Доступність посилання

ТОП новини
Бійці бригади «Хижак» готують міномет до обстрілу російських позицій на передовій поблизу Торецька. 20 грудня 2024 року
Бійці бригади «Хижак» готують міномет до обстрілу російських позицій на передовій поблизу Торецька. 20 грудня 2024 року

Live Війна Росії проти України. Відсіч. Усі новини на цей час

Від 24 лютого 2022 року триває повномасштабна агресія Росії проти України. Російська армія, не досягнувши на початку вторгнення заявлених Кремлем цілей, веде головні бойові дії на Донбасі, півдні України, Харківщині, а також щоденно обстрілює українські міста, руйнує інфраструктуру, убиває цивільних

Кошта: з січня 2025 року ЄС планує надавати Україні щомісяця 1,5 млрд євро

Європейський Союз у грудні поточного року надасть Україні додаткові 4,2 млрд євро на підтримку бюджету, а з січня 2025 року Брюссель планує надавати щомісяця 1,5 млрд євро, заявив у Києві президент Європейської Ради Антоніу Кошта.

«Цього місяця Європейський союз надасть Україні додаткові 4,2 мільярда євро на підтримку бюджету України. Також, починаючи з наступного місяця, ми будемо надавати протягом усього року, щомісяця, 1,5 мільярда євро допомоги», – сказав Кошта на пресконференції в Києві після зустрічі з президентом України Володимиром Зеленським.

За його словами, ці кошти ЄС отримає від заморожених активів РФ, вони можуть бути також використані для військових цілей.

1 грудня з візитом в Україні перебувають президент Європейської ради Антоніу Кошта, верховний представник ЄС із закордонних справ Каллас, єврокомісар з питань розширення Марта Кос.

Депутати Європарламенту 22 жовтня на сесії в Страсбурзі погодили допомогу для України на 2025 рік у розмірі 35 мільярдів євро, яку збираються відшкодувати за рахунок прибутків від заморожених російських активів.

Зеленський про українські перспективи в НАТО: «Ілюзій немає»

Президент України Володимир Зеленський підтвердив, що на початку грудня відбудеться засідання на рівні міністрів закордонних справ країн НАТО. Про це він розповів, відповідаючи на запитання журналістів щодо того, чи скоро знову буде обговорюватись членство України в НАТО.

«Я не знаю, що там може бути. Вікно можливостей відкриється, вікно закриється. Вже стільки було цих вікон», – сказав він, додавши, що це буде не остання можливість розгляду цього питання.

Також президент України наголосив, що ілюзій в України бути не може.

«Є ті самі скептичні країни. І Сполучені Штати входять в список цього скепсису», – сказав Зеленський і додав, що не знає, чи буде президент Байден рекомендувати на розгляд питання.

«Наскільки мені відомо бачення держсекретаря Ентоні Блінкена – він більш позитивний в цьому питанні», – повідомив президент України.

Зеленський також зауважив, що не може бути запрошення до НАТО тільки частини країни, бо юридично російськими тимчасово окуповані землі Україна не визнає ніколи.

Антоніу Кошту українські журналісти запитали про новий пакет санкцій загалом, зокрема, уточнили про те, чи може офіційна Європа знайти шляхи остаточно припинити торгівлю із Російською Федерацією. Адже, не секрет, що у російських і північно-корейських ракет, якими цілять в українські міста, є значна частина європейських складових.

Антоніу Кошта наголосив, що європейські компанії не продають компоненти до Російської Федерації:

«Ці частини потрапляють туди з продажу третім країнам. І ось чому дуже складно керувати цими питаннями, бо треба об’єднання зусиль усього світу», – наголошує президент Євроради. І додає, що черговий, 15-ий пакет санкцій, якраз і покликаний протидіяти торгівлі через треті країни.

Зі свого боку, Володимир Зеленський запевнив, що все, що може робити українська сторона – документувати такі факти і складати списки компаній, продукція якої є серед складових смертельної зброї. Тому так важливо, аби пакет санкцій був затверджений найближчим часом, вважає він. І наголошує також на питанні тіньового танкерного флоту Путіна.

«Ми про це сьогодні говорили. Саме танкерний флот забезпечує Путіну найбільшу частину доходів на війну проти України», – каже Зеленський.

Антоніо Кошту наголосив на подальшій підтримці від європейської спільноти, нагадуючи, про підтримку Україну від перших днів війни. На питання іноземних видань, мовляв, чи готові ЄС збільшити частину допомоги Україні в разі, якщо нова адміністрація президента США свою частину допомоги вирішить скоротити, посадовець додав лише:

«Ми не можемо спекулювати майбутніми рішеннями адміністрації президента США. Я можу говорити тільки від імені ЄС: наша позиція чітка – ми будемо підтримувати Україну стільки, скільки потрібно».

1 грудня до Києва з неоголошеним візитом прибув Антоніу Кошта – новопризначений президент Європейської ради. Цей візит був у його перший офіційний день на посаді, що і сам посадовець називав це доволі символічним.

У день його візиту, окрім робочої зустрічі із президентом України Володимиром Зеленським, відбувся брифінг для преси в стінах Маріїнського палацу. І після недавнього коментаря для SkyNews – питання найбільше стосувались перспектив України в НАТО.

Посадовці змінилися, але курс Європи залишається незмінним – Зеленський про сьогоднішній візит представників ЄС

Президент України Володимир Зеленський після зустрічі з європейськими високопосадовцями заявив, що, попри кадрові зміни, курс Європи залишається незмінним, а безпека та справжній мир залишається пріоритетом.

«Важливо, що вони (європейські високопосадовці – ред.) прибули в Україну в перший же день початку своїх повноважень – це новий п’ятирічний термін роботи європейських інституцій, посадовці змінилися, але курс Європи залишається незмінним. Безпека та справжній мир для всіх на континенті – це головний пріоритет», – заявив він у своєму

За його словами, сьогодні на перемовинах обговорювались спільні можливості зміцнити ППО, реалізувати всі вже досягнуті домовленості в оборонній підтримці, а також детально обговорили, як наступного року можна досягти більше прогресу в перемовинах із ЄС щодо вступу України.

«Це дуже кропітка робота, і багато в ній нюансів, але найголовніше – готовність і наша, і партнерів якнайшвидше рухатись у перемовинах. Наступного року – піврічні головування Польщі та Данії у Євросоюзі, і ми маємо зробити якнайбільше, щоб європейський проєкт був реалізований і для України, і для Молдови, і для Балканських держав», – додав Зеленський.

1 грудня з візитом в Україні перебувають президент Європейської ради Антоніу Кошта, верховний представник ЄС із закордонних справ Каллас, єврокомісар з питань розширення Марта Кос.

27 листопада депутати Європарламенту затвердили новий склад Єврокомісії на чолі з Урсулою фон дер Ляєн – це буде другий термін на посаді президентки Єврокомісії.

Розвідка Британії проаналізувала ситуацію з Великою Новосілкою на Донеччині

На Донеччині російські війська стрімко просунулися до східного флангу Великої Новосілки, констатує Міноборони Британії з посиланням на свою розвідку.

Місто розташоване на лінії фронту з 2022 року і є опорою української лінії оборони.

У розвідці Британії зауважують, що Україна повернула частину території на південь від міста в рамках контрнаступу 2023 року, але Велика Новосілка стала вразливою для російських атак через втрату Вугледара, що за 30 км на схід, на початку жовтня 2024 року.

«Це уможливило просування російських військ у менш захищені райони на заході Донецької області. Російські війська наступають і загрожують основним логістичним шляхам до міста», – йдеться у повідомленні.

Націленість Кремля на охоплення Великої Новосілки з флангів підтверджують і аналітики американського Інституту вивчення війни (ISW) у звіті від 24 листопада.

«Російське військове командування, ймовірно, має намір продовжувати тиск на південно-західний і східний фланги Великої Новосілки, щоб змусити українські сили відійти з цього району, не проводячи фронтальних атак на саме поселення, демонструючи, як російські війська намагаються виявити та використати вразливі місця в українській обороні…. Російські війська наразі також загрожують українським наземним лініям зв’язку, які забезпечують українську оборону у Великій Новосілці», – зауважує ISW.

«Польська економіка виграла від напливу біженців з України». Експерти розвінчують міфи про українців

Біженці та український бізнес – теми, навколо яких найчастіше у Польщі створюють стереотипи і поширюють фейки. Після початку повномасштабного вторгнення Росії в Україну багато представників українського бізнесу почали освоювати польський ринок – відкривати у Польщі свої представництва, релокувати підприємства чи створювати компанії з нуля. Серед них – і воєнні біженці, які знайшли прихисток в країні.

На кінець вересня 2024-го, за даними Євростату, у країні перебуває близько 980 тисяч українських воєнних мігрантів. За даними експертів та проведених досліджень, українці посилили польську економіку, але водночас це породило певні стереотипи. Проєкт Радіо Свобода «Ти як?» дослідив тези, які найчастіше поширюються у польському суспільстві про українців. Які існують найпопулярніші міфи і як їх спростовують експерти? Читайте про це за лінком

Зеленський зустрівся з президентом Євроради: говорили про мир і підтримку України

У неділю, 1 грудня, президент України Володимир Зеленський у Києві зустрівся з президентом Європейської ради Антоніу Коштою.

«Радий вітати сьогодні в Україні – у перший же день роботи нового керівництва європейських інституцій – президента Європейської ради Антоніу Кошту», – повідомив Зеленський у телеграмі.

За його словами, з президентом Євроради обговорили «бачення європейських і глобальних справ – наявні проблеми та перспективи».

«Такий символічний початок роботи відображає головні пріоритети для всіх нас у Європі. Мир – це фундамент, і ми будемо робити все й надалі, щоб якнайшвидше закінчити цю війну, розв’язану Росією не тільки проти України, але й проти об’єднаної Європи, закінчити цю війну справедливо й посилити нашу Європу – інституції Євросоюзу та політику підтримки кожної європейської країни», – наголосив Зеленський.

Крім того, він подякував Кошту «за підтримку України з першого дня російського повномасштабного вторгнення».

У неділю, 1 грудня, президент Європейської ради Антоніу Кошта прибув до Києва 1 грудня. До Києва він приїхав у супроводі високого представника ЄС із закордонних справ і політики безпеки Каї Каллас і комісара з розширення Марти Кос.

Зеленський розповів, скільки ракет і авіабомб запустила Росія по Україні за тиждень

За тиждень сили РФ завдали 120 ударів ракетами і 500 – авіабомбами. Також для атак по Україні РФ застосувала майже 660 дронів, повідомив президент Володимир Зеленський.

«Цієї ночі (1 грудня – ред.) й цього тижня наші сили ППО, мобільні вогневі групи, усі підрозділи захисту неба працювали задля захисту українців від російського повітряного терору», – написав він.

Зеленський зазначив, що протягом ночі було збито понад 30 ударних безпілотників.

«Усього впродовж тижня Росія застосувала проти нас понад 500 керованих авіаційних бомб, майже 660 ударних дронів і близько 120 ракет різних типів», – розповів президент.

Він підкреслив, що «жодна країна світу не стикалася з подібними атаками щодня протягом такого довгого часу».

«Наша держава встояла, наші Збройні Сили продовжують битися з агресором, наші люди працюють задля сильної України, а наші партнери нас підтримують. І ми разом є силою, яка змусить Росію до справедливого миру та відновлення миру й безпеки у Європі. Дякую всім, хто це розуміє та підтримує нас», – запевнив Зеленський.

Російські військові регулярно з різних видів озброєння – ударними БПЛА, ракетами, КАБами, РСЗВ – атакують українські регіони.

Керівництво Росії заперечує, що російська армія під час повномасштабної війни завдає цілеспрямованих ударів по цивільній інфраструктурі міст і сіл України, убиваючи цивільне населення і руйнуючи лікарні, школи, дитячі садочки, об’єкти енергетики та водозабезпечення.

Українська влада і міжнародні організації кваліфікують ці удари як воєнні злочини Російської Федерації і наголошують, що вони носять цілеспрямований характер.

ГУР: Кремль відправив у відставку командувача свого угруповання в Сирії

У Головному управлінні розвідки Міністерства оборони України прокоментували становище російських військ в Сирії.

«Після трьох діб успішних наступальних дій протурецьких сил у Сирії російські війська зазнали значних втрат, деякі підрозділи держави-агресора перебувають в оточенні. Зниклими безвісти в Сирії значаться сотні московитів», – йдеться у повідомленні пресслужби ГУР.

Як поінформували в ГУР, «на тлі втрат і панічних настроїв російських військ на території Сирії Кремль відправив у відставку командувача свого угруповання в арабській республіці – генерала Серґєя Кісєля».

Українські розвідники кажуть, що «раніше Кісєль відзначився провальними для держави-агресора діями під час широкомасштабного вторгнення в Україну, за що теж був звільнений з посади, а потім відправлений у сирійське відрядження».

«Замінити Кісєля та допомогти режиму президента Сирії Башара Асада Москва надіслала іншого воєначальника – на територію арабської країни вже прибув генерал Алєксандр Чайко, який командував угрупованням російських військ у Сирії у 2017-2019 роках. На військово-морській базі у місті Тартус також з’явився командувач ВМФ РФ адмірал Алєксандр Моісєєв», – наголосили у ГУР.

У Росії наразі дану інформацію не коментували. Редакція Радіо Свобода не має можливості перевірити ці дані з незалежних джерел.

Росія пообіцяла направити режиму Башара Асада більше зброї, однак, аналітики ISW висловили сумнів, що РФ зможе надати більшу військову допомогу армії Сирії.

Російські військові літаки приєдналися до сирійських ВПС для бомбардування позицій повстанців у північно-західному місті Алеппо у Сирії, повідомляє агенція Reuters із посиланням на два сирійських військових джерела.

Повідомлення про атаки 30 листопада надійшли наступного дня після того, як ісламісти та їхні союзники, підтримувані Туреччиною, прорвалися до сирійського Алеппо.

Раніше сирійські військові підтвердили, що повстанці увійшли в Алеппо, але не було жодних підтверджень повітряних атак або участі російських військових літаків.

Речник Кремля Дмитро Пєсков заявив 29 листопада, що Росія розцінює дії повстанців як порушення суверенітету Сирії.

«Ми виступаємо за те, щоб сирійська влада якнайшвидше навела порядок і відновила конституційний лад», – сказав він.

Джерела повідомили Reuters, що Кремль пообіцяв Сирії додаткову військову допомогу, яка, як очікується, прибуде протягом двох-трьох днів.

На Чернігівщині дрон влучив у приватний будинок, постраждала жінка – Чаус

Російські військові атакували дронами Чернігівську область 1 грудня. Зруйновано будинок, постраждала жінка, розповів голова обласної військової адміністрації В’ячеслав Чаус.

«Сьогодні вночі (1 грудня – ред.) ворог вкотре запускав безпілотники. Внаслідок влучання «Шахеда», попередньо, зруйновано приватний будинок у громаді Прилуцького району», – розповів він.

За даними Чауса, «58-річна місцева мешканка встигла врятуватися з палаючої оселі, але отримала незначні опіки».

«На місці події працюють всі профільні служби», – зазначив голова ОВА.

Російські військові регулярно з різних видів озброєння – ударними БПЛА, ракетами, КАБами, РСЗВ – атакують українські регіони.

Керівництво Росії заперечує, що російська армія під час повномасштабної війни завдає цілеспрямованих ударів по цивільній інфраструктурі міст і сіл України, убиваючи цивільне населення і руйнуючи лікарні, школи, дитячі садочки, об’єкти енергетики та водозабезпечення.

Українська влада і міжнародні організації кваліфікують ці удари як воєнні злочини Російської Федерації і наголошують, що вони носять цілеспрямований характер.

У Бєлгородській області авіація Росії «впустила» кілька авіабомб – медіа

За день у Бєлгородській області російська авіація втратила одразу три ФАБ-250. В одному з випадків через НП довелося евакуювати людей, пише телеграм-канал ASTRA.

«Через падіння 250-кілограмової авіабомби в селі Бєлгородської області евакуювали 100 людей. Ще дві такі авіабомби впали того ж дня в регіоні, ніхто не постраждав», – йдеться в повідомленні.

Як з’ясувала ASTRA, через «позаштатне сходження» ФАБ-250 із російського літака в селі Козацьке Яковлевського міського округу 26 листопада евакуювали мешканців кількох вулиць, загалом – близько 100 людей.

Як повідомили ASTRA джерела в екстрених службах регіону, «авіабомба впала поруч із житловим будинком на вулиці Нова. Бомба не вибухнула, тому ніхто не постраждав. Наразі ФАБ уже вилучили, мешканці повернулися до своїх домівок».

Ще одну авіабомбу, за даними медіа, знайшли цього самого ж дня за кілька кілометрів від села Нікольське Бєлгородського району. Ще одну ФАБ 26 листопада «впустили» в хуторі Бистрий.

«В обох випадках постраждалих і пошкоджень немає», – запевняють у Telegram-каналі.

Влада: через падіння уламків збитих «Шахедів» є пошкодження у трьох районах Київщини

У Київській області тривога тривала понад 9 годин через атаку РФ у ніч проти 1 грудня, йдеться у повідомленні голови Київської ОВА Руслана Кравченка.

«Ворог не припиняє нічні атаки БПЛА на Київську область. Тривога тривала понад 9 годин. В області працювали сили ППО. Ворожі цілі знищено», – розповів голова ОВА.

За його даними, попри те, що постраждалих та влучань в об’єкти критичної чи житлової інфраструктури немає, через падіння уламків збитих дронів пошкодження є у трьох районах.

«Пошкоджені три приватні будинки, квартиру, три автомобілі та гаражне приміщення. У будинках вибиті вікна та двері, пошкоджено фасади та дахи», – зазначив Кравченко.

Крім того, уламки безпілотника спричинили пожежу в приватному гаражі в області.

«Знищено другий поверх будівлі, пошкоджено перший та два автомобілі. Пожежу ліквідовано о 06:43. Жертв і постраждалих немає», – додали рятувальники.

Російські військові регулярно з різних видів озброєння – ударними БПЛА, ракетами, КАБами, РСЗВ – атакують українські регіони.

Керівництво Росії заперечує, що російська армія під час повномасштабної війни завдає цілеспрямованих ударів по цивільній інфраструктурі міст і сіл України, убиваючи цивільне населення і руйнуючи лікарні, школи, дитячі садочки, об’єкти енергетики та водозабезпечення.

Українська влада і міжнародні організації кваліфікують ці удари як воєнні злочини Російської Федерації і наголошують, що вони носять цілеспрямований характер.

До Києва прибув президент Європейської ради

Президент Європейської ради Антоніу Кошта прибув до Києва 1 грудня.

«З першого дня війни ЄС виступає на боці України. З першого дня дії нашого мандата ми підтверджуємо нашу незмінну підтримку українського народу», – написав він у соцмережі твіттер.

Кошту зазначив, що до Києва він прибув у супроводі високого представника ЄС із закордонних справ і політики безпеки Каї Каллас і комісара з розширення Марти Кос.

Раніше, 28 листопада, прем’єр-міністр Денис Шмигаль та віцепрезидент Єврокомісії Валдіс Домбровскіс підписали Меморандум про взаєморозуміння щодо надання позики на 18,1 мільярда євро макрофінансової допомоги.

Експерти поставили під сумнів твердження Путіна, що «Орєшнік» неможливо збити

21 листопада вранці Росія завдала удару по району поблизу об’єкта оборонної промисловості в Дніпрі з експериментальної балістичної ракети середньої дальності «Орєшнік», як її назвали в РФ.

Того ж дня очільник Росії Володимир Путінзаявив, що гіперзвукову балістичну ракету «Орєшнік» не вдалося перехопити, бо нинішні засоби протиповітряної оборони (ППО), які існують у світі, не спроможні це зробити.

Однак такі твердження Путіна викликають сумніви. На це звертає увагу «Голос Америки». Читайте за лінком

РФ знову атакувала з дрону громадський транспорт у Херсоні: є загиблі і поранені – влада

Сили РФ другий день поспіль атакують громадський транспорт у Херсоні. Через обстріл 1 грудня троє людей загинуло, семеро зазнали поранень, повідомив голова обласної військової адміністрації Олександр Прокудін.

«Близько 8:15 російські військові атакували з БпЛА громадський транспорт у Дніпровському районі. На жаль, є загиблі та поранені», – розповів він.

Крім того, попередньо, за даними Прокудіна, «черговий терористичний удар ворога забрав життя трьох мирних жителів».

«Детальніша інформація уточнюється. Ще 7 херсонців зазнали поранень. Усіх потерпілих доправили до лікарні. Медики їх дообстежують та надають всю необхідну допомогу», – зазначив голова ОВА.

Раніше, 30 листопада, сили РФ скинули вибухівку на маршрутне таксі у Херсоні, йдеться в повідомленні обласної військової адміністрації. Внаслідок атаки постраждало четверо людей.

Російські військові регулярно з різних видів озброєння – ударними БПЛА, ракетами, КАБами, РСЗВ – атакують українські регіони.

Керівництво Росії заперечує, що російська армія під час повномасштабної війни завдає цілеспрямованих ударів по цивільній інфраструктурі міст і сіл України, убиваючи цивільне населення і руйнуючи лікарні, школи, дитячі садочки, об’єкти енергетики та водозабезпечення.

Українська влада і міжнародні організації кваліфікують ці удари як воєнні злочини Російської Федерації і наголошують, що вони носять цілеспрямований характер.

За минулу добу відбулось понад 220 бойових зіткнень – Генштаб ЗСУ

За минулу добу на фронті відбулося 224 бойових зіткнення, йдеться у ранковому зведенні Генерального штабу ЗСУ у неділю, 1 грудня.

«На Харківському напрямку ворог дев’ять разів намагався просунутись в районах Вовчанська, Козачої Лопані та Гоптівки. На Куп’янському напрямку за добу відбулося сім атак окупантів. Сили оборони відбивали штурмові дії противника неподалік Піщаного, Колісниківки, Лозової та Загризового», – йдеться у зведенні.

Відомо, що «на Лиманському напрямку ворог атакував 20 разів. Намагався просунутись уперед поблизу Греківки, Дружелюбівки, Новоєгорівки, Зарічного, Тернів та Торського».

Водночас, на Краматорському напрямку сили РФ здійснили 17 атак на позиції наших військ в районі населених пунктів Часів Яр, Предтечине та Ступочки.

«На Покровському напрямку українські захисники зупинили 47 штурмових і наступальних дій агресора в районах населених пунктів Миролюбівка, Промінь, Мирноград, Лисівка, Красний Яр, Даченське, Жовте, Чумацьке, Єлизаветівка та Новий Труд. Сили оборони за вчора відбили 54 атаки на Курахівському напрямку поблизу Сонцівки, Берестків, Зорі, Новодмитрівки, Курахового, Дачного, Дальнього, Катеринівки, Романівки, Антонівки, Ганівки, Єлизаветівки та Успенівки», – йдеться у ранковому зведенні Генштабу ЗСУ.

ОВА: зросла кількість постраждалих через ракетний удар РФ по Дніпропетровщині

У Дніпровському районі, який російські військові атакували ввечері 30 листопада, кількість постраждалих зросла до 24 людей, четверо загиблих, повідомив голова обласної військової адміністрації Сергій Лисак.

«За уточненою інформацією, через вчорашню атаку на Дніпровський район постраждали 24 людини. У лікарнях перебувають 18 потерпілих, стан сімох залишається важким», – зазначив він.

Лисак додав, що «вночі від російського терору потерпала Нікопольщина. Агресор з важкої артилерії обстріляв Червоногригорівську громаду. Наслідки уточнюються».

Раніше очільник Дніпропетровської обласної військової адміністрації Сергій Лисак інформував, що внаслідок атаки сталося три пожежі: зайнялися магазин, багатоквартирний та приватний будинки. Було відомо про 21 постраждалого.

«Вісім людей у тяжкому стані після атаки росіян на Дніпровський район. У них проникаючі поранення, пошкодження внутрішніх органів, переломи», – йдеться у дописі.

Серед поранених, за інформацією ОВА, одна дитина. 11-річний хлопчик в лікарні в стані середньої тяжкості.

Російські військові регулярно з різних видів озброєння – ударними БПЛА, ракетами, КАБами, РСЗВ – атакують українські регіони.

Керівництво Росії заперечує, що російська армія під час повномасштабної війни завдає цілеспрямованих ударів по цивільній інфраструктурі міст і сіл України, убиваючи цивільне населення і руйнуючи лікарні, школи, дитячі садочки, об’єкти енергетики та водозабезпечення.

Українська влада і міжнародні організації кваліфікують ці удари як воєнні злочини Російської Федерації і наголошують, що вони носять цілеспрямований характер.

Втрати РФ на війні перевищили 742 тисячі військових – Генштаб ЗСУ

Росія за час повномасштабного вторгнення в Україну втратила близько 742 130 своїх військових, зокрема 1730 – протягом останньої доби – такі дані станом на ранок 1 грудня наводить український Генштаб.

Щодо втрат техніки РФ, то в командуванні ЗСУ повідомили про такі:

  • танків – 9469 (+6 одиниць за минулу добу)
  • бойових броньованих машин – 19369 (+14)
  • артилерійських систем – 20923 (+14)
  • РСЗВ – 1253
  • засобів ППО – 1019
  • літаків – 369
  • вертольотів – 329
  • БПЛА оперативно-тактичного рівня – 19803 (+11)
  • крилатих ракет – 2852 (+1)
  • кораблів/катерів - 28
  • підводних човнів – 1
  • автомобільної техніки та автоцистерн – 30507 (+76)
  • спеціальної техніки – 3619 (+2)

Росія й Україна майже не дають інформації про свої втрати у війні. Москва офіційно востаннє називала кількість убитих у вересні 2022 року ‒ тоді заявляли про 5937 загиблих. Київ тривалий час цього не робив, заявляючи, що дані будуть розкриті після війни.

25 лютого 2024 року президент України Володимир Зеленський вперше від початку повномасштабного вторгнення озвучив число загиблих українських військових: 31 тисяча. Водночас Зеленський сказав, що не може розголошувати, скільки серед українських військових є поранених і зниклих безвісти. Також, за його даними, втрати Росії склали 180 тисяч військовослужбовців загиблими, і до 500 тисяч разом поранених і загиблих.

Розвідка Великої Британії 17 вересня заявила, що російські втрати від початку вторгнення оцінюються в понад 610 тисяч осіб убитими й пораненими.

Загальні втрати військових Росії й України з початку повномасштабної війни РФ 2022 року могли перевищити мільйон – таку оцінку 17 вересня навела газета The Wall Street Journal. Число вбитих українських військових WSJ оцінило у 80 тисяч, російських – у приблизно 200 тисяч. Поранені близько 400 тисяч людей в українській армії і 400 тисяч – у російській, пише газета.

Київ, коментуючи оприлюднені газетою The Wall Street Journal дані про втрати України у війні, каже, що реальна цифра є «значно меншою».

Фіцо зрадів пропозиції Путіна і вже готується їхати до Москви

Словацький прем’єр Роберт Фіцо не вдома чи із сусідньою Чехією або й Україною, а з Росією готується відзначати 80-ліття Перемоги над нацизмом у Другій світовій війні. Не приховуючи задоволення, чільний політик Словаччини оголосив, що «Свято перемоги» готується відзначити в Москві. За це його розкритикували політики в його ж країні. Статтю на цю тему Оксани Пеленської в рубриці «Точка зору» читайте за лінком

Після перемоги на виборах Трамп кілька разів телефонував Орбану, говорили про Україну

Переможець президентських виборів у США Дональд Трамп провів кілька телефонних розмов з премʼєр-міністром Угорщини Віктором Орбаном після голосування 5 листопада. Про це повідомили джерела угорської служби Радіо Свобода.

Угорські урядові джерела повідомили, що Трамп цікавився думкою Орбана щодо припинення війни в Україні.

Орбан, який підтримує дружні звʼязки з президентом Росії Владіміром Путіним і Трампом, критично ставиться до допомоги Україні з боку ЄС і перешкоджає режиму санкцій блоку проти Москви.

У липні, після поїздки до Києва з таємничою пропозицією припинення вогню для президента України Володимира Зеленського, Орбан поїхав до Москви на зустріч з Путіним, яку розкритикували деякі лідери ЄС. Потім він поїхав до Китаю і, нарешті, до Сполучених Штатів, щоб зустрітися з Трампом, який тоді перебував у передвиборчій кампанії.

Повідомляється, що Орбан готується в грудні до нових поїздок із миротворчою місією. Деталі потенційної місії незрозумілі, але джерела повідомили угорській службі Радіо Свобода, що вона може включати в себе передачу послань Трампа Зеленському, Путіну і президенту Китаю Сі Цзіньпіну.

На президентських виборах у США перемогу здобув Дональд Трамп, зміна адміністрації і передача влади має відбутися 20 січня.

Трамп неодноразово стверджував, що після обрання президентом зможе «впродовж 24 годин» зупинити війну в Україні. І в Москві, і в Києві ці слова коментували зі скепсисом. Газета The Washington Post раніше писала про деталі ймовірного мирного плану Трампа: стверджується, що він хоче натиснути і на Москву, і на Київ із метою змусити їх укласти мир ціною відмови України від частини територій, а Росії – від інших її вимог. Офіційно Трамп не підтверджував, що план саме такий.

Зеленський повідомив, що ввечері 6 листопада мав «чудову розмову» з Трампом. Також 7 листопада український президент заявляв, що йому не відомі деталі плану Дональда Трампа щодо швидкого припинення війни між Україною і Росією. Він не обговорював це з новообраним президентом США.

Зеленський підтвердив, що США готують пакет військової допомоги Україні на 725 мільйонів доларів

Сполучені Штати готують важливий пакет військової допомоги для України на 725 мільйонів доларів, сказав президент Володимир Зеленський у вечірньому відеозверненні 30 листопада.

«Це те, що значно підтримає наших хлопців на фронті. Є також готовність «нордиків» та держав Балтії збільшувати інвестиції в нашу оборонку, зокрема у виробництво наших вітчизняних дронів», – сказав Зеленський.

Він також відзначив військову допомогу від Литви, Норвегії і Люксембургу про яку було оголошено цього тижня.

«Цінуємо й рішення Британії щодо санкцій проти російського тіньового танкерного флоту. Це те, що зберігає правильний курс всього світу на справедливість. На те, щоб Росія відчувала свою відповідальність за цю війну, за її наслідки і щоб Росія була примушена до миру. Світ здатен це забезпечити», – заявив Зеленський.

28 листопада Reuters з посиланням на два джерела повідомив, що адміністрація президента США Джо Байдена готує пакет озброєнь на суму 725 мільйонів доларів для України.

За словами співрозмовника агенції, адміністрація Байдена планує надати Києву із запасів США різну протитанкову зброю, щоб стримати наступ російських військ, включно з протипіхотними мінами, безпілотниками, ракетами Stinger та боєприпасами для ракетних систем HIMARS. Також до пакета, за даними Reuters, увійдуть касетні боєприпаси.

Після обрання президентом Дональда Трампа адміністрація Байдена прагне встигнути передати Україні схвалену військову допомогу, щоб зміцнити позиції Києва в можливих переговорах з Росією. Представники Білого дому побоюються, що нова адміністрація скоротить постачання, намагаючись спонукати Україну до переговорів.

У рамках цієї стратегії Байден дозволив Києву завдавати ударів далекобійними ракетами ATACMS по території Росії, санкціонував передачу протипіхотних мін, списав половину кредиту на суму 4,65 мільярда доларів, а також запровадив санкції проти «Газпромбанку», який, за версією Вашингтона, Росія використовує, щоб закуповувати військове спорядження для ведення війни.

БІЛЬШЕ

XS
SM
MD
LG