада лідери Данії, Естонії, Фінляндії, Латвії, Норвегії, Польщі, Швеції та Фінляндії пообіцяли посилити підтримку України, в тому числі надати більше боєприпасів.

Начальника Нацакадемії сухопутних військ звільнять через скарги курсантів – Міноборони

Начальника Національної академії сухопутних військ імені гетьмана Петра Сагайдачного Павла Ткачука буде звільнено через скарги курсантів, повідомив під час запитань до уряду у Верховній Раді перший заступник міністра оборони Іван Гаврилюк.

«Що стосується Ткачука – рішення щодо нього вже ухвалене. Він у найкоротший час буде звільнений», – заявив Гаврилюк.

Генерал-лейтенант Павло Ткачук є начальником Національної академії сухопутних військ імені гетьмана Петра Сагайдачного з 2002 року. У 2010 він був депутатом Львівської міськради від «Партії регіонів», а у 2013 році став позафракційним. На місцевих виборах у 2020 році Павло Ткачук пройшов до Львівської обласної ради як висуванець «Слуги народу».

Раніше стало відомо, що новим командиром 93-ї окремої механізованої бригади «Холодний Яр» став 27-річний Шаміль Крутков. Попередній комбриг полковник Павло Паліса був призначений заступником очільника Офісу президента Андрія Єрмака.

СБУ повідомило про підозру головреду ТРК «Крим» за російську пропаганду на окупованому півдні

Українські правоохоронці повідомили про підозру головній редакторці російської телерадіокомпанії «Крим», повідомляє пресслужба СБУ.

Як стверджується, фігурантка займається створенням деструктивного контенту для «зомбування» українців в окупації, а також допомагає Росії здійснювати інформаційні диверсії проти України.

За даними джерел проєкту Радіо Свобода Крим.Реалії, йдеться про Даріму Сафонову. Вона походить із російського Калінінграда і до анексії Криму працювала кореспондентом «Телекомпанії «Україна».

Посаду головного редактора ТРК «Крим» Сафонова зайняла у 2019 році. Як повідомили в СБУ, навесні 2022 року вона очолила запуск проєкта новин «Херсон24», який Росія транслює на території окупованої частини Херсонської області.

Читайте також: РФ відкриває «мовні центри» в окупації, бо «люди не готові відмовлятися від української»

«Пропагандистка керувала процесом підготовки сюжетів та програм, в яких виправдовувалась тимчасова окупація нашої держави й дискредитувалися українські захисники. Крім того, вона публічно підтримує війну РФ проти України та поширює кремлівські наративи у своїх соцмережах», – йдеться в повідомленні.

На підставі зібраних доказів фігурантці повідомили про підозру за двома статтями КК України: «здійснення інформаційної діяльності у співпраці з державою-агресором» та «виправдання збройної агресії РФ проти України».

За даними СБУ, Сафонова перебуває на тимчасово окупованій території Криму, «тривають комплексні заходи для притягнення її до відповідальності за вчинені злочини».

Сирський окреслив головні завдання для ЗСУ на Курському напрямку

Головнокомандувач ЗСУ Олександр Сирський окреслив головні завдання для українських військ на Курському напрямку.

«Зараз наша головна задача – посилити стійкість оборони, завдати ворогу максимальних втрат, підготувати резерви, забезпечити безперебійну подачу в частини і підрозділи боєприпасів та інших матеріально-технічних засобів», – розповів він.

За словами генерала, «робота, як на пунктах управління, так і безпосередньо на полі бою, триває практично в цілодобовому режимі».

Американський Інститут вивчення війни у своєму звіті за 17 листопада констатував, що російська армія, ймовірно, зосередиться взимку 2024-2025 років на захопленні прифронтових українських міст і на міських боях.

Як пише проєкт Радіо Свобода Донбас.Реалії, головною битвою зими, очевидно, стане битва за Покровськ, до якого армія РФ підходить з півдня і південного сходу.

  • «Можна було виходити на дипломатичне розв'язання ще два роки тому і уникнути втрат»
  • «Як нам змиритися з тим, що повернути втрачені території буде дуже важко»
  • «Дипломатичні переговори без відповідної підтримки всього силового блоку держави – це небезпечно»
  • «Повертати дипломатичним шляхом окуповане допоки Путін при владі, неможливо».

Україна не має спроможностей і ресурсів, щоб у військовий спосіб повернути всі окуповані території. Тому для відновлення територіальної цілісності Україна треба шукати дипломатичні рішення, заявив президент Володимир Зеленський. Але ці дипломатичні кроки, каже Зеленський, можна буде розглядати лише коли Україна матиме «досить сильні» позиції. Це потрібно для того, щоб Росія не змогла почати нову агресію проти України.

  • Чи може Україна повернути окуповані території дипломатичним шляхом?
  • Чи піде на такі перемовини Росія?
  • Як це може вплинути на життя людей в окупації?

Різн івідповіді на ці запитання зібрав проєкт Радіо Свобода «Новини Приазовʼя».

Влада Херсонської громади повідомляє про поранених через російські атаки

Двоє поранених внаслідок ранкових російських обстрілів звернулися по допомогу, повідомив голова Херсонської міської військової адміністрції Роман Мрочко 6 грудня.

За його словами, серед постраждалих – 16-річний хлопець:

«Близько 11.30 він потрапив під ворожий обстріл у передмісті Херсона і отримав контузію та мінно-вибухову травму. Наразі лікарі дообстежують постраждалого».

Крім того, внаслідок атаки з дрона в Антонівці 46-річний чоловік зазнав мінно-вибухової травми та уламкових поранень. Він сам звернувся до лікарів.

Читайте також: Сили РФ обстріляли Білозерку на Херсонщині, постраждала жінка – ОВА

Вранці Херсонська МВА повідомляла про госпіталізацію 62-річної медсестри з мінно-вибуховою травмою та уламковими пораненнями. Вона також потрапила під удар російського дрона в Антонівці.

Російські військові регулярно з різних видів озброєння – ударними БПЛА, ракетами, КАБами, РСЗВ – атакують українські регіони.

Керівництво Росії заперечує, що російська армія під час повномасштабної війни завдає цілеспрямованих ударів по цивільній інфраструктурі міст і сіл України, убиваючи цивільне населення і руйнуючи лікарні, школи, дитячі садочки, об’єкти енергетики та водозабезпечення.

Українська влада і міжнародні організації кваліфікують ці удари як воєнні злочини Російської Федерації і наголошують, що вони носять цілеспрямований характер.

У МЗС Китаю зробили заяву щодо поновлення переговорів України і Росії

Міжнародна спільнота має допомогти створити умови для поновлення переговорів України та РФ. Зокрема, необхідна демонстрація «позитивної енергії», йдеться у заяві речника Міністерства закордонних справ КНР Лінь Цзяня.

«На наше переконання, єдиним можливим шляхом врегулювання «кризи» (так у Китаї називають війну в Україні – ред.) є діалог та переговори, тому міжнародна спільнота має допомогти створити умови для поновлення прямих переговорів між двома сторонами конфлікту», - зазначив він.

За його словами, «для врегулювання агресії РФ в Україні всі великі держави повинні продемонструвати «позитивну енергію».

«Лише коли всі великі держави продемонструють позитивну енергію, ми зможемо побачити надію на швидке припинення вогню», – констатував Лінь.

Через зрив опалювального сезону у Кривому Розі відкрили кримінальне провадження – Кулеба

За фактом зриву опалювального сезону у Кривому Розі відкрито кримінальне провадження, повідомив віцепрем’єр-міністр з відновлення України, міністр розвитку громад та територій Олексій Кулеба.

«У фокусі й місто Кривий Ріг. Там тривають ремонтні роботи для ліквідації аварій на тепломережах. Наразі опалення отримують 1513 будинків», – написав він.

За його даними, без тепла залишаються 443 житлових будинків, з них 245 опалення не подавалось з початку опалювального сезону, а 198 тимчасово відключені для усунення втрат теплоносія.

«Безперервно працює Штаб з ліквідації наслідків аварії на тепломережах», – повідомив міністр.

«Білоруський гаюн»: у Білорусь знову залетіли російські дрони

У ніч з 5 на 6 грудня зафіксовано щонайменше 10 заходів російських дронів-камікадзе типу «Шахед» до Білорусі, повідомив моніторинговий проєкт «Білоруський гаюн».

Дрони знову заходили до Білорусі з Росії, вже традиційно проходили «білоруським коридором» і рухалися у напрямку Гомеля, Лоєва та Мозиря.

Повітряні сили ЗСУ повідомили, що за ніч локаційно було втрачено в Білорусі два БПЛА.

МЗС закликає громадян України залишити Сирію через безпекову ситуацію

У зв’язку із погіршенням безпекової ситуації, посольство України в Лівані наполегливо рекомендує громадянам України утриматися від будь-яких поїздок до Сирії, а тим, хто продовжує перебувати в цій країні, – залишити її територію, йдеться на сайті Міністерства закордонних справ України 6 грудня.

Тим громадянам, які ухвалили рішення щодо продовження свого перебування на території Сирії, рекомендують уникати місць масового скупчення людей, не брати участі в акціях, демонстраціях, дотримуватися заходів безпеки та правил перебування іноземців у країні, не залишати місця свого проживання без крайньої необхідності, завжди мати при собі документи, які посвідчують особу, а також розглянути можливість скорочення строку свого перебування в країні.

У випадку потрапляння в надзвичайну ситуацію, виникненні загрози життю і здоров’ю, МЗС рекомендує невідкладно звертатися до посольства України в Ліванській Республіці.

Повстанці, очолювані ісламістським угрупованням «Хайят Тахрір аш-Шам», за останні кілька днів досягли значних успіхів, зокрема, захопили Алеппо, найбільше місто країни, а також 14 центральних сіл і містечок, і і наблизилися на 35 кілометрів до авіабази Хмеймім, яка перебуває під російським контролем. Сирія передала авіабазу Росії у 2015 році, коли Москва почала допомагати Дамаску змінити хід чотирирічної громадянської війни на свою користь.

Наступ повстанців розпочався 27 листопада. 30 листопада сирійські військові підтвердили, що повстанці увійшли в Алеппо.

У 2019 році Росія, Туреччина та Іран підписали угоду про заморожування конфлікту у Сирії на поточних позиціях. У конфлікті брали участь уряд президента Башара аль-Асада, підтримуваний Росією та Іраном проти сирійсько-курдських повстанців, яких підтримували США, а Туреччина надавала допомогу окремим повстанським групам. Американські військові все ще мають певну кількість військ в утримуваних курдами районах Сирії.

Бойові дії відбуваються на тлі побоювань ширшої війни на Близькому Сході.

У російської армії нині недостатньо ресурсу для наступу на Запоріжжя – Братчук

У російської армії наразі недостатньо ресурсу для масштабної операції на Запорізькому напрямку. При цьому, «основна увага ворога зараз зосереджена в напрямку Великої Новосілки і Времівського відтинку», розповів речник Української добровольчої армії «Південь» Сергій Братчук в ефірі Українського радіо.

«Росія намагається проводити величезне інформаційне супроводження цих тем (про свій ймовірний наступ – ред.), зокрема, по Запоріжжю і Херсонщині. Докладає чимало зусиль у цьому плані і масштабує події, які на сьогодні щодо цих населених пунктів, зокрема обласних центрів Херсон та Запоріжжя, просто не відбуваються. Але вони намагаються «вкидати» це перш за все у соціальні мережі, де вже й наші певні медіа розганяють цю ситуацію, що насправді не відповідає дійсності», – зазначив Братчук.

За його словами, якщо говорити про Запоріжжя і частину Запорізької області, частина якої окупована, то «звичайно, є певні рухи ворога».

«Ми говоримо про Роботинський напрямок, Оріхівський, Гуляйпільський. І не забуваємо про Велику Новосілку, яка є населеним пунктом Донецької області, але це межа фактично трьох регіонів – Дніпропетровщини та Запорізької області. І там зараз відбуваються дуже інтенсивні бої, ворог намагається просуватися у напрямку Великої Новосілки. Хоча є і приємні новини. Вони, можливо, не такі масштабні, однак вдалося відбити один із населених пунктів поблизу Новосілки, що, звичайно, покращило наше тактичне положення. І саме близькість цієї локації до Запорізької області, в тому числі й масштабується росіянами, що начебто це атака на саме Запоріжжя», – уточнив речник.

The Guardian: Білий дім обіцяє Україні сотні тисяч артснарядів, тисячі ракет і сотні одиниць бронетехніки

США обіцяють Україні нове озброєння до середини січня 2025 року. Планують надати «сотні тисяч артилерійських снарядів, тисячі ракет і сотні одиниць бронетехніки», пише The Guardian 6 грудня із посиланням на радника Білого дому з нацбезпеки Джейка Саллівана.

«Білий дім в останню хвилину розробив стратегію зміцнення військової позиції України, яка передбачає лавиноподібне надання військової допомоги та запровадження нових масштабних санкцій проти Росії, повідомив речник Ради національної безпеки», – йдеться у матеріалі.

Зазначено, що радник з питань національної безпеки Джейк Салліван зустрівся в четвер з головою Офісу президента України Андрієм Єрмаком. За підсумками зустрічі старший радник Байдена анонсував Україні цю допомогу.

США також обіцяють тренувати нові війська на полігонах за межами української території.

Це відбувається паралельно з майже остаточною домовленістю про надання 20 мільярдів доларів кредитів, які будуть забезпечені прибутками від заморожених російських активів.

Білий дім також анонсував «нові масштабні санкції проти Росії», додає видання.

ЗСУ стали найпершим і справжнім гарантом безпеки України – Зеленський

Сьогодні, 6 грудня, в Україні відзначають День Збройних сил (ЗСУ). Українські військовослужбовці стали «найпершим й справжнім гарантом безпеки нашої країни», зазначив президент Володимир Зеленський під час урочистого заходу з нагоди Дня ЗСУ.

«Дякую українському народу, кожному з вас. Кожному, хто кров’ю, сльозами та вогнем пише нову історію незалежної України. Пише всюди: і в Харкові, і в Сумах, і в Запоріжжі, і на Херсонщині. На важких напрямках, таких як Курахівський, Покровський, найгарячіших ділянках, де б’ється Україна – всі наші воїни. Разом Ви сила, разом Ви – Збройні сили України», – наголосив президент під час заходів біля стели «Батьківщина-Мати».

Як відзначив президент, «в українські історії є дві дати, які стоять поруч в календарі, але мають різний присмак та дві різні мудрості, що були засвоєні нашим народом – підписання Будапештського меморандуму (5 грудня) й День Збройних сил України (6 грудня)».

«Сьогодні ми точно розуміємо, що справжнім, найпершим, найдієвішим, найнадійнішим гарантом нашої безпеки є Збройні сили України», – додав він.

Президент Володимир Зеленський поклав квіти до Стіни пам’яті полеглих захисників України в російсько-українській війні. Пам’ять захисників також вшанували голова Верховної Ради Руслан Стефанчук та прем’єр-міністр Денис Шмигаль.

«Стою за...»: у Дніпрі відбулася акція вшанування загиблих військових ЗСУ

У Дніпрі, на Алеї героїв, відбулася акція «Стою за...», приурочена до Дня Збройних сил України. Учасники прийшли 6 грудня зі світлинами загиблих бійців ЗСУ, щоб вшанувати їхню памʼять, повідомляє кореспондентка Радіо Свобода.

Організаторка Анастасія Ткач, принесла портрети п'ятьох полеглих військових, яких знала особисто.

«Ваня Кійко – це особиста трагедія, оскільки я журналістка й брала в нього інтерв’ю. Йому було 20 років, позивний – Маніяк. Він загинув у лютому минулого року, його тіло певний час не могли забрати. 14 лютого – дівчата одягають гарні сукні, а я – їду з трояндами на могилу цього хлопця. Це найгірше, що може почувати журналіст, коли тобі кажуть, що твій герой – помирає», – розповіла Анастасія.

Сили РФ обстріляли Білозерку на Херсонщині, постраждала жінка – ОВА

На Херсонщині вночі війська РФ обстрілювали з артилерії селище Білозерка, є руйнування та постраждала, йдеться в повідомленні обласної військової адміністрації.

«Неспокійна ніч у Білозерці. Росіяни били з артилерії по населеному пункту. Внаслідок атаки пошкоджено житловий будинок. В оселі зруйновані дах та стіни, вибиті вікна й двері. Постраждала жінка. Вона отримала уламкові поранення руки та ноги», – кажуть у відомстві.

Російські військові регулярно з різних видів озброєння – ударними БПЛА, ракетами, КАБами, РСЗВ – атакують українські регіони.

Керівництво Росії заперечує, що російська армія під час повномасштабної війни завдає цілеспрямованих ударів по цивільній інфраструктурі міст і сіл України, убиваючи цивільне населення і руйнуючи лікарні, школи, дитячі садочки, об’єкти енергетики та водозабезпечення.

Українська влада і міжнародні організації кваліфікують ці удари як воєнні злочини Російської Федерації і наголошують, що вони носять цілеспрямований характер.

Крим: у Керчі пролунали вибухи в районі суднобудівного заводу – медіа

В окупованій Росією Керчі пролунали вибухи в районі суднобудівного заводу, пишуть місцеві телеграм-канали.

«У Керчі гуркоче в районі суднобудівного заводу «Залив» і якусь заграву видно в Аршинцевому», - йдеться в повідомленні телеграм-каналу «Крымский ветер».

Пізніше повідомили, що «у Керченській протоці здійснюють прорив українські морські дрони, російські військові намагаються їх знищити з моря, з берега і з повітря».

Також за даними моніторингової групи «Крымского ветра», поряд із Керченським мостом начебто працює джерело РЕБ.

«Дані системи AIS спотворені. Місцеперебування суден визначається нібито на суходолі, причому вони збираються в характерний «хоровод», – йдеться у повідомленні.

У звіті Міноборони РФ йдеться про «знищення в акваторії Чорного моря двох морських дронів, що прямували до Кримського півострова».

Редакція Радіо Свобода наразі не має можливості перевірити цю інформацію з незалежних джерел через окупацію Криму Росією.

Починаючи з серпня 2022 року, в Криму майже щодня чути звуки вибухів. Російська влада пояснює це стріляниною по «українських безпілотниках», «роботою ППО» чи навчаннями військових РФ. Підконтрольний РФ очільник Криму Сергій Аксьонов називав безпілотники «основною загрозою» для Криму.

На Київщині внаслідок падіння уламків дронів пошкоджені приватні будинки і гараж – влада

У Київській області внаслідок падіння уламків збитих російських безпілотників пошкоджені вісім приватних будинків, йдеться у повідомленні голови Київської обласної військової адміністрації Руслана Кравченка.

«Ще одна неспокійна ніч для Київщини. Ворог атакував нашу область БПЛА. В регіоні працювали сили ППО. Є збиті цілі. Постраждалі відсутні. Влучань в об’єкти критичної чи житлової інфраструктури не допущено. Внаслідок падіння уламків збитих ворожих цілей у двох районах Київщини пошкоджено 8 приватних будинків, гаражне приміщення та господарську будівлю. В будинках вибиті двері та вікна, пошкоджені фасади та покрівлі», – написав Кравченко.

За його словами, оперативні служби продовжують фіксацію наслідків нічної атаки.

Кравченко також зазначив, що всім власникам пошкоджених будинків буде надана необхідна допомога у відновленні.

Раніше міський голова Києва Віталій Кличко повідомив, що у Голосіївському районі столиці, на проїжджій частині, виявили уламки збитого БПЛА. Про постраждалих не повідомлялося.

Водночас українські військові в ніч на 6 грудня збили 32 ударні безпілотники, які запустила Росія, ще 16 – «локаційно втрачений», а два – полетіли у напрямку Білорусі, повідомили у Повітряних силах ЗСУ.

Російські військові регулярно з різних видів озброєння – ударними БПЛА, ракетами, КАБами, РСЗВ – атакують українські регіони.

Керівництво Росії заперечує, що російська армія під час повномасштабної війни завдає цілеспрямованих ударів по цивільній інфраструктурі міст і сіл України, убиваючи цивільне населення і руйнуючи лікарні, школи, дитячі садочки, об’єкти енергетики та водозабезпечення.

Українська влада і міжнародні організації кваліфікують ці удари як воєнні злочини Російської Федерації і наголошують, що вони носять цілеспрямований характер.

Що відомо про переговори Єрмака з командою Трампа? Які шанси зупинити війну?

  • «Джентельменська домовленість» Єрмака в США

Керівник Офісу президента України Андрій Єрмак зустрівся із представниками команди обраного президента США Дональда Трампа.

Єрмак тримає в секреті прізвища тих, з ким зустрічався.

Тим часом в ЗМІ обговорюють, який із можливих мирних планів таки ляже на переговорний стіл під час обіцяних Трампом кроків до завершення війни.

Який обере Україна?

«Золоте заслання» Зеленського до Лондона. Що?

Наратив про так зване «золоте заслання» президента України Володимира Зеленського до Лондона після настання перемир’я і провденення нових виборів є російською інформаційно-психологічною спецоперацією, заявляє голова комітету Верховної Ради з питань зовнішньої політики та міжпарламентського співробітництва Олександр Мережко.

Для чого російська пропаганда розганяє тезу, що Зеленський не хоче завершення війни, бо боїться виборів?

Про це і не тільки дивіться у програмі Свобода.Ранок:

БІЛЬШЕ

XS
SM
MD
LG