Доступність посилання

ТОП новини
Боєць 24-ї механізованої бригади ЗСУ веде вогонь із гаубиці 2с5 «Гіацинт-с». Донеччина, Часів Яр, 18 листопада 2024 року
Боєць 24-ї механізованої бригади ЗСУ веде вогонь із гаубиці 2с5 «Гіацинт-с». Донеччина, Часів Яр, 18 листопада 2024 року

Live Війна Росії проти України. Відсіч. Усі новини на цей час

Від 24 лютого 2022 року триває повномасштабна агресія Росії проти України. Російська армія, не досягнувши на початку вторгнення заявлених Кремлем цілей, веде головні бойові дії на Донбасі, півдні України, Харківщині, а також щоденно обстрілює українські міста, руйнує інфраструктуру, убиває цивільних

На Херсонщині до трьох зросла кількість загиблих унаслідок обстрілів 19 листопада – Прокудін

У Херсонській області до трьох зросла кількість загиблих унаслідок здійснених 19 листопада російськими військовими обстрілів, повідомив опівдні 20 листопада голова ОВА Олександр Прокудін.

«Стало відомо про загибель чоловіка через вчорашній російський обстріл Токарівки. На місці ворожого удару виявили тіло 52-річного місцевого жителя, який дістав поранення, несумісні з життям», – написав чиновник у телеграмі.

Зранку 20 листопада Прокудін інформував, що через російську агресію впродовж минулої доби на Херсонщині двоє людей загинули, ще 15 зазнали поранень.

«Російські військові били по критичній та соціальній інфраструктурі регіону; житлових кварталах населених пунктів області, зокрема, пошкодили п’ять багатоповерхівок та 23 приватні будинки. Також окупанти понівечили приватні автомобілі», – вказував очільник області.

За офіційними даними, під обстрілом перебували Херсон та ще 20 населених пунктів області.

Небезпека удару: слідом за США посольства кількох країн у Києві оголосили про закриття 20 листопада

Слідом за американськими дипломатами, які зранку 20 листопада повідомили про можливість «значної повітряної атаки» та закрили посольство США в Києві на цей день, про небезпеку попередили ще кілька дипломатичних представництв.

Невдовзі після оприлюднення заяви американського дипломатичного відомства посольство Іспанії в Києві повідомило, що не надаватиме послуги впродовж дня через «підвищений ризик повітряних атак по всій Україні». У електронному листі, надісланому іспанцям, які живуть в Україні, посольство рекомендує «вживати надзвичайних заходів безпеки, виконувати всі рекомендації місцевої влади та завжди мати укриття» (заяву цитує іспанське видання EFE).

«Посольство Греції з міркувань безпеки залишиться сьогодні закритим для громадськості. Будь ласка, уникайте поїздок та залишайтеся в безпечних місцях», – ідеться на фейсбуці дипломатичного представництва Греції в Києві.

Про аналогічне рішення інформує посольство Італії в Україні.

«Як запобіжний захід посольство в Києві сьогодні залишатиметься закритим для відвідування… У разі повітряної тривоги всім громадянам Італії, які перебувають у країні, рекомендовано дотримуватися найсуворіших заходів зі зменшення ризику та негайно звернутися до найближчого укриття», – вказано в повідомленні.

У КМДА пояснили, з чим був пов’язаний «технологічний шум» у Києві вранці

Технологічний шум у Києві, який було чути вранці 20 листопада, пов’язаний із роботою «великого теплоджерела» на правому березі міста, заявляють у Київській міській державній адміністрації.

«Це – невідʼємна частина виробничого процесу, оскільки йдеться про велике за масштабами обладнання», – йдеться в повідомленні.

У КМДА зауважили, що більш детальна інформація не надається з міркувань безпеки, але наголосили, що ситуація «жодним чином не несе загрози чи ризиків – це контрольований виробничий процес».

Близько восьмої ранку в Києві почалося сильне гудіння. На цей час тривога, що тривала з ночі, вже закінчилася.

Повітряні сили повідомили про збиття 56 зі 122 запущених РФ безпілотників

Російські війська в ніч на 20 листопада атакували Україну 122 ударними безпілотниками типу Shahed і дронами невстановленого типу із районів Курська, Орла, Приморсько-Ахтарська в РФ, повідомили Повітряні сили ЗСУ.

Крім того, за повідомленням, загарбники завдали удару зенітною керованою ракетою С-300 із Бєлгородщини по Харківщині, п’ятьма керованими авіаційними ракетами Х-59/69 по Дніпропетровщині, Чернігівщині й Сумщині.

«Станом на 11:00 підтверджено збиття двох керованих авіаційних ракет Х-59/69 і 56 ворожих БпЛА у Київській, Черкаській, Чернігівській, Полтавській, Кіровоградській, Житомирській, Хмельницькій, Сумській, Миколаївській, Херсонській, Запорізькій, Дніпропетровській, Донецькій і Харківській областях», – повідомили Повітряні сили.

На Київщині через падіння уламків пошкоджені школа, дитсадок, адмінбудівлі – ОВА

У Київській області внаслідок падіння уламків збитих російських безпілотників в одному із населених пунктів пошкоджені дитячий садок, школа, три адміністративні будівлі, два магазини, сільськогосподарська техніка, повідомив голова обласної військової адміністрації Руслан Кравченко.

За його словами, в будівлях вибиті вікна, двері, пошкоджені покрівлі.

«Ворог не припиняє нічні атаки дронами на Київщину. Тривога тривала більше 11 годин. В області працювали сили ППО. Ворожі цілі знищено. Постраждалих серед населення немає. Влучань в об’єкти критичної чи житлової інфраструктури не допущено», – написав він у телеграмі.

Тим часом, у Київській міській військовій адміністрації повідомили, що внаслідок ранкової атаки російськими дронами по столиці України зафіксували падіння уламків у Подільському районі.

У РНБО відреагували на попередження посольства США щодо «значної повітряної атаки» 20 листопада

У Раді національної безпеки і оборони України відреагували на попередження посольства США в Києві про можливий масований обстріл 20 листопада.

«Росіяни робили запаси ракет на серію обстрілів України протягом місяців. Це стосується ракет Х-101, які вони продовжують виготовляти, а також «калібрів» і балістики. Для обстрілів у РФ готова авіація і запаси ракет на аеродромах стратегічної авіації, а також на складах. Також кораблі. Раніше це повідомляли вже. Відповідно, це потрібно розуміти і завжди тримати в голові, структурам продумувати заходи безпеки, людям – реагувати на тривоги», – заявив керівник Центру протидії дезінформації при РНБО Андрій Коваленко.

Раніше посольство США в Україні повідомило, що отримало «конкретну інформацію» про можливу значну повітряну атаку 20 листопада.

Українські військові завдали ударів по ще одному арсеналу РФ і заводу з виробництва дронів – РНБО

Українські військові вночі атакували промислове підприємство в Бєлгородській області та 13-й арсенал Головного ракетно-артилерійського управління міністерства оборони РФ у Новгородській області, повідомив зранку 20 листопада керівник Центру протидії дезінформації при РНБО Андрій Коваленко.

«У Бєлгородській області був атакований завод компанії ЕФКО, який публічно робить харчову продукцію, але насправді також виготовляє вантажні дрони, котрі використовує російська армія у воєнних цілях», – указав Коваленко в першому повідомленні.

Згодом він повідомив про вміст арсеналу, атакованого поблизу села Котово Новгородської області, приблизно за 680 кілометрів від кордону з Україною.

«На 13-му арсеналі ГРАУ зберігаються снаряди для ствольної артилерії, міни для мінометів, ракети для РСЗВ «Град», «Смерч» та «Ураган», також ракети «Іскандер», КНДРівські KN23, зенітні ракети до С-300,С-400, і боєприпаси для комплексу «Тор», – відзначив керівник Центру протидії дезінформації при РНБО.

В адміністрації Котовського сільського поселення Новгородської області повідомили телеграм-каналу Astra, що після атаки ЗСУ в Котові провели евакуацію місцевих жителів. В адміністрації не навели інших подробиць, сказавши, що з’ясовують наслідки атаки.

Губернатор Новгородської області Андрій Нікітін повідомив у телеграм-каналі вночі 20 листопада, що сили ППО збили над регіоном кілька безпілотників. За його словами, ніхто не постраждав та не загинув.

Міноборони РФ зранку 20 листопада заявило, що над дев’ятьма регіонами Росії за ніч збили 44 безпілотники, найбільше над Новгородською областю, де знищили 20 дронів.

«Підлітають зверху, фокусуються і б’ють в башту». Як Росія вдосконалює свої міни у війні проти України

Армія РФ застосовує у війні проти України чимало мін різних модифікацій. Здебільшого, це старі радянські боєприпаси та їхні модифіковані похідні. Але є і відносно нові зразки. Які комбінації зарядів конструюють окупанти, щоб ввести в оману українських військових, і чи порушують вони міжнародні конвенції – журналістам Донбас Реалії (проєкт Радіо Свобода) розповіли сапери та експерти з мінної безпеки.

ПМН (протипіхотна міна), МОН-50 та МОН-90, ПМД – ці, ще радянські міни, яким вже не один десяток років, армія РФ досі використовує у війні проти України. На складах у країни-агресора таких боєприпасів чимало. Але є й відносно нові розробки, в тому числі – безпосередньо російського виробництва.

«Це ПОМ-3 (протипіхотна осколкова міна) та ПТМ (протитанкова міна). Тобто вони розвиваються, вони на нас тренуються, вони вдосконалюють старі боєприпаси. Якщо розглянути ще радянські міни, то вони всі вкрадені у інших державах, але Росія їх модернізує.

Вже йде комбінація з деяких боєприпасів. Наприклад, протипіхотних, протитанкових, фугасних, осколкових. Тобто вони навіть маленькі площі мінують складно.

Людина бачить нібито стандартний для себе боєприпас, але знизу може знаходитись мінопастка, і сапер, якщо він не знає, як правильно працювати, може підірватись» – розповідає Андрій Гаваза, інструктор з мінної безпеки фонду «Повернись живим».

Генштаб: на фронті за добу було 139 бойових зіткнень

Минулої доби на фронті зафіксували 139 бойових зіткнень, повідомив у ранковому зведенні 20 листопада Генеральний штаб Збройних сил України.

За повідомленням, найбільше боїв було на Покровському і Курахівському напрямках.

«На Покровському напрямку наші захисники зупинили 38 штурмових дій агресора в районах Променя, Лисівки, Петрівки, Даченського, Миролюбівки, Новоторецького, Юр’ївки, Пустинки і Пушкіного. На Курахівському напрямку Сили оборони відбили 23 атаки. Найактивніше окупанти намагалися просунутися в районах Новоселидівки, Сонцівки, Берестків, Курахового, Дальнього, Єлизаветівки та Антонівки», – зазначили у командуванні.

Читайте також: «Без американців це неможливо» – Лавров про удари ракетами ATACMS по арсеналу в Брянській області РФ

Крім того, бої тривали на Харківському, Куп’янському, Лиманському, Краматорському, Торецькому, Времівському, Оріхівському, Придніпровському напрямках.

«Вчора противник завдав по позиціях українських підрозділів і населених пунктах два ракетних і 73 авіаційних удари, застосував п’ять ракет та скинув 124 КАБ. Крім цього, росіяни задіяли для ураження 1445 дронів-камікадзе та здійснили понад 4,4 тисяч обстрілів, з них 173 – із реактивних систем залпового вогню», – йдеться в повідомленні.

Американський Інститут вивчення війни у своєму звіті за 17 листопада констатував, що російська армія, ймовірно, зосередиться взимку 2024-2025 років на захопленні прифронтових українських міст і на міських боях.

Як пише проєкт Радіо Свобода Донбас.Реалії, головною битвою зими, очевидно, стане битва за Покровськ, до якого армія РФ підходить з півдня і південного сходу.

Шольц розкритикував м’яку заяву G20 щодо Росії, але підтвердив свою позицію щодо Taurus

Канцлер Німеччини Олаф Шольц 19 листопада розкритикував підсумкову декларацію саміту «Групи 20» (G20) у Ріо-де-Жанейро за відсутність чіткого формулювання, що Росія несе відповідальність за війну в Україні.

Шольц сказав лідерам G20, що президент Росії Володимир Путін бомбив Україну «1000 днів, протягом яких люди мусили страждати за сліпу манію величі, за намір просто розширити свою країну силою».

«Буде неадекватно, якщо ці 20 [країн] не зможуть знайти чітких слів щодо відповідальності Росії в цьому питанні. Мені хотілося б побачити щось інше», – сказав канцлер після завершення саміту.

ATACMS чи «Нептун»? Чим Україна вдарила вглиб Росії? І як реагує Кремль

У Генштабі ЗСУ оновили дані про втрати РФ: 725,7 тисячі військових

Росія за час повномасштабного вторгнення в Україну втратила близько 725 740 своїх військових, зокрема 1690 – за останню добу – такі дані станом на ранок 20 листопада наводить український Генштаб.

Щодо втрат у техніці РФ, то в українському командуванні навели такі дані:

  • танки ‒ 9390 (+8 – за останню добу)
  • бойові броньовані машини ‒ 19119 (+27)
  • артилерійські системи – 20681 (+49)
  • РСЗВ – 1252
  • засоби ППО ‒ 1001 (+2)
  • літаки – 369
  • гелікоптери – 329
  • БПЛА оперативно-тактичного рівня – 19202 (+91)
  • крилаті ракети ‒ 2756 (+2)
  • кораблі /катери ‒ 28
  • підводні човни – 1
  • автомобільна техніка й автоцистерни – 29648 (+100)
  • спеціальна техніка ‒ 3674 (+2).

В ISW прокоментували зміни в ядерній доктрині РФ

Схвалення владою Росії оновленої ядерної доктрини є черговим «бряцанням ядерною зброєю» і не означає суттєвої зміни ядерної позиції Росії чи загрози застосування ядерної зброї, заявляє в своєму звіті американський Інститут вивчення війни (ISW).

ISW продовжує вважати, що Росія «навряд чи застосує ядерну зброю в Україні чи деінде».

«Кремль неодноразово намагався використати ядерну зброю, щоб стримати військову підтримку Заходу для України, а подальші спроби Кремля впровадити ядерні загрози в інформаційний простір вказують на те, що він стурбований впливом, який матимуть на поле бою українські удари по Росії зброєю, наданою Заходом», – йдеться в повідомленні.

«Українці нам скажуть, що спрацює». Очільниця Європарламенту про компроміси задля завершення війни (відео)

Угорець у ЗСУ: дехто не складе зброю, навіть якщо буде такий наказ

У Києві й області повідомили про роботу ППО на тлі атаки дронів

Київські міська й обласна військові адміністрації удосвіта 20 листопада повідомили про роботу сил протиповітряної оборони і закликали перебувати в укриттях до відбою.

За даними Повітряних сил ЗСУ, російські війська з вечора атакують регіони України ударними безпілотниками.

О шостій ранку в Повітряних силах повідомили про російські БпЛА на півдні Сумщини, які рухалися курсом на північ; на півночі Харківщини – курсом на південь; на півдні Чернігівщини – курсом на північний схід; на Київщині, Вінниччині – курсом на захід.

Читайте також: У Кишиневі поблизу торгового центру знайшли дрон – поліція Молдови

Російські військові регулярно з різних видів озброєння – ударними БПЛА, ракетами, КАБами, РСЗВ – атакують українські регіони.

Керівництво Росії заперечує, що російська армія під час повномасштабної війни завдає цілеспрямованих ударів по цивільній інфраструктурі міст і сіл України, убиваючи цивільне населення і руйнуючи лікарні, школи, дитячі садочки, об’єкти енергетики та водозабезпечення.

Українська влада і міжнародні організації кваліфікують ці удари як воєнні злочини Російської Федерації і наголошують, що вони носять цілеспрямований характер.

Міноборони США «не бачить» ознак того, що Росія готується застосувати ядерну зброю в Україні

У Міністерстві оборони Сполучених Штатів не здивовані рішенням Росії оновини свою ядерну доктрину – про це на брифінгу 19 листопада заявила речниця Пентагону Сабріна Сінгх.

Вона вказала на те, що Москва сигналізувала про намір оновити ядерну доктрину протягом останніх кількох тижнів.

«Це та сама безвідповідальна риторика, яку ми бачили раніше і яку ми спостерігали, чесно кажучи, протягом останніх двох років. Тож це те, за чим ми продовжуватимемо спостерігати. Але ми не бачимо жодних ознак того, що Росія готується застосувати ядерну зброю в Україні, і ми не бачимо жодних змін, які потрібно внести в нашу власну ядерну позицію», – заявила Сінгх.

Президент Росії Володимир Путін підписав указ «Про затвердження Основ державної політики Російської Федерації в галузі ядерного стримування». Документ опублікований на офіційному російському порталі правової інформації 19 листопада і набрав чинності.

Пентагон не підтверджує дозвіл бити по РФ далекобійною зброєю, але нагадує про ескалацію війни з боку Москви

У Пентагоні не підтверджують дозвіл США завдавати ударів по території Росії далекобійною західною зброєю, але нагадують, що Москва вирішила ескалувати війну проти України.

Під час брифінгу заступницю речника Міноборони США Сабріну Сінгх запитали про можливий дозвіл Вашингтона використовувати Києву західну зброю для ударів вглиб Росії.

«Наразі я не можу нічого оголосити чи підтвердити, якщо ми матимемо більше інформації для публічного оприлюднення, ми це зробимо. Тим не менш, роблячи крок назад, щоб відповісти загально на деякі з ваших запитань, не забуваймо, де ми є, і той факт, що Росія вирішила ескалувати цю війну, ввівши війська КНДР на поле бою і в бій. Тому те, що ми робимо, – це те, що ми робили від самого початку, – це гарантування того, що Україна має те, що їй потрібно», – сказала вона.

Сінгх додала, що Вашингтон продовжує підтримувати Україну за допомогою різноманітних президентських програм, що мають на меті забезпечити короткострокову і довгострокову безпеку України.

Напередодні Держдеп США також не підтвердив і не спростував зміну політики США щодо застосування американської зброї для далекобійних ударів по території РФ.

17 листопада американські видання, зокрема The New York Times і Washington Post повідомили, що президент США Джо Байден дозволив українським силам використовувати надані США ATACMS для ударів РФ.

Неназвані джерела видань заявили, що українські сили, як очікується, спочатку завдадуть ударів по російських і північнокорейських силах у Курській області Росії, і що адміністрація Байдена може розширити цей дозвіл на використання ATACMS проти цілей деінде в Росії в майбутньому.

Американські офіційні особи, яких цитують ЗМІ, заявили, що США санкціонували ці обмежені українські удари у відповідь на розгортання північнокорейських сил на полі бою в Курській області, щоб стримати Північну Корею від розгортання додаткових сил у Росії. Представники США заявили, що часткове скасування обмежень має на меті створити «специфічний і обмежений» ефект на полі бою і не змінить хід війни.

Офіційного підтвердження цієї інформації з боку Вашингтона поки що немає.

Президент України, реагуючи на такі повідомлення, зазначив, що «такі речі не анонсують» і «ракети самі за себе скажуть».

У Кремлі у відповідь на повідомлення про можливий дозвіл Україні використати західні далекобійні ракети для ударів по Росії заявили про «якісно новий виток напруженості» і «нову ситуацію з погляду залучення Сполучених Штатів до цього конфлікту».

Україна раніше завдавала ударів по об’єктах російських військ своєю зброєю, зокрема безпілотниками, але протягом тривалого часу закликала до повноцінної далекобійності.

«Тисяча днів пекла на землі». Під посольством Росії у Варшаві пройшла акція проти російської агресії

Кілька сотень українців і поляків у Варшаві влаштували акцію-перформанс на підтримку України 19 листопада з нагоди 1000 днів повномасштабної російської агресії, передає кореспондентка Радіо Свобода.

Біля будівлі посольства РФ активісти громадської ініціативи «Євромайдан-Варшава» розгорнули плакати з написами «Нескорені», «1000 днів разом», «Росія-країна терорист». Люди скандували «Слава Україні» і «Слава ЗСУ».

«Ми тут, щоб нагадати світу, що війна все ще триває, що Росія кожного дня вбиває людей, вбиває дітей. Закликаємо Захід, щоб надав Україні необхідну допомогу. Наприклад, недавно польський тимчасово повірений в Україні сказав, що в Польщі зараз від 10 до 15 літаків МІГ і що вони хочуть їх залишити в Польщі, аби захищатися від Росії. Але найкращий захист від Росії – це допомога Україні», – сказав Радіо Свобода один із активістів громадської ініціативи «Євромайдан Варшава».

Під час акції солідарності учасники дякували військовим, які захищають Україну, вшановували загиблих, які віддали своє життя за Батьківщину, і згадували тих, хто перебуває в російському полоні. Також учасники маніфестації дякували Польщі та іншим партнерам за підтримку і закликали мобілізуватися ще більше, посилити допомогу Україні у її боротьбі за свободу та територіальну цілісність.

«Страждають люди моєї країни, страждає моя країна. У мене у руках фото Соледару до російського вторгнення і що залишилося від нього після. Дуже болить, дуже тяжко. 1000 днів незламності – це дуже багато і сподіваємося, що все закінчиться нашою перемогою, і що кожен, хто причетний до нападу на нашу країну, відповість за законом», – каже воєнна біженка з Київщини Ольга.

Щоразу під час акцій біля російського посольства з українцями пліч-о-пліч стоять небайдужі поляки. Одна з них – Марта Лемпарт, яка представляє організацію «Страйк жінок».

«Мені соромно, що в моїй країні цей триколор досі майорить на цій будівлі, це є символ фашизму, символ геноциду. Я сподіваюсь, що він скоро згорить. Росія не має права на існування, бо є державою-терористом. І те, що весь Захід вдає, що має справу з нормальної державою, яка просто не любить своїх сусідів – це просто ганьба. Росія – терористична організація, яка нас всіх знищить, якщо ми їй це дозволимо», – сказала вона.

Під кінець акції відбувся художній перформанс – активісти випустили синій і жовтий дим, який символізує героїзм і стійкість України протягом всім 1000 днів. Також на людей посипався чорний сніг. Саме такий сніг, як кажуть організатори, сиплеться ось вже третій рік поспіль на голови українців через постійні бомбардування і обстріли міст та сіл.

Сибіга в США обговорив підтримку України з сенаторами Гремом і Блюменталем

Міністр закордонних справ Андрій Сибіга повідомив про розмову з сенаторами Сполучених Штатів республіканцем Ліндсі Гремом та демократом Річардом Блюменталем, повідомило МЗС 19 листопада.

За його словами, він мав «гарну та змістовну зустріч», під час якої подякував сенаторами за двопартійну підтримку України.

«Ми обговорили шляхи просування міцного та взаємовигідного українсько-американського стратегічного партнерства», – заявив голова МЗС.

Ліндсі Грем сьогодні ж прокоментував 1000 днів повномасштабної російської агресії, заявивши, що, попри «високу ціну», Україна залишається вільною.

«Давайте завершимо цю війну у почесний спосіб, який не породить більше воєн та забезпечить виживання та гідність вільної та незалежної України», – додав він.

Сибіга відвідав Вашингтон 19 листопада – раніше МЗС анонсувало, що він проведе низку зустрічей в Державному департаменті США та на Капітолійському пагорбі.

БІЛЬШЕ

XS
SM
MD
LG