Музика як зброя: у Празі відбувся показ фільму «Озброєні піснею»
У часи, коли в європейських медіа все частіше лунають голоси про втому від теми війни в Україні, знаходяться ті, хто невтомно нагадує світові про реалії та жахіття, які переживає український народ через агресію Росії. Одним із таких нагадувань став показ документального фільму «Озброєні піснею», що відбувся у Празі.
Показ став частиною програми міжнародної конференції «Культурна дипломатія та українська музична творчість 2014–2024», яка відбулася в рамках дослідницького проєкту TANDEM «Військовий, що співає: від звукового опору до музичної дипломатії у воєнній Україні». Читайте і дивіться про це за лінком
Румунський «Джокер» і путінська Росія. Вибори в Румунії стали несподіванкою для усіх
«Після першого туру президентських виборів Румунія поринула у нечувану і непередбачувану політичну кризу, яка поглиблюється із кожним днем й може призвести до неочікуваних наслідків. Причиною стала перемога у першому турі ультраправого політика Келіна Джорджеску, можливого тріумфу якого не очікували ані політична еліта країни, ані соціологи, ані, здається, самі виборці», – зазначає політичний оглядач Віталій Портников.
Його статтю читайте за лінком
Влада: четверо людей загинули, понад 20 – поранені через ракетний удар РФ по Дніпропетровщині
Внаслідок російської ракетної атаки на Дніпровський район загинуло четверо людей, повідомив президент України Володимир Зеленський 30 листопада.
«Зараз на Дніпровщині рятувальна операція після ракетного удару. Пошкоджена звичайна цивільна забудова: житловий будинок та магазин у селищі Царичанка», – розповів очільник країни.
Раніше очільник Дніпропетровської обласної військової адміністрації Сергій Лисак інформував, що внаслідок атаки сталося три пожежі: зайнялися магазин, багатоквартирний та приватний будинки.
«Вісім людей у тяжкому стані після атаки росіян на Дніпровський район. У них проникаючі поранення, пошкодження внутрішніх органів, переломи. Загалом станом на зараз відомо про 21 постраждалого», – йдеться у дописі.
Серед поранених, за інформацією ОВА, одна дитина. 11-річний хлопчик в лікарні в стані середньої тяжкості.
Російські військові регулярно з різних видів озброєння – ударними БПЛА, ракетами, КАБами, РСЗВ – атакують українські регіони.
Керівництво Росії заперечує, що російська армія під час повномасштабної війни завдає цілеспрямованих ударів по цивільній інфраструктурі міст і сіл України, убиваючи цивільне населення і руйнуючи лікарні, школи, дитячі садочки, об’єкти енергетики та водозабезпечення.
Українська влада і міжнародні організації кваліфікують ці удари як воєнні злочини Російської Федерації і наголошують, що вони носять цілеспрямований характер.
«Ви не граєте в російську рулетку»: Шольц про надання Україні ракет Taurus
Канцлер Німеччини Олаф Шольц знову виступив проти надання Україні далекобійних ракет Taurus.
На партійній конференції в Берліні 30 листопада він звинуватив кандидата на посаду канцлера від ХДС/ХСС Фрідріха Мерца в тому, що він зайняв ризиковану позицію щодо політики в Україні, підтримуючи надання Україні цих ракет, пише німецьке видання Tagesschau.
«Я можу лише сказати: будьте обережні! Ви не граєте в російську рулетку з безпекою Німеччини», – заявив канцлер.
Шольц наголосив, що коли йдеться про питання війни і миру, потрібна холодна голова.
Він підкреслив, що також є прихильником справжніх переговорів про можливий мир, але не без участі України.
Канцлер Німеччини Олаф Шольц 19 листопада підтвердив своє рішення не надсилати німецькі крилаті ракети великої дальності Taurus в Україну, зазначивши, що Німеччина є найбільшим прихильником Києва в Європі і залишатиметься ним, але важливо «робити все, що ми робимо, з розсудливістю».
«На мій погляд, постачання крилатих ракет було б помилкою з багатьох причин», – додав він, згадавши небезпеку того, що це наблизить Німеччину до прямого конфлікту з Росією.
Український президент Володимир Зеленський, виступаючи в Києві, критично висловився на адресу Берліна за те, що він не надав Україні крилаті ракети великої дальності Taurus, щоб завдати глибших ударів по Росії.
У Німеччині відмова Шольца надати Києву ракети Taurus викликає суперечки навіть у його власній трипартійній коаліції із «Зеленими» та ліберальними «Вільними демократами» (FDP).
Taurus – німецькі керовані ракети з радіусом дії до 500 кілометрів. Вони є аналогом британських Storm Shadow, які вже успішно використовуються українськими військовими. Вони призначені для високоточних ударів та ураження високозахищених та заглиблених цілей, без заходу літака-носія в зону ППО противника.
СБУ повідомила про підозру російському генералу за наказ атакувати драмтеатр у Чернігові
Служба безпеки України повідомили про підозру російському генералу Євгену Нікіфорову за наказ ударити ракетою «Іскандер» по драмтеатру у Чернігові у серпні минулого року, повідомила у суботу пресслужба СБУ.
Командувачу угрупованням військ «Захід» збройних сил РФ заочно повідомлено про підозру за порушення законів та звичаїв війни, поєднане з умисним вбивством.
В СБУ вважають, що за його наказом 19 серпня 2023 року війська РФ здійснили ракетний удар по Чернігівському обласному академічному музично-драматичному театру імені Тараса Шевченка.
Під час повітряної атаки армія РФ застосувала крилату ракету комплексу «Іскандер-М», запуск якої здійснили з території Курської області Росії.
«Унаслідок ворожої атаки загинуло семеро місцевих жителів, серед них – шестирічна дитина. Ще понад 200 людей отримали тілесні ушкодження різного ступеня тяжкості. Велика кількість загиблих і постраждалих пов’язана з тим, що ракетний удар рашистів відбувся у центральній частині міста», – йдеться у повідомленні.
Російські військові регулярно з різних видів озброєння – ударними БПЛА, ракетами, КАБами, РСЗВ – атакують українські регіони.
Керівництво Росії заперечує, що російська армія під час повномасштабної війни завдає цілеспрямованих ударів по цивільній інфраструктурі міст і сіл України, убиваючи цивільне населення і руйнуючи лікарні, школи, дитячі садочки, об’єкти енергетики та водозабезпечення.
Українська влада і міжнародні організації кваліфікують ці удари як воєнні злочини Російської Федерації і наголошують, що вони носять цілеспрямований характер.
Війська РФ знову атакували дроном Херсон, загинув чоловік – ОВА
Внаслідок атаки російського безпілотника у Дніпровському районі Херсона загинув чоловік, повідомив 30 листопада очільник обласної військової адміністрації Олександр Прокудін.
«46-річний чоловік дістав важкі поранення. Від отриманих травм він загинув на місці», – йдеться у дописі.
Раніше, сьогодні, сили РФ скинули вибухівку на маршрутне таксі у Херсоні. Постраждали чотири людини.
Російські війська щодня регулярно атакують дронами українські регіони. Найчастіше про скиди вибухівок з російських дронів по цивільних повідомляє влада Херсонщини, Сумщини, Чернігівщини та Харківщини.
Керівництво Росії заперечує, що російська армія під час повномасштабної війни завдає цілеспрямованих ударів по цивільній інфраструктурі міст і сіл України, убиваючи цивільне населення і руйнуючи лікарні, школи, дитячі садочки, об’єкти енергетики та водозабезпечення.
Українська влада і міжнародні організації кваліфікують ці удари як воєнні злочини Російської Федерації і наголошують, що вони носять цілеспрямований характер.
Кабмін розширив перелік професій для бронювання від мобілізації
Кабінет міністрів розширив перелік сфер, працівники яких можуть бути заброньовані від мобілізації, йдеться у відповідній постанові уряду №1362.
Згідно з постановою бронювання від мобілізації зможуть отримати військовозобов’язані, які обіймають посади протезистів-ортезистів, техніків-протезистів-ортезистів, інженерів-технологів-протезистів, інженерів-протезистів, механіків протезно-ортопедичних виробів.
Умова для бронювання – виконання зазначеними вище військовозобов’язаними не менш як 50% норми робочого часу протягом останніх трьох місяців перед бронюванням, йдеться у схваленому документі.
Також постанова передбачає, що військовозобов’язаним працівникам критично важливих підприємств повинна бути нарахована щомісячна заробітна плата протягом строку, на який надано відстрочку від призову. Тобто зарплата повинна бути у всіх заброньованих від 20 тисяч гривень, окрім комунальних та державних установ.
Крім того, бізнес, що реалізує гуманітарні проєкти за кошти міжнародних партнерів, має відповідати новим критеріям, затвердженим Міністерством реінтеграції.
18 травня набрав чинності закон про мобілізацію. Серед іншого, він передбачає, що всі військовозобов’язані, призовники і резервісти віком від 18 до 60 років мають оновити свої дані. Оновити дані можна у мобільному застосунку «Резерв+».
Законодавство України передбачає мобілізацію військовозобов’язаних віком від 25 до 60 років.
Зеленський: винищувачі F-16 днями знищили сім крилатих ракет, якими Росія атакувала Україну
Винищувачі F-16 днями знищили сім крилатих ракет, якими Росія атакувала Україну, розповів президент Володимир Зеленський в інтерв’ю SkyNews.
«Поговорімо про F-16. Були побоювання, що це втягне НАТО у війну. Так само було про HIMARS, потім про F-16 – рішення було ухвалено, але дуже пізно. Як F-16 сьогодні відпрацьовують в Україні? Чудово, надзвичайно. У нас мало F-16, але вони вже багато зробили – знищили сім крилатих ракет буквально дві ночі тому. Ракет, які були спрямовані на нашу інфраструктуру», – заявив Зеленський.
За його словами, «зараз Україна не має достатньої кількості цих винищувачів, натомість вони є у Сполучених Штатів».
«Чи є їх у США багато? Так. Чи можуть вони нам їх надати? Так. Чому не надають? Не знаю», – сказав Зеленський.
Він також відзначив ефективність систем Patriot.
«Чи ефективні Patriot? Так. Чи їх достатньо для захисту всієї енергосистеми? Ні. Чи в тих регіонах, в яких встановлені Patriot, більш-менш нормальна ситуація з енергетикою? Так. Але нам потрібно таких систем більше. Чи в Європі достатньо таких комплексів, щоб укомплектувати Україну? Так. Потрібна політична воля наших партнерів», – підкреслив президент.
Влада України від початку повномасштабного вторгнення Росії просила Захід надати сучасні винищувачі F-16. У 2023 році кілька країн за згодою США ухвалили рішення передати Києву такі літаки.
Майже через рік – 31 липня з’явилися повідомлення, що до України прибули перші довгоочікувані винищувачі F-16. Як повідомляло тоді агентство Bloomberg, йдеться про «невелику кількість». The Times пізніше написав, що літаків – шість, і вони надійшли від Нідерландів. Ні Україна, ні США чи країни ЄС, які передають F-16 (крім Нідерландів, це ще Бельгія, Данія і Норвегія) офіційних підтверджень тоді не надали.
У жовтні міністр оборони Нідерландів Рубен Брекельманс заявив, що в Україну доставлені перші з 24 обіцяних F-16.
У ГУР кажуть, що завдали ударів по трьох російських радіолокаційних комплексах у Криму
Бійці Головного управління розвідки Міністерства оборони України завдали успішних ударів по трьох російських радіолокаційних комплексах в окупованому Криму, йдеться у повідомленні пресслужби відомства.
«29 листопада в результаті операції ГУР у Криму завдані успішні удари по дороговартісних радіолокаційних комплексах Росії», – зазначили у пресслужбі.
За даними ГУР, були уражені радіолокаційна станція «Каста-2» і дві радіолокаційні станції «Подльот».
Радіо Свобода поки не може перевірити ці дані з незалежних джерел.
Російські військові про знищення такого комплексу не повідомляли. У Міноборони Росії вранці 28 листопада заявили про нічну атаку трьох безпілотників на окупований Крим. При цьому про якісь пошкодження там не казали і заявили, що дрони нібито збили.
Про знищення такої ж РЛС у Криму вже повідомляли в жовтні. Заповідомленнями, 23 жовтня було завдано удару по РЛС 48Я6-К1 «Підліт» у районі мису Тарханкут, атака здійснена ударним безпілотником.
Починаючи з серпня 2022 року в окупованому Криму регулярно чути звуки вибухів. В інтерв’ю Радіо Свобода в серпні минулого року очільник Головного управління розвідки (ГУР) Міноборони Кирило Буданов заявив про здатність українських сил досягти будь-якої точки окупованого Криму для ураження противника. За його словами, для деокупації Криму є багато різних варіантів, але «без військових, бойових дій це неможливо».
Армія РФ обстріляла Мирноград з артилерії: загинула людина, троє поранених – влада
У Мирнограді Донецької області внаслідок артилерійського обстрілу щонайменше одна людина загинула і троє поранені, повідомив голова Донецької обласної адміністрації Вадим Філішкін.
«Щонайменше одна людина загинула і троє поранені внаслідок обстрілу Мирнограда», – написав Філашкін.
За його словами, «окупанти вранці обстріляли місто з артилерії. Пошкоджені приватний будинок, підприємство, кав’ярня і автомобіль. На місці працюють відповідні служби».
Російські військові регулярно з різних видів озброєння – ударними БПЛА, ракетами, КАБами, РСЗВ – атакують українські регіони.
Керівництво Росії заперечує, що російська армія під час повномасштабної війни завдає цілеспрямованих ударів по цивільній інфраструктурі міст і сіл України, убиваючи цивільне населення і руйнуючи лікарні, школи, дитячі садочки, об’єкти енергетики та водозабезпечення.
Українська влада і міжнародні організації кваліфікують ці удари як воєнні злочини Російської Федерації і наголошують, що вони носять цілеспрямований характер.
ЗАЕС втретє за листопад опинилася на межі блекауту через російський обстріл – Міненерго
Запорізька атомна електростанція (ЗАЕС) уже втретє за листопад опинилася на межі блекауту через російський обстріл, внаслідок якого пошкоджена одна з ліній живлення, йдеться у повідомленні Міністерства енергетики України.
За даними Міненерго, «вночі 30 листопада через обстріл ЗАЕС втратила живлення однієї із двох зовнішніх ліній електропередачі, що з’єднують тимчасово захоплену росіянами станцію з об’єднаною енергосистемою України».
Забезпечення зовнішнього живлення станції, що необхідне для її безпечного функціонування, уже втретє за листопад під загрозою, наголосили в Міненерго.
«Наразі станція живиться лише однією лінією електропередачі. У разі відключення станції від зовнішнього живлення на Запорізькій АЕС станеться черговий повний блекаут, який створює загрозу для радіаційної безпеки», – йдеться у повідомленні.
За словами міністра енергетики Германа Галущенка, «українські енергетики почнуть відновлення роботи лінії, щойно дозволить безпекова ситуація».
«Лише повернення Україні контролю над окупованою Запорізькою АЕС може гарантувати безпечну експлуатацію найбільшої в Європі атомної станції. Кожен день окупації станції наближає ЗАЕС до катастрофи», – наголосив міністр.
МАГАТЕ поки ситуацію не коментувало.
Нещодавно у Міністерстві закордонних справ Росії заявили, що РФ може зупинити роботу фахівців Міжнародного агентства з атомної енергії (МАГАТЕ) на ЗАЕС, якщо вважатиме таку роботу недоцільною.
В українському «Енергоатомі» такі заяви назвали «актом ядерного тероризму».
Запорізька АЕС – найбільша атомна електростанція Європи. Російські війська окупували місто Енергодар і розташовану поблизу нього Запорізьку АЕС на початку березня 2022 року.
Територія станції періодично зазнає обстрілів, в яких Україна і Росія звинувачують одна одну. Українська влада також заявляла, що російська армія використовувала ЗАЕС для зберігання військової техніки і дислокації своїх військовослужбовців.
У Дагестані кажуть про атаку дрона на Каспійськ, у Махачкалі закривали аеропорт
У Дагестані кажуть про атаку дрона на місто Каспійськ. Про це повідомив голова республіки Дагестан у Росії Сергій Меліков.
Російський чиновник заявив, що дрон «безрезультатно спробував атакувати» об'єкти у Каспійську. Інформації про руйнування та жертви немає.
При цьому російські ЗМІ писали, що аеропорт Махачкали тимчасово припиняв роботу. Там оголошував план «Килим». Його оголошують у тому разі, якщо є загроза враження літаків або було зафіксовано перетин кордону РФ.
Після початку повномасштабного вторгнення Росії в Україну російські регіони регулярно зазнають обстрілів й атак безпілотників. Міноборони Росії звітує про збиті ракети і дрони над територією Росії. Київ ці повідомлення переважно не коментує.
Вночі знищено майже всі цілі, якими Росія атакувала Україну – Повітряні сили
Росія випустила по Україні десяток «Шахедів» у ніч проти 30 листопада. Сили протиповітряної оборони знищили майже всі цілі, йдеться у повідомленні Повітряних сил ЗСУ.
«Цієї ночі окупанти випустили по Україні 10 «Шахедів» та безпілотників невстановленого типу. Пуски були з двох районів – Курська та Приморсько-Ахтарська у Росії. Сили протиповітряної оборони збили вісім дронів. Ще один безпілотник локаційно втрачено, інший полетів на окуповану територію», – зазначили у Повітряних силах ЗСУ.
Відомо, що ППО працювала у Київській, Черкаській, Кіровоградській, Дніпропетровській та Херсонській областях.
Російські військові регулярно з різних видів озброєння – ударними БПЛА, ракетами, КАБами, РСЗВ – атакують українські регіони.
Керівництво Росії заперечує, що російська армія під час повномасштабної війни завдає цілеспрямованих ударів по цивільній інфраструктурі міст і сіл України, убиваючи цивільне населення і руйнуючи лікарні, школи, дитячі садочки, об’єкти енергетики та водозабезпечення.
Українська влада і міжнародні організації кваліфікують ці удари як воєнні злочини Російської Федерації і наголошують, що вони носять цілеспрямований характер.
Сафарі на людей. Військові РФ масово атакують дронами населення Херсону та області
Два роки після деокупації Херсону місто перебуває під постійним вогнем противника. Окрім КАБів та артилерії, російські війська масово застосовують ударні дрони проти цивільного населення.
З безпілотників армія РФ скидає боєприпаси просто на людей та їхні автівки, палить будинки.
Лише за жовтень від скидів з дронів загинуло 12 мирних мешканців і ще понад сотня поранені, серед них – троє дітей. У листопаді відомо про 5-х загиблих і понад пів сотні поранених цивільних. Читайте і дивіться про це за лінком
В армії РФ може з’явитися окрема служба безпілотних систем – ISW
Російські військові розглядають можливість створення окремої служби безпілотних систем. Таким чином Міноборони Росії «намагається наздогнати створені в лютому 2024 року українські Сили безпілотних систем», йдеться у новому звіті Інституту вивчення війни (ISW).
Аналітики зазначають, що під час візиту до Казахстану 28 листопада президент РФ Володимир Путін на пресконференції заявив, що «Міноборони і Генштаб РФ розглядає можливість створення нової служби безпілотних систем у складі Збройних сил Росії та підкреслив, що безпілотники є одним із найважливіших факторів ведення бойових дій».
Водночас, в ISW наголосили, що пов’язаний із Повітряно-десантними військами РФ військовий блогер пояснив, що «російські підрозділи безпілотників наразі неофіційно діють у складі інших російських військових частин та одночасно виконують свої офіційні завдання, такі як проведення штурмових операцій або виконання медичних і саперних функцій».
Путін також похвалив міністра оборони Росії Андрія Белоусова, назвав його головним у створенні служби безпілотних систем і назвав його «сучасним міністром оборони».
Аналітики зазначають, що нещодавно Белоусов зіткнувся з «суттєвою негативною реакцією» з боку російської ультранаціоналістичної спільноти військових блогерів за нездатність адекватно відреагувати на велику кількість загиблих російських операторів безпілотників та фахівців з проведення штурмових операцій в Україні. В ISW переконані, що «згадка Путіна про причетність Бєлоусова може бути спробою відновити його імідж серед російських ультранаціоналістів і військовослужбовців».
«Інсайдерське джерело в Кремлі стверджує, що створення нової служби може зайняти у Бєлоусова від шести місяців до року, адже це буде вимагати кількох реформ і розширення освітніх програм, реєстрації нових військових спеціальностей та інтеграції волонтерських проєктів у бюрократичну систему Міноборони Росії», – кажуть в ISW.
Зокрема, у серпні 2024 року Бєлоусов створив Центр перспективних безпілотних технологій «Рубікон» на базі невстановленої безпілотної авіаційної частини.
«Центр «Рубікон», схоже, є ініціативою Міноборони Росії щодо створення освітньої бази та розробки безпілотників, необхідних для створення нової служби безпілотних систем», – зазначили аналітики.
Армія РФ використовує українські стратегічні бомбардувальники, які офіційний Київ передав Москві в межах угоди між урядами двох країн у 1999 році в обмін на погашення заборгованості за спожитий російський газ. Це з’ясували журналісти «Схем» (Радіо Свобода) за допомогою аналізу серійних номерів літаків в угоді тих часів, яку розшукали в архіві, даних з міжнародних авіареєстрів і співставлення з номерами бомбардувальників, які використовує РФ, що зафіксувало Головне управління розвідки.
У Херсоні російський дрон атакував маршрутку, є постраждалі – влада
Сили РФ скинули вибухівку на маршрутне таксі у Херсоні, йдеться в повідомленні обласної військової адміністрації.
«У Херсоні російські військові атакували з дрона громадський транспорт. Ворог скинув вибухівку на маршрутку в Дніпровському районі. Постраждали 4 людини», – зазначили у відомстві.
За інформацією ОВА, «вибухові травми та осколкове поранення живота дістали жінки віком 35, 52 та 62 роки, поранення гомілки зазнав 59-річний чоловік. Усіх потерпілих доправили до лікарні».
Російські військові регулярно з різних видів озброєння – ударними БПЛА, ракетами, КАБами, РСЗВ – атакують українські регіони.
Керівництво Росії заперечує, що російська армія під час повномасштабної війни завдає цілеспрямованих ударів по цивільній інфраструктурі міст і сіл України, убиваючи цивільне населення і руйнуючи лікарні, школи, дитячі садочки, об’єкти енергетики та водозабезпечення.
Українська влада і міжнародні організації кваліфікують ці удари як воєнні злочини Російської Федерації і наголошують, що вони носять цілеспрямований характер.
На фронті за минулу добу зафіксовано 192 бойових зіткнення – Генштаб ЗСУ
На фронті минулої доби, 29 листопада, було зафіксовано 192 бойових зіткнення Сил оборони України з силами РФ, йдеться в оперативному зведення Генерального штабу ЗСУ.
«На Харківському напрямку сталося сім ворожих атак в районах Кудіївки, Глибокого, Вовчанська та Тихого. На Куп’янському напрямку за добу зафіксовано вісім російських атак. Сили оборони відбивали штурмові дії ворога поблизу Колісниківки, Лозової, Першотравневого та Зеленого Гаю», – зазначили у Генштабі.
Водночас відомо, що «на Лиманському напрямку ворог атакував 20 разів, намагався просунутись неподалік Греківки, Новоєгорівки, Тернів, Ямполівки, Діброви, Торського, Зарічного, Григорівки та в Серебрянському лісі».
«На Краматорському напрямку загарбники чотири рази атакували у районі Часового Яру та в бік Білої Гори. На Торецькому напрямку війська РФ двічі атакували неподалік Дружби і Торецька», – уточнили у відомстві.
За даними відомства, «на Покровському напрямку українські захисники зупинили 41 штурмову і наступальну дію армії РФ в районах Миролюбівки, Променя, Лисівки, Даченського, Чумацького, Нового Труда і Жовтого».
«На Курахівському напрямку Сили оборони відбили 46 атак. Основні зусилля ворог прикладав у районах Сонцівки, Берестків, Новодмитрівки, Зорі, Курахового, Дачного, Дальнього, Єлизаветівки, Ганнівки та Успенівки», – йдеться у зведенні.
«Російська. Крапка». Як Кремль викорінює українську мову в окупації
Писати українською ще можна, а от говорити вголос не наважуються. За понад 10 років окупації частини Донеччини та Луганщини Росія створила всі умови, щоб викорінити українську з освіти, культури та навіть повсякденного життя.
Якою була мовна обстановка на Донбасі на момент, коли Росія зайшла туди, та до якого результату Кремль довів підконтрольні йому території зараз? Читайте і дивіться про це за лінком
У грудні 1991 року Борис Єльцин, майбутній президент Росії, детально розповів тодішньому держсекретареві США Джеймсу Бейкеру про те, як саме кремлівська система ядерного удару буде активована для можливого нападу.
За несподіваним жестом відкритості Єльцина послідувала низка поступок із обох боків, які призвели б до того, що тисячі ядерних боєголовок могли бути вилучені з арсеналів кожної країни. Публікацію на цю тему читайте за лінком
ОВА: сили РФ посилюють репресії проти жителів окупованої Луганщини
Силові структури Росії посилюють репресивні заходи проти населення тимчасово окупованої Луганської області, йдеться у повідомленні пресслужби обласної військової адміністрації.
«Вибір жертви не залежить від наявності чи відсутності російського паспорта. Здебільшого місцевих звинувачують у роботі на українські спецслужби, участі у терористичних організаціях чи їх фінансуванні, співробітництві з іншими державами. Крім того, луганчанам приписують розпалювання ненависті чи то неповідомлення окупантів про осіб, які нібито скоїли злочин за законодавством РФ», – повідомили в ОВА.
Яку зауважили в ОДА, «під останнє може підпасти майже кожен, хто залишився в окупації". Адже в умовах постійного посилення Кремлем репресивного механізму та відсутності у більшості населення доступу до інтернету люди не мають змоги оперативно слідкувати за змінами у законах РФ».
Відомо, що «лише за останні два місяці на тимчасово захопленій території Луганщини загарбники відкрили 68 кримінальних проваджень із зазначених приводів».
«Силовики з Росії, які приїздять в регіон у відрядження, у такий спосіб намагаються усіляко проявити себе і покращити статистику органів, які вони представляють, нехтуючи людськими долями», – констатували в ОДА.
Редакція Радіо Свобода не має можливості перевірити ці дані з незалежних джерел через окупацію Росією частини Луганської області.