Доступність посилання

ТОП новини
Оборонець України, боєць 24-ї омбр на передовій. Донецька область, 6 листопада 2024 року
Оборонець України, боєць 24-ї омбр на передовій. Донецька область, 6 листопада 2024 року

Live Війна Росії проти України. Відсіч. Усі новини на цей час

Від 24 лютого 2022 року триває повномасштабна агресія Росії проти України. Російська армія, не досягнувши на початку вторгнення заявлених Кремлем цілей, веде головні бойові дії на Донбасі, півдні України, Харківщині, а також щоденно обстрілює українські міста, руйнує інфраструктуру, убиває цивільних

На війні у жовтні щодня гинули або зазнавали поранень близько 1500 солдатів РФ – начальник Штабу оборони Британії

У середньому близько 1500 російських солдатів гинули або зазнавали поранень щодня в жовтні на війні в Україні, у середньому – це «найгірший місяць» з погляду втрат від початку вторгнення РФ в Україну, повідомив начальник Штабу оборони Великої Британії Тоні Радакін.

«Росія ось-ось втратить 700 тисяч людей убитими або пораненими – це величезний біль і страждання, які російський народ змушений терпіти через амбіції Путіна», – сказав Радакін в інтерв'ю BBC 10 листопада.

Російські військові не можуть нескінченно витримувати нинішні показники втрат на війні проти України, особливо задля обмежених успіхів, заявив у своєму новому звіті американський Інститут вивчення війни (ISW).

У жовтні 2024 року Росія зазнала рекордних втрат військової техніки за останні два роки війни. 695 одиниць бронемашин, літаків, гелікоптерів й інших ресурсів було знищено, пошкоджено, покинуто на полі бою або захоплено лише за один місяць – це дані проєкту військової аналітики Oryx.

Більше техніки, ніж за цей жовтень, російська армія втрачала рівно два роки тому під час відступу з Харківської області.

Наприкінці жовтня – на початку листопада Росія розвинула темпи наступу в Україні: супротивник спалює величезну кількість ресурсів, щоб захопити кілометри української території і йде в наступ у Курській області РФ. Якщо влітку російські сили по всій довжині фронту перейшли винятково до піхотних атак, то восени відновили застосування важкої техніки, передусім колонами агресор штурмує Курахівський напрям, пише проєкт Радіо Свобода Донбас.Реалії.

Росія й Україна майже не дають інформації про свої втрати у війні. Москва офіційно востаннє називала кількість убитих у вересні 2022 року ‒ тоді заявляли про 5937 загиблих. Київ тривалий час цього не робив, заявляючи, що дані будуть розкриті після війни.

25 лютого 2024 року президент України Володимир Зеленський вперше від початку повномасштабного вторгнення озвучив число загиблих українських військових: 31 тисяча. Водночас Зеленський сказав, що не може розголошувати, скільки серед українських військових є поранених і зниклих безвісти. Також, за його даними, втрати Росії склали 180 тисяч військовослужбовців загиблими, і до 500 тисяч разом поранених і загиблих.

Розвідка Великої Британії 17 вересня заявила, що російські втрати від початку вторгнення оцінюються в понад 610 тисяч осіб убитими й пораненими.

Загальні втрати військових Росії й України з початку повномасштабної війни РФ 2022 року могли перевищити мільйон – таку оцінку 17 вересня навела газета The Wall Street Journal. Число вбитих українських військових WSJ оцінило у 80 тисяч, російських – у приблизно 200 тисяч. Поранені близько 400 тисяч людей в українській армії і 400 тисяч – у російській, пише газета.

Київ, коментуючи оприлюднені газетою The Wall Street Journal дані про втрати України у війні, каже, що реальна цифра є «значно меншою».

Байден переконуватиме Трампа і Конгрес у подальшій підтримці України – Білий дім

До завершення своєї президентської каденції Джо Байден говоритиме про необхідність підтримки України. Він переконуватиме новообраного президента Дональда Трампа і Конгрес продовжувати підтримку, зазначив радник з національної безпеки Джейк Салліван.

Салліван каже, що підхід адміністрації чинного президента США в останні дні залишається таким же, як і протягом останніх двох з половиною років, а саме «поставити Україну в якомога сильнішу позицію на полі бою, щоб вона, зрештою, зайняла якомога сильнішу позицію за столом переговорів».

Радник Байдена підтвердив, що адміністрація до завершення свого терміну прагнутиме використати всі виділені Конгресом ресурси на військову підтримку України.

«І, звичайно, президент Байден матиме можливість протягом наступних 70 днів довести Конгресу і новій адміністрації, що Сполучені Штати не повинні відходити від України, що відхід від України означає ще більшу нестабільність в Європі», – додав він.

Водночас Салліван відмовився говорити, чи йдеться про якусь конкретну законодавчу пропозицію щодо фінансування.

Президент США Джо Байден 6 листопада зателефонував обраному президенту Дональду Трампу і розмовляв із ним про свої зобов’язання забезпечити плавний перехід влади за результатами виборів, які відбулися 5 листопада.

Республіканець Дональд Трамп здобув понад 270 голосів Колегії виборників (292 – за останніми даними), що забезпечує йому перемогу на президентських виборах у США, які пройшли 5 листопада. Його опонентка, представниця демократів Камала Гарріс має 224 голоси.

Ще до завершення підрахунку голосів низка світових лідерів, зокрема і президент України Володимир Зеленський, привітали Трампа з перемогою на виборах.

У Кремлі, тим часом, заявили, що не знають, чи планує російський лідер Володимир Путін вітати Трампа з перемогою на виборах, але нагадали, що США є недружньою країною для Росії.

78-річний Трамп стане найстаршим президентом на момент інавгурації, лише другим президентом, який обійматиме посаду не один термін поспіль, і першим новим президентом, якому висували кримінальні звинувачення.

На території Молдови знайшли два дрони: влада «рішуче засудила» дії Росії

На території Молдови після нічної російської атаки дронів проти України знайшли два БПЛА. Країна «рішуче засудила» дії РФ, йдеться у пості очільника МЗС Молдови Міхая Попшоя у соцмережі Х.

Він підтвердив, що «в Молдові впали два російські безпілотники-приманки, які використовувалися з метою введення в оману протиповітряної оборони України».

Також Попшой додав, що «ворожі БпЛА наразили на небезпеку життя молдован, порушивши повітряний простір Молдови».

«Ми рішуче засуджуємо ці агресивні вторгнення і знову заявляємо про засудження жорстокої війни Росії проти України», – резюмував глава молдавського МЗС.

У ніч на 10 листопада РФ знову масовано атакувала Україну дронами. Зокрема, БпЛА летіли в бік Одеси та Одеської області, яка безпосередньо межує з Молдовою.

Раніше цього тижня в Генштабі ЗСУ повідомили, що протягом серпня, вересня і жовтня Росія випустила по Україні 4 300 ударних безпілотників типу Shahed і безпілотників інших типів, що імітують «Шахеди». За повідомленням, 71% цих дронів збили сили ППО, ще 24% – були «локаційно втрачені».

Російські військові регулярно з різних видів озброєння – ударними БПЛА, ракетами, КАБами, РСЗВ – атакують українські регіони.

Керівництво Росії заперечує, що російська армія під час повномасштабної війни завдає цілеспрямованих ударів по цивільній інфраструктурі міст і сіл України, убиваючи цивільне населення і руйнуючи лікарні, школи, дитячі садочки, об’єкти енергетики та водозабезпечення.

Українська влада і міжнародні організації кваліфікують ці удари як воєнні злочини Росії.

Росія: у Курську переселенці з Суджі влаштували мітинг

У неділю, 10 листопада, близько сотні жителів Курської області, які залишили будинки через розпочату в серпні операцію ЗСУ, зібралися на стихійний мітинг на головній площі Курська з вимогою зустрічі з чиновниками для обговорення проблем вимушених переселенців, пише російська служба Радіо Свобода.

До людей, які зібралися на Красній площі Курська, вийшов голова управління зі взаємодії з органами місцевого самоврядування Анатолій Дроган. Він запитав, хто зібрав людей, та повідомив про незаконність неузгоджених публічних акцій. При цьому він заявив, що військові, які допустили прорив кордону та захоплення ЗСУ частини російських територій, «будуть покарані», а «винних уже затримано».

Мітингувальники у відповідь заявили, що на кордоні стояли «строковики з автоматами», а покарати треба «генералів». Також звучали вимоги офіційно визнати, що триває війна (російська влада майже через три роки повномасштабної війни, як і раніше, називає її «СВО»).

Пізніше до мітингувальників вийшла ще одна чиновниця, яка пообіцяла жителям організувати зустріч із головою Суджанського району, а також провести ще одну зустріч із чиновниками зранку у вівторок.

6 серпня 2024 року на територію Курської області Росії увійшли підрозділи ЗСУ. Відтоді в регіоні тривають бої. Українська армія заявляє про контроль над десятками населених пунктів, включно з райцентром, містом Суджа. Російська влада таку інформацію або заперечує, або не коментує.

За словами головнокомандувача ЗСУ Олександра Сирського, Росія планувала новий наступ на Україну з Курської області перед початком операції Сил оборони в цьому російському регіоні, а українські сили завадили цьому.

6 жовтня президент України Володимир Зеленський заявив, що Курська операція ЗСУ є «важливим етапом війни», оскільки за достатньої підтримки партнерів Україна зможе тиснути на Росію «саме так, як потрібно, щоб у Росії відчували, що війна нічого їм не дасть». Зеленський також додав, що Курська операція дала один із найбільших внесків в обмінний фонд заради звільнення українців із полону.

«Наземні дрони вдосконалюють, щоб суттєво вплинути на хід війни». Як ЗСУ виконують завдання під носом армії РФ?

На третій рік повномасштабного вторгнення Росії в Україну армії РФ та України активно використовують безпілотники. І це не просто буденність, а потреба.

Але якщо повітряні БПЛА давно і міцно зайняли свою нішу у цій війні, то наземні дрони на фронті почали масово застосовувати відносно нещодавно.

Чому саме зараз і які завдання вони виконують на передовій? Про це дізнавались журналісти проєкту Радіо Свобода «Донбас Реалії». Читайте і дивіться за лінком

Від початку доби на фронті відбулось 108 бойових зіткнень – Генштаб

Від початку доби, 10 листопада, на фронті відбулося 108 бойових зіткнень, «найактивніше» російські війська атакують на Курахівському, Покровському та Времіївському напрямках, йдеться у новому оперативному зведенні Генштабу ЗСУ.

У Генштабі зазначили, що «від артилерійських обстрілів російської армії постраждали населені пункти Сумської та Харківської областей, серед яких Павлівка, Грабовське, Рожковичі, Дмитрівка, Басівка та Тимофіївка».

«На Харківському напрямку війська РФ проводять дві атаки в районах Стариці та Вовчанська, також загарбники скинули авіаційну бомбу на передмістя Харкова. На Куп’янському напрямку ворог протягом дня два рази намагався просунутися до українських позицій у районах Кіндрашівки та Зеленого Гаю», – йдеться у новому зведенні.

Крім того, за даними ЗСУ, на Лиманському напрямку армія РФ атакувала тричі в районах Тернів, Торського та Серебрянки.

«На Краматорському напрямку українські захисники відбили одну атаку загарбників біля Ступочок. У цій локації ще триває одне боєзіткнення. Також ворог завдав авіаудару чотирма керованими авіаракетами по Слов’янську. На Торецькому напрямку армія РФ за підтримки авіації вісім разів атакувала позиції українських захисників у районах Торецька та Щербинівки, також завдала авіаудару в районі Костянтинівки», – уточнили у Генштабі.

Відомо також, що «на Покровському напрямку тривають бої, 15 разів за сьогодні тут розпочиналися зіткнення різної інтенсивності. Сили оборони відбили атаки у районах Миролюбівки, Променя, Григорівки, Селидового та Петрівки. Наразі ще тривають шість боїв у районах Променя, Крутого Яру, Сухого Яру, Селидового та Григорівки. Також ворог скидав авіабомби на Лисівку та Котлине».

Із Куп’янська і навколишніх сіл людей евакуюють бронетехнікою – ДСНС

У Харківській області з села Курилівка, селища Ківшарівка та міста Куп’янськ евакуювали людей, йдеться у повідомленні Державної служби з надзвичайних ситуацій.

«На Куп’янщині триває евакуація жителів прифронтових населених пунктів. Цими вихідними рятувальники евакуювали людей із села Курилівка, селища Ківшарівка та міста Куп’янськ, використовуючи броньовану техніку», – кажуть у ДСНС.

За інформацією рятувальників, жителі залишають міста та села Куп’янської, Кіндрашівської, Курилівської та Петропавлівської громад.

«Переважно допомоги потребували літні люди та особи з інвалідністю. Людей, вимушених залишити власні домівки через активні бойові дії, першочергово направляють до проміжних евакопунктів», – наголосили у відомстві.

Протягом року, з осені 2022 року, з деокупованих районів Херсонської та Харківської областей евакуювали понад 67 тисяч місцевих жителів, повідомило Міністерство з реінтеграції тимчасово окупованих територій.

У Кремлі заявили про «позитивні сигнали» у позиції Трампа щодо України

У Кремлі заявили, що бачать «позитивні сигнали» в позиції обраного президента США Дональда Трампа щодо війни Росії з Україною.

«Сигнали – позитивні. Трамп під час своєї передвиборної кампанії говорив про те, як він сприймає все через угоди, що він може укласти угоду, яка може привести до миру», – сказав речник Кремля Дмитро Пєсков в інтерв’ю державним російським ЗМІ, опублікованому 10 листопада.

За його словами, Трамп «говорить про мир», а не про конфронтацію, «він не говорить про бажання завдати стратегічної поразки Росії, і це вигідно відрізняє його від чинної адміністрації».

Водночас Пєсков сказав, що важко передбачити, «якою мірою Трамп буде дотримуватися заяв, зроблених під час кампанії».

Раніше видання The Telegraph з посиланням на оточення Трампа повідомило, що новообраний президент США може закликати європейські та британські війська забезпечити 800-мильну (понад 1200 кілометрів) буферну зону між російською та українською арміями в рамках плану заморожування війни між двома країнами.

За даними видання, цей план є одним із декількох, які розглядає Трамп, який перед обранням на посаду президента США заявив, що розпочне мирні переговори до того, як вступить на посаду в січні.

План обраного президента, про який повідомили троє співробітників штабу Трампа, передбачає, що нинішня лінія фронту буде заморожена, а Україна погодиться відкласти свої амбіції щодо вступу до НАТО на 20 років. В обмін на це США нададуть Україні велику кількість зброї, щоб стримати Росію від відновлення війни.

Президент України Володимир Зеленський заявив 7 листопада, що йому не відомі деталі плану Дональда Трампа щодо швидкого припинення війни між Україною і Росією і що він не обговорював це з ним.

Трамп неодноразово стверджував, що після обрання президентом зможе «впродовж 24 годин» зупинити війну в Україні. І в Москві, і в Києві ці слова коментували зі скепсисом. Газета The Washington Post раніше писала про деталі ймовірного мирного плану Трампа: стверджується, що він хоче натиснути і на Москву, і на Київ із метою змусити їх укласти мир ціною відмови України від частини територій, а Росії – від інших її вимог. Офіційно Трамп не підтверджував, що план саме такий.

На Харківщині кількість постраждалих від нічного удару РФ зросла до чотирьох – влада

У Чугуївській громаді на Харківщині кількість постраждалих внаслідок нічного російського удару зросла до чотирьох, повідомив голова обласної військової адміністрації Олег Синєгубов.

«За оновленою інформацією, постраждали чотири людини. Внаслідок удару по Чугуївській громаді отримала поранення також 17-річна дівчина і 10-річний хлопчик. Усі отримали медичну допомогу на місці», – йдеться в повідомленні.

Раніше повідомляли про двох поранених.

Російські військові регулярно з різних видів озброєння – ударними БПЛА, ракетами, КАБами, РСЗВ – атакують українські регіони, зокрема Харків і область.

Керівництво Росії заперечує, що російська армія під час повномасштабної війни завдає цілеспрямованих ударів по цивільній інфраструктурі міст і сіл України, убиваючи цивільне населення і руйнуючи лікарні, школи, дитячі садочки, об’єкти енергетики та водозабезпечення.

Українська влада і міжнародні організації кваліфікують ці удари як воєнні злочини Російської Федерації і наголошують, що вони мають цілеспрямований характер.

Зеленський після запуску РФ рекордного числа дронів заявив про необхідність «сильних рішень»

Президент Володимир Зеленський заявив про необхідність ухвалення «сильних рішень» для припинення російських ударів по Україні.

«Цієї ночі Росія запустила проти України рекордну кількість «Шахедів» й інших ударних дронів – 145. Упродовж цього тижня застосувала понад 800 керованих авіаційних бомб, близько 600 ударних дронів і майже 20 ракет різних типів», – написав голова держави у телеграмі.

«Такий терор не можна зупинити словами, а вбивства дітей, втрату рідних не можна просто забути. Без сильних рішень не буває безпеки від терору, і в кожній країні це однаково зрозуміло. А без справедливості не буває надійного миру, і досягти цього – цілком реалістично для України», – додав він.

Раніше сьогодні Повітряні сили Збройних сил України повідомили, що російські війська в ніч на 10 листопада атакували Україну рекордною кількістю безпілотників, було виявлено 145 БпЛА типу Shahed і дронів невстановленого типу. Військові зазначили, що 62 БпЛА збили, 67 російських безпілотників були «локаційно втрачені» у різних регіонах України, а 10 дронів вийшли з повітряного простору України у напрямку Молдови, Білорусі й Росії.

Раніше цього тижня в Генштабі ЗСУ повідомили, що протягом серпня, вересня і жовтня Росія випустила по Україні 4 300 ударних безпілотників типу Shahed і безпілотників інших типів, що імітують «Шахеди». За повідомленням, 71% цих дронів збили сили ППО, ще 24% – були «локаційно втрачені».

Російські військові регулярно з різних видів озброєння – ударними БПЛА, ракетами, КАБами, РСЗВ – атакують українські регіони.

Керівництво Росії заперечує, що російська армія під час повномасштабної війни завдає цілеспрямованих ударів по цивільній інфраструктурі міст і сіл України, убиваючи цивільне населення і руйнуючи лікарні, школи, дитячі садочки, об’єкти енергетики та водозабезпечення.

Українська влада і міжнародні організації кваліфікують ці удари як воєнні злочини Росії.

У МЗС подякували Туску після його коментарів щодо «мирного плану» Трампа

Україна вдячна прем’єр-міністрові Польщі Дональду Туску за підтвердження відданості принципу «нічого про Україну без України», заявили в українському Міністерстві закордонних справ.

«Українська сторона послідовно і твердо наголошує на необхідності неухильного дотримання цього принципу. Війна йде на українській землі, тож саме Україна визначатиме параметри шляху до всеосяжного, справедливого і стійкого миру. В інтересах усіх миролюбних держав – справедливе завершення російської агресії проти України із повагою до суверенітету й територіальної цілісності нашої держави, міжнародного права, цілей і принципів Статуту ООН», – йдеться в заяві речника МЗС Георгія Тихого, переданій Радіо Свобода.

Раніше Туск, коментуючи деталі можливого плану обраного президента США Дональда Трампа щодо припинення війни між Росією і Україною, заявив, що найближчим часом від Сполучених Штатів можуть надійти декларації щодо дати припинення вогню і гарантій безпеки для Києва.

Водночас Туск наголосив, що «рішення щодо війни в Україні не можуть ухвалюватися через голови не лише українців, а й наші», пише «Польське радіо».

Раніше видання The Telegraph з посиланням на оточення Трампа повідомило, що новообраний президент США може закликати європейські та британські війська забезпечити 800-мильну (понад 1200 кілометрів) буферну зону між російською та українською арміями в рамках плану заморожування війни між двома країнами.

За даними видання, цей план є одним із декількох, які розглядає Трамп, який перед обранням на посаду президента США заявив, що розпочне мирні переговори до того, як вступить на посаду в січні.

План обраного президента, про який повідомили троє співробітників штабу Трампа, передбачає, що нинішня лінія фронту буде заморожена, а Україна погодиться відкласти свої амбіції щодо вступу до НАТО на 20 років. В обмін на це США нададуть Україні велику кількість зброї, щоб стримати Росію від відновлення війни.

Президент України Володимир Зеленський заявив 7 листопада, що йому не відомі деталі плану Дональда Трампа щодо швидкого припинення війни між Україною і Росією і що він не обговорював це з ним.

Трамп неодноразово стверджував, що після обрання президентом зможе «впродовж 24 годин» зупинити війну в Україні. І в Москві, і в Києві ці слова коментували зі скепсисом. Газета The Washington Post раніше писала про деталі ймовірного мирного плану Трампа: стверджується, що він хоче натиснути і на Москву, і на Київ із метою змусити їх укласти мир ціною відмови України від частини територій, а Росії – від інших її вимог. Офіційно Трамп не підтверджував, що план саме такий.

Українські військові вдарили по складах із боєприпасами в Брянській області РФ – Генштаб

Українські військові в ніч на 10 листопада завдали удару по складах із боєприпасами 1060-го центру матеріально-технічного забезпечення (колишній 120-ий арсенал Головного ракетно-артилерійського управління) у Брянській області Росії, заявляє Генштаб ЗСУ.

«Зафіксовано щонайменше вісім вибухів. Результати об’єктивного контролю свідчать про наявність як мінімум двох точок займання на території військової частини й ознаки вторинної детонації. Станом на шосту ранку на об’єкті у Брянській області продовжувалася сильна пожежа. Результати ураження уточнюються», – йдеться в повідомленні.

Російська сторона про цей удар не повідомляла. При цьому в Міноборони РФ заявили, що протягом ночі і ранку 10 листопада українські сили атакували територію РФ щонайменше 93 безпілотниками, зокрема 31 дрон виявили на Брянщині. Російське оборонне відомство заявило, що всі БпЛА нібито були збиті.

Губернатор Брянської області Олександр Богомаз без подробиць повідомляв, що внаслідок атаки безпілотників у Брянську сталося займання нежитлових будівель.

Оперативно перевірити наведені дані з незалежних джерел поки неможливо.

Починаючи з весни цього року, атаки безпілотників на регіони Росії стали практично щоденними. Москва звинувачує в них українських військових, Київ атаки зазвичай не коментує, проте джерела у спецслужбах України, як правило, зазначають, що йдеться про операції СБУ чи військової розвідки.

Одна людина загинула, троє поранені на Донеччині через російські удари – ОВА

На Донеччині через російські удари минулої доби загинула одна людина, троє – були поранені, повідомив голова обласної військової адміністрації Вадим Філашкін.

«Покровський район. У Кураховому поранено людину, пошкоджено численні будівлі у центрі міста. У Покровську поранено двох людини, пошкоджено 19 приватних будинків; у Чумацькому загинула людина», – написав Філашкін у телеграмі.

Крім того, за його словами, у Краматорському районі – у Ставках Лиманської громади – зруйнований будинок, а в Костянтинівці пошкоджене підприємство і два інфраструктурні об’єкти, у Марковому пошкоджені п’ять будинків, ще один – у Новомарковому.

У Бахмутському районі в Сіверську зруйнована багатоповерхівка, у Часовоярській громаді обстріляні 11 приватних будинків, багатоповерхівка і три господарчі будівлі, додали в ОВА.

Всього, за словами Філашкіна, за добу російські військові 13 разів обстріляли населені пункти Донеччини.

Російські військові регулярно з різних видів озброєння – ударними БПЛА, ракетами, КАБами, РСЗВ – атакують українські регіони.

Керівництво Росії заперечує, що російська армія під час повномасштабної війни завдає цілеспрямованих ударів по цивільній інфраструктурі міст і сіл України, убиваючи цивільне населення і руйнуючи лікарні, школи, дитячі садочки, об’єкти енергетики та водозабезпечення.

Українська влада і міжнародні організації кваліфікують ці удари як воєнні злочини Російської Федерації і наголошують, що вони мають цілеспрямований характер.

ISW про втрати Росії: війська РФ не зможуть витримувати такі показники нескінченно

Російські військові не можуть нескінченно витримувати нинішні показники втрат на війні проти України, особливо задля обмежених успіхів, заявив у своєму новому звіті американський Інститут вивчення війни (ISW).

Аналітики нагадують дані, за якими російські війська втратили майже 200 танків, понад 650 броньованих машин і зазнали втрат приблизно 80 тисяч осіб, захопивши приблизно 1500 квадратних кілометрів під час посилених російських наступальних операцій у вересні й жовтні 2024 року.

Міністр оборони Великої Британії Джон Хілі заявив виданню The Telegraph 9 листопада, що, за оцінками військової розвідки Британії, втрати сил РФ «сягнули нового максимуму» в жовтні 2024 року.

«Раніше ISW отримав дані, які свідчать про те, що лише в Покровському районі з жовтня 2023 року російські війська втратили щонайменше п’ять дивізій бронетехніки і танків. Російські війська, ймовірно, накопичили велику кількість техніки в пріоритетних районах фронту, але скорочення запасів танків і бронетехніки радянських часів і поточні темпи виробництва бронетехніки, ймовірно, зроблять такі втрати непомірними в довгостроковій перспективі», – йдеться в повідомленні.

В ISW кажуть, що помітили ознаки того, що російська армія намагається набрати достатню кількість солдатів, щоб компенсувати втрати на передовій.

«Російський президент Володимир Путін, зокрема, визнав постійну нестачу робочої сили в Росії і залежність від мігрантів, щоб задовольнити цю нестачу робочої сили, під час свого звернення до Валдайського клубу 7 листопада, і ISW відзначав, що Росія також залежить від примусу мігрантів вступати до російської армії, щоб задовольнити свої потреби», – кажуть аналітики.

«Російські військові майже напевно не можуть нескінченно довго витримувати щоденну кількість втрат у понад 1200 осіб, доки Путін уникає чергового вимушеного призову резервістів. Навіть вимушена мобілізація резерву не вирішить більшої проблеми, з якою, очевидно, стикається Путін у пошуку достатньої кількості людей, які б працювали в російській промисловості, а також годували фронт», – додають в ISW.

Аналітики також звернули увагу на те, що російські воєнні блогери продовжують скаржитися на непропорційно високі кадрові втрати, а ширше невдоволення втратами серед російської ультранаціоналістичної спільноти також може вплинути на розрахунки Путіна в майбутньому.

У жовтні 2024 року Росія зазнала рекордних втрат військової техніки за останні два роки війни. 695 одиниць бронемашин, літаків, гелікоптерів й інших ресурсів було знищено, пошкоджено, покинуто на полі бою або захоплено лише за один місяць – це дані проєкту військової аналітики Oryx.

Більше техніки, ніж за цей жовтень, російська армія втрачала рівно два роки тому під час відступу з Харківської області.

Наприкінці жовтня – на початку листопада Росія розвинула темпи наступу в Україні: супротивник спалює величезну кількість ресурсів, щоб захопити кілометри української території і йде в наступ у Курській області РФ. Якщо влітку російські сили по всій довжині фронту перейшли винятково до піхотних атак, то восени відновили застосування важкої техніки, передусім колонами агресор штурмує Курахівський напрям, пише проєкт Радіо Свобода Донбас.Реалії.

Генштаб повідомив про 158 бойових зіткнень на фронті за добу

Протягом минулої доби на фронті відбулося 158 бойових зіткнень, найбільше – на Курахівському і Покровському напрямках, повідомив у зведенні станом на ранок 10 листопада Генштаб ЗСУ.

«Тридцять дев’ять атак за минулу добу відбили наші захисники на Покровському напрямку. Найбільшу активність ворожі війська проявляють неподалік Променя, Лисівки та Григорівки. Сили оборони продовжують стримувати ворога на Курахівському напрямку. В районах Іллінки, Новоселидівки, Новодмитрівки, Максимільянівки, Дальнього, Катеринівки й Антонівки окупанти 40 разів намагалися прорвати українські оборонні рубежі», – йдеться в повідомленні.

Крім того, за даними Генштабу, 23 штурми позицій українських підрозділів російські військові здійснили на Курщині, де Сили оборони України продовжують ведення операції.

У командуванні повідомили, що бої протягом доби також тривали на Харківському, Куп’янському, Лиманському, Сіверському, Краматорському, Торецькому, Времівському, Оріхівському і Придніпровському напрямках.

«За уточненою інформацією, противник завдав по позиціях українських підрозділів і населених пунктах два ракетних удари, застосувавши дві ракети, а також завдав 78 авіаційних ударів, зокрема скинув 134 керовані авіабомби. Крім цього, здійснив понад п’ять тисяч обстрілів, з них 112 із реактивних систем залпового вогню, та задіяв для уражень близько 1600 дронів-камікадзе», – йдеться у зведенні.

За даними розвідки Великої Британії станом на 5 листопада, на півдні Донецької області російські війська просунулися вперед у кількох районах на 20-кілометровому фронті.

На початку жовтня російські війська окупували Вугледар, наприкінці – Селидове, між ними – понад десяток сіл і селищ. За підрахунками німецького видання Welt, російські війська захопили понад 470 кв. км лише за місяць, і це найбільший приріст захопленої території з березня 2022 року.

На Харківщині двоє людей постраждали через нічний удар РФ – влада

У Чугуївському районі Харківщини в ніч на 10 листопада внаслідок російського удару постраждали двоє людей, повідомив голова обласної військової адміністрації Олег Синєгубов.

«10 листопада 00:37 Чугуївський р-н, Чугуївська ТГ. Падіння уламків «Шахеду» в навісний дах під’їзду 4-поверхової житлової будівлі. Пошкоджено скління вікон житлового будинку і п’яти автомобілів. 10 листопада 02:33 Чугуївський р-н, Чугуївська ТГ. Внаслідок повторного влучання горіло дві квартири. Пошкоджено частково 4-поверховий житловий будинок. Постраждали 36-річний чоловік і 40-річна жінка», – написав Синєгубов у телеграмі.

За його даними, внаслідок російських ударів минулої доби в області загинули двоє людей, п’ятеро – постраждали.

Російські військові регулярно з різних видів озброєння – ударними БПЛА, ракетами, КАБами, РСЗВ – атакують українські регіони, зокрема Харків і область.

Керівництво Росії заперечує, що російська армія під час повномасштабної війни завдає цілеспрямованих ударів по цивільній інфраструктурі міст і сіл України, убиваючи цивільне населення і руйнуючи лікарні, школи, дитячі садочки, об’єкти енергетики та водозабезпечення.

Українська влада і міжнародні організації кваліфікують ці удари як воєнні злочини Російської Федерації і наголошують, що вони мають цілеспрямований характер.

Повітряні сили: війська РФ вночі атакували Україну рекордною кількістю дронів

Російські війська в ніч на 10 листопада атакували Україну рекордною кількістю безпілотників, було виявлено 145 БпЛА типу Shahed і дронів невстановленого типу, повідомили Повітряні сили Збройних сил України.

«Станом на 09:30 підтверджено збиття 62-х БпЛА противника у Одеській, Київській, Житомирській, Харківській, Полтавській, Сумській, Вінницькій, Хмельницькій, Чернігівській, Дніпропетровській, Миколаївській, Запорізькій і Донецькій областях», – йдеться в повідомленні.

За даними військових, ще 67 російських безпілотників були «локаційно втрачені» у різних регіонах України, а 10 російських БпЛА вийшли з повітряного простору України у напрямку Молдови, Білорусі й Росії.

«Внаслідок атаки окупантів постраждала Одещина й інші регіони. Пошкоджено багатоквартирні будинки і приватні володіння, попередньо обійшлось без людських жертв, потерпілим надається допомога», – зазначили в Повітряних силах.

Військові додали, що атака здійснювалася з районів Приморсько-Ахтарська, Орла і Брянська в Росії, а також із мису Чауда в окупованому Криму.

Раніше цього тижня в Генштабі ЗСУ повідомили, що протягом серпня, вересня і жовтня Росія випустила по Україні 4 300 ударних безпілотників типу Shahed і безпілотників інших типів, що імітують «Шахеди». За повідомленням, 71% цих дронів збили сили ППО, ще 24% – були «локаційно втрачені».

Російські військові регулярно з різних видів озброєння – ударними БПЛА, ракетами, КАБами, РСЗВ – атакують українські регіони.

Керівництво Росії заперечує, що російська армія під час повномасштабної війни завдає цілеспрямованих ударів по цивільній інфраструктурі міст і сіл України, убиваючи цивільне населення і руйнуючи лікарні, школи, дитячі садочки, об’єкти енергетики та водозабезпечення.

Українська влада і міжнародні організації кваліфікують ці удари як воєнні злочини Росії.

Путін підписав закон про ратифікацію договору з Північною Кореєю

Президент Росії Володимир Путін 9 листопада підписав закон про ратифікацію договору про всеосяжне стратегічне партнерство між РФ і Північною Кореєю.

Договір був підписаний у червні цього року під час візиту Путіна до Північної Кореї і кілька днів тому схвалений Федеральними зборами РФ.

Відповідно до тексту договору, у разі збройного нападу на одну зі сторін інша зобов’язується негайно надати військову й іншу допомогу. Сторони також домовилися не укладати угоди з третіми країнами, спрямованими проти один одного, і не допускати використання своєї території для порушення суверенітету іншої сторони.

Крім цього, закріплені зобов’язання щодо зміцнення «багатополярного світового порядку» і розвитку прикордонного співробітництва.

За численними повідомленнями західних ЗМІ, які були підтверджені офіційними особами, з Північної Кореї до Росії вже направлені близько десяти тисяч військових для участі у війні з Україною.

Українська розвідка стверджує, що ЗСУ вже вступали у бій із північнокорейськими військами на території Курської області Росії, а президент Володимир Зеленський заявив про втрати сил КНДР. Ця інформація поки що не була підтверджена незалежними джерелами.

У НАТО рішуче засудили розширення військової співпраці між Росією і КНДР. В альянсі наголосили, що відправлення північнокорейських військ є небезпечною ескалацією і порушує резолюції Ради безпеки ООН. Таке нарощування підтримки Москви в її агресивній війні проти України викликає серйозне занепокоєння міжнародної спільноти, наголошується в заяві.

Голова зовнішньополітичного відомства ЄС Жозеп Боррель у ході візиту до Києва 9 листопада також зазначив, що присутність північнокорейських військ на фронті є додатковою загрозою, і наголосив на необхідності дипломатичного тиску на Пхеньян.

КМВА: над Києвом вночі знешкодили півтора десятка БпЛА

Сили протиповітряної оборони в ніч на 10 листопада знешкодили близько півтора десятка російських ударних безпілотників, що загрожували Києву, повідомив очільник міської військової адміністрації Сергій Попко.

«Повітряну тривогу в столиці оголошували двічі, і сумарно вона тривала майже 5 годин. Останнім часом противник почав змінювати тактику застосування своїх безпілотників. Але і усі складові Сил оборони України, задіяні в охороні повітряного простору, відповідним чином ефективно реагують на нові виклики», – йдеться в повідомленні.

За даними КМВА, в Києві минулося без руйнувань і постраждалих.

Тим часом, у обласній військовій адміністрації повідомили, що в одному з районів Київщини через падіння уламків збитих дронів пошкоджений один приватний будинок – сталася пожежа, яку вже загасили, пошкоджений паркан і господарча будівля. В іншому районі уламки збитих БпЛА пошкодили підсобне приміщення, паркан і стали причиною займання трав’яного настилу.

Раніше цього тижня в Генштабі ЗСУ повідомили, що протягом серпня, вересня і жовтня Росія випустила по Україні 4 300 ударних безпілотників типу Shahed і безпілотників інших типів, що імітують «Шахеди». За повідомленням, 71% цих дронів збили сили ППО, ще 24% – були «локаційно втрачені».

Російські військові регулярно з різних видів озброєння – ударними БПЛА, ракетами, КАБами, РСЗВ – атакують українські регіони.

Керівництво Росії заперечує, що російська армія під час повномасштабної війни завдає цілеспрямованих ударів по цивільній інфраструктурі міст і сіл України, убиваючи цивільне населення і руйнуючи лікарні, школи, дитячі садочки, об’єкти енергетики та водозабезпечення.

Українська влада і міжнародні організації кваліфікують ці удари як воєнні злочини Росії.

Генштаб ЗСУ: втрати РФ у війні проти України сягнули майже 709 тисяч

Росія за час повномасштабного вторгнення в Україну втратила близько 708 890 своїх військових, зокрема 1350 – за останню добу – такі дані станом на ранок 10 листопада навів український Генштаб.

Щодо втрат Росією техніки, то в українському командуванні навели такі дані:

  • танки ‒ 9249 (+11 – за останню добу)
  • бойові броньовані машини ‒ 18726 (+29)
  • артилерійські системи – 20280 (+31)
  • РСЗВ – 1245
  • засоби ППО ‒ 996
  • літаки – 369
  • гелікоптери – 329
  • БПЛА оперативно-тактичного рівня – 18619 (+44)
  • крилаті ракети ‒ 2634
  • кораблі /катери ‒ 28
  • підводні човни – 1
  • автомобільна техніка й автоцистерни – 28683 (+122)
  • спеціальна техніка ‒ 3604.

Росія й Україна майже не дають інформації про свої втрати у війні. Москва офіційно востаннє називала кількість убитих у вересні 2022 року ‒ тоді заявляли про 5937 загиблих. Київ тривалий час цього не робив, заявляючи, що дані будуть розкриті після війни.

25 лютого 2024 року президент України Володимир Зеленський вперше від початку повномасштабного вторгнення озвучив число загиблих українських військових: 31 тисяча. Водночас Зеленський сказав, що не може розголошувати, скільки серед українських військових є поранених і зниклих безвісти. Також, за його даними, втрати Росії склали 180 тисяч військовослужбовців загиблими, і до 500 тисяч разом поранених і загиблих.

Розвідка Великої Британії 17 вересня заявила, що російські втрати від початку вторгнення оцінюються в понад 610 тисяч осіб убитими й пораненими.

Загальні втрати військових Росії й України з початку повномасштабної війни РФ 2022 року могли перевищити мільйон – таку оцінку 17 вересня навела газета The Wall Street Journal. Число вбитих українських військових WSJ оцінило у 80 тисяч, російських – у приблизно 200 тисяч. Поранені близько 400 тисяч людей в українській армії і 400 тисяч – у російській, пише газета.

Київ, коментуючи оприлюднені газетою The Wall Street Journal дані про втрати України у війні, каже, що реальна цифра є «значно меншою».

БІЛЬШЕ

XS
SM
MD
LG