На Херсонщині за добу одна людина зазнала поранень – Прокудін
Одна людина зазнала поранень упродовж доби на Херсонщині, повідомив зранку 11 листопада голова ОВА Олександр Прокудін.
«Російські військові поцілили в освітній заклад та магазин; житлові квартали населених пунктів області, зокрема пошкодили дев’ять приватних будинків. Також окупанти понівечили газопровід, гараж, мотоцикл та приватні автомобілі», – ідеться в повідомленні.
За даними чиновника, під вогнем та авіаударами сил РФ опинилися Херсон та ще 13 населених пунктів області.
Російські військові регулярно з різних видів озброєння – ударними БПЛА, ракетами, КАБами, РСЗВ – атакують українські регіони.
Керівництво Росії заперечує, що російська армія під час повномасштабної війни завдає цілеспрямованих ударів по цивільній інфраструктурі міст і сіл України, убиваючи цивільне населення і руйнуючи лікарні, школи, дитячі садочки, об’єкти енергетики та водозабезпечення.
Українська влада і міжнародні організації кваліфікують ці удари, як воєнні злочини Російської Федерації і наголошують, що вони мають цілеспрямований характер.
Розвідка заявляє про спалення штурмового гелікоптера РФ у Московській області
У Московській області Росії згорів штурмовий гелікоптер Мі-24, повідомляє Генеральне управління розвідки 11 листопада.
«У ніч з 9 на 10 листопада 2024 року на аеродромі «Клін-5» Московської області знищено російський штурмовий гелікоптер Мі-24», – заявило відомство.
За даними ГУР, вертоліт належав до складу 92 ескадрильї 344 центру бойового застосування та перепідготовки льотного складу армійської авіації збройних сил Росії.
Незалежних підтверджень повідомленню розвідки немає. Російське командування його не коментувало.
За даними Генерального штабу ЗСУ, Росія втратила за час повномасштабної війни проти України 329 гелікоптерів. Російська сторона не коментує дані про свої втрати в техніці.
«Бачу просто нога за ногою, нога за ногою – йдуть військові російські, вони йшли дуже довгою шеренгою. Це було страшно. Розумієш, що все! Виходу немає ніде. Залишалось тільки якось вижити тут і чекати на визволення».
«Сьогодні повинно бути краще, тому що завтра може не настати».
«Ти вже не знаєш, чи дивитися під ноги, бо скидають «пелюстки», чи дивитися в небо, бо там вилетить дрон, чи слухати свист артилерії».
Два роки тому, 11 листопада 2022 року, українські військові звільнили Херсон від російської окупації. Місто, як і правобережна частина області, перебувало під контролем Росії з перших днів повномасштабного вторгнення. Херсон був єдиним обласним центром, який окупанти захопили після 24 лютого 2022 року. Деокупація міста завершила Херсонську наступальну операцію.
До другої річниці деокупації міста проєкт Радіо Свобода «Новини Приазовʼя» запитав у жителів Херсону, якими вони пам’ятають окупацію і звільнення міста від російських загарбників, хто зараз продовжує жити у Херсоні, попри щоденні обстріли, і чому, а також розпитали експертів про те, коли і за яких умов українські військові зможуть звільнити лівобережну частину області.
КМВА: під час атаки Росії не столицю сили ППО збили до 10 дронів
Пуски ракет стратегічної авіації РФ не підтвердилися, повідомляє Київська міська військова адміністрація 11 листопада.
Водночас вночі повітряна тривога в Києві тривала чотири з половиною години через загрозу ударних безпілотників.
«Силами оборони було виявлено і знешкоджено різними способами до десятка безпілотників (точну кількість та тип дронів оприлюднять Повітряні Сили)», – заявив голова КМВА Сергій Попко.
Місцева влада не зафіксувала руйнувань у місті, також ніхто не звертався по допомогу внаслідок атаки.
Російські військові регулярно з різних видів озброєння – ударними БПЛА, ракетами, КАБами, РСЗВ – атакують українські регіони.
Керівництво Росії заперечує, що російська армія під час повномасштабної війни завдає цілеспрямованих ударів по цивільній інфраструктурі міст і сіл України, убиваючи цивільне населення і руйнуючи лікарні, школи, дитячі садочки, об’єкти енергетики та водозабезпечення.
Українська влада і міжнародні організації кваліфікують ці удари, як воєнні злочини Російської Федерації і наголошують, що вони носять цілеспрямований характер.
Прем’єр-міністр Великої Британії Кір Стармер та президент Франції Емманюель Макрон спробують переконати президента США Джо Байдена надати Україні дозвіл завдавати ударів по цілях на території Росії за допомогою франко-британських ракет Storm Shadow. Про це 10 листопада повідомила газета The Telegraph із посиланням на джерела в уряді Великої Британії.
«Очікується, що Кір Стармер та Еммануель Макрон зроблять останню відчайдушну спробу завадити зусиллям Дональда Трампа щодо скорочення підтримки України з боку США», – написало видання.
Лідери Великої Британії та Франції обговорять цю тему в Парижі, куди Стармер приїде 11 листопада на церемонію на честь річниці закінчення Першої світової війни. За інформацією видання, офіційний Лондон сподівається, що Байден «нарешті дасть дозвіл, якого Київ вимагав кілька місяців».
Очікується, що лідери двох країн також обговорять, як обрання Дональда Трампа президентом вплине на війну на Близькому Сході, а також поговорять про можливу торговельну війну між США та Європою.
Президент України Володимир Зеленський кілька місяців вимагає від країн Заходу, щоб Збройним силам України дозволили завдавати ударів по території Росії за допомогою західних озброєнь. Велика Британія та Франція, за даними джерел The Telegraph, раніше підтримали Зеленського в цьому питанні, проти виступили США. У Вашингтоні побоюються, що Росія у відповідь завдасть ударів по західних військових базах.
Якщо країни Заходу дозволять Україні завдавати ударів углиб Росії до того, як Дональд Трамп обійме посаду президента США 20 січня 2025 року, це рішення буде складніше скасувати, зазначає The Telegraph.
Генштаб ЗСУ: армія Росії втратила понад 1700 військових за добу
Російські війська втратили близько 1 770 людей особового складу протягом минулої доби, повідомив Генеральний штаб Збройних сил України вранці 11 листопада.
За оцінкою командування, загальні втрати Росії за час повномасштабного вторгнення сягнули приблизно 710 660 військових.
Крім того, за даними Генштабу, армія РФ втратила:
- 9 253 танків (+4 за добу)
- 18 766 бойових броньованих машин (+40)
- 20 314 артилерійських систем (+34)
- 1 245 реактивних систем залпового вогню
- 996 засобів протиповітряної оборони
- 369 літаків
- 329 гелікоптерів
- 18 676 безпілотників оперативно-тактичного рівня (+57)
- 2 636 крилатих ракет (+2)
- 28 кораблів і катерів
- 1 підводний човен
- 28 802 автомобілі та автоцистерни (+119)
Напередодні Інститут дослідження війни озвучив оцінку, що російські військові не можуть нескінченно витримувати нинішні показники втрат на війні проти України, особливо задля обмежених успіхів
Росія й Україна майже не дають інформації про свої втрати у війні. Москва офіційно востаннє називала кількість убитих у вересні 2022 року ‒ тоді заявляли про 5937 загиблих. Київ тривалий час цього не робив, заявляючи, що дані будуть розкриті після війни.
Читайте також: На війні у жовтні щодня гинули або зазнавали поранень близько 1500 солдатів РФ – начальник Штабу оборони Британії
25 лютого 2024 року президент України Володимир Зеленський вперше від початку повномасштабного вторгнення озвучив число загиблих українських військових: 31 тисяча. Водночас Зеленський сказав, що не може розголошувати, скільки серед українських військових є поранених і зниклих безвісти. Також, за його даними, втрати Росії склали 180 тисяч військовослужбовців загиблими, і до 500 тисяч разом поранених і загиблих.
Розвідка Великої Британії 17 вересня заявила, що російські втрати від початку вторгнення оцінюються в понад 610 тисяч осіб убитими й пораненими.
Загальні втрати військових Росії й України з початку повномасштабної війни РФ 2022 року могли перевищити мільйон – таку оцінку 17 вересня навела газета The Wall Street Journal. Число вбитих українських військових WSJ оцінило у 80 тисяч, російських – у приблизно 200 тисяч. Поранені близько 400 тисяч людей в українській армії і 400 тисяч – у російській, пише газета.
Київ, коментуючи оприлюднені газетою The Wall Street Journal дані про втрати України у війні, каже, що реальна цифра є «значно меншою».
Протягом доби 10 листопада на лінії фронту відбулося 160 бойових зіткнень, заявив Генеральний штаб Збройних сил України вранці в понеділок.
Зокрема, російські війська шість разів атакували біля Стариці та Вовчанська на Харківщині і тричі – на Куп’янському напрямку, неподалік Кіндрашівки, Загризового та Зеленого Гаю.
Армія РФ шість разів атакувала на Лиманському напрямку, один раз на Сіверському, ще 13 разів штурмувала позиції Сил оборони на Времівському напрямку.
«На Краматорському напрямку зафіксовано три боєзіткнення в районах Ступочок та Часового Яру. На Торецькому напрямку ворог здійснив 16 атак неподалік Торецька та Щербинівки», – йдеться в зведенні.
Читайте також: «Зберігаю шматочки скла із вікон рідного дому». Історія майстрині-переселенки з Курахового
Збройні сили також зупинили 35 штурмових і наступальних дій Росії на Покровському напрямку, поблизу Миролюбівки, Променя, Григорівки, Селидового, Лисівки, Сухого Яру та Петрівки.
«На Курахівському напрямку Сили оборони відбили 48 атак позицій наших військ поблизу Іллінка, Воздвиженка, Новоселидівка, Новодмитрівка, Сонцівка, Максимільянівка, Антонівка, Дальнє та Катеринівка. Найактивніше окупанти намагалися просунутися вперед в районах населених пунктів Антонівка та Іллінка», – заявив штаб.
Командування додає, що російські війська отримали «жорстку відсіч» біля Новоандріївки та Малої Токмачки та безуспішно сім разів атакували на Придніпровському напрямку.
Крім того, за зведенням, триває операція в Курській області.
Російська армія просунулась біля Новодмитрівки на Курахівському напрямку, повідомив проєкт DeepState у ніч проти 8 листопада.
На цій ділянці агресор атакує у напрямку Курахового з трьох сторін: півночі – на ділянці Новодмитрівка – Сонцівка, північного сходу – на ділянці Іллінка – Берестки та півдня – з боку Времівського виступу під Максимівкою та Трудовим.
Удар Росії по Запоріжжю: кількість поранених зросла до 21
Відомо про 21 постраждалого через російський удар по Запоріжжю, повідомив голова обласної військової адміністрації Іван Федоров вранці 11 листопада.
Крім того, він повідомив, що за попередню добу російські війська завдали 356 ударів по 10 населених пунктах області. Обласна влада отримала 44 повідомлення про руйнування житлових будинків та об’єктів інфраструктури.
Про зростання кількості постраждалих також заявило Міністерство внутрішніх справ:
«Кількість постраждалих унаслідок російських авіаударів по місту зросла до 21 людини. Одна людина загинула. Військові РФ завдали три авіаудари ФАБ-500 з УМПК».
Російські війська завдали ударів по Запоріжжю на початку доби 11 листопада, загинула одна людина. Спершу було відомо про 18 поранених серед них – п’ятеро дітей.
Російські військові регулярно з різних видів озброєння – ударними БПЛА, ракетами, КАБами, РСЗВ – атакують українські регіони.
Керівництво Росії заперечує, що російська армія під час повномасштабної війни завдає цілеспрямованих ударів по цивільній інфраструктурі міст і сіл України, убиваючи цивільне населення і руйнуючи лікарні, школи, дитячі садочки, об’єкти енергетики та водозабезпечення.
Українська влада і міжнародні організації кваліфікують ці удари, як воєнні злочини Російської Федерації і наголошують, що вони носять цілеспрямований характер.
Дзвінок Трампа Путіну: що обговорили? Про кінець війни домовляться без України?
Дональд Трамп обговорив з Володимиром Путіним війну в Україні. А офіційний Київ не був проти цієї розмови, написало видання Washington Post.
Дональд Трамп нібито порадив російському лідеру не загострювати війну в Україні, нагадавши про «значну військову присутність» США у Європі. А ще був зацікавленим у подальших розмовах про «швидке розв’язання війни в Україні».Тим часом у Польщі заявляють, що невдовзі можна очікувати дати припинення вогню на фронті і кордону, де це припинення має відбутися, та гарантій безпеки для України. Про це заявив прем’єр-міністр країни Дональд Туск.
Чому в українському МЗС стверджують, що не знали про цю розмову? Чому ні у Трампа, ні у Путіна не розказали про таку аудієнцію одразу? І які сценарії для завершення війни розглядають у команді обраного президента США та очільника Кремля?
Про це та інше дивіться у програмі «Свобода.Ранок» на @Радіо Свобода:
За умови: Росія готова вислухати пропозиції Трампа щодо України?
Росія готова вислухати пропозиції новообраного президента США Дональда Трампа щодо України за умови, що Вашингтон перестане підтримувати Україну зброєю та іншою допомогою, повідомив високопосадовий чиновник у Москві.
Заступник міністра закордонних справ Росії Сергій Рябков заявив, що від Вашингтона очікуються «ідеї, як рухатися вперед у сфері врегулювання, а не у сфері подальшого накачування київського режиму всілякою допомогою в очікуванні, що зрештою це призведе до стратегічної поразки Москви», інформує агенція Associated Press.
В інтерв’ю з російським державним інформаційним агентством «Інтерфакс» у суботу Рябков сказав, що Москва і Вашингтон «обмінюються сигналами» щодо України через «закриті канали».
Після оголошення перемоги Дональда Трампа на президентських виборах у США увага оглядачів та медіа у світі прикута до можливих кроків щодо війни Росії проти України новообраного американського лідера, який обіцяв «завершити війну за 24 години», а також сказав, що зробить це ще до інавгурації, що традиційно відбувається у січні наступного після виборів року.
Під час президентських дебатів Трамп відмовився сказати, чию сторону він хоче бачити переможцем у війні, і він припустив, що президент України Володимир Зеленський отримав занадто багато військової та фінансової допомоги від адміністрації Байдена.
Тим часом пропагандисти в ефірі російських медіа заявили про очікування «капітуляції і демілітаризації» України від мирних планів новообраного президента Трампа.
Один із найжорсткіших прокремлівських зовнішньополітичних коментаторів Сергій Караганов про перспективи мирного плану Трампа для України заявив, що в планах Кремля не лише підкорення України, а і контроль над Європою.
«Він підготує якийсь план. Але питання не в мирному плані, а в тому, що нам потрібно. А нам потрібна капітуляція і демілітаризація України. І через деякий час ми можемо переговори про те, на яких умовах ми підпишемо мир з Європою», – сказав Караганов в кулуарах Валдайського форуму, що проходив у дні американських виборів у російському Сочі.
Цю тему продовжила і Ольга Скабєєва з кремлівського телеканалу «Росія-1», котра цими днями назвала «дуже хорошим планом» застереження генсекретаря НАТО Марка Рютте про те, що у разі припинення підтримки України Путін переможе.
«Путін переможе і завоює всю Україну. Після цього захоплена і дуже зла Росія з'явиться біля кордонів ЄС, додавши до своєї армії українську. Це звучить як дуже гарний план», – твітить її цитату американська дослідниця російської телевізійної пропаганди Джулія Девіс.
Як повідомляв Голос Америки, видання Newsweek пише, що союзники президента Росії Володимира Путіна розглядають результати президентських виборів у США як корисні для інтересів Росії в її повномасштабному вторгненні в Україну.
Хоча інші експерти, розглядаючи перші результати підрахунку голосів на виборах у США, наголошували, що інформація про прихильність Трампа до Путіна перебільшена.
«Повна здача України паном Трампом малоймовірна, не в останню чергу через думку всередині його республіканської бази. Він точно не захоче бути автором і власником поразки України», – пише британський часопис The Economist.
Впливовий часопис вважає, що як політик, який діє в логіці бізнесових транзакцій, «Трамп, швидше за все, вимагатиме від України чогось натомість».
На думку часопису, Трамп, безсумнівно, хотів би, щоб його угода була готова до того часу, коли він повернеться до Білого дому 20 січня.
Щодо Путіна, то британський тижневик, посилаючись на джерела близькі до російського лідера, каже, що сигнали з Кремля суперечливі. То вони кажуть, що готові заморозити бойові дії вздовж існуючої лінії зіткнення, то вимагають «чогось схожого на капітуляцію України».
Одне з джерел попереджає, що Путін має відчуття, що він перемагає, тож логічно, що він просуватиметься вперед.
Агентство АР наголошує, що заяви російського МЗС про «відкритість» Росії до пропозицій новообраного президента США про припинення війни прозвучали на тлі атаки російським безпілотником по Одесі, унаслідок чого загинула людина та поранено ще 13.
«ДТЕК»: у кількох регіонах превентивно запровадили аварійні відключення електроенергії
Через загрозу російської атаки в кількох областях запровадили графіки аварійних відключень, повідомила компанія «ДТЕК» 11 листопада.
«Київ, Київщина, Одещина, Дніпропетровщина, Донеччина: за вказівкою Укренерго застосовуються превентивні екстрені відключення світла», – йдеться в повідомленні.
Київська міська військова адміністрація також повідомила про екстрені відключення раніше.
«В звʼязку із загрозою ракетного удару в Києві введені графіки аварійних відключень електроенергії. Це превентивний захід», – заявив голова КМВА Сергій Попко.
Раніше Повітряні сили повідомили про повітряну тривогу по всій країні через зліт у Росії винищувача МіГ-31К, який є носієм ракет «Кинджал». Також були зафіксовані пуски ракет із бомбардувальників Ту-95МС з району Каспійського моря.
Російська атака на Миколаїв: п’ятеро людей загинули
Російські війська атакували Миколаїв на початку доби 11 листопада, повідомила місцева влада.
Голова області Віталій Кім повідомив спершу про двох загиблих та поранену 45-річну жінку, яку госпіталізували. Згодом кількість загиблих зросла до п’яти.
Мер міста Олександр Сєнкевич додав, що російські удари пошкодили житлові будинки в різних районах Миколаєва, а також нежитлові приміщення. Одне з влучань спричинило пожежу, яку ліквідували рятувальники.
Державна служба з надзвичайних ситуацій заявила про руйнування квартири на четвертому поверсі чотирьохповерхового будинку, загорілися третій і четвертий поверхи.
«Наразі відомо про п’ятьох загиблих, їх тіла деблокували рятувальники. На місці працюють психологи ДСНС, до них за допомогою звернулися 22 людини. У однієї жінки гостра реакція на стрес, її з гіпертонічним кризом госпіталізовано до лікарні», – додала служба.
Російські військові регулярно з різних видів озброєння – ударними БПЛА, ракетами, КАБами, РСЗВ – атакують українські регіони.
Керівництво Росії заперечує, що російська армія під час повномасштабної війни завдає цілеспрямованих ударів по цивільній інфраструктурі міст і сіл України, убиваючи цивільне населення і руйнуючи лікарні, школи, дитячі садочки, об’єкти енергетики та водозабезпечення.
Українська влада і міжнародні організації кваліфікують ці удари, як воєнні злочини Російської Федерації і наголошують, що вони носять цілеспрямований характер.
ОВА: Росія атакувала Запоріжжя, 1 людина загинула, серед поранених є діти
Російські війська завдали ударів по Запоріжжю на початку доби 11 листопада, повідомив голова обласної військової адміністрації Іван Федоров.
За даними ОВА, армія РФ завдала трьох авіаударів по обласному центру. Попередньо, одна людина загинула, спершу було відомо про дев’ятьох поранених.
Згодом Федоров повідомив, що кількість постраждалих зросла до 18, серед них – п’ятеро дітей.
«Хлопчики 4, 16 і 17 років та дівчатка 15 й 17 років отримали необхідну допомогу медиків. Внаслідок атаки зруйнований житловий будинок, пошкоджений гуртожиток. Одна людина загинула», – додав він.
Російські військові регулярно з різних видів озброєння – ударними БПЛА, ракетами, КАБами, РСЗВ – атакують українські регіони.
Керівництво Росії заперечує, що російська армія під час повномасштабної війни завдає цілеспрямованих ударів по цивільній інфраструктурі міст і сіл України, убиваючи цивільне населення і руйнуючи лікарні, школи, дитячі садочки, об’єкти енергетики та водозабезпечення.
Українська влада і міжнародні організації кваліфікують ці удари, як воєнні злочини Російської Федерації і наголошують, що вони носять цілеспрямований характер.
Повітряні сили попереджають про пуски крилатих ракет бомбардувальниками РФ з району Каспія
Російські бомбардувальники Ту-95МС випустили крилаті ракети, повідомляє командування Повітряних сил України о 6:26 11 листопада.
«Повітряна тривога пов’язана з пусками крилатих ракет із стратегічних бомбардувальників Ту-95МС з району Каспійського моря», – йдеться в повідомленні.
Раніше військові повідомили, що в повітрі зафіксували вісім російських бомбардувальників Ту-95МС, які прямували до пускових рубежів у Каспійському морі.
Наразі повітряну тривогу оголосили в Донецькій, Сумській, Дніпропетровській, Полтавській, Запорізькій та Харківській областях.
Одночасно командування оголосило відбій загрози російських ударних дронів.
Байден зобов’язався витратити кожен долар на підтримку України, поки перебуватиме на посаді – Кірбі
Чинний лідер США Джо Байден зобов’язався витратити всі гроші, які залишились на підтримку України, поки він перебуває на посаді президента Америки. Йдеться про 6 млрд доларів, зазначив координатор зі стратегічних комунікацій Ради нацбезпеки США Джон Кірбі в ефірі телемарафону.
«Президент зобов’язався витратити кожен долар, який у нас є на підтримку України, протягом всього часу, поки він буде на посаді», – сказав він.
Кірбі також зауважив, що «у цій справі має бути баланс, щоб Пентагон встигав поповнювати запаси замість того, що США віддають Україні».
«Але план Байдена – витратити так багато з цього бюджету, як тільки можливо», – додав Кірбі.
Президент США Джо Байден 6 листопада зателефонував обраному президенту Дональду Трампу і розмовляв із ним про свої зобов’язання забезпечити плавний перехід влади за результатами виборів, які відбулися 5 листопада.
Республіканець Дональд Трамп здобув понад 270 голосів Колегії виборників (292 – за останніми даними), що забезпечує йому перемогу на президентських виборах у США, які пройшли 5 листопада. Його опонентка, представниця демократів Камала Гарріс має 224 голоси.
Ще до завершення підрахунку голосів низка світових лідерів, зокрема і президент України Володимир Зеленський, привітали Трампа з перемогою на виборах.
У Кремлі, тим часом заявили, що не знають, чи планує російський лідер Володимир Путін вітати Трампа з перемогою на виборах, але нагадали, що США є недружньою країною для Росії.
78-річний Трамп стане найстаршим президентом на момент інавгурації, лише другим президентом, який обійматиме посаду не один термін поспіль, і першим новим президентом, якому висували кримінальні звинувачення.
WP: Трамп провів першу телефонну розмову з Путіним після перемоги на виборах
Новообраний президент США Дональд Трамп говорив телефоном із лідером Росії Володимиром Путіним, пише видання Washington Post із посиланням на джерела, близькі до Трампа.
За даними ЗМІ, президенти двох країни обговорили війну в Україні.
Washington Post зазнаає, Трамп говорив з Путіним телефоном перебуваючи у Флориді 7 листопада, на наступний день після розмови з президентом України Володимиром Зеленським.
Неназвані джерела, яких цитує видання, повідомили, що «Трамп попросив Путіна не ескалувати війну в Україні і висловив зацікавленість у подальших переговорах щодо якнайшвидшого врегулювання війни в Україні».
Президент Росії Володимир Путін намагається сформувати зовнішню політику новообраного президента США Дональда Трампа і домогтися чергового перезавантаження російсько-американських відносин на російських умовах, йдеться у звіті американського Інституту вивчення війни (ISW).
Путін виступив на 21-й щорічній зустрічі дискусійного клубу «Валдай» 7 листопада і виступив за перезавантаження російсько-американських відносин. Він сказав, що президентська кампанія Трампа висловила «бажання відновити відносини з Росією, допомогти покласти край українській кризі», а пізніше зазначив, що Росія відкрита до «можливості відновлення відносин зі Сполученими Штатами».
Водночас Путін спробував звинуватити США в підриві російсько-американських відносин, зазначивши, що Вашингтон наклав санкції та обмеження на Росію і вирішив підтримати Київ – без згадки про те, що ці заходи були відповіддю на незаконне і неспровоковане повномасштабне вторгнення Росії в Україну.
Як вважають аналітики, з заяви Путіна випливає, що Росія погодиться на перезавантаження російсько-американських відносин лише за умови, що США скасують санкції та обмеження проти Росії і припинять підтримувати Україну – фактично на умовах, які вигідні Росії за рахунок інтересів США.
Президент Росії Володимир Путін публічно привітав Дональда Трампа з обранням президентом США. Він назвав Трампа «мужньою людиною» і сказав, що не проти йому зателефонувати.
На президентських виборах у США перемогу здобув Дональд Трамп, зміна адміністрації і передача влади має відбутися 20 січня.
В інтерв'ю NBC після виборів Дональд Трамп сказав, що він не відкидає діалог з Володимиром Путіним. Але жодних строків чи очікувань від цієї розмови він не озвучив.
У вересні Трамп зустрічався з українським президентом Володимиром Зеленським. Перед початком перемовин Трамп заявив, що працюватиме як з Україною, так і з Росією, щоб покласти край війні. Тоді він також заявляв про «дуже хороші відносини» як з Зеленським, так і з Путіним.
Російські військові об’єкти стають усе більш досяжними для України – Зеленський
Російські військові об’єкти стають «усе більш досяжними» для українських військових, зазначив президент Володимир Зеленський у новому відеозверненні.
Президент подякував всім українським військовим, «які забезпечують удари дронами». Він наголосив, що «сьогодні кожен бачить, як це працює».
«Дрони на фронті, а також наші далекобійні дрони – у глибокому російському тилу. Російські військові об’єкти стають усе більш досяжними для наших воїнів. Російські військові склади, аеродроми, їхні підприємства ВПК – не сховають», – наголосив президент.
Починаючи з весни цього року, атаки безпілотників на регіони Росії стали практично щоденними. Москва звинувачує в них українських військових, Київ атаки зазвичай не коментує, проте джерела у спецслужбах України, як правило, зазначають, що йдеться про операції СБУ чи військової розвідки.
США перешкоджають Путіну в намаганні «стерти культурну спадщину» України
У США низка культурних установ відстежує намагання Росії поспішно замінити українські пам’ятники на власні на окупованих нею українських територіях для затвердження свого контролю над окупованими землями.
На події, що відбувалася у Вашингтоні 7 листопада експерти наголошували, що йдеться про певний феномен, що засвідчує роль культури як зброї у намаганні Росії підкорити українську територію та націю. На це звертає увагу «Голос Америки». Читайте за лінком
Боррель відвідав село Ягідне на Чернігівщині, яке постраждало від окупації РФ
Високий представник ЄС Жозеп Боррель у рамках свого візиту до України, відвідав село Ягідне на Чернігівщині, що постраждало від російської окупації.
«У Ягідному російські окупанти місяць утримували ціле село – 370 осіб – у підвалі школи на (площі – ред.) 170 м2. Їхнє тяжке випробування повертає нас у найтемніші дні європейської історії», – написав Боррель у соцмережі Х.
Він додав, що «ця подія є жахливим нагадування про те, як виглядає життя простих українців під російською окупацією».
Високий представник Євросоюзу з питань зовнішньої політики та політики безпеки Жозеп Боррель 9 листопада прибув до Києва з неанонсованим візитом.
«Зберігаю шматочки скла із вікон рідного дому». Історія майстрині-переселенки з Курахового
Невеликий стіл, вінтажні аксесуари, кольорові тканини, вовна, глина та інструменти – так сьогодні виглядає майстерня Людмили Порфіленко на Волині.
Сюди її багатодітна сім’я переїхала з Курахового після початку великої війни. Куточок для творчості жінка мала і в квартирі на Донеччині. Нині помешкання зруйноване через російську атаку біля її будинку.
А спогадами про рідний дім для неї залишаються шматочки скла з вікна її квартири, які вона взяла з собою. Читайте і дивіться за лінком