За умови: Росія готова вислухати пропозиції Трампа щодо України?
Росія готова вислухати пропозиції новообраного президента США Дональда Трампа щодо України за умови, що Вашингтон перестане підтримувати Україну зброєю та іншою допомогою, повідомив високопосадовий чиновник у Москві.
Заступник міністра закордонних справ Росії Сергій Рябков заявив, що від Вашингтона очікуються «ідеї, як рухатися вперед у сфері врегулювання, а не у сфері подальшого накачування київського режиму всілякою допомогою в очікуванні, що зрештою це призведе до стратегічної поразки Москви», інформує агенція Associated Press.
В інтерв’ю з російським державним інформаційним агентством «Інтерфакс» у суботу Рябков сказав, що Москва і Вашингтон «обмінюються сигналами» щодо України через «закриті канали».
Після оголошення перемоги Дональда Трампа на президентських виборах у США увага оглядачів та медіа у світі прикута до можливих кроків щодо війни Росії проти України новообраного американського лідера, який обіцяв «завершити війну за 24 години», а також сказав, що зробить це ще до інавгурації, що традиційно відбувається у січні наступного після виборів року.
Під час президентських дебатів Трамп відмовився сказати, чию сторону він хоче бачити переможцем у війні, і він припустив, що президент України Володимир Зеленський отримав занадто багато військової та фінансової допомоги від адміністрації Байдена.
Тим часом пропагандисти в ефірі російських медіа заявили про очікування «капітуляції і демілітаризації» України від мирних планів новообраного президента Трампа.
Один із найжорсткіших прокремлівських зовнішньополітичних коментаторів Сергій Караганов про перспективи мирного плану Трампа для України заявив, що в планах Кремля не лише підкорення України, а і контроль над Європою.
«Він підготує якийсь план. Але питання не в мирному плані, а в тому, що нам потрібно. А нам потрібна капітуляція і демілітаризація України. І через деякий час ми можемо переговори про те, на яких умовах ми підпишемо мир з Європою», – сказав Караганов в кулуарах Валдайського форуму, що проходив у дні американських виборів у російському Сочі.
Цю тему продовжила і Ольга Скабєєва з кремлівського телеканалу «Росія-1», котра цими днями назвала «дуже хорошим планом» застереження генсекретаря НАТО Марка Рютте про те, що у разі припинення підтримки України Путін переможе.
«Путін переможе і завоює всю Україну. Після цього захоплена і дуже зла Росія з'явиться біля кордонів ЄС, додавши до своєї армії українську. Це звучить як дуже гарний план», – твітить її цитату американська дослідниця російської телевізійної пропаганди Джулія Девіс.
Як повідомляв Голос Америки, видання Newsweek пише, що союзники президента Росії Володимира Путіна розглядають результати президентських виборів у США як корисні для інтересів Росії в її повномасштабному вторгненні в Україну.
Хоча інші експерти, розглядаючи перші результати підрахунку голосів на виборах у США, наголошували, що інформація про прихильність Трампа до Путіна перебільшена.
«Повна здача України паном Трампом малоймовірна, не в останню чергу через думку всередині його республіканської бази. Він точно не захоче бути автором і власником поразки України», – пише британський часопис The Economist.
Впливовий часопис вважає, що як політик, який діє в логіці бізнесових транзакцій, «Трамп, швидше за все, вимагатиме від України чогось натомість».
На думку часопису, Трамп, безсумнівно, хотів би, щоб його угода була готова до того часу, коли він повернеться до Білого дому 20 січня.
Щодо Путіна, то британський тижневик, посилаючись на джерела близькі до російського лідера, каже, що сигнали з Кремля суперечливі. То вони кажуть, що готові заморозити бойові дії вздовж існуючої лінії зіткнення, то вимагають «чогось схожого на капітуляцію України».
Одне з джерел попереджає, що Путін має відчуття, що він перемагає, тож логічно, що він просуватиметься вперед.
Агентство АР наголошує, що заяви російського МЗС про «відкритість» Росії до пропозицій новообраного президента США про припинення війни прозвучали на тлі атаки російським безпілотником по Одесі, унаслідок чого загинула людина та поранено ще 13.
«ДТЕК»: у кількох регіонах превентивно запровадили аварійні відключення електроенергії
Через загрозу російської атаки в кількох областях запровадили графіки аварійних відключень, повідомила компанія «ДТЕК» 11 листопада.
«Київ, Київщина, Одещина, Дніпропетровщина, Донеччина: за вказівкою Укренерго застосовуються превентивні екстрені відключення світла», – йдеться в повідомленні.
Київська міська військова адміністрація також повідомила про екстрені відключення раніше.
«В звʼязку із загрозою ракетного удару в Києві введені графіки аварійних відключень електроенергії. Це превентивний захід», – заявив голова КМВА Сергій Попко.
Раніше Повітряні сили повідомили про повітряну тривогу по всій країні через зліт у Росії винищувача МіГ-31К, який є носієм ракет «Кинджал». Також були зафіксовані пуски ракет із бомбардувальників Ту-95МС з району Каспійського моря.
Російська атака на Миколаїв: п’ятеро людей загинули
Російські війська атакували Миколаїв на початку доби 11 листопада, повідомила місцева влада.
Голова області Віталій Кім повідомив спершу про двох загиблих та поранену 45-річну жінку, яку госпіталізували. Згодом кількість загиблих зросла до п’яти.
Мер міста Олександр Сєнкевич додав, що російські удари пошкодили житлові будинки в різних районах Миколаєва, а також нежитлові приміщення. Одне з влучань спричинило пожежу, яку ліквідували рятувальники.
Державна служба з надзвичайних ситуацій заявила про руйнування квартири на четвертому поверсі чотирьохповерхового будинку, загорілися третій і четвертий поверхи.
«Наразі відомо про п’ятьох загиблих, їх тіла деблокували рятувальники. На місці працюють психологи ДСНС, до них за допомогою звернулися 22 людини. У однієї жінки гостра реакція на стрес, її з гіпертонічним кризом госпіталізовано до лікарні», – додала служба.
Російські військові регулярно з різних видів озброєння – ударними БПЛА, ракетами, КАБами, РСЗВ – атакують українські регіони.
Керівництво Росії заперечує, що російська армія під час повномасштабної війни завдає цілеспрямованих ударів по цивільній інфраструктурі міст і сіл України, убиваючи цивільне населення і руйнуючи лікарні, школи, дитячі садочки, об’єкти енергетики та водозабезпечення.
Українська влада і міжнародні організації кваліфікують ці удари, як воєнні злочини Російської Федерації і наголошують, що вони носять цілеспрямований характер.
ОВА: Росія атакувала Запоріжжя, 1 людина загинула, серед поранених є діти
Російські війська завдали ударів по Запоріжжю на початку доби 11 листопада, повідомив голова обласної військової адміністрації Іван Федоров.
За даними ОВА, армія РФ завдала трьох авіаударів по обласному центру. Попередньо, одна людина загинула, спершу було відомо про дев’ятьох поранених.
Згодом Федоров повідомив, що кількість постраждалих зросла до 18, серед них – п’ятеро дітей.
«Хлопчики 4, 16 і 17 років та дівчатка 15 й 17 років отримали необхідну допомогу медиків. Внаслідок атаки зруйнований житловий будинок, пошкоджений гуртожиток. Одна людина загинула», – додав він.
Російські військові регулярно з різних видів озброєння – ударними БПЛА, ракетами, КАБами, РСЗВ – атакують українські регіони.
Керівництво Росії заперечує, що російська армія під час повномасштабної війни завдає цілеспрямованих ударів по цивільній інфраструктурі міст і сіл України, убиваючи цивільне населення і руйнуючи лікарні, школи, дитячі садочки, об’єкти енергетики та водозабезпечення.
Українська влада і міжнародні організації кваліфікують ці удари, як воєнні злочини Російської Федерації і наголошують, що вони носять цілеспрямований характер.
Повітряні сили попереджають про пуски крилатих ракет бомбардувальниками РФ з району Каспія
Російські бомбардувальники Ту-95МС випустили крилаті ракети, повідомляє командування Повітряних сил України о 6:26 11 листопада.
«Повітряна тривога пов’язана з пусками крилатих ракет із стратегічних бомбардувальників Ту-95МС з району Каспійського моря», – йдеться в повідомленні.
Раніше військові повідомили, що в повітрі зафіксували вісім російських бомбардувальників Ту-95МС, які прямували до пускових рубежів у Каспійському морі.
Наразі повітряну тривогу оголосили в Донецькій, Сумській, Дніпропетровській, Полтавській, Запорізькій та Харківській областях.
Одночасно командування оголосило відбій загрози російських ударних дронів.
Байден зобов’язався витратити кожен долар на підтримку України, поки перебуватиме на посаді – Кірбі
Чинний лідер США Джо Байден зобов’язався витратити всі гроші, які залишились на підтримку України, поки він перебуває на посаді президента Америки. Йдеться про 6 млрд доларів, зазначив координатор зі стратегічних комунікацій Ради нацбезпеки США Джон Кірбі в ефірі телемарафону.
«Президент зобов’язався витратити кожен долар, який у нас є на підтримку України, протягом всього часу, поки він буде на посаді», – сказав він.
Кірбі також зауважив, що «у цій справі має бути баланс, щоб Пентагон встигав поповнювати запаси замість того, що США віддають Україні».
«Але план Байдена – витратити так багато з цього бюджету, як тільки можливо», – додав Кірбі.
Президент США Джо Байден 6 листопада зателефонував обраному президенту Дональду Трампу і розмовляв із ним про свої зобов’язання забезпечити плавний перехід влади за результатами виборів, які відбулися 5 листопада.
Республіканець Дональд Трамп здобув понад 270 голосів Колегії виборників (292 – за останніми даними), що забезпечує йому перемогу на президентських виборах у США, які пройшли 5 листопада. Його опонентка, представниця демократів Камала Гарріс має 224 голоси.
Ще до завершення підрахунку голосів низка світових лідерів, зокрема і президент України Володимир Зеленський, привітали Трампа з перемогою на виборах.
У Кремлі, тим часом заявили, що не знають, чи планує російський лідер Володимир Путін вітати Трампа з перемогою на виборах, але нагадали, що США є недружньою країною для Росії.
78-річний Трамп стане найстаршим президентом на момент інавгурації, лише другим президентом, який обійматиме посаду не один термін поспіль, і першим новим президентом, якому висували кримінальні звинувачення.
WP: Трамп провів першу телефонну розмову з Путіним після перемоги на виборах
Новообраний президент США Дональд Трамп говорив телефоном із лідером Росії Володимиром Путіним, пише видання Washington Post із посиланням на джерела, близькі до Трампа.
За даними ЗМІ, президенти двох країни обговорили війну в Україні.
Washington Post зазнаає, Трамп говорив з Путіним телефоном перебуваючи у Флориді 7 листопада, на наступний день після розмови з президентом України Володимиром Зеленським.
Неназвані джерела, яких цитує видання, повідомили, що «Трамп попросив Путіна не ескалувати війну в Україні і висловив зацікавленість у подальших переговорах щодо якнайшвидшого врегулювання війни в Україні».
Президент Росії Володимир Путін намагається сформувати зовнішню політику новообраного президента США Дональда Трампа і домогтися чергового перезавантаження російсько-американських відносин на російських умовах, йдеться у звіті американського Інституту вивчення війни (ISW).
Путін виступив на 21-й щорічній зустрічі дискусійного клубу «Валдай» 7 листопада і виступив за перезавантаження російсько-американських відносин. Він сказав, що президентська кампанія Трампа висловила «бажання відновити відносини з Росією, допомогти покласти край українській кризі», а пізніше зазначив, що Росія відкрита до «можливості відновлення відносин зі Сполученими Штатами».
Водночас Путін спробував звинуватити США в підриві російсько-американських відносин, зазначивши, що Вашингтон наклав санкції та обмеження на Росію і вирішив підтримати Київ – без згадки про те, що ці заходи були відповіддю на незаконне і неспровоковане повномасштабне вторгнення Росії в Україну.
Як вважають аналітики, з заяви Путіна випливає, що Росія погодиться на перезавантаження російсько-американських відносин лише за умови, що США скасують санкції та обмеження проти Росії і припинять підтримувати Україну – фактично на умовах, які вигідні Росії за рахунок інтересів США.
Президент Росії Володимир Путін публічно привітав Дональда Трампа з обранням президентом США. Він назвав Трампа «мужньою людиною» і сказав, що не проти йому зателефонувати.
На президентських виборах у США перемогу здобув Дональд Трамп, зміна адміністрації і передача влади має відбутися 20 січня.
В інтерв'ю NBC після виборів Дональд Трамп сказав, що він не відкидає діалог з Володимиром Путіним. Але жодних строків чи очікувань від цієї розмови він не озвучив.
У вересні Трамп зустрічався з українським президентом Володимиром Зеленським. Перед початком перемовин Трамп заявив, що працюватиме як з Україною, так і з Росією, щоб покласти край війні. Тоді він також заявляв про «дуже хороші відносини» як з Зеленським, так і з Путіним.
Російські військові об’єкти стають усе більш досяжними для України – Зеленський
Російські військові об’єкти стають «усе більш досяжними» для українських військових, зазначив президент Володимир Зеленський у новому відеозверненні.
Президент подякував всім українським військовим, «які забезпечують удари дронами». Він наголосив, що «сьогодні кожен бачить, як це працює».
«Дрони на фронті, а також наші далекобійні дрони – у глибокому російському тилу. Російські військові об’єкти стають усе більш досяжними для наших воїнів. Російські військові склади, аеродроми, їхні підприємства ВПК – не сховають», – наголосив президент.
Починаючи з весни цього року, атаки безпілотників на регіони Росії стали практично щоденними. Москва звинувачує в них українських військових, Київ атаки зазвичай не коментує, проте джерела у спецслужбах України, як правило, зазначають, що йдеться про операції СБУ чи військової розвідки.
США перешкоджають Путіну в намаганні «стерти культурну спадщину» України
У США низка культурних установ відстежує намагання Росії поспішно замінити українські пам’ятники на власні на окупованих нею українських територіях для затвердження свого контролю над окупованими землями.
На події, що відбувалася у Вашингтоні 7 листопада експерти наголошували, що йдеться про певний феномен, що засвідчує роль культури як зброї у намаганні Росії підкорити українську територію та націю. На це звертає увагу «Голос Америки». Читайте за лінком
Боррель відвідав село Ягідне на Чернігівщині, яке постраждало від окупації РФ
Високий представник ЄС Жозеп Боррель у рамках свого візиту до України, відвідав село Ягідне на Чернігівщині, що постраждало від російської окупації.
«У Ягідному російські окупанти місяць утримували ціле село – 370 осіб – у підвалі школи на (площі – ред.) 170 м2. Їхнє тяжке випробування повертає нас у найтемніші дні європейської історії», – написав Боррель у соцмережі Х.
Він додав, що «ця подія є жахливим нагадування про те, як виглядає життя простих українців під російською окупацією».
Високий представник Євросоюзу з питань зовнішньої політики та політики безпеки Жозеп Боррель 9 листопада прибув до Києва з неанонсованим візитом.
«Зберігаю шматочки скла із вікон рідного дому». Історія майстрині-переселенки з Курахового
Невеликий стіл, вінтажні аксесуари, кольорові тканини, вовна, глина та інструменти – так сьогодні виглядає майстерня Людмили Порфіленко на Волині.
Сюди її багатодітна сім’я переїхала з Курахового після початку великої війни. Куточок для творчості жінка мала і в квартирі на Донеччині. Нині помешкання зруйноване через російську атаку біля її будинку.
А спогадами про рідний дім для неї залишаються шматочки скла з вікна її квартири, які вона взяла з собою. Читайте і дивіться за лінком
У середньому близько 1500 російських солдатів гинули або зазнавали поранень щодня в жовтні на війні в Україні, у середньому – це «найгірший місяць» з погляду втрат від початку вторгнення РФ в Україну, повідомив начальник Штабу оборони Великої Британії Тоні Радакін.
«Росія ось-ось втратить 700 тисяч людей убитими або пораненими – це величезний біль і страждання, які російський народ змушений терпіти через амбіції Путіна», – сказав Радакін в інтерв'ю BBC 10 листопада.
Російські військові не можуть нескінченно витримувати нинішні показники втрат на війні проти України, особливо задля обмежених успіхів, заявив у своєму новому звіті американський Інститут вивчення війни (ISW).
У жовтні 2024 року Росія зазнала рекордних втрат військової техніки за останні два роки війни. 695 одиниць бронемашин, літаків, гелікоптерів й інших ресурсів було знищено, пошкоджено, покинуто на полі бою або захоплено лише за один місяць – це дані проєкту військової аналітики Oryx.
Більше техніки, ніж за цей жовтень, російська армія втрачала рівно два роки тому під час відступу з Харківської області.
Наприкінці жовтня – на початку листопада Росія розвинула темпи наступу в Україні: супротивник спалює величезну кількість ресурсів, щоб захопити кілометри української території і йде в наступ у Курській області РФ. Якщо влітку російські сили по всій довжині фронту перейшли винятково до піхотних атак, то восени відновили застосування важкої техніки, передусім колонами агресор штурмує Курахівський напрям, пише проєкт Радіо Свобода Донбас.Реалії.
Росія й Україна майже не дають інформації про свої втрати у війні. Москва офіційно востаннє називала кількість убитих у вересні 2022 року ‒ тоді заявляли про 5937 загиблих. Київ тривалий час цього не робив, заявляючи, що дані будуть розкриті після війни.
25 лютого 2024 року президент України Володимир Зеленський вперше від початку повномасштабного вторгнення озвучив число загиблих українських військових: 31 тисяча. Водночас Зеленський сказав, що не може розголошувати, скільки серед українських військових є поранених і зниклих безвісти. Також, за його даними, втрати Росії склали 180 тисяч військовослужбовців загиблими, і до 500 тисяч разом поранених і загиблих.
Розвідка Великої Британії 17 вересня заявила, що російські втрати від початку вторгнення оцінюються в понад 610 тисяч осіб убитими й пораненими.
Загальні втрати військових Росії й України з початку повномасштабної війни РФ 2022 року могли перевищити мільйон – таку оцінку 17 вересня навела газета The Wall Street Journal. Число вбитих українських військових WSJ оцінило у 80 тисяч, російських – у приблизно 200 тисяч. Поранені близько 400 тисяч людей в українській армії і 400 тисяч – у російській, пише газета.
Київ, коментуючи оприлюднені газетою The Wall Street Journal дані про втрати України у війні, каже, що реальна цифра є «значно меншою».
Байден переконуватиме Трампа і Конгрес у подальшій підтримці України – Білий дім
До завершення своєї президентської каденції Джо Байден говоритиме про необхідність підтримки України. Він переконуватиме новообраного президента Дональда Трампа і Конгрес продовжувати підтримку, зазначив радник з національної безпеки Джейк Салліван.
Салліван каже, що підхід адміністрації чинного президента США в останні дні залишається таким же, як і протягом останніх двох з половиною років, а саме «поставити Україну в якомога сильнішу позицію на полі бою, щоб вона, зрештою, зайняла якомога сильнішу позицію за столом переговорів».
Радник Байдена підтвердив, що адміністрація до завершення свого терміну прагнутиме використати всі виділені Конгресом ресурси на військову підтримку України.
«І, звичайно, президент Байден матиме можливість протягом наступних 70 днів довести Конгресу і новій адміністрації, що Сполучені Штати не повинні відходити від України, що відхід від України означає ще більшу нестабільність в Європі», – додав він.
Водночас Салліван відмовився говорити, чи йдеться про якусь конкретну законодавчу пропозицію щодо фінансування.
Президент США Джо Байден 6 листопада зателефонував обраному президенту Дональду Трампу і розмовляв із ним про свої зобов’язання забезпечити плавний перехід влади за результатами виборів, які відбулися 5 листопада.
Республіканець Дональд Трамп здобув понад 270 голосів Колегії виборників (292 – за останніми даними), що забезпечує йому перемогу на президентських виборах у США, які пройшли 5 листопада. Його опонентка, представниця демократів Камала Гарріс має 224 голоси.
Ще до завершення підрахунку голосів низка світових лідерів, зокрема і президент України Володимир Зеленський, привітали Трампа з перемогою на виборах.
У Кремлі, тим часом, заявили, що не знають, чи планує російський лідер Володимир Путін вітати Трампа з перемогою на виборах, але нагадали, що США є недружньою країною для Росії.
78-річний Трамп стане найстаршим президентом на момент інавгурації, лише другим президентом, який обійматиме посаду не один термін поспіль, і першим новим президентом, якому висували кримінальні звинувачення.
На території Молдови знайшли два дрони: влада «рішуче засудила» дії Росії
На території Молдови після нічної російської атаки дронів проти України знайшли два БПЛА. Країна «рішуче засудила» дії РФ, йдеться у пості очільника МЗС Молдови Міхая Попшоя у соцмережі Х.
Він підтвердив, що «в Молдові впали два російські безпілотники-приманки, які використовувалися з метою введення в оману протиповітряної оборони України».
Також Попшой додав, що «ворожі БпЛА наразили на небезпеку життя молдован, порушивши повітряний простір Молдови».
«Ми рішуче засуджуємо ці агресивні вторгнення і знову заявляємо про засудження жорстокої війни Росії проти України», – резюмував глава молдавського МЗС.
У ніч на 10 листопада РФ знову масовано атакувала Україну дронами. Зокрема, БпЛА летіли в бік Одеси та Одеської області, яка безпосередньо межує з Молдовою.
Раніше цього тижня в Генштабі ЗСУ повідомили, що протягом серпня, вересня і жовтня Росія випустила по Україні 4 300 ударних безпілотників типу Shahed і безпілотників інших типів, що імітують «Шахеди». За повідомленням, 71% цих дронів збили сили ППО, ще 24% – були «локаційно втрачені».
Російські військові регулярно з різних видів озброєння – ударними БПЛА, ракетами, КАБами, РСЗВ – атакують українські регіони.
Керівництво Росії заперечує, що російська армія під час повномасштабної війни завдає цілеспрямованих ударів по цивільній інфраструктурі міст і сіл України, убиваючи цивільне населення і руйнуючи лікарні, школи, дитячі садочки, об’єкти енергетики та водозабезпечення.
Українська влада і міжнародні організації кваліфікують ці удари як воєнні злочини Росії.
Росія: у Курську переселенці з Суджі влаштували мітинг
У неділю, 10 листопада, близько сотні жителів Курської області, які залишили будинки через розпочату в серпні операцію ЗСУ, зібралися на стихійний мітинг на головній площі Курська з вимогою зустрічі з чиновниками для обговорення проблем вимушених переселенців, пише російська служба Радіо Свобода.
До людей, які зібралися на Красній площі Курська, вийшов голова управління зі взаємодії з органами місцевого самоврядування Анатолій Дроган. Він запитав, хто зібрав людей, та повідомив про незаконність неузгоджених публічних акцій. При цьому він заявив, що військові, які допустили прорив кордону та захоплення ЗСУ частини російських територій, «будуть покарані», а «винних уже затримано».
Мітингувальники у відповідь заявили, що на кордоні стояли «строковики з автоматами», а покарати треба «генералів». Також звучали вимоги офіційно визнати, що триває війна (російська влада майже через три роки повномасштабної війни, як і раніше, називає її «СВО»).
Пізніше до мітингувальників вийшла ще одна чиновниця, яка пообіцяла жителям організувати зустріч із головою Суджанського району, а також провести ще одну зустріч із чиновниками зранку у вівторок.
6 серпня 2024 року на територію Курської області Росії увійшли підрозділи ЗСУ. Відтоді в регіоні тривають бої. Українська армія заявляє про контроль над десятками населених пунктів, включно з райцентром, містом Суджа. Російська влада таку інформацію або заперечує, або не коментує.
За словами головнокомандувача ЗСУ Олександра Сирського, Росія планувала новий наступ на Україну з Курської області перед початком операції Сил оборони в цьому російському регіоні, а українські сили завадили цьому.
6 жовтня президент України Володимир Зеленський заявив, що Курська операція ЗСУ є «важливим етапом війни», оскільки за достатньої підтримки партнерів Україна зможе тиснути на Росію «саме так, як потрібно, щоб у Росії відчували, що війна нічого їм не дасть». Зеленський також додав, що Курська операція дала один із найбільших внесків в обмінний фонд заради звільнення українців із полону.
На третій рік повномасштабного вторгнення Росії в Україну армії РФ та України активно використовують безпілотники. І це не просто буденність, а потреба.
Але якщо повітряні БПЛА давно і міцно зайняли свою нішу у цій війні, то наземні дрони на фронті почали масово застосовувати відносно нещодавно.
Чому саме зараз і які завдання вони виконують на передовій? Про це дізнавались журналісти проєкту Радіо Свобода «Донбас Реалії». Читайте і дивіться за лінком
Від початку доби на фронті відбулось 108 бойових зіткнень – Генштаб
Від початку доби, 10 листопада, на фронті відбулося 108 бойових зіткнень, «найактивніше» російські війська атакують на Курахівському, Покровському та Времіївському напрямках, йдеться у новому оперативному зведенні Генштабу ЗСУ.
У Генштабі зазначили, що «від артилерійських обстрілів російської армії постраждали населені пункти Сумської та Харківської областей, серед яких Павлівка, Грабовське, Рожковичі, Дмитрівка, Басівка та Тимофіївка».
«На Харківському напрямку війська РФ проводять дві атаки в районах Стариці та Вовчанська, також загарбники скинули авіаційну бомбу на передмістя Харкова. На Куп’янському напрямку ворог протягом дня два рази намагався просунутися до українських позицій у районах Кіндрашівки та Зеленого Гаю», – йдеться у новому зведенні.
Крім того, за даними ЗСУ, на Лиманському напрямку армія РФ атакувала тричі в районах Тернів, Торського та Серебрянки.
«На Краматорському напрямку українські захисники відбили одну атаку загарбників біля Ступочок. У цій локації ще триває одне боєзіткнення. Також ворог завдав авіаудару чотирма керованими авіаракетами по Слов’янську. На Торецькому напрямку армія РФ за підтримки авіації вісім разів атакувала позиції українських захисників у районах Торецька та Щербинівки, також завдала авіаудару в районі Костянтинівки», – уточнили у Генштабі.
Відомо також, що «на Покровському напрямку тривають бої, 15 разів за сьогодні тут розпочиналися зіткнення різної інтенсивності. Сили оборони відбили атаки у районах Миролюбівки, Променя, Григорівки, Селидового та Петрівки. Наразі ще тривають шість боїв у районах Променя, Крутого Яру, Сухого Яру, Селидового та Григорівки. Також ворог скидав авіабомби на Лисівку та Котлине».
Із Куп’янська і навколишніх сіл людей евакуюють бронетехнікою – ДСНС
У Харківській області з села Курилівка, селища Ківшарівка та міста Куп’янськ евакуювали людей, йдеться у повідомленні Державної служби з надзвичайних ситуацій.
«На Куп’янщині триває евакуація жителів прифронтових населених пунктів. Цими вихідними рятувальники евакуювали людей із села Курилівка, селища Ківшарівка та міста Куп’янськ, використовуючи броньовану техніку», – кажуть у ДСНС.
За інформацією рятувальників, жителі залишають міста та села Куп’янської, Кіндрашівської, Курилівської та Петропавлівської громад.
«Переважно допомоги потребували літні люди та особи з інвалідністю. Людей, вимушених залишити власні домівки через активні бойові дії, першочергово направляють до проміжних евакопунктів», – наголосили у відомстві.
Протягом року, з осені 2022 року, з деокупованих районів Херсонської та Харківської областей евакуювали понад 67 тисяч місцевих жителів, повідомило Міністерство з реінтеграції тимчасово окупованих територій.
У Кремлі заявили про «позитивні сигнали» у позиції Трампа щодо України
У Кремлі заявили, що бачать «позитивні сигнали» в позиції обраного президента США Дональда Трампа щодо війни Росії з Україною.
«Сигнали – позитивні. Трамп під час своєї передвиборної кампанії говорив про те, як він сприймає все через угоди, що він може укласти угоду, яка може привести до миру», – сказав речник Кремля Дмитро Пєсков в інтерв’ю державним російським ЗМІ, опублікованому 10 листопада.
За його словами, Трамп «говорить про мир», а не про конфронтацію, «він не говорить про бажання завдати стратегічної поразки Росії, і це вигідно відрізняє його від чинної адміністрації».
Водночас Пєсков сказав, що важко передбачити, «якою мірою Трамп буде дотримуватися заяв, зроблених під час кампанії».
Раніше видання The Telegraph з посиланням на оточення Трампа повідомило, що новообраний президент США може закликати європейські та британські війська забезпечити 800-мильну (понад 1200 кілометрів) буферну зону між російською та українською арміями в рамках плану заморожування війни між двома країнами.
За даними видання, цей план є одним із декількох, які розглядає Трамп, який перед обранням на посаду президента США заявив, що розпочне мирні переговори до того, як вступить на посаду в січні.
План обраного президента, про який повідомили троє співробітників штабу Трампа, передбачає, що нинішня лінія фронту буде заморожена, а Україна погодиться відкласти свої амбіції щодо вступу до НАТО на 20 років. В обмін на це США нададуть Україні велику кількість зброї, щоб стримати Росію від відновлення війни.
Президент України Володимир Зеленський заявив 7 листопада, що йому не відомі деталі плану Дональда Трампа щодо швидкого припинення війни між Україною і Росією і що він не обговорював це з ним.
Трамп неодноразово стверджував, що після обрання президентом зможе «впродовж 24 годин» зупинити війну в Україні. І в Москві, і в Києві ці слова коментували зі скепсисом. Газета The Washington Post раніше писала про деталі ймовірного мирного плану Трампа: стверджується, що він хоче натиснути і на Москву, і на Київ із метою змусити їх укласти мир ціною відмови України від частини територій, а Росії – від інших її вимог. Офіційно Трамп не підтверджував, що план саме такий.
На Харківщині кількість постраждалих від нічного удару РФ зросла до чотирьох – влада
У Чугуївській громаді на Харківщині кількість постраждалих внаслідок нічного російського удару зросла до чотирьох, повідомив голова обласної військової адміністрації Олег Синєгубов.
«За оновленою інформацією, постраждали чотири людини. Внаслідок удару по Чугуївській громаді отримала поранення також 17-річна дівчина і 10-річний хлопчик. Усі отримали медичну допомогу на місці», – йдеться в повідомленні.
Раніше повідомляли про двох поранених.
Російські військові регулярно з різних видів озброєння – ударними БПЛА, ракетами, КАБами, РСЗВ – атакують українські регіони, зокрема Харків і область.
Керівництво Росії заперечує, що російська армія під час повномасштабної війни завдає цілеспрямованих ударів по цивільній інфраструктурі міст і сіл України, убиваючи цивільне населення і руйнуючи лікарні, школи, дитячі садочки, об’єкти енергетики та водозабезпечення.
Українська влада і міжнародні організації кваліфікують ці удари як воєнні злочини Російської Федерації і наголошують, що вони мають цілеспрямований характер.