Доступність посилання

ТОП новини
Путін з Атсани 28 листопада пригорозив завдати ударів по центрах ухвалення рішень у Києві.
Путін з Атсани 28 листопада пригорозив завдати ударів по центрах ухвалення рішень у Києві.

Live Війна Росії проти України. Відсіч. Усі новини на цей час

Від 24 лютого 2022 року триває повномасштабна агресія Росії проти України. Російська армія, не досягнувши на початку вторгнення заявлених Кремлем цілей, веде головні бойові дії на Донбасі, півдні України, Харківщині, а також щоденно обстрілює українські міста, руйнує інфраструктуру, убиває цивільних

У Харкові через удар РФ пошкоджений трубопровід одного з комунальних підприємств – влада

У Холодногірському районі Харкова внаслідок російського удару пошкоджений магістральний трубопровід одного з комунальних підприємств, повідомив міський голова Ігор Терехов.

Подробиць він не навів, зазначивши, що на місці працюють фахівці відповідних служб.

Про постраждалих інформації немає.

Російські війська ввечері 11 листопада вкотре завдали удару по Харкову. Мер Терехов уточнив, що «попередньо, удари по місту були завдані балістичною ракетою і гібридною ракетою «Гром-1Е».

Російські військові регулярно з різних видів озброєння – ударними БПЛА, ракетами, КАБами, РСЗВ – атакують українські регіони.

Керівництво Росії заперечує, що російська армія під час повномасштабної війни завдає цілеспрямованих ударів по цивільній інфраструктурі міст і сіл України, убиваючи цивільне населення і руйнуючи лікарні, школи, дитячі садочки, об’єкти енергетики та водозабезпечення.

Українська влада і міжнародні організації кваліфікують ці удари як воєнні злочини Російської Федерації і наголошують, що вони мають цілеспрямований характер.

У Кривому Розі з-під завалів дістали тіло загиблої жінки – ОВА

У Кривому Розі, де вранці 11 листопада внаслідок російського удару зазнав руйнувань 5-поверховий житловий будинок, з-під завалів дістали тіло жінки, повідомив голова Дніпропетровської обласної військової адміністрації Сергій Лисак.

«З-під завалів потрощеного ворожою ракетою будинку в Кривому Розі дістали тіло жінки. Це – перша загибла через ранкову атаку на місто», – написав він у телеграмі.

Голова ОВА додав, що під уламками, ймовірно, можуть перебувати ще троє дітей.

Раніше було відомо про 14 постраждалих. Крім того, за даними влади, у 35 багатоквартирних будинках побиті вікна і дахи, пошкоджені 11 автомобілів і адмінбудівля.

Російські військові регулярно з різних видів озброєння – ударними БПЛА, ракетами, КАБами, РСЗВ – атакують українські регіони.

Керівництво Росії заперечує, що російська армія під час повномасштабної війни завдає цілеспрямованих ударів по цивільній інфраструктурі міст і сіл України, убиваючи цивільне населення і руйнуючи лікарні, школи, дитячі садочки, об’єкти енергетики та водозабезпечення.

Українська влада і міжнародні організації кваліфікують ці удари як воєнні злочини Російської Федерації і наголошують, що вони мають цілеспрямований характер.

Естонія надасть Україні новий пакет військової допомоги

Естонія надала новий пакет військової допомоги для України, розповів міністр оборони країни Ханно Певкур під час зустрічі з президентом Володимиром Зеленським у Києві 11 листопада.

«Зустрівся з президентом Володимиром Зеленським і підтвердив нашу постійну військову підтримку України. По дорозі до його Офісу я також підписав в електронному вигляді новий пакет військової допомоги з одягом, стрілецькою зброєю тощо. Нові пакети надійдуть уже наступного року (0,25% від ВВП Естонії)», – наголосив міністр оборони Естонії.

CBS: у вбивстві пілота, який перегнав Мі-8 в Україну, підозрюють офіцерів спецслужб Росії

Російського пілота Максима Кузьмінова, який у серпні минулого року перегнав до України російський гелікоптер Мі-8 у межах спецоперації ГУР, а в лютому цього року був застрелений в Іспанії, могли вбити двоє офіцерів російських силових структур, повідомляє телекомпанія CBS із посиланням на джерело, близьке до розслідування.

За словами джерела, на місці вбивства Кузьмінова знайшли гільзи від пістолета Макарова російського виробництва. Також співрозмовник передав CBS фотографії трьох підозрюваних у справі. Всі вони – росіяни і перебували в Іспанії на момент вбивства. Їхні імена не називають, але один із них був упізнаний як відставний офіцер ще радянського КДБ, а інший – як офіцер російської поліції. Згадується, що вони родичі. Відомостей про третього підозрюваного немає.

Також CBS повідомляє, що місце поховання Кузьмінова невідоме – він міг бути похований у безіменній могилі.

Росія вдарила по Харкову балістикою і гібридною ракетою «Гром-1Е» – влада

Ввечері 11 листопада Росія здійснила ракетний удар по Харкову, розповів мер міста Ігор Терехов.

«Удари прийшлися по двох районах міста – Холодногірському та Новобаварському. Інформація щодо постраждалих на дану хвилину не надходила. Місця прильотів обстежують працівники відповідних служб», – зазначив він.

Згодом Терехов уточнив, що «попередньо удари по місту були завдані балістичною ракетою та гібридною ракетою «Гром-1Е».

Чому Фінляндія проти «фінляндизації» України?

Як зупинити розв'язану Росією війну, зберегти незалежність України і досягнути сталого миру?

Обговорення шляхів досягнення цієї мети активізувалося після того, як Дональд Трамп отримав переконливу перемогу на президентських виборах у США. Адже Трамп обіцяв «завершити війну за 24 години», а також сказав, що зробить це ще до інавгурації у січні.

Один із варіантів – це так звана «фінляндизації». Що вона означає? І чому сама Фінляндія проти?

Після перемоги республіканця Дональда Трампа на президентських виборах у США, в Україні та Європі посилилися побоювання, що бажання Трампа швидко закінчити війну може бути здійснене коштом інтересів України. Зокрема, шляхом нав’язування Україні нейтралітету, принаймні на найближчі десятиліття.

У Німеччині в уряді Олафа Шольца все частіше обговорюють пропозицію про нейтральну Україну за зразком Фінляндії часів Холодної війни, яка не належала ані до НАТО, ані до Варшавського договору, повідомило видання Politico.

Натомість у самій Фінляндії такі погляди не розділяють.

Фінляндія проти «фінляндизації» України?

Примушування України до нейтралітету за фінським сценарієм часів Холодної війни задля збереження її незалежності та припинення бойових дій не призведе до стійкого миру з Росією.

Про це 11 листопада заявила міністерка закордонних справ Фінляндії Еліна Валтонен в інтерв’ю агентству Reuters, коментуючи так звану модель «фінляндизації», що її інколи згадують у зв'язку з війною Росії проти України.

«Я проти цього, так. Дивімось правді в очі, Україна була нейтральною до того, як на неї напала Росія», – сказала Валтонен у кулуарах щорічного Паризького форуму миру.

«Це точно не те, що я б нав'язувала Україні. Точно не як першу альтернативу», – наголосила вона.

Фінляндія перебувала під владою царської Росії понад 100 років, й здобула незалежність у 1917 році. Країні вдалося дати відсіч вторгненню Радянського Союзу у 1939 році, але через втрату територій. Фінляндія після Другої світової війни була вимушена дотримувалася нейтралітету. Це отримало назву – модель «фінляндизації». Війна Росії проти України дала Фінляндії та Швеції шанс вступити в НАТО, яким вони скористалися.

ЗМІ: втікачі з Північної Кореї передали Україні листівки із закликом до солдатів КНДР дезертувати

Група перебіжчиків з КНДР передала посольству України у Сеулі листівки із закликом до північнокорейських солдатів дезертувати з поля бою. Також дипломатичному представництву передали аудіофайл із подібним змістом, передає Yonhap.

За даними журналістів, організація «Корпус пропаганди перебіжчиків, до складу якої входять колишні північнокорейські солдати і родичі тих, хто служив в армії КНДР, передала листівки для розповсюдження серед північнокорейських військових. У них містяться заклики до дезертирства та інструкція, як це зробити.

Лідер групи Чан Се Юл повідомив, що він передасть такі листівки українським військовим у Брюсселі. Також він планує направити листа президентові України Володимиру Зеленському із закликом «застосувати психологічну війну проти північнокорейських солдатів». Чан вказує, що «українські військові можуть забезпечити масову капітуляцію та дезертирство серед північнокорейських солдатів, якщо буде мобілізована проактивна психологічна війна».

Раніше газета South China Morning Post повідомляла, що «північнокорейські перебіжчики домагаються відправки в Україну, щоб розпочати кампанію психологічної війни на фронті».

Українська влада наразі ці повідомлення офіційно не коментувала.

Зеленський після зустрічі з Боррелем: ЄС до кінця року реалізує ініціативу з постачання снарядів Україні

Європейські партнери до кінця року реалізують ініціативу щодо надання мільйона артилерійських боєприпасів Україні, заявив президент Володимир Зеленський після зустрічі з верховним представником ЄС із закордонних справ і політики безпеки Жозепом Боррелем, який перебуває з візитом у Києві.

«Була сьогодні зустріч із керівником європейської дипломатії Боррелем. Наші відносини з Європейським союзом, наша взаємодія. Дуже важлива новина: до кінця року європейські партнери мають встигнути повністю реалізувати ініціативу з постачання Україні мільйона снарядів для нашої артилерії», – сказав Зеленський у своєму вечірньому зверненні 11 листопада.

У його пресслужбі також повідомили, що ключовими темами зустрічі президента і голови дипломатії ЄС були подальша взаємодія України і Євросоюзу, збільшення військової допомоги, зняття обмежень на удари по військових цілях на території Росії, розблокування підтримки в межах Європейського фонду миру і завершення всіх процедур щодо надання Україні 50 мільярдів доларів відповідно до рішення G7.

Сили РФ намагаються витіснити ЗСУ з Курщини, штурми кожні 10-15 хвилин – ОТУ «Сіверськ»

Російські військові продовжують спроби щодо витіснення українських військових із Курської області, повідомив в ефірі «Суспільного» речник оперативно-тактичного угрупування (ОТУ) «Сіверськ» Вадим Мисник.

Він зазначив, що «зараз у Курській області зосереджено 45-50 тисяч російських окупантів. Серед них бригади морської піхоти, зокрема 155 Тихоокеанського флоту та 810 Чорноморського флоту, десантна дивізія, підрозділи батальйону спецназу, штурмові батальйони».

За словами Мисника, «мета росіян полягає у тому, щоб вибити українських захисників, тому бої надзвичайно інтенсивні навіть попри великі втрати ворога».

Спікер ОТУ уточнив, що «росіяни намагаються атакувати українських захисників за допомогою техніки, а потім, коли таку техніку знищують ЗСУ, використовують малі піхотні групи».

«Ми фіксуємо, що буває 10-15 хвилин інтервал між тим, як штурмові групи висуваються», – зазначив він.

Росія готує масштабний наступ на Курщині. Що буде там з українськими підрозділами?

Лисак: на Дніпропетровщині армія РФ влучила в амбулаторію, загинув лікар

У понеділок, 11 листопада, сили РФ атакували Нікопольський район. В одній з громад було влучання в амбулаторію, загинув лікар, розповів голова Дніпропетровської ОВА Сергій Лисак.

«Увесь день ворог бив по Нікопольщині. Застосовував артилерію та БпЛА. Цілив по райцентру і Марганецькій громаді. Загинула жінка, особу якої зараз встановлюють. Обірвалося життя й 30-річного чоловіка. Він був лікарем. Агресор вгатив прямо по амбулаторії, де той працював. Постраждала також його колега. Зараз медики борються за її життя», – написав він.

ЗСУ: російські військові можуть розпочати штурми у Запорізькій області протягом кількох днів

Російські військові незабаром можуть розпочати наземні штурми на півдні Запорізької області, повідомив речник Сил оборони півдня Владислав Волошин у коментарі Sky News.

За словами Волошина, «атаки можуть створити нову точку тиску для українських військових, які й так відстають на сході. Хоча наразі незрозуміло, чи це буде один масштабний наступ росіян, чи окремі штурми».

«Штурми можуть початися найближчим часом, ми навіть не говоримо про тижні, ми очікуємо, що це станеться в будь-який день», – сказав речник.

Він додав, що «російські війська в цьому районі чисельно значно переважають українських захисників».

Сили РФ пошкодили греблю Курахівського водосховища – влада

Російські військові пошкодили греблю Курахівського водосховища. Через це є загроза затоплення для мешканців населених пунктів Донецької і Дніпропетровської області, повідомив голова Донецької ОВА Вадим Філашкін.

«Цей удар потенційно несе загрозу мешканцям населених пунктів на річці Вовчій – як у Донецькій області, так і в Дніпропетровській», – підкреслив Філашкін.

Він додав, що станом на 16:00 рівень води у річці у межах Великоновосілківської громади піднявся на 1,2 метра. Підтоплення житла не зафіксовано.

Росія: суд залишив у силі вирок про 12 років позбавлення волі громадянці США і РФ

Російський суд у Єкатеринбурзі залишив у силі вирок про 12 років позбавлення волі, винесений у серпні Ксенії Кареліній, яка має подвійне громадянство США та Росії, за державну зраду після того, як її визнали винною у переказі 51 долара США на користь української благодійної організації на початку 2022 року.

Другий апеляційний суд загальної юрисдикції підтвердив вирок, йдеться у повідомленні у телеграмі 11 листопада.

Російський суд у Єкатеринбурзі засудив Ксенію Кареліну, яка має подвійне громадянство США та Росії, до 12 років позбавлення волі після того, як визнав її винною в державній зраді за переказ 51 долара благодійній організації з надання допомоги Україні у лютому 2022 року.

Вирок був винесений 15 серпня суддею Свердловського обласного суду Андрієм Мінєєвим після того, як прокуратура вимагала 15 років позбавлення волі для Кареліної, яка також відома під своїм прізвищем Хавана.

Адвокат Кареліної Михайло Мушайлов заявив, що його підзахисна визнала, що зробила пожертву, але планує оскаржити вирок.

33-річна Кареліна переїхала до США у 2015 році, вийшла заміж за громадянина США та отримала громадянство США у 2021 році. Її затримали в Єкатеринбурзі в січні за підозрою в дрібному хуліганстві.

Генштаб ЗСУ: від початку доби на фронті відбулось 125 бойових зіткнень

На фронті від початку доби, 11 листопада, відбулося 125 бойових зіткнень, йдеться у зведенні Генерального штабу ЗСУ.

«На Куп’янському напрямку ворог протягом дня один раз намагався просунутися до наших позицій в районі Кіндрашівки, атаку успішно відбито, ситуація контрольована. На Лиманському напрямку відбулося сім бойових зіткнень поблизу Греківки, Невського, Тернів та Серебрянки. До цього часу на цьому напрямку триває одне боєзіткнення», – йдеться у зведенні.

Водночас відомо, що «на Сіверському напрямку ворог провів одну наступальну дію в районі населеного пункту Виїмка, до того ж завдав авіаударів шістьма керованими авіаційними бомбами в районах Закітного та Сіверська».

«Ударів із залученням бомбардувальної та штурмової авіації ворог завдав на Краматорському напрямку в районах населених пунктів Часів Яр, Новомаркове та Краматорськ, до того ж в районі Часового Яру наші захисники відбили одну атаку окупантів», – повідомили у ЗСУ.

«Трамп дуже швидко переконається, що з Путіним неможливо порозумітися» – Бартош Ціхоцький

ВАРШАВА – Він був єдиним послом країн ЄС в Україні, який не евакуювався із Києва у лютому 2022 року.

Колишній Надзвичайний і Повноважний посол Польщі в Україні, історик і політолог Бартош Ціхоцький після повномасштабного вторгнення залишався у приміщенні посольства лише з двома польськими офіцерами. Зокрема, саме завдяки цьому його каденція, яка тривала з 2019 до 2023 року, запам’яталася українцям.

Ціхоцький – досвідчений дипломат. У 2015-2016 роках він працював у Москві в Посольстві Республіки Польща в РФ. Після цього був радником голови Агентства розвідки у Варшаві.

В інтерв'ю Радіо Свобода Бартош Ціхоцький розповів, як, на його думку, змінить міжнародну політику США Дональд Трамп, чому Україні не варто сваритися з Польщею та якою є найефективніша дорога до мирних переговорів.

Більше читайте тут

У РНБО попередили про спроби Росії створити «максимальний хаос» зі вкидами

Росія зараз намагається намагаються створити «максимальний хаос» із вкидами. Фейки розповсюджують через соцмережу X та західні ЗМІ, повідомив керівник Центру протидії дезінформації при РНБО Андрій Коваленко.

Він уточнив, що «за вкиди відповідає Служба зовнішньої розвідки РФ».

Раніше президент України Володимир Зеленський зазначив, довкола «плану перемоги» циркулює чимало дезінформації, і не лише з боку Росії, а й від тих, хто її боїться».

Керівник Центру протидії дезінформації також повідомляв, що «Google викладає на картах оновлені знімки, на яких «палить» розміщення наших військових систем». За його словами, після цього представники Google зв’язалися з українською стороною для розв’язання проблеми зі знімками розміщення військових систем Сил оборони.

Згодом Американська компанія Google виправила ситуацію з відображенням українських військових об‘єктів та систем.

13 росіян, що зникли в Курській області, знайшлися в Сумській

13 жителів російської Курської області, які раніше зникли безвісти під час операції ЗСУ, знайшлися в українській Сумській області, заявила уповноважена з прав людини в Росії Тетяна Москалькова. Вона розповіла, що зараз тривають переговори щодо їхнього повернення до РФ.

Раніше Москалькова заявляла, що до неї надійшли повідомлення від понад тисячі людей, які шукають своїх родичів, що живуть у прикордонних районах Курської області. Вона звернулася до українського колеги Дмитра Лубинця із проханням про сприяння у пошуку росіян. У серпні понад 1500 заявок на розшук зниклих із цього регіону отримав російський Червоний Хрест.

Курахове: ЗСУ втрачають фланги, DeepState застерігає від «катастрофи»

Армія Росії стискає кліщі навколо Курахового – про це протягом останніх трьох днів повідомляв аналітичний проєкт DeepState. У ніч проти 9 листопада аналітики повідомили про просування агресора біля Максимівки, Богоявленки, Перемоги та Далекого на південь від міста.

Ще за добу – про успіхи окупантів у самому Кураховому, а також знову на південному фланзі біля Максимільянівки, Перемоги та Богоявленки. І вже ввечері 10 листопада DeepState повідомив про просування РФ біля Антонівки та Богоявленки – це знову південний фланг Курахового.

Судячи з карти, Курахове опинилося у величезному «мішку», між крайніми флангами якого – близько 20 кілометрів. Аналітики зазначили, що навіть додаткові ресурси, які прибувають для підкріплення на цю ділянку, не завжди адекватно розгортаються.

«Якщо ще й не взяти під контроль проблему з флангами, то незабаром вона перетвориться на чергову катастрофу», – написали спостерігачі.

Зеленський розповів про Ставку: йшлося про посилення ППО і ракетну програму

Президент України Володимир Зеленський провів 11 листопада засідання Ставки Верховного головнокомандувача, на якій ішлося про посилення протиповітряної оборони та розвиток української ракетної програми.

«Ухвалили рішення про збільшення кількості мобільних вогневих груп у регіонах, які є пріоритетними цілями для російського терору. Триває виконання попередніх рішень Ставки про кращу підготовку та оснащення мобільних вогневих груп. Була доповідь щодо комплексної програми проти російських КАБів. Є перспективні технологічні рішення. Також була доповідь щодо поточного стану української ракетної програми, зокрема розробки власних керованих авіабомб. Доповіді щодо трирічних контрактів для виробників дронів та інших видів озброєння», – повідомив глава держави у телеграмі.

Перед засіданням Ставки Верховного головнокомандувача Зеленському про ситуацію на фронті доповів головнокомандувач ЗСУ Олександр Сирський.

«Є рішення Головкома про суттєве посилення найскладніших напрямків – Курахівського та Покровського. На Курщині наші хлопці продовжують стримувати за межами України майже 50-тисячне вороже угруповання», – відзначив Зеленський.

БІЛЬШЕ

XS
SM
MD
LG